Estrada shqipetare ne gjendje katastrofale...

Si mendoni a ka rivalitet dhe klane ne estraden tone

Po shkruj diqka qetu poshte pastaj diskutoni por me qete dhe ska nevoje te rokeni kot per kengetaret.

Derisa neper festivale dhe manifestime te ndryshme shterngojne duart dhe shkembejne ndonje te puthur, ne jeten e perditshme nuk eshte ashtu..
Estrada jone eshte bere katastrofe...
Ka mosmarveshje, thashetheme, fjale te shumta, grushta ne vende publike dhe shkulje flokesh..
Krejt kjo thuhet se behet per shkak te xhelozise..
Derisa njeri bie, atehere tjetri ngritet shume larte.
Pervec Adelina Ismajlit dhe Leonora Jakupit dy yje dhe femra shume
[cenzur]y shqipetare ne estraden tone ka edhe shume e shume te tjera qe nuk duan ta shohin njera tjetren me sy..
Dy te lartpermendurat kane ngrire raportet mes veti ( edhe pse nuk i kan pasur edhe aq te mira ) qe perveq se nuk shihen me sy ato nuk shkojne ne vende ku ftohen te dyjat, me nje fjale ne estrade jane bere klane te ndryshme mes kengetareve dhe produksioneve tona muzikore... kush dhe si i perkeqesojne keto mardhenie ?? faji mbetet jetim si gjithmone...???'
Shkulje flokesh perveq Adelines dhe Leonores ka pasur edhe ne raste tjera jo vetem ne Kosove por ne mbare vendet ku jetojn shqipetaret dhe ku eshte e shtrire estrada jone e madhe e pa numer dhe e lazdruar.
keshtu raste ka edhe ne skenen boterore por ato jane pak me te kulturuar edhe keto gjera i bejne nepermes gazetave dhe webfaqeve e jo si te na i qerojn hesapet vet ( skan thon kot shqipetari boll duron hahaha)
Rasti tjeter eshte i Bleona Qeretit e cila tregon se ka raporte te mira me Adelinen dhe Leonoren por nuk thekson fare si jane raportet me Ledina Celon ?? por kto dyja akoma nuk kan matur fuqine ne mes veti.
Cilijeta dhe Zajmina eshte nje rast shum interesant, te cilat deri nje dite kane qene shoqe te ngushta kurse sot e quajn veten rivale te njera tjetres, cudi a ?
Tuna dhe Big Mama stilet e te cilave ndryshojne shume ndaj njera tjetres por prap kto dyja skane raporte te mira, ndoshta diqka personale sillet mer tyre....? sdihet
Jehona Sopi dhe Adelina Thaqi deri nje dite shoqe ku kane realizuar edhe nje duet mes tyre te sukseshem kurse tash sduan te njohin dhe te shohin njera tjetren ?? hmmm
Mariza Ikonomi - Jonida Maliqi edhe pse shoqe qe nga femijeria kane qen me nje klase keto dyja asnjhere skan pasur raporte te mira mes veti, ndoshta sdo presim ndonje shkembim grushtash mes tyre.
Perveq femrave raporte jo aq te mira kane edhe meshkujt qe jane fytyra publike.
Florian Mumajesi dhe Ermal Mamaqi - te dyt te bukur te sukseshem por ja qe veten e ndiejn si rival te njeri tjetrit...
Nje kohe u fliteshte per nje rivalitet mes Ermal Fejzullahut dhe Shpat Kasapit por kjo gje eshte kundershtuar nga te dyt ne menyre publike ( shyqyr qe dikujt i shkon mire e hajt )
Fytyra tjera publike qe e quajn veten por sjan edhe aq te kujdeshem ka plot.
Besim Dina - Sevdai Radogoshi - nje kohe bashkpuntor e tash rival phaa
Erlehta Hoti - Vesa Luma - punojne me nje institucion por nuk shkembejne as nje mirdita mes tyre..
Getoar Selimi - Unikkatil
Getoar Selimi - Aurora
Labinot Tahiri - Dani


Pas gjithe ksaj edhe pse ka edhe me shume por permenda disa te permendim edhe disa raste te tjera...

Bleona Qereti duket se ka raporte te mira edhe me Nora Istrefin , Genta Ismajlin me te cilat edhe eshte paraqitur ne projektet e fundit per Vitin e Rri..

Genta Ismajli eshte nje nder mikeshat me te mira te motrave Ismajli ( kete gje e ka thene Adelina ne shume intervista ) ndoshta ndikon mbiemri qe mes tyre te kete miqesi edhe pse eshte perfolur qe me nje koncert Adelina ka dashur ta grushtoje Genten por kjo gje nuk eshte e vertet, por kujt ti besohet sot ???

Nje miqesi e mire ekziston mes Sonit dhe Rozana Radit te cilat bashkpunojne mes veti dhe nuk thon kot qe kur bashkpunojne dy te mira atehere del diqka perfecte..

Raporte sado te shkelqyera dhe nje nder ato qe eshte shembull ne estrade eshte Nora Istrefi . shkoll per te tjeret..
Ajo si duket mban raporte te mira me te gjithe..
Eshte pare duke kenduar me Bleonen, Genten , Leonoren, por eshte nje nder miket e shtepise Ismajli.( Adelines dhe Zanfines )

Raporte te mira ka edhe Ermali me Sinan Hoxhen dhe Shpatin. etj etj...

Permendni edhe ju disa me poshte nese dini diqka me shume..:@