Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 76
  1. #41
    someone Maska e smo
    Anėtarėsuar
    20-09-2003
    Vendndodhja
    earth
    Postime
    34
    Nqs marrin femijet te dy mbiemrat i bie qe femijet e tyre te kene 4 mbiemra e keshu me rradhe..arithmetic progression!
    Find All You Need In Your Mind If You Take The Time!

  2. #42
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
    Epo s'do te keni burrė por "burė" nese ju lė te mbani mbiemrin tuaj

    ingenuous
    Se me nje R apo me dy RR pak rendesi ka.. mjafton qe burre eshte

    S'besoj se burreria e nje mashkulli mbahet tek "mbiemri" i gruse se vet.. grrrr


    Citim Postuar mė parė nga SKORPIONSKING
    zakonisht vipat nuk nderrojne mbiemrin keshtu qe gruja ime do e nderroje patjeter ,se nuk e marr ne krevat ne darke pastaj
    S'e more ti ne krevat grun naten edhe iu prish puna asaj.. Vetes tende do i besh dem lumadhi ti lol
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  3. #43
    I qete Maska e BEHARI
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    edhe un jam i mendimit qe nuk do i prishte pune!!!
    meqense mund te takonte profesorin per ndihme pastaj!!!!!!!!!!!!

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    cili burrė nuk ia nderon mbiemrin gruas ne mbiemrin e vet mos ti thoje vetes se eshte burrė
    #VamosArgentina

  5. #45
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
    U pika kur te iku qumshti nga buzet dhe ty (j/k)

    Sa "cingune" qe jeni.. hapeni cik zemren dhe shifni pak me lart se sa "territori" qe u ka verbuar syte...
    cili burrė nuk ia nderon mbiemrin gruas ne mbiemrin e vet mos ti thoje vetes se eshte burrė
    Pershendetje!!

    Sme duket e drejte kjo thenia jote Thektho, Burreria matet me pjekuri dhe jo me diktat. Nqs do te jesh burre vertet qe fjala eshte ligj po jo ashtu si e thua ti. Shum artiste martohen dhe mbajne mbiemrat e tyre po ato 1 muaj martese kan, mentaliteti dhe emancipimi ja lejon keto privilegje ne ne Shqiperi as na pyesin fare kur shkojme per tu martuar me marre celebrimin. Po direkte shikon pashaporten e burrit dhe i ben te gjitha vet pa pyet fare


    Epo kur behet martesa do apo s'do mbiemrin e burrit do marri. Kur shkon ne Zyrat e Bashkise per te bere Celbrimin ai nuk pyet c'fare mbiemri deshironi po automatikisht ve mbiemrin e Burrit

    Kalofshi Mire

    Trendafili
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  6. #46
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974
    Ne fillim te kerkon qe te mos te ndryshoje mbiemrin, pastaj te thote "Po dal me shoqet, meru ti me femijet", pastaj "Perse duhet te shkojme per vizite tek vellai yt kur...", pastaj .... .

    Femra po filloje te beje kapricio, do te thote qe ka ardhur koha e dajakut, dhe dajak duhet dhene.

    Burri kur i bjen nje here tavolines, nusja i sjell kafen, dy here tavolines, sjell legenin me i lare kembet, tre here tavolines, behet gati per shtrat

    ingenuous
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  7. #47
    Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
    Ne fillim te kerkon qe te mos te ndryshoje mbiemrin, pastaj te thote "Po dal me shoqet, meru ti me femijet", pastaj "Perse duhet te shkojme per vizite tek vellai yt kur...", pastaj .... .

    Femra po filloje te beje kapricio, do te thote qe ka ardhur koha e dajakut, dhe dajak duhet dhene.

    Burri kur i bjen nje here tavolines, nusja i sjell kafen, dy here tavolines, sjell legenin me i lare kembet, tre here tavolines, behet gati per shtrat

    ingenuous
    Ingenuous sa kam qeshur.

    Ne fakt nga nje ane nuk e ke keq.... por nga ana tjeter do thosha se, si i thon asaj fjales.. vetem gomari merr vesh me drut.... kshu qe tavolines kot e t'i bjem, se nje here, dy here te treten pastaj do na thyhet tavolina dhe do fillojm t'i bjem ndonje gjeje tjetre pastaj


    Pershendetje.
    Kristal...
    ..E bardhė...
    ..Qė mė mban gjall!

  8. #48
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974
    Femra kerkon mashkull, dhe nje mashkull i vertete i tille eshte, pastaj ke dhe nga ato te fushes, por pastaj nuk arrin te kuptosh se kush eshte burri apo gruaja

    Po nuk i thyve o doren apo kemben gruas, nuk je burre!
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  9. #49
    Larguar Maska e Gerrard
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Anfield Road
    Postime
    1,603
    Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
    Ne fillim te kerkon qe te mos te ndryshoje mbiemrin, pastaj te thote "Po dal me shoqet, meru ti me femijet", pastaj "Perse duhet te shkojme per vizite tek vellai yt kur...", pastaj .... .

    Femra po filloje te beje kapricio, do te thote qe ka ardhur koha e dajakut, dhe dajak duhet dhene.

    Burri kur i bjen nje here tavolines, nusja i sjell kafen, dy here tavolines, sjell legenin me i lare kembet, tre here tavolines, behet gati per shtrat

    ingenuous

    Pershendetje!!

    Redo: Ne e dim qe je USHTARAK dhe te pelqen qe te japesh urdhera dhe te besh reshtore. Po mos harro je 2007 nuk je me 1800 koha e Ali Pash Tepelenes qe te bente gruaje rolin e yzmeqares dhe sherbetores. Sot ka ardhur koha e barazise ndarjes se detyrave dhe kushteve. C'do njeri nga te dy personat ka vendin e tij ne familje. Jo me diktat sikur po marrim sherbetore per gra dhe jo gra per te kaluar gjith jeten.
    Se kur vjen puna qe te duhet yzmeti tamom te ben naften grruja,
    Kot s'kan thene mos e duaj gruan ne kohe te mire po duaje ne kohe te veshtire

    Kalofshi mire

    Trendafili
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gerrard : 06-04-2007 mė 14:00
    Liverpool is now where it belongs
    The cry was no surrender,
    We'll fight for the boys in red,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The team that Shankly bred.
    We'll fight for Alun Evans,
    We'll fight for Ian St.John,
    We'll fight, we'll fight for Liverpool,
    The pride of division one - two- three - four
    Listen to the Kopites roar

    LIVERPOOL - LIVERPOOL - LIVERPOOL

  10. #50
    your "wrost" nightmare Maska e Militik
    Anėtarėsuar
    19-01-2007
    Postime
    246
    O burra silluni mire me grate e mos i cani ***** qe te nderroje mbiemrin (nuk e dia se njerez me nivel aq sa te perdornin internetin mund te ishin aq maloke ne modalitet sa te thone se burreria qenderon tek fakti nese ia nderron emrin gruas apo jo)se mendohet qe pas pak dekatash ju do te beheni te panevojshem sepse qe tani eshte provuar te lindi miu kelyshe me gjenet e nje miu femer tjeter...
    Keshtu po nuk u sollet mire ka mundesi qe te perfundoni si bleta mashkull....

    Kaq terrorr per sot mjafton
    Ja kalofshi mire!

  11. #51
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974
    I kuptoj meshkujt qe shkruajne ketu, duke pasqyruar mashkullin xhentil, pasi realisht nuk jane te tille.

    Si e shpjegoni psh, kohen qe kam qene ne Itali, mashkulli shqiptar preferohej nga femrat italianet ?!

    Mos te me thote kush, ngaqe jane xhentile

    ingenuous
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  12. #52
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
    I kuptoj meshkujt qe shkruajne ketu, duke pasqyruar mashkullin xhentil, pasi realisht nuk jane te tille.

    Si e shpjegoni psh, kohen qe kam qene ne Itali, mashkulli shqiptar preferohej nga femrat italianet ?!

    Mos te me thote kush, ngaqe jane xhentile

    ingenuous
    Se me taljonkat mendjen s'e kishit per t'i marre gra.. ju intereson te silleni te tille.. pasi fundja fundit nje nate romantike do ishte asgje me shume... kurse me shqiptaret.. heheh e di sa mire u rini pas avazit po he..
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  13. #53
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974
    Nese nje bashkshort rrin pas avazit te bashkshortes, nc nc vetem burre s'eshte, dhe me vjen keq per ta.
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  14. #54
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
    Nese nje bashkshort rrin pas avazit te bashkshortes, nc nc vetem burre s'eshte, dhe me vjen keq per ta.
    Kurse mua do me vinte keq nese shifja nje burre te martuar qe te shkonte pas "foshnjave" apo feckave te rrugeve...

    Do me vinte keq nese do shifja qe nje burre do keqtrajtonte gruan e vet se nuk i lau kembet ne darke ne legen..

    Do me vinte keq nese do shifja nje burre qe pretendon te jetoje ne shekullin 1 para eres se re kur nderkohe jemi ne shek e XX| etj etj si kto

    Per me teper.. kjo nuk eshte burreri po "frike" se mos u ike gruaja nga duart .. grrrrrrrr

    Nderrimi i mbiemrit nuk ka te beje me asnje nga kto qe po flasim me lart
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  15. #55
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974
    Ti per mua je profumi i tokes se sapo pluguar, profumi i luleve te portokallit ne prill...etj, tille mburre qe te mban me keto fjali, vetem burre nuk e ke.

    Gjithsesi, une keshtu e mendoj, edhe ajo qe do te jete me mua keshtu do te mendoje, edhe pse mashkulli "garip" eshte i preferuari sot per sot nga femrat, te pakten keshtu thone sondazhet, "garip" nuk jam, por "dajak" jap pa hesape
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  16. #56
    *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
    Anėtarėsuar
    19-11-2002
    Vendndodhja
    Larguar!!!!!
    Postime
    2,753
    Sa kot merrni ju ndonjehere sinqerisht...

    Po ca duhet ti thote burrit gruas??? Qe te urrej e?? hej bela ore...

    ups.. mu kujtua nje barcalete me policet...

    Nje polic pyet djalin
    - Cfare do behesh kur te rritesh?
    - Polic babi
    - Shume mire se kjo eshte nje pune e vleresuar nga te gjithe,por ka nga ato qe jane inteligjente dhe ka nga ato qe jane TOK TOK (i bie tavolines)
    - O ba ra dera
    - Rri se e hap une

    Edhe ju me grate.. por kujdes mos i bie tavolines komshiu
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zemrushja : 06-04-2007 mė 15:19
    Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

  17. #57
    Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
    Anėtarėsuar
    13-05-2002
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    974

    ...te behemi te sinqerte....

    Mendoj se mund ta keni kuptuar qe shkrimet e mesiperme jane thjeshte ngacmues, pjeserisht te vertete, pasi ato pak vete qe me njohin realisht me njohin qe s'jam i tille.

    Sinqerisht, burrat qe masin forcen me nje femer, per mua jane deshtake.

    Para ca kohesh aisistova ne nje skene ku nje burre po rrihte gruan ne mes te tregut, kuptohet behet fjale per nje vend shume larg europes, nuk durova dot edhe pse nuk duhej per ansnje menyre tu perfshija, por edhe neutral si pjesa tjeter nuk mund te qendroja, dhe burrit ne fjale mire brinje te thyera, por dhe nofullen ia nxorra jashte vendit, ky veprim me kushtoi me pas goxha.
    Sinqerisht, flas per veten time, me duket shume e ulet ti gjuash femres. Te pakten nese do ti gjuash perdor shpullen, por jo grushtin.

    Gjithsesi, ajo qe te do ne te vertete me zor pret te jete me nje mbiemer.

    ingenuous
    "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

  18. #58
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Te pakten nese do ti gjuash perdor shpullen por jo grushtin...

    Do te uroja qe kjo te bente pjese ne vazhdimesine e atyre shkrimeve te tua ngacmuese sepse ne te kundert,do te te kthehem une e te te thyej brinjet ashtu
    si ja bere ti,atij burrit te tregu...

  19. #59
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    Citim Postuar mė parė nga Ingenuous
    Mendoj se mund ta keni kuptuar qe shkrimet e mesiperme jane thjeshte ngacmues, pjeserisht te vertete, pasi ato pak vete qe me njohin realisht me njohin qe s'jam i tille.

    Sinqerisht, burrat qe masin forcen me nje femer, per mua jane deshtake.

    Para ca kohesh aisistova ne nje skene ku nje burre po rrihte gruan ne mes te tregut, kuptohet behet fjale per nje vend shume larg europes, nuk durova dot edhe pse nuk duhej per ansnje menyre tu perfshija, por edhe neutral si pjesa tjeter nuk mund te qendroja, dhe burrit ne fjale mire brinje te thyera, por dhe nofullen ia nxorra jashte vendit, ky veprim me kushtoi me pas goxha.
    Sinqerisht, flas per veten time, me duket shume e ulet ti gjuash femres. Te pakten nese do ti gjuash perdor shpullen, por jo grushtin.

    Gjithsesi, ajo qe te do ne te vertete me zor pret te jete me nje mbiemer.

    ingenuous
    ufff kur lexova kete shkrim u qetesove cikeze..se me ato shkrimet mesiper- si shum i forte me komentet! :S Gjithsesi te respektoj sinqeritetin, edhe sado tregon realitetin.

    Me gjith qeif do e ndryshoja mbiemrin, pasi mendoj qe ne shpirt jam shum tradicionale edhe i respktoj traditat. Kshq deri sa po e con veten deri tek dasma ( ejo bashkjetesa etj me radhe) ajo duhet kompletuar qe te cohet deri ne fund.
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  20. #60
    M1ST3R10Z3 @k47 Maska e Michaela
    Anėtarėsuar
    27-03-2007
    Vendndodhja
    BrEnDa NjE mIsTeRi
    Postime
    487
    E crendesi ka mbiemri rendesi ka te jet burri tamam burr nuk me hyne shume mbiemri ne xhep qoft i bukur qoft i shemtumt apo ka njoll ne mbiemer nese kam zgjedh ate per burr nuk me intereson me mbiemeri qe mban sigurisht qe mbiemrin e tij do merrja se do dukesha sikur do isha beqare pastaj.
    GjERMONE E LOGEL SA NJE GOGEL!

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Deklarata universale e tė drejtave tė njeriut dhe Islami
    Nga Cappuccino nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 98
    Postimi i Fundit: 30-11-2013, 13:37
  2. Gruaja nė Islam
    Nga Xhenneta-Morina nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 36
    Postimi i Fundit: 23-08-2009, 19:32
  3. Tradita ilire tek shqiptarėt e Maqedonisė
    Nga alibaba nė forumin Arkeologji/antropologji
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 19-11-2008, 15:40
  4. Duke pastruar dhomėn gjen poshtė krevatit dashnoren e burrit
    Nga angeldust nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 64
    Postimi i Fundit: 06-01-2006, 17:46
  5. Pėr njė "Islam Evropian"
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 211
    Postimi i Fundit: 09-05-2005, 22:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •