Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 93
  1. #21
    HIDDEN in net nuk osht se po mcifem mrapa pc qe ti boj tjerve si trim lale... Ajo hidden in net osht se jom i kerkum gjithanej sic e shef ke firma...gjithmone ne pershtatje me firmen ene mund ta kuptosh qe eshte kuptim metaforik...qe gjasme jom mrena ne rrejtin interaktiv global te internetit...jo se po du me tregu me termen njeri tjeter nga ai qe jom ne internet, dhe te bej jo personin tim para ekranit.

    Llaci s'ta thashe me ate kuptim qe e ke marre ti, ishte thjesht nje pyetje.
    Megjithate sic thua edhe ti me lart 90% e njerezve ndoshta jo kaq shume, kane nje person tjeter mbas comp. Pastaj kur i takon perballe ndodh ajo qe thua ti, qe nuk dine te lidhin dy fjale.
    Kete doja te dija edhe une se pse jane kaq te sigurte mbas comp disa persona?
    Pse i ndryshon kaq shume comp disa persona qe ne jeten e perditshme nuk jane te tille?

  2. #22
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Citim Postuar mė parė nga ShocK
    Pastaj kur i takon perballe ndodh ajo qe thua ti, qe nuk dine te lidhin dy fjale.
    Kete doja te dija edhe une se pse jane kaq te sigurte mbas comp disa persona?
    Pse i ndryshon kaq shume comp disa persona qe ne jeten e perditshme nuk jane te tille?
    njerezit qe sdine te lidhin 2 fjal....sdine as te shprehen me shkrim.....sipas meje e shkruajtura mund te ndihmoje njerez qe e kane te veshtire te shrehen drejt per drejt se ndihen ne siklet ose jane te turpshem....

    ti llaci per shembull me avatarin(me ate batanien ne koke) qe ke dhe me postimet qe ben nuk i ke me shum se 17 - 18 vj....
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061

    PNP...........................ELL`S baby

    Citim Postuar mė parė nga xhuliana
    njerezit qe sdine te lidhin 2 fjal....sdine as te shprehen me shkrim.....sipas meje e shkruajtura mund te ndihmoje njerez qe e kane te veshtire te shrehen drejt per drejt se ndihen ne siklet ose jane te turpshem....

    ti llaci per shembull me avatarin(me ate batanien ne koke) qe ke dhe me postimet qe ben nuk i ke me shum se 17 - 18 vj....

    O`u sa e paske rritur llacin o xhulia

    Shock , jam para pc , po ti e di dal dhe mbrapa pc do vrasim na nji se per momentin jam i lire


    PS: se mos e merni serjozisht ju tjeret se jam ēun i mire une apo jo vajza ecni te baba tju jap nai kafsh buke LOOL

  4. #24
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Ne fakt ka dicka ne kete mes....jo gjithmone njerezit jane te afte ti shprehin mendimet e tyre me fjale por kjo nuk ka te beje aspak me karakterin e njeriut...pavaresisht se nuk eshte i zoti te shprehet me fjale,kjo gje nuk e ben njeri te keq...pikerisht kjo duhet diskutuar (eshe njeri i mire apo eshte njeri i keq)dhe jo te shohim thjesht anen oratorike.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anėtarėsuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Shoku tanku i ke ran Pikes

    Respekt .

  6. #26
    azagori Maska e Korca_Reli
    Anėtarėsuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Chicago U.S.A.
    Postime
    355
    Ne rastin konkret une mund te them se nuk me ndryshon PC sepse une kam thene emrin e vertete,foton ,vendbenimin etj.
    Ai qe ka nje mendim eshte me mire ta shprehe lirshem.
    Une ne pc shkruaj gjithmone ashtu sic mendoj dhe ashtu sic do ti pergjigjesha kujtdo ne realitet.
    Pra eshte gabim mbrapa ekranit te tregojme nje fytyre tjeter nga e verteta sepse kjo eshte IPOKRIZI

    PERSHENDETJE TE GJITHEVE

  7. #27
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku
    pikerisht kjo duhet diskutuar (eshe njeri i mire apo eshte njeri i keq)dhe jo te shohim thjesht anen oratorike.
    per fat te keq eshte e pamundur ta diskutojme kete gje per njerzit qe njohim vetem nepermjet postimeve te tyre edhe ne rastin kur keta njerez jane plotesisht vetvetja, te sinqert...pasi natyra njerezore eshte e veshtire deri ne piken qe nganjehere edhe njerezit qe kemi me prane zbulojme se nuk i njohim dhe aq mire sa mendojme ne..
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  8. #28
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anėtarėsuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895

    Thumbs down ...

    Citim Postuar mė parė nga xhuliana
    njerezit qe sdine te lidhin 2 fjal....sdine as te shprehen me shkrim.....sipas meje e shkruajtura mund te ndihmoje njerez qe e kane te veshtire te shrehen drejt per drejt se ndihen ne siklet ose jane te turpshem....

    ti llaci per shembull me avatarin(me ate batanien ne koke) qe ke dhe me postimet qe ben nuk i ke me shum se 17 - 18 vj....
    Gati i ke rene ne koke...per 1 vit. 19 jom.

    Un per ty do thoja 12-13 as nje muaj me shume( sa per avatarin...)...gjithsesi ti kthehemi temes..:
    Njerezit mesojne tu japin gishtave shpejt...si puna jote xhiliana...dhe duken si te pasur me shprehi dhe me bote...po ti dukesh sa komplekse je ne mendimet e tua pavaresisht se si mundohesh ta perhapesh ate mendimin tend pertej komplekseve. Mesojne 2 shprehje dhe i perdorin...mund ti veshin me ironi te castit ( qe po ti lexosh mire dhe po ti mendosh jane budalliqe ) dhe ti mendon se ai eshte i zgjuar etj etj...

    Kur je i turpshem ne realitet ske pse bo si i shkathet ene i gojes ne internet...bej tipin e turpshem. Tipi i turpshem nuk behet vetem duke mos folur...! Sikleti para pc iken, por kur vjen puna ne realitet vjen prap...pse duhet te dukesh dikush i pasikletshem ne internet??

    1 nga kta tipa je dhe ti e dashur XHULi. Gjithsesi shpresoj te ndryshosh...

  9. #29
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anėtarėsuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895
    Citim Postuar mė parė nga xhuliana
    o llaci pse mer te ka qellu qe ke taku naj plake???
    Jo plake shyqyr jo...po ca shtremse...ca sakat ka truni etj etj...po te doni nje liste te plote emrash jua jap.

  10. #30
    ExceLlenCe Maska e LlaCiPaCi
    Anėtarėsuar
    10-01-2004
    Vendndodhja
    InsaNe In The MembranE
    Postime
    895
    Citim Postuar mė parė nga ShocK
    Llaci s'ta thashe me ate kuptim qe e ke marre ti, ishte thjesht nje pyetje.
    Megjithate sic thua edhe ti me lart 90% e njerezve ndoshta jo kaq shume, kane nje person tjeter mbas comp. Pastaj kur i takon perballe ndodh ajo qe thua ti, qe nuk dine te lidhin dy fjale.
    Kete doja te dija edhe une se pse jane kaq te sigurte mbas comp disa persona?
    Pse i ndryshon kaq shume comp disa persona qe ne jeten e perditshme nuk jane te tille?
    Vllai ok jena keqkuptu...gjithsesi.
    Ky paska qen fati im i zi lale me taku sdrromsa.
    Mka qellu me bo llafe ne chat , ai me thot un te vras e te boj un jom 30 vjec maj berret me vete....un i them ku je? Kur ai me thot mu jom ne filon ven. Kur un i shkoj atje dhe them kush o "X" person me cohet nje kalamo nja 13-14 vjec qe buzeqesh nga frika. Ca ti bosh atit?
    Rast tjeter: E shof i "shokun tim" irreal...sepse eshte shok me ane te chatit...ne kamera. O llaco takohena pim nai gjo , takohena. Mthot un jom ne filon ven jom. Ok e takoj. Kur vje muhabeti ne tavoline ishte me origjine nga puka. Ne nje kohe kur ne chat fliste dhe thoshte qe jom tironc. I barbon i papam. Muhabete qe s`me kishin shku naiher ne menie se mund ti bote i cun 26-27 vjec. Po kti ca me i bo? Me arrit me ndru origjinen qe te dun me shume te tjeret?? Po tjetri po te te doje :si shok them : te do ashtu sic je ose ste do fare...! E ju me thoni jo 90 % . Kshu mkan qellu mu mer....sosht e thonme qe jan vetem kta...un kom thon qe mu kshu mkan qellu. Shum pak veta jane vertet ata qe thone...me aq sa kom taku ene kom njoft.

  11. #31
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Citim Postuar mė parė nga LlaCiPaCi
    Gati i ke rene ne koke...per 1 vit. 19 jom.

    Un per ty do thoja 12-13 as nje muaj me shume( sa per avatarin...)...gjithsesi ti kthehemi temes..:
    Njerezit mesojne tu japin gishtave shpejt...si puna jote xhiliana...dhe duken si te pasur me shprehi dhe me bote...po ti dukesh sa komplekse je ne mendimet e tua pavaresisht se si mundohesh ta perhapesh ate mendimin tend pertej komplekseve. Mesojne 2 shprehje dhe i perdorin...mund ti veshin me ironi te castit ( qe po ti lexosh mire dhe po ti mendosh jane budalliqe ) dhe ti mendon se ai eshte i zgjuar etj etj...

    Kur je i turpshem ne realitet ske pse bo si i shkathet ene i gojes ne internet...bej tipin e turpshem. Tipi i turpshem nuk behet vetem duke mos folur...! Sikleti para pc iken, por kur vjen puna ne realitet vjen prap...pse duhet te dukesh dikush i pasikletshem ne internet??

    1 nga kta tipa je dhe ti e dashur XHULi. Gjithsesi shpresoj te ndryshosh...
    une sjam komplekse mer....jam e prer e qarte me njerezit se sdu ti bij gjat sic bojn ca se me merzit ...shkurt dhe prere kjo osht motoja ime edhe ne realitet, skam pse te bej dhe filozofen se as nuk me pelqen fare....

    as qe me intereson se ca mendon ti se si mund te jem una ne realitet loool...dhe asnjiher smund ta dish....por vetem e turpshme nuk jam mer se me ule ne grade ti pupupupu
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  12. #32
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Citim Postuar mė parė nga xhuliana
    per fat te keq eshte e pamundur ta diskutojme kete gje per njerzit qe njohim vetem nepermjet postimeve te tyre edhe ne rastin kur keta njerez jane plotesisht vetvetja, te sinqert...pasi natyra njerezore eshte e veshtire deri ne piken qe nganjehere edhe njerezit qe kemi me prane zbulojme se nuk i njohim dhe aq mire sa mendojme ne..
    Keto jane thjesht komplekse Xhuliana!...askush nuk te detyron te njohesh apo te mos njohesh nje person me te cilin komunikon ne virtualitet!...e pranove edhe vete,jane frika qe egzistojne edhe ne boten reale...edhe me njerez te cilet i kemi te aferm,qe kemi nje jete te tere qe i njohim dhe qe pretendojme se i njohim mire
    ,me mire se veten tone...po te hyjme aq ne te thella,do te zbulojme se edhe veten tone nuk e njohim aq mire sa duhet...por, a do te na bente mire ky lloj skepticizmi?!...a do te na bente mire te shihnim gjithshka me nje sy dyshues?!
    Mendoj se nje gje e tille do te na bente te humbisnim besimin ne gjithshka...madje edhe besimin ne vetvete.

  13. #33
    Moderator Maska e Pratolini
    Anėtarėsuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Duke u inspiruar nga postimi i Tankut, me erdhi ne mendje nje skeme e lexuar neper librat Bahai rreth njohjes se vetvetes.

    Interesante eshte se per te njohur vetveten, eshte pasoje e njohjes se te tjereve. Pra jane ne proporcion te njera tjetres. Keshtu qe dhe une i sugjeroj Xhulianes (mos gaboj) te mos jete shume skeptike rreth njerezve virtuale.

  14. #34
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Citim Postuar mė parė nga Pratolini
    Duke u inspiruar nga postimi i Tankut, me erdhi ne mendje nje skeme e lexuar neper librat Bahai rreth njohjes se vetvetes.

    Interesante eshte se per te njohur vetveten, eshte pasoje e njohjes se te tjereve. Pra jane ne proporcion te njera tjetres. Keshtu qe dhe une i sugjeroj Xhulianes (mos gaboj) te mos jete shume skeptike rreth njerezve virtuale.
    Ne fund te fundit,ku do te na conte ky lloj skepticizmi Pratolini?!...une njoh Pratolinin qe me eshte paraqitur nepermjet shkrimeve qe kam lexuar....a thua
    ky te jete nje Pratolin i rreme?!...a thua ky person te mos jete ndonje maniak?!
    A thua te jete njeri me moral te dyshimte?!...a thua te kete per qellim te me beje dicka te keqe?!...ku do te me conin gjithe keto pyetje?!...mund te humbas nje shok te mire....mund edhe te fitoj nje shok dashakeq!...a ja vlen te rrezikosh?!
    Per mua po!...ndoshta kjo do te me sherbente te njihja disi me mire edhe veten.

  15. #35
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Ndoshta edhe mua do me quan ndokush virtuale per shkak te pseudonimit qe kam,por ne fakt kjo aspak ska te bej me at sepse jam shum reale.Ne virtualitet kalojn ata qe kan frig nga realiteti..por duhet te kemi kujdes te madh qe mos ta harrojm veten reale nga virtualiteti i perdorur se tepermi...

    e panjohura

  16. #36
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Citim Postuar mė parė nga Pratolini
    Duke u inspiruar nga postimi i Tankut, me erdhi ne mendje nje skeme e lexuar neper librat Bahai rreth njohjes se vetvetes.

    Interesante eshte se per te njohur vetveten, eshte pasoje e njohjes se te tjereve. Pra jane ne proporcion te njera tjetres. Keshtu qe dhe une i sugjeroj Xhulianes (mos gaboj) te mos jete shume skeptike rreth njerezve virtuale.

    nuk dua te jem skeptike...por ne virtualitet nuk mund ta kuptosh kurre mire karakterin e tjetrit...ne jeten reale probabiliteti i njohjes se personalitetit te tjetrit eshte me i larte...
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  17. #37
    Wilma Maska e xhuliana
    Anėtarėsuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku
    Ne fund te fundit,ku do te na conte ky lloj skepticizmi Pratolini?!...une njoh Pratolinin qe me eshte paraqitur nepermjet shkrimeve qe kam lexuar....a thua
    ky te jete nje Pratolin i rreme?!...a thua ky person te mos jete ndonje maniak?!
    A thua te jete njeri me moral te dyshimte?!...a thua te kete per qellim te me beje dicka te keqe?!...ku do te me conin gjithe keto pyetje?!...mund te humbas nje shok te mire....mund edhe te fitoj nje shok dashakeq!...a ja vlen te rrezikosh?!
    Per mua po!...ndoshta kjo do te me sherbente te njihja disi me mire edhe veten.
    me siguri do te rrezikoje me pak po ta njihje ne jeten reale...se sa ne virtualitet
    La Lussuria, La Superbia e L'Avarizia ostacolano il Pentimento

  18. #38
    Moderator Maska e Pratolini
    Anėtarėsuar
    10-01-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    724
    Po nuk eshte e thene qe nje njohje ne forum te mbetet vetem ne te tilla dimensione ! Madje pikerisht kjo duhet shfrytezuar...pasi krijon nje mendim dhe ide mbi nje person ne forum, pse jo te njihesh me te konkretisht. Ju siguroj qe eshte shume me frytdhenese se sa nje njohje direkte, pasi ketu shkendija e pare e pelqimit te dikujt eshte intelektuale dhe jo fizike.

    Per t ju vertetuar kete, ju ftoj te gjitheve per nje birre te pub Charls (meqe ra fjala e kam inat kete kengen)

  19. #39
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga xhuliana
    me siguri do te rrezikoje me pak po ta njihje ne jeten reale...se sa ne virtualitet

    E dashur princeshe;
    Me vjen keq ,po po te them qe sa te zhgenjyer ndonjehere jemi ne jeten reale,po aq jemi edhe ne ate virtuale...
    Rrezikimi eshte i njejte madje do te thoja qe ne virtualitet krijon dicka,nje lidhje qe mund te quhet "e forte",njihesh pastaj me personin realisht dhe atehere ndodh qe zhgenjimi te jete i dyfishte dhe me vrases....sepse nuk ishte ashtu ne te vertete,nuk ishte ai ose ajo qe kishit njohur ne virtual!
    Njerezit jane te njejte kudo e dashur dhe nuk mund ti ndryshojme!
    Ka shume ne virtualitet qe jane vetvetja e tyre,po ka edhe shume te tjere qe jane "komediane profesioniste"...Ketyre duhet tu shmangemi!


    respekte
    "Carpe Diem"

  20. #40
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Citim Postuar mė parė nga DI_ANA
    E dashur princeshe;
    Me vjen keq ,po po te them qe sa te zhgenjyer ndonjehere jemi ne jeten reale,po aq jemi edhe ne ate virtuale...
    Rrezikimi eshte i njejte madje do te thoja qe ne virtualitet krijon dicka,nje lidhje qe mund te quhet "e forte",njihesh pastaj me personin realisht dhe atehere ndodh qe zhgenjimi te jete i dyfishte dhe me vrases....sepse nuk ishte ashtu ne te vertete,nuk ishte ai ose ajo qe kishit njohur ne virtual!
    Njerezit jane te njejte kudo e dashur dhe nuk mund ti ndryshojme!
    Ka shume ne virtualitet qe jane vetvetja e tyre,po ka edhe shume te tjere qe jane "komediane profesioniste"...Ketyre duhet tu shmangemi!


    respekte
    Po keta komedianet profesioniste si mund ti njohim xhanem?!...nuk besoj se mund te ndryshojne shume edhe ne jeten reale!

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Fillon Kreshma e Madhe
    Nga I KTHYERI nė forumin Komuniteti orthodhoks
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 28-02-2023, 01:24
  2. Pėrse njeriu ėshtė i destinuar tė vdesė??
    Nga deshmuesi nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 08-03-2009, 16:54
  3. Qellimi i perjetshem i Zotit per njeriun
    Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 31-05-2005, 07:17
  4. Formula e shpėtimit tė njeriut
    Nga INDRITI nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-03-2004, 19:19
  5. ANTROPOLOGJIA e krishterė
    Nga Shpresmiri nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-10-2002, 19:27

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •