Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33
 1. #1
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455

  Rona Nishliu, primadon vokali

  Nuk besoj se ndonjeri nga ju nuk ka degjuar te pakten ndonje kenge nga Rona.
  Kete na kane" imponuar" paraqitjet e saj te suksesshme dhe kenget me nota virtuoze,te kombinuar me zerin e saj te rralle.
  Debutimi ne "Ethet e se premtes" dhe kualifikimi ne dhjeteshen finaliste ishte nje sukses i vertete.
  Pasuan pjesemarrjet ne festivale dhe ajo hyri ne zemrat e adhurueseve.
  ArsGothic

 2. #2
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Me pelqen shume vecanerisht kenga " Shenja " shum teper um pelqen.
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 3. #3
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Po kenga "Shenja" ka qendruar per nje kohe te gjate ne krye te toplistave shqiptare.
  Ia vlejne te degjohen edhe kenget e saj "A ka arsye", dhe "te lashe" pa e cenuar edhe estetiken artistike te kengeve tjera te Rones.
  Mezi presi te dal albumi.
  ArsGothic

 4. #4
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  A ka ndonjeri fotot e saj qe ti postoje ne menyre q ete kemi imazhin e saj ne kete faqe?
  ArsGothic

 5. #5
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277

  Thumbs up

  Rrona Nishliu
  Nuk m plqen promovimi npr kafene!


  Realizimi i fundit i Rrons sht knga A ka arsye?, q sht br n bashkpunim me Bimin e grupit NR. Kjo kng nuk ka qen e planifikuar nga Rrona. Ka qen fushat e planifikuar nga KS Kuper, dhndri i Kosovs. Ai ka biseduar me Bimin dhe kan zgjedhur pr duet Rronn.

  N fillim jam friksuar se si dhe sa do t prshtatem me Bimin, sepse ka qen hera e par, q un bja duet me nj reper, por zrat dhe interpretimet kan fjetur shum mir, tha Rrona. Tr qllimi i ksaj fushate ka qen parandalimi i dhuns n familje. Para disa ditsh disa qytetar n rrug m than se n videoklip ka shum dhun. Un u thash se ky ka qen qllimi, t jet sa m i vrazhdt n mnyr q njerzit ta kuptojn sa e keqe sht dhuna. Zakonisht, po shoh njerz, t cilt prgatisin fushata kundr dhuns n familje etj., mirpo mendoj q ato duken shum bukur, gjithka sht n rregull brenda dhe nuk shoh asnj ngjarje, nuk shoh aktivitet, prandaj jan shum t but q t transmetojn nj mesazh t plot. Prandaj, mendoj q sado i vrazhdt sht videoklipi, ai ka arritur t jet neverits pr shikuesit dhe ata drejtprdrejt e kan kuptuar ka do t thot dhun dhe se a sht e nevojshme ajo, shtoi ajo. Gjithashtu, tejet e suksesshme Rrona sht treguar n kngn E t lash. Kjo kng ka qen shum e suksesshme, edhe pse nuk e ka pasur t realizuar videoklipin, kur kemi parasysh q kngt pa klipe deprtojn me vshtirsi deri te publiku, tha ajo, duke shtuar se e tra varet nga fakti se sa je e dashur pr media t caktuara dhe sa kan dshir ata t t promovojn si kngtare. Knga sht mirpritur, e kam vrejtur edhe n emisionin tim. Zakonisht ndihem keq kur un duhet ta lshoj kngn time, mirpo edhe t gjith kolegt e tjer m kan lajmruar se ka pasur interesim t madh, shtoi ajo. Prndryshe, ajo nuk planifikon, s paku tani, t realizoj balada dhe n qoft se e bn, ajo theksoi se patjetr ajo kng duhet t ket nj prcjellje vizuale, sepse ashtu ilustrohet m mir. Knga sht n frym e Ilir Tolajt, por kndimi sht plotsisht imi. Fryma e Ilirit dhe fryma ime jan kombinuar dhe sht krijuar dika e re. Kjo kng dallon shum nga kngt e tjera t Ilirit, theksoi ajo.

  Llojllojshmria e zhanreve

  Rrona, tashm e ka provuar veten n shum zhanre. Nuk friksohem nga laramania e zhanreve, sepse sht fillimi I karriers dhe m plqen eksperimentimi. Edhe pseja paraqitur n zhanre t ndryshme t kngve, aty prap shihet Rrona. Nse jo n instrumental n kndim gjithsesi jam un. Nse asgj tjetr, prap se prap sht ngjyra e njjt e zrit apo nj qasje e veant e t knduarit. Pavarsisht se knga A ka arsye, sht dika m bashkkohore, knga T lash sht etno-pop, sipas Rrons, ekziston shpirt i njjt i njeriut dhe kjo nuk ndryshon asgj.

  Kurr m n Flakaresh!

  Trioja Flakaresha do t mbetet projekt muzikor shum i shenjt n karriern e saj, pr arsye se ka qen debutim i madh s bashku me Vesn e Teutn. Menjher pas Etheve dhe shum aktiviteteve kjo ka qen paraqitja m e madhe q e kemi pasur, me qen se dalim n Salln e Kongreseve, sall shum e madhe, me shum publik dhe pas dhjet kngtarve t mdhenj dhe srish kthehemi n publik nga duartrokitjet e zjarrta t tyre, shtoi ajo. Megjithse, q t tria shum t suksesshme, ato i kan ndrprer planet pr karrier grupore. Me vajzat kemi pasur plane t punojm m intensivisht pr karriern si grup, por pr shkak t disa mosmarrveshjeve q ndodhin zakonisht te ne, sepse mungon menaxheri, mungon kontrata e shkruar, mungon nnshkrimi, mungojn shum gjra, kjo, fatkeqsisht, ka dshtuar. U jemi drejtuar karrierave solo dhe Flakaresha, m prbrje dhe formacion t till nuk do ket m asnjher. Mendoj me mua jo, e nse ekziston dikush tjetr, q e plotson treshen, pse jo, mund t funksionoj, shtoi ajo.

  Nj emision plus

  N realitet, muzika nuk sht i vetmi aktivitet i Rrons. Ajo shkruan edhe tekste dhe tani ka filluar t krijoj melodi. Gjithashtu, ajo sht drejtuese e dy emisioneve n radion Blue Sky. Sa i prket radios, kam filluar t merrem me t q n moshn 14-vjeare, n vitin e par n gjimnaz. Fillimisht n Radio Plus, pastaj kam kaluar n radion Urban FM, dhe tani n Blue Sky. Zakonisht m plqejn ambientet ku mund t shprehem lirshm dhe mund ta them at ka e mendoj dhe n t njjtn koh ti argtoj njerzit me muzik e informacione, si bj tani, tha ajo. Ka punuar edhe si gazetare hulumtuese, se dhe dokumentare. Ajo ka filluar me nj emision, ndrkaq tani i jan besuar dy orare. N Blue Sky, kam filluar q nga tetori i vitit 2004 me nj emision, mirpo si duket puna ime aty po plqehet dhe si shprblim e kam fituar edhe nj emision tjetr, q transmetohet do t mart nga ora 23 deri n 24. sht emisioni Shprehu, tha ajo.

  Pos tjerash, Rrona, si studente e dalluar n Universitetin Amerikan, ka pasur rastin t zgjidhet prfaqsuese e universitetit ton n universitetin partner n Roqester, Institute of technology n Nju-Jork. Kam br nj vizit t shkurt atje, por q ka qen fantastike, me gjith ato pritje e takime. Prndryshe, gjithka dallon shum nga Kosova, gjithka sht shum e madhe, shum e kontrolluar, shum m e organizuar dhe me t vrtet q nga ather jam duke u munduar m shum. Ata ankoheshin vetm pse dallonte ngjyra e asfaltit t nj rruge nga rrugt e tjera. Un nuk e kuptoj, se si ata kan nj hapsir shum t madhe dhe gjithka mund ta kontrollojn, ndrsa Kosova, kaq e vogl, nuk mund t jet m normale, m e kontrolluar, theksoi ajo.

  Aktivitetet

  Rrona, me gjith angazhimet e shumta, arrin t jet shum e hapur dhe e hareshme. Jam person, q i do sfidat. Gjat dits, n universitet i kaloj 6 deri n 8 or, pastaj shkoj n radio dhe n aktivitete muzikore, por m t rralla, sepse un nuk kam nj krijimtari t madhe muzikore, andaj nuk paraqitem n organizime, q jan m aktuale n kafene. Edhe pse nuk m plqen q kultura jon t promovohet n kafene, prap ato jan t vetmet vende ku ndodh dika, shtoi ajo. Rrona sht duke u prgatitur edhe pr disa pjesmarrje n festivale. Tash ka shum festivale dhe akoma nuk jam prcaktuar se n cilat do t angazhohem. Megjithse pr njrin tashm jam prcaktuar. Kam punuar dika, mirpo nuk do ta zbuloj, jo se i dua sekretet, por sepse festivalit, gars nuk i dihet, kshtu q mos t flas para kohe. sht nj kng e orkestruar dhe e aranzhuar nga nj njeri i madh. Se kush sht, do ta kuptoni n momentin kur t hapen gjrat, theksoi ajo. Ndrkaq, nuk sht duke menduar pr album personal. Pr album nuk mendoj njher. E kam nj projekt timin, q prap prek nj tem sociale. Kam shkruar nj poezi, q me t vrtet, sa her e lexoj, qaj. U dedikohet vajzave q i fusin vetes probleme, pr t cilat duhet t ken shum m shum kujdes. Prap, nuk po zbuloj asgj, sepse duhet ti presim donatort e gjrat t tjera, q krkojn s paku dy-tre muaj, prfundoi ajo.

  Arlind BYTYQI (IP)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 6. #6
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Rona Nishliu qllon n shenj

  N festivalin "Knga magjike", Rona Nishliu ishte fituese e mimit t TV Klan. Gjithashtu ajo ka marr ftesn pr t bashkpunuar me dy njerz t njohur t Maqedonis, Caliopi dhe Darko Dimitrov.


  Festivali i njohur nga Shqipria, "Knga magjike" nuk do ta kishte suksesin t cilin e ka sot, po t mos ishin kngtart si sht Rona Nishliu. Rona Nishliu sht vajza, e cila pr t dytn her la t habitur publikun shqiptar, me zrin dhe imazhin e veant q ajo ka. Nn duartrokitjen e madhe t shikuesve t shumt, n natn finale t festivalit te mbledhur n Pallatin e Kongreseve, Rona kthehet disa her n sken pr ta prshndetur publikun, i cili e krkon ikn nga Kosova. Rona n festivalin "Knga magjike" mori mimin e TV Klan, pr t cilin ajo u gzua dhe u befasua shum. "U befasova shum pr przgjedhjen e tyre, dhe n t njjtn koh u gzova shum, mirpo jo gjithmon mimi flet gjithka ose ka rndsin m t madhe", thot Rona. N mesin e shum kngtarve profesional dhe me nj bagazh t krijimtaris s tyre, ajo ishte e nominuar edhe n dy kategori nga juria profesionale, pr mimin "esk Zadeja" dhe "Interpretimi m i mir". Pr kngn tani m t njohur pr secilin q veten e ndjen t ri, kngn "Shenja" e ka punuar Armend Rexhepagiqi, tekstin Aida Baraku, dhe orkestrimin Xhevdet Gashi. "Jam shum e lumtur q kam pasur fatin t kndoj nj tekst tepr t bukur t Aida Barakut dhe dua t them haptazi q sht teksti i par deri tani, i cili m bri t interpretoj sipas tij, sepse zakonisht emocionin e interpretimit tim e prcakton melodia. Mirpo, kt radh ishte teksti i Aids ai i cili " m'i drodhi gjunjt e thau drunjt", tha Rona simpatike. Shenja nuk mbeti brenda n festival. Festivali "Knga Magjike" pr kngn "Shenja" ishte vetm nj rast i mir pr t shprthyer, dhe ky shprthim e ka br t veten.
  Tanim hitin e Rones "Shenja", prve n t gjitha radiostacionet, do skaj t rrugs dhe CD shopa, melodia e mrekullueshme e ksaj kng arrin do nat npr vesht e adhuruesve t jets s nats dhe lezetit t limituar q ofron Prishtina. "Jam knaqur shum duke msuar gjra t reja nga profesionistt e mdhenj si Ardit Gjebrea, me t gjith ekipin e tij, pastaj u argtova shum me koleg, prej t cilve arrita t njoh nj numr t madh prej tyre, shum prej tyre i kisha par vetm n ekrane televizive, dhe krijova kontakte t reja me njerz, gjithashtu fitova oferta t ndryshme pune", tregoi Rona. Ajo tregoi q gjat nats finale t festivalit, "Knga magjike" ka marr komplimente nga dy hit-makerat e njohur maqedon pr prformancn dhe interpretimin e kngs.

  "Shenja", duke ndenjur prapa skens me prindrit m'u afrua nj grua shume markante, e cila filloi t m jap komplimente dhe komente pozitive pr performancn time dhe interpretimin e kngs. Fare n fund ajo e prezantoi veten duke me thn vetm: "I am Caliopi from Macedonia", tregoi ajo. ika tregoi se n momentin kur ka dgjuar emrin e saj, i sht dukur sikur i gjith Pallati i Kongreseve i ra n kok, ajo pranon se ka mbetur e shokuar dhe m tepr e knaqur nga komentet e saj, t cilt u plotsuan me komente t tjera t nj hit-makeri tjetr maqedon, Darko Mimitrov, dy persona kta t cilt i dhan Rons shenjat e para pr bashkpunim. Edhe Rona, si gjith estrada kosovare po i bn prgatitjet rreth festave t fundvitit, ajo gjithashtu po punon edhe pr festivalin e ardhshm q pritet t mbahet n Tiran, Top-fest, ku pretendon t paraqitet me nj kng t re dhe interesante.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 7. #7
  * Yllza e forumit *
  Antarsuar
  02-10-2004
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  455
  Melaqja,si melaqja m,perhere e kujdesshme.
  Falemnderit per kontributin tuaj ne kete teme dhe qofsh mire.
  Respekte,
  Ermel....
  ArsGothic

 8. #8
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277
  Je e mireseardhur gjithmone...

  Qofsh e respektuar gjithmone...

  Melaqja
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 9. #9
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277

  Thumbs up Rona Nishliu tani edhe autore tekstesh

  Knga ka qllim pozitiv dhe n asnj mnyr nuk pretendon ta shkatrroj rinin ton,e cila pr momentin sht e luhatshme dhe n faza kritike, tha Rona Nishliu

  "IliriaPost":Sfundikeni realizuarnj kngme videoklip. kamund t na thuashrrethktij realizimi?

  Rona: Knga sht kompozuar dhe orkestruar nga Darko Dimitrov, tekstin e kam shkruar vet, edhe pse kam pasur dshir t ishte tjetr tekst, por knga m ka motivuar shum, kam dhn dika timen aty. Kam vendosur t shkruaj pr nj tematik, e cila ka qen pjes e kohs kur kam qen tinejxhere. Pra, teksti s bashku me kngn dhe melodin jan kompozuar mir dhe kjo m ka ndihmuar shum edhe n interpretim, n dhnien e emocionit dhe gjithka ka shkuar mir. Jam shum e knaqur me kompozitorin e kngs. M ka njohur me nj Ron tjetr, m dinamike.

  "IliriaPost":Srishkngnepushton njdozdyshimi mes pozitivizmit dhe ans negative. Ku sht kufiri?

  Ronan n jetn e prditshme jam shum pozitive, por me kngt e mia nuk kam arritur ndoshta, sepse kam pasur tema pakz m serioze, si braktisje, p.sh: "Shenja", "T lash", etj. Nuk e di, ndoshta ka qen gjendje momentale ose
  ka qen rastsi. Ndrsa, kt radh un sjell nj femr m t guximshme, e cila prfundimisht vendos t'i afrohet nj mashkulli ose t paktn nj vajz, e cila mundohet t'i vetdijesoj vajzat e tjera q t mos ken paragjykime pr ta thn
  mendimin e tyre t sinqert. T mos keqkuptohet kjo, sepse qllimi nuk ka qen q t vazhdohet degjenerimi i rinis me kng t cilat mund t'i shohim npr televizione, t'i dgjojm n radio e kshtu me radh. Knga ka qllim pozitiv dhe n asnj mnyr nuk pretendon ta shkatrroj rinin ton, e cila pr momentin sht e luhatshme dhe n faza kritike.

  "IliriaPost":Nga jeni inspiruarpr ta shkruar tekstin?

  Rona: Un kam shkruar jo vetm nj tekst, por edhe tre t tjer. E kam pasur problem ta zgjedh njrn, mirpo pas shum dilemave vendosa pr kt, pasi mendoj se sht teksti m i kapshm pr tinejxher. Inspirimi ka ardhur nga muzika. Muzika ka qen shum e gjall, m ka dhn shum material dhe kam dashur t bj nj lloj interpretimi q nuk e kam aplikuar npr kng t tjera. Natyrisht se un e kam ditur fare mir se cilat jan zanoret dhe cilat rrokjet, cilat
  jan fjalt q tingllojn m bukur dhe thash me vete se un duhet ta shkruaj kt tekst. Kshtu vendosa ta shkruaj.

  "IliriaPost":Natyrishtqkyrealizim sht br edhe fal prkrahjes s t tjerve.Cilt ishinmbshtetsit tuaj?

  Rona: Kam pasur mbshtets moral dhe mbshtets financiar, t cilt njkohsisht kan qen edhe mbshtets moral. Financiarisht m kan ndihmuar
  kompania "Dukagjini"dhe Universiteti Amerikan, t cilat i falnderoj przemrsisht, sepse po t mos ishin ata nuk do t ishte as videoklipi, apo mbase mund t pezullohej edhe pr disa vjet t tjer, si sht pezulluar dhe si u la komplet realizimi i videoklipit t kngs "T lash", n munges t sponsorve. Gjithashtu, kam pasur prkrahje t madhe nga e gjith shoqria ime, familja, pastaj nga i dashuri im, shoku im m i mir Arbrit, si dhe t shokve gazetar, q m kan ndihmuar pr analizimin e tekstit me kshilla t ndryshme.

  "IliriaPost":Ado t thot seme kt kng dhe kt videoklip prfundon faza tinejxhere e Rons?

  Rona: Rona asnjher nuk nis dhe nuk prfundon dika me ndonj qllim t caktuar. sht nj moment i veant q mua m bn t shkruaj nj tekst dhe e l, pastaj e shikoj dhe e vlersoj kur t vij koha, e krijoj at n melodi. Nuk
  e di a do ta prmbyll me kaq fazn tinejxhere, ndoshta kur t'i bj 40 vjet prap
  do t m marr malli t bhem e till. Nuk shoh asgj si t pandryshueshme. Mendoj se sa her i rikthehesh nj faze t caktuar t jets, freskohesh, i jep vetes
  m shum energji, kthehesh te ato aste t cilat ndoshta nuk i ke dhe i sheh
  nprmes tjerve q jetojn n at realitet. Pse jo, me nj videoklip t'i prjetosh edhe njher vet. Prfundimisht, kur t bhem 40 vjet do t punoj nj videoklip si tinejxhere.

  "IliriaPost":A do t thot se ngatanie tutje do t jeni edhe tekstshkruese e kngve dhe ka pritet pas ksaj knge?

  Rona: Nuk mund t jap prgjigje 100 pr qind t sakt. Vetm mund t tregoj se i kam tri kng t cilat i kam br vet, si muzik dhe si tekst. Njra sht shum
  dinamike, kng q ishte planifikuar pr "Akordet e Kosovs", e q fatkeqsisht
  nuk po mbahet. Ksaj knge shum shpjet do t'iarealizoj edhe videoklipin.
  Knga titullohet "Trend simpatik", me orkestrim t Ilir Bajrit. Ndrkaq, i kam edhe dy balada t tjera q kan ardhur n nj faz shum kritike t jets sime. Jan tekste t cilat kan ardhur nga shpirti im dhe mendoj se do t plqehen shum. T dyja flasin pr nj shtje t caktuar dhe do t plasohen gjat kngve t tjera, q gjithashtu planifikoj t'i realizoj vet dhe t'i orkestroj te ndonj orkestrues i njohur.

  "Iliria Post"e tr kto realizime Ronavazhdont jetpa album.Ahyn
  nplanettuajaedhenjrealizimitill?


  Rona: Po planifikoj t bj prmbledhjen e kngve t cilat i kam realizuar deri tash. Pra, jan pes kng t realizuara dhe tri t tjera q presin t realizohen.
  Gjithashtu, kam edhe nj kng t realizuar me Trimor Dhomin, pra sht kng e finalizuar dhe tash jemi n bisedime pr videoklip, me Petrit Domin. sht kng shum interesante, pakz e uditshme, me shum krkesa vokale. Tekstin e kam shkruar vet. Aty bhet fjal pr fatkeqsin e njerzve t cilt kan shum pr t ofruar nga vetja e tyre, por q fatkeqsisht jan t shkelur nga njerzit t cilt kan mundsi t deprtojn. Si duket, viti 2007 do t shnohet me disa videoklipe t mia. Gjithashtu, kam n plan t realizoj edhe nj videoklip pr nj kng tjetr. Shpresoj se tema nuk sht konsumuar fare dhe ma merr mendja q si balad do t jet shum e mir.

  "IliriaPost"kstravaganca n videoklipe?

  Rona: Un prapseprap mendoj se qofshin ato ekstravagante, t thjeshta, avangarde, fardo qofshin, ato t pasqyrojn ty si njeri, dhe un kam shum kujdes se si prezantohem para njerzve. Nuk besoj n at q shpesh kngtart thon se dallon personaliteti yt nga ai n sken. Un edhe n sken jap dika timen. Do t'i kem edhe un ato fazat ku gjrat do t jen pak m ekstreme
  n kuptimin artistik dhe jo komercial. Nuk i kritikoj t tjert, sht shije dhe dshir e dokujt dhe i prgzoj pr guximin.

  "Iliria Post": Ngjyrat n videoklip prve estetiks, a kan edhe ndonj mesazh tjetr?

  Rona: Ngjyrat secili sy i sheh dhe i percepton shum ndryshe. Ngjyrat q prmenden n tekst jan blu, roz, bardh e zi, mirpo e kuqja ndoshta sht ngjyr shum e nxeht dhe e bukur, ngjyr q transmeton emocionin me t vrtet pr mua personalisht, domethn kostumi i kuq me t bardh ka qen ide e imja, e nns dhe tezes sime. Un e kam qepur nj t till me qllim q t vija pakz m ndryshe, por t vij thjesht dhe ta jap edhe Ronn, kur ka qen si tinejxhere. Prap kt e definoj si gjendje momentale dhe nuk do t thosha se nuk do t vesh prap ngjyra t ndezura, t fuqishme.

  "IliriaPost":Nfund?

  Rona: Si u pa m lart, n kt faz po premtoj shum. Dshiroj q kto t mos mbesin vetm premtime, por pr dika u siguroj; muzika gjithmon do t jet n nivel do her m t lart, sepse nuk bn t mbesim pas kohs. Un asnjher nuk them ka kemi br ne tash, jemi apo s'jemi shum mir. Un gjithnj mendoj se ka po bjn ata q jan larg nesh e ne askund. Krejt n fund dshiroj ta falnderoj produksionin "Pixels", sepse jam ndar shum e knaqur me punn e tyre n videoklip. Pr mua ka paraqitur vizuelisht at ka un kam pasur dshir dhe gjithashtu prcjell mesazhin e kngs, atmosfern t ciln kam dashur t mbretroj, ngjyrat q kan qen shum t rndsishme si dhe pozitivitetin, pa t cilin klipi nuk do t kishte sukses. Krejt kjo sht fal durimit, puns dhe prkushtimit t tyre. Gjithashtu, do t'i falnderoja adhuruesit dhe shpresoj q nga fundi i korrikut dhe fillimi i gushtit do ta publikoj prmbledhjen time t par. E kam
  t vshtir ta quaj album, sepse albumin kam dshir ta punoj si kontinuitet, i cili do ta ket iden dhe frymn tjetr.

  ilriapost
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 10. #10
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  34
  Postime
  1,277

  Rona Nishliu - Intervista

  Ndonjehere e kemi veshtire te vlersojme dike me titullin “Me i/e mira”, e ndonjehere na mjafton vetem nje moment.I tille ishte dhe rasti i Rona Nishliut.Sapo degjuam kengen e saj “Shko pastro pas saj” ishim te sigurte qe ajo ishte pretendentja kryesore dhe plotesuesja e te gjitha kushteve per tu cilesuar si “Kengetarja me e mire e 2007” nga Albaniac.Nje ze i mrekullueshem,nje kendim i perpikte i Rones,nje tekst shume i gjetur i Aida barakut dhe nje muzike super prej Armend Rexhepagiqit ben qe “Shko pastro pas saj” te nxjerr ne pah fuqine artistike te Rona Nishliut e cila kete vit nuk ka pasur shoqe per tu krahasuar.Nese nje dite do te shkruhet historia e muzikes se lehte shqiptare,”Shko pastro pas saj” do te ishte kolona zanore e 2007,si nje prej kengeve me te arrira profesionalisht ne muziken tone te lehte, jo vetem te viteve te fundit,por dhe te gjithe kohrave. Suksese Rones!

  Elbino:Pershendetje Rona! Ku gjendeni ne keto momente dhe me cfare jeni duke u marre?

  Rona Nishliu: Ne keto momente qe po shkruaj ora shenon 00:37, dhe pas nje dite dinamike me ligjerata ne universitet, emision ne radio dhe nje mbremje muzikore, me ne fund arrita qe te ulem prane PC-se sime dhe te pergjigjem ne pyetjet tua. Ajo qe po bej kohet e fundit eshte nje pune e paskajshme per studimet e mia, pune e paskajshme duke qene gjithnje kenaqesi e veqante ne radio, dhe kenaqesi shpirterore pjesemarrja shume e shpeshte, si kurre me pare, neper mbremje te ndryshme muzikore.

  Suksese per kengen tuaj te re “Shko pastro pas saj”.Personalisht mendoj qe eshte nje nder kenget me te mira te vitit dhe zeri juaj eshte fantastik!

  Pergjigja ime ne kete pyetje natyrisht qe do te duhej te niste me Falemnderit dhe blla blla, por e di si Elbino, “Shko pastro pas saj” do te mbetet per mua kenga me e dashur dhe me e arrire qe do te realizoj ndonjehere, pavaresisht qe gjithmone do te mundohem te sjell kenge edhe me profesionale. Pasi nuk e nisa me FALEMNDERIT, te them kete tani sepse natyrisht qe ndihem mire kur vleresohet kenga te cilen e kam dashuruar qe ne momentin e pare kur e degjova.

  Kam vene re se ne te gjitha kenget qe keni publikuar,jeni munduar te beni muziken qe ju preferoni dhe jo te beni dicka qe konsiderohet “trendy” per momentin. Cilat jane te mirat dhe te keqijat e kesaj zgjedhjeje?

  Pajtohem me kete qe po thua, por mendoj qe akoma nuk ka ardhur koha te bej muziken qe une e dua metevertete, apo te krijoj ne stilin muzikor ku une perkas. Imagjino, edhe kjo qe bej eshte e komplikuar per publikun, po cka do te ndodhte po te kultivoja Experimental Jazz hahaha, do perfundoja aty ku edhe nisa kendimin, ku tjeter perveq ne banjon time ku do tu kendoja mureve, lavamanit, lavatriqes etj etj. Ne anen tjeter edhe kenget qe kam kenduar deri sot nuk eshte se i kam zgjedhur duke kalkuluar ne suksesin e tyre sezonal, por gjithmone kam menduar sa gjate do ti rezistojne ato HITEVE aktuale. Dhe deri sot fale Zotit, gjithcka ka shkuar mire... Pergjithesisht mendoj qe ka pasur shume te mira dhe asnje te keqe ne kete zgjedhje, pasi qe kete si duket e ka konfirmuar edhe publiku

  Po ashtu si juve edhe Teuta,Vesa,Flaka, po sjellin ne muzike disa gjenre muzikor qe kane me shume vlera profesionale sesa komerciale.Kemi te bejme me nje “kryengritje” ndaj muzikes se dobet ne Shqipe apo eshte thjeshte koencidence.

  Ne fakt nuk di si ta komentoj kete... Nuk eshte kryengritje, por eshte thjesht shija qe kane percjellur prinderit tek une, posaqerisht nena, e cila me orientoi ne muzike shume mire. Ajo, per me shume me dhuroi CD-ne e pare, kur une isha 13 vjeq, dhe kjo CD permbante kenget me te bukura te kengetares revolucionare Janis Joplin. Elbino, une mendoj qe muzika qe ben nje kengetar eshte VETE KENGETARI, eshte jeta e tij, kultura qe ka, pergatitja profesionale dhe natyrisht ndikimi i shoqerise se ngushte. Eshte shume i pakapshem per mua justifikimi i nje artisti “po e bej kete muzike sepse eshte me fitimprurese, dhe pasi te vijn gjerat ne vendin e vet do te kaloj prap ne ate qe dua”... Eshte pikerisht ky justifikim qe per mua klasifikon kengetaret ne ARTISTE dhe PROFITER TE MOMENTIT.

  -Aida dhe Armendi jane jo vetem dy prej artisteve tane me cool,por edhe sic kam degjuar nga artiste te tjere, nje kenaqsi per te punuar-profesionalisht e shoqerisht.Si lindi bashkepunimi me ta dhe si ja kaluat ne studion e tyre?

  Tju them te verteten, qe e vogel kam adhuruar punen e tyre, edhe pse asnjehere nuk kam pas rastin ti shoh ne ndonje koncert. Pas periudhes se luftes, ne nje CD-shop ku kishte edhe CD te kengetareve shqipetar pash nje CD qe kishte nje mbeshtjelles te zi dhe mu ne mes shkruante “Tragjikomedia”. Brenda CD-se ishin kenget me te bukura te Armend Rexhepagiqit te cilat me rrembyen me mesazhet e teksteve te Aides dhe melodite e shkelqyera te Armendit. E keshtu pra, afersia ime e pare me Aiden dhe Armendin ishte imagjinative, une degjoja kenget dhe 1-2 here ne vit i shihja tek ecnin ne qytetin pa lum. I adhuroja per guximin dhe aftesine per te qene gjithmone 100% me te avansuar se te tjeret. Ndersa sot qe i njoh nga afer, mendoj qe jane dhe do te mbeten pike e referimit per cdo artist, do te mbeten trend dhe evergreen i muzikes shqiptare, dhe mbi te gjitha shembujt me te mire te personazheve ME ATRIBUTE NJEREZORE. Bashkepunimi ka filluar ne kengen Flakaresha, ndersa shpresoj shume te jete sa me jetegjate. Dua te permend qe incizimi I kenges eshte bere ne studion e Florent Boshnjakut, sepse ajo eshte studioja ku Aida dhe Armendi punojne me shpesh. Eksperienca ishte fantastike, pune e palodhshme dhe e pakursyer nga Aida e Armendi, humor i pazevendesueshem dhe mbi te gjitha privilegj i madh per mua.

  Nje interpretim aq i thelle sa ai i juaji ne “Shko pastro pas asaj” mund te krijohet ose nga nje dashuri ose nga nje dhimbje e madhe. Cila ka qene gjendja juaj shpirterore ne momentin e regjistrimit e cfare mendimesh ju kalonin ne mendje

  Gjendja ime shpirterore ishte nje kombinim i ndjenjes se frikes, pergjegjesise se madhe dhe deshires per ta interpretuar kengen ne menyren me te mire te mundshme. Per me teper une kerkova nje kenge te tille qe nga fillimi i karrieres sime, dhe ne momentin qe e kisha timen, duhej ta kendoja shume bukur ne menyre qe te percjell me 100% emocionin e nje femre te tradhetuar e cila ne mllef te madh kujton castet e bukura me te dashurin e saj. Nuk kam qene pjese e ndonje historie te tille, mirepo mendoj qe detyre e cdo artisti eshte ta ndjej kengen dhe ta interpretoj duke u bere pjese e tregimit te tekstit te kenges. Tek “Shko pastro pas saj” detyra ime ishte te qaj per ato qe u tradhetuan nga mbreterit e lumturise se tyre, te cilet u kthyen ne sherbetore te marrezise se vajzave fatkeqe, dhe shpresoj shume t’ja kem arritur...

  Ju pelqen Bjork? Ne video ndonjehere me kujtoni Bjork…nuk di perse…Videoja gjithashtu eshte shume interesante dhe e realizuar mjaft bukur…

  Bjork me pelqen shume, sepse per mua ajo eshte vete arti. Dhe natyrisht qe me vjen shume mire qe une te kujtoj ne te! Por te siguroj qe kjo nuk ka qene e qellimshme, sepse ishte artistja Rudina Xhaferi e cila me sajoi ne menyren si dukem ne video .

  Ndryshe nga heret e tjera,kjo video e prezanton Ronen ne anen dramatike te saj.E kishit te veshtire te pershtateshit me idene e klipit?

  Nuk e pata te veshtire fare, sepse gjithcka qe kam bere ka qene shume e natyrshme. Ajo qe shihni ne video eshte ndjenja dhe perjetimi im shume personal i kenges. Nese do ti pelqej ose jo publikut te respektuar, kjo varet nga shija dhe tendenca e gjerave te caktuara qe konsumon.

  I dashuri (apo i fejuari, te me falesh se nuk e di mire lol juaj ka realizuar videon e kenges.Eshte ai djali ne fotot qe varen ne peme ? Thjesht kurioz hihihihihi?

  Po pra, poooo ahaha ai eshte... Thjesht ishim te kufizuar ne kohe, dhe duke mos e patur mundesine te gjejme nje manekin, vendosem te bejme ca foto te Leopardit dhe te njejtat te mbeten rekuizita me rendesishme e videos.

  Zerin e vecante,kenget e vecanta,stilin ne paraqitje e keni gjithashtu shume te vecante. Kush ka qene influenca me e madhe ne procesin e formimit tuaj si artiste?

  E permenda me heret qe drejtuesja ime ne muzike ka qene nena, e cila qysh ne vegjeline time me kendonte kenge shume te bukura te cilat mbeten akoma kenget me te dashura per mua si “Summertime”, “Don’t Speak” etc... Natyrisht, une pata fatin te punoj ne nje radio 100% urbane ne Prishtine, URBAN FM, ku gjithashtu u njoftova me muzike shume te bukur dhe edhe sot vazhdoj te jeme shume e informuar per skenen mainstreem dhe underground, duke qene e ndihmuar nga vellau im Petriti dhe i dashuri im Leopardi.

  Do kete ndonje remix te kenges?OK, e di qe do cuditesh, POR kam parasysh fundin e kenges ku ka me shume ritem dhe serisht duket cool.Kjo mendoj se eshte e bukura e kesaj kenge;Dhe e kenduar vec nen ritmin e pianos, dhe e kenduar me ritem me te forte, serisht eshte shume e bukur.Ok se e bera lemsh pyetjen,por besoj me kupton ku dua te dal…
  Elbino, jemi ne vale te njejta si duket hahah ... Ne fakt kam menduar qe kenga ta kete remixin, dhe qellimisht doja qe kjo te ndodhte per xhirimet televizive te edicionit festiv te vitit te ri. Mirepo, si duket ky planifikim do te pezullohet, por te pakten ne albumin tim do te gjindet verzioni remix i “Shko pastro pas saj”.

  Ju keni transmetuar lajme rreth artisteve shqiptar ne radion “Blue Sky”,po kur degjoni te flitet per juve ne media si ju duket?

  Deri sot jame ndjere mire, sepse kryesisht eshte diskutuar per gjera te verteta me perjashtim te 2-3 thashethemeve te vockla qe u perfolen nga gazetare totalisht te painformuar. Sidoqetejete, eshte bukur kur degjon qe mesazhi yt percillet pa u deformuar

  Ju ndoqa ne programin “Koha Express” ku ju folet edhe per pavarsine e Kosoves.Me erdhi mire,sepse se fundmi artistet me rralle flasin per kete ceshtje, dhe kur e bejne eshte me teper per te promovuar vetveten,sesa ceshtjen.Nderkohe ju thate dicka te bukur “Dhe po te shpallet pavarsia e pjese te Kosoves te mbeten jashte,ajo nuk eshte pavarsi!”. Keni mundur te ktheheni serisht ne shtepine tuaj ne Mitrovice?

  Nuk me pelqen te shfrytezoj fatekeqesine time si mjet qe do ti bej te tjeret te ndjenje keqardhje per mua. Por e verteta eshte qe shtepia ime eshte e djegur dhe kam mundur ta vizitoj gjithsej 2 here, duke qene e percjellur nga trupat mbrojtese te KFOR-it, sepse liria e levizjes se Shqipetareve ne Mitrovicen Veriore eshte e kontrolluar, ose ne rastin tim qe nuk jam banore e Mitrovices edhe e pamundur.

  Duke shpresuar qe heren e ardheshme intervista te zhvillohet ne nje Kosove te lire,ju urojme suksese dhe le ta mbyllim kete interviste me lajmin se kur do te hidhet ne treg albumi juaj…

  Nuk qendroj mire me Timetables haha, por shpresoj shume qe albumin ta hedh ne treg aty nga fundi I qerekut te pare te vitit te ardhshem… Fare ne fund te falenderoj shume qe harxhove kohe per te formuluar pyetje me te vecanta, sepse u lodha duke u pergjegjur ne pyetje te rendomta!

  Pergatitit : ElbinoAlbaniac 12/2007
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 11. #11
  Rona Nishliu: Enderroj te perfaqesoj Shqiperine e Madhe ne Eurosong

  Te gjithe e pame dhe e admiruam per kengen e saj "Zonja vdekje", interpretuar te "Kenga Magjike 2009" dhe nderuar me cmimin "Vokali me i mire". Mesa duket, pervojat jetesore, sikurse eshte edhe vdekja e nje njeriu te dashur; kur jane te verteta, dine ta prekin me shume publikun. Kengetarja me look tipik qe dikur ishte pjese e 10 me te mireve ne konkursin "Ethet e te premtes mbrema", ka krijuar me kohen nje imazh sa te vecante, aq edhe te dashur per publikun. Daljet muzikore te Rona Nishliut, jane jo shume te shpeshta, ndaj programohen me kujdes nga kengetarja qe me te vertete ka nje vokal te rralle. Tekstet e kengeve te saj, kujtojme ketu "Shko pastro pas saj", jane po ashtu shume origjinale. Ne intervisten e meposhtme dhene "KJ", 24-vjecarja qe vec te tjerash punon ne Prishtine edhe si moderatore ne dy programe radiofonike, shpjegon se edhe pse festivalet, sipas saj jane bere biznese, ajo enderron te fitoje e te perfaqesoje Shqiperine e Madhe ne Eurosong.

  Kenga juaj "Zonja vdekje" ishte njera nga kenget qe u duartrokit me shume te "Kenga Magjike 2009". E kenaqur qe u vleresuat me cmimin "Vokali me i mire", prisnit me shume, apo sipas jush verdiktin e jep publiku?

  Me vjen mire qe e keni vene re kete fakt. Isha shume e kenaqur me cmimin, sepse ma atribuoi nje juri shume profesoniste, ne mesin e shume emrave dhe profesionisteve qe konkurruan ne kete edicion te "Kenga Magjike". Por publiku mbetet gjithmone vleresuesi me i rendesishem, dhe edhe kesaj radhe ndjeva qe me vleresoi shume lart.

  Shume njerez identifikuan dhimbjen e tyre per dike te dashur, ne tekstin e kenges suaj. Cfare notash mendoni te sillni ne punimet e radhes, te trishta apo me alegri?

  Qellimi i kenges "Zonja Vdekje" ishte qe te ndaja dhimbjen time me te gjithe ata qe kane kaluar neper eksperienca te ngjashme sikurse edhe une, prandaj doja te qaja edhe per ata ne kete rast. Sa i perket materialeve te radhes qe pyesni ju, nuk do t'i zbuloj para kohe permes kesaj interviste, por besoj qe do te jene befasi te kendshme per publikun.

  Festivalet... cfare jane per ju keto kompeticione. Nje rast per t'u takuar me publikun, apo nje ambicie personale per vleresim e nje artisti? Ju daljet ne te tilla evente, ne fakt nuk i keni te shpeshta...


  Festivalet i konsideroj si vendin e vetem ku artisti duhet te beje ate qe ben me se miri, pra te shprehet ne kulmin artistik, por meqe keto kohe edhe festivalet jane bere biznes, tanime nuk me terheqin. Por kjo nuk do te thote qe nuk do te jem pjesemarrese ne festivale te ndryshem ne te ardhmen.

  Cila mbetet per ju kenga me e dashur, edhe pse thuhet se per kengetaret, kenget jane si femijet, qe nuk ndahen dot... Ju mund te na jepni nje emer nga repertori juaj?

  Mund te them "Zonja Vdekje". Eshte nje kenge autobiografike, tekstin e se ciles e kam shkruar vete, ndersa kompozimin e orkestrimin e ka bere kompozitori nga Kosova, Florent Boshnjaku.

  Eshte thene pak vite me pare, se nese do te shkruhej historia e muzikes shqiptare, kenga juaj "Shko pastro pas saj", do te ishte hiti i vitit. Te tilla vleresime ju sfidojne per te dhene me teper, apo vetem miklojne sedren tuaj?


  Keto vleresime jane shume te rendesishme per mua, madje jane shtytje te rendesishme per te ecur perpara dhe per te rritur kriterin artistik te punes.

  A interpreton Rona 100% ate stil muzikor qe deshiron, apo perpiqet te zgjedhe edhe ne raport me shijet e kohes e publikut?


  Kenget e mia nuk jane kerkesa tipike e publikut, por s'mund te them qe jane stili muzikor ku une perkoj shpirterisht.

  Permes kenges ju perpiqeni te transmetoni pervec vokalit te admirueshem, edhe pjese te karakterit e personalitetit tuaj, apo beni kompromise edhe me komercializmin, per hir te fames?

  Besoj qe kete nuk duhet ta shpjegoj, performancat e mia kam pershtypjen se flasin vete.

  Bashkepunetoret tuaj me te shpeshte jane Florent Boshnjaku dhe Aida Baraku. Perse keta emra?

  Sepse i pergjigjen mjaft mire kerkesave te mia.

  Mendoni se ka dallime mes muzikes se levruar ne Shqiperi dhe asaj ne Kosove?


  Kam pershtypjen se afersisht ne cdo rryme behet e njejta gje, si ne Shqiperi, ashtu edhe ne Kosove. Kam pershtypjen qe muzika Rock dhe Alternative eshte me pak e levruar tek ju ne Shqiperi, sikurse edhe muzika Hip-Hop.

  Jeni shprehur se enderroni te perfaqesoni shqiptaret ne Eurosong. Aspironi te perfaqesoni gjithe kombin shqiptar apo shtetin e Kosoves?

  Do ta perseris, enderroj te perfaqesoj Shqiperine e Madhe ne Eurosong.

  Me cfare eshte duke u marre aktualisht Rona?


  Aktualisht po punoj per disa materiale te reja muzikore, si edhe po bej punen e perditshme ne Radio Blue Sky ku drejtoj dy emisione, per te cilat jam dhe autore.

  Pra, merreni edhe me radio, pervec se me muzike. Serish brenda muzikes apo jo?

  Patjeter, gjithmone jam e rrethuar me muzike dhe shpresoj te jem keshtu deri ne ditet e fundit te jetes. Kam dy emisione autoriale ku trajtoj tema te shoe-biznesit boteror, realizoj intervista me te ftuar te fushave te ndryshme, si dhe komunikoj me degjuesit permes sms-ve porosi.

  Cili eshte personi qe ka ndikuar me shume ne personalitetin tuaj muzikor? Po nga artistet vendas dhe te huaj?


  Nena ime, e cila ka nje shije te sterholluar dhe eshte shume e informuar per muziken boterore, madje duhet te themi se shijet tone jane shume te peraferta me njera-tjetren. Po ju tregoj qe CD-ne e pare ma ka blere pikerisht ajo dhe ka qene permbledhja e hiteve me te medha te kengetares legjendare Janis Joplin. Nga artistet vendas me ka bere per vete me butesine e zerit te saj kengetarja nga Shkupi, e cila aktualisht nuk eshte me aktive ne muzike, Erzana Berisha. Nderkaq, nga muzika e huaj ka shume, kryesisht mbeten legjendat e muzikes Jazz, Ella Fitzgerald, Nina Simone, Billie Holiday etj.

  Se fundmi, dicka nga jeta personale dhe dashuria?


  E lumtur perhere me me te dashurit prane, familjen time te mrekullueshme, te dashurin dhe miqte e mi.

  Fjoralba Shahaj - Koha Jone


  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 12. #12
  Zona Vdekje
  Teksti : R Nishliu
  Muzika : F Boshnjaku


  Nje rreze s'na perpiu
  Me te zeza u vesh gjithe qyteti
  Te gjithe, perve saj
  Folem ne heshtje
  Por heshtjen s'deshi ta prish askush
  U perulem, u gjunjezuam

  Ref:
  Zonja vdekje, kush te solli
  Trego kush te ftoi
  Pse ma more?!
  Zonja vdekje, a s'mund te prisje?!
  Pse s'mund te prisje
  Nje here tjeter

  Sa e ftoht ishte ndarja
  Me e ftoht se thellesite e oqeaneve
  Fundi pa skaj
  E vetmja gje qe s'ribehet
  Kur shpirti thehet ne copeza
  Nuk ngjitet, s'jan si me pare

  Ref:


  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 13. #13
  Eshte kengetare e mire por jo e paperseritshme si Adelina ta marrim

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,163
  ....muzika e saj nuk me pelqen ...., kurse stili i saj po....

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-06-2009
  Postime
  352
  Rona ishte fantastike ne neten gjysmefinale te Eurovizionit. I deshiroj shume fat, na mallengjeu me performancen e saj, teksti dhe menyra se si kendoi me te vertete koincidoi me gjendjen emocionale te shqiptareve pas tragjedise se Himares.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Antarsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,777
  rona ishte shume bukur....uroj te kete suksese.......

 17. #17
  Rona Nishliu shklqen edhe n Shn Petrburg, merr mimin e dyt

  Rona Nishliu prfaqsoi Shqiprin n Festivalin Ndrkombtar Nett e bardha t Shn Petersburgut, ku garoi mes kngtarve nga 17 shtete dhe fitoi mimin e dyt. Nishliu ka knduar kngn Suus, me t ciln u vlersua edhe si kngtarja m e mir e nats s par, pasi ka marr votat maksimale, 39 pike. N natn e dyt Rona ka performuar kngn Nutural Women, nga Aretha Franklin, ndrsa n natn e fundit Rona performoi prseri me kngn Suus me t cilin zuri vendin e dyt.
  Kngtart e shteteve si, Peruja, Irlanda, Anglia, Spanja, Turqia, Rusia, Franca, Italia, etj garuan n 3 nete, nga 6 deri n 8 korrik. do mbrmje, nj juri profesioniste ka vlersuar do kngtar pas performimit.
  Prve 17 prfaqsuesve n festival performuan edhe emrat e mdhenj t muziks boterores, si Joss Stone, Anastacia, Natalia Imbruglia, Mika, Michael Bolton, Simple Minds, Eros Ramazotti, etj. mimin Grand prix t ketij festivali e fitoi kngetari italian Gianni Fiorellino.

  Bota Sot
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Rona Nishliu, primadon vokali

  E Magjishme RONA !!!


 19. Anetart m posht kan falenderuar sirena_adria pr postimin:

  martini1984 (03-05-2015)

 20. #19
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pr: Rona Nishliu, primadon vokali

  perse i mban floket si bishta miu kjo?
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 21. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Rona Nishliu, primadon vokali


 22. Anetart m posht kan falenderuar sirena_adria pr postimin:

  martini1984 (03-05-2015)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •