Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 89
  1. #21
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar më parë nga klandestini
    mua me stimolon ajo psikologia, apo nuk eshte edhe sexy !!!!!!!!
    e bukur dashuria platonike vllacko,nga prostati qenke ne regull te pakten

  2. #22
    Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Vlore/Tirane
    Postime
    439
    Shume pak nga shqiptaret ne Shqiperi dine ti japin pergjigje kesaj teme.Kjo per faktin sepse ketu eshte shume pak e zhvilluar psikologjia. Por une do te thoja qe eshte dege me prespektive dhe personalisht e kam adhurur dhe e adhuroj psikologjine.
    Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Une kam shku dy herê ,te marr ndoj keshill pse nuk ec martesa dhe problemet qe kisha me bashkeshortin.
    ishte nji psikolpg me emer ?...u ula me pyeti qfar probleme ke,i thash se burri del shum etj etj.
    ai gjat gjith kohes pijti cigare Havana e beri tym zyren deri ne mes e shioqja qka bane si pinte si me ndegjonte ...ok hera e parê te len te flasê 30 min ...dhe ne fund ti marr 50 euro dhe ti shkrun do hapa, po pse hapa sjam e smur ? po keshtu ndiheni me mirê...
    U ktheva ne shtepi kamb dhe ter kohen duke mendu ...sa shtrejt ! ilaqet si mora , sjam une e smuer po burri im qe se din shtepin me ardh ...

    pas nji muaji shkova prap se kisha terminin ..
    u ula dhe ai me pyet ; si jeni , si kaloni, qka ka te re ?
    mir, mir shum ket rradhe ska asgje mirê , krejt ne rregull.
    ai filloi me qesh hahahahhaa : tha hapat te kan be mirê se situata asht e njejt...
    ooooo mendova po ky njeri paska nevoj te sherohej e jo une... qka ka ?...
    duke ndejt ne zyre qe po ndegjohet nji zhurem ne koridorê, nji gru bertet te madhe doktor doktor ju lutem ju lutem lemni te shkoj ne shtepi ju lutem dua ti shof femijt ...e kapen infirmieret gruan per krahesh e mjeku ju tha ja epni 5 mlg (v...XXX) ...me shum gjakftoftesi e vereja s'kishte as ndjenja njerzore ....

    u kry seanca dhe paguva prap 50 euro dhe prap ilaqe ...
    rruges tuj ardh prap kamb pash ne nji dritare (vitrin)ketu Fitnes dhe Body 50 euro muaji nga ora 90:00 deri 22:00 qdo ditê 7/7 me mjete me te sofistikuara ...tush sauna , jakuzi etj etj..
    hyra mbrend mora kartviziten te nesermen u regjistrova dhe shkoja 3 x ne javê dhe atu takova nji shok ...

    dhe nuk shkova me te psikiatri dhe burrit i thash , mundesh me nejt ne kafe sa te dush se une po merrem "me fitnes" .....

    heren tjeter isha te nji tjeter, dhe i thash kam presion nga shefi i punes dhe i tregova situaten , bisedum bashk dhe ne fund me tha 30 euro dhe me tha je shum e fort je e menqur dhe me ke mesu mu shum gjera ...
    shkova prap ...tha me pelqen shum prania yte dhe mendimet tuaja ...nuk me merrte te holla dhe nuk kam shku mu se edhe une mesova nga ai qe jam e fort e nuk dorzohem nga shantazhet ....

    konkluzion, nese keni problem te madh e skeni famile afer te ju kshilloj ( se kush ka famile ska nevoj per keshilla "te huaja") nese nuk s'ju konvenon ikni ikni shpejt sa sju ka ba per vete me ilaqe e injekcione ....dhe kerkoni nji tjeter ...
    ka te mirê ka te smuer si rasti i parê.
    Ma i miri asht shoku i sinqert ...psikiatri me i miri, si jo sporti ...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Dorontina : 06-04-2007 më 02:34
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e pishtari
    Anëtarësuar
    05-03-2007
    Postime
    75
    psikologu eshte i mire per ata qe kane nevoje
    po jo per ata qe jane mire se shkojne me shkarje dh ska kethim mbrapa

    dikushe ketu ne UK pasi paraqiti kerkesen per qendrim donte qe ti fitonte letrat me cdo kushte......!
    aty ku mirte ndimat u njojte me nje nga te socialit dhe ajo i tha qe te fitoshe dokumentin duhet te veshe te psikologu e te thuashe nuke fle dote gjume naten sepse me kujtohen historit ne Kosove kur vete ishte nga saranda vajti tek pskologu dhe mori diagnozen fllash bak kure e paqiti te zyra e emigracionit ata u habiten dhe vendosen te verifikoheshin gjerat doktori ne problem kur shkoj saranda tek pikologu dy veta e mberthyen shpejt nje shiring dhe u be vertet
    kaluar per te psikologu tani kure e shikone a vetem qeshe
    pra nese dikushe ka nevoj te qeshe ter jeten shko e vizitoje por eshte me mire jo
    Ndryshuar për herë të fundit nga pishtari : 07-04-2007 më 01:50

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anëtarësuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Kishte shku psikologu te psikologu per nji vizit, dhe psikologu e kishte than me trego pak per jeten tende ?

    Po nji dit mendoja ta krijoj Boten por....bota ...ashtu ....

    Psikologu i thot: ashtu mendoj edhe une ta krijoj nji ditê nji Botê timen !
    ngahiher me habisin disa mjek qe nuk merren me medicin por per Perndij e une mendoj si merren per perndij e nuk besojn ne Zotê ? asht per tu qudit...
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e DardanG
    Anëtarësuar
    18-02-2006
    Postime
    441
    Kujtoj se para psikologut duhet të rrëfehesh për të tërat sikur në kishë, para priftit! Hajde moj e "mirë" hajde"! Edhe cfarë ke parë në ëndërr, djathtas apo majtas! Duan të dijnë edhe cfarë ka në shpirtin tënd¨! Pra, mjeku ta zhvesh trupin, prifti e psikologu ta zhveshin shpirtin! Dhe njeriu ka nevojë të mbajë, gjithmonë dicka për vete! Dicka për vete, porsi lisi me degë e gjethe!
    Të sëmurit në Spitalin Psikiatrik e kishin bërë shprehi një kohë të gjatë të shikonin në një vrimë dere, të një dhome të zbrazur! Cdo ditë, që nga mengjesi e deri në mbrëmje, bëheshin rresht, në mënyrën më të disciplinuar, pa e trazuar tjetërin, pa u shtyer dhe fjalosur, dhe pritnin radhën për të shikuar në atë farë vrime! Dhe porsa shikonte i pari, dhjetë minuta apo gjysmë ore, lëshonte radhën dhe dilte në fund të radhës për të pritur sërish kur ti vie radha për të shikuar sërish në atë vrimën e "magjikshme"! Aq kurreshtarë ishin, aq i tërhiqte ajo!
    Psikologu, "mjeku i Shpirtit" të tyre, e kishte vërejtur sjelljen e pacientëve, por asesi nuk ndërmirrte dicka! Një ditë, mendoi, aman cfarë shohin ata njerzë dhe pa një pa dy iu bashkangjitë radhës, pra doli në fund të radhës dhe i disciplinuar, porsi pacientet e tij, priti radhën hiq më pak se gjysmë dite! Dhe kur i erdhi radha, psikologu u përkul dhe shiko e shiko përmjet vrime, por asgjë nuk pa vecse një dhome të pluhurosur dhe tërsisht të zbrazur, pa asnjë mobile apo dicka tjetër brënd! U zgjua ngadalë dhe i shiqoi pacientet cuditshëm dhe me ton urdhërues e qortues u tha:Shpërndahuni, andej nuk ka asgjë, një dhomë e zbrazur dhe pluhur në të! Unë nuk shohë asgjë tjetër!
    Njëri nga pacientet ia dredhi:
    Zotni! Ka tre vite që shikojmë ne, cdo ditë dhe nuk shohim asgjë e ti do të shohësh dicka që në ditën e parë!

    Edhe një tjetër!
    Psikologët donin ta bindnin pacientin e tyre të shkojë gjaë vikenditnë shtëpi, por ai nuk donte se nuk donte! Thoshte se nuk do të shkojë sepse ai nuk është asgjë tjetër vecse një kokërr misri dhe në rastin e parë pula do ta haj! Pas shumë mundimesh dhe bindjesh të psikologëve, pacienti u bind se nuk është kokërr misri dhe se pula nuk do ta haj! U nis për në shtëpi dhe sapo kaloi portat e spitalit u kthye në vrap! Psikologët që ishin ende aty, të cuditur e pyetën, përse u kthye! Ai ua ktheu se nuk guxonte të shkojë në shtëpi sepse pula do ta haj! Njëri nga psikologët i tha se ai ishte bindur njëherë se ai nuk është kokërr misri! Pacienti ia ktheu: Po, po, mua më bindet se nuk jam kokërr misri, por më parë është dashur pulën ta bindni se nuk unë jam kokërr misri!
    Dikush mund t´i këtë dëgjuar këto dy mahi në llogari të sëmurëve psiqik, por edhe të psikologëve, porse edhe dikush edhe mund të qesh, sa për argëtim!
    Megjithatë, mendoj se është më vështirë (edhe pse shumë e nevojshme) të shkosh të psikologu se sa të mjeku!
    Me mend thonë nuk ka shaka!

  7. #27
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar më parë nga pishtari
    psikologu eshte i mire per ata qe kane nevoje
    po jo per ata qe jane mire se shkojne me shkarje dh ska kethim mbrapa

    dikushe ketu ne UK pasi paraqiti kerkesen per qendrim donte qe ti fitonte letrat me cdo kushte......!
    aty ku mirte ndimat u njojte me nje nga te socialit dhe ajo i tha qe te fitoshe dokumentin duhet te veshe te psikologu e te thuashe nuke fle dote gjume naten sepse me kujtohen historit ne Kosove kur vete ishte nga saranda vajti tek pskologu dhe mori diagnozen fllash bak kure e paqiti te zyra e emigracionit ata u habiten dhe vendosen te verifikoheshin gjerat doktori ne problem kur shkoj saranda tek pikologu dy veta e mberthyen shpejt nje shiring dhe u be vertet
    kaluar per te psikologu tani kure e shikone a vetem qeshe
    pra nese dikushe ka nevoj te qeshe ter jeten shko e vizitoje por eshte me mire jo
    per te qeshur kjo qe ke treguar dhe per te ardhur keq per renat tona ne keto raste
    di nje rast per nuse nga tr dhe kishte mar refuzimin e azilit nga autoritetet e emigracionit ne uk.Kjo shkonte ke psikologjae paralliste me genjeshtra e cudiste indjanen e shkret(psikologen)ulerij naten ,dal jashte pa kuptuar jam ne gjume, kam akoma ne koke fatkesin qe i kishte ndodhur ne kosov ,kur ushtaret serb e kishin perdhunuar,drithte duart sikur si kontrollonte dot,ca nuk i paralliste psikologjes,dhe ajo e shkreta i jepte ca kokra per qetsi dhe nja 2 er i beri injeksjon ti ulte dridhjen e duarve(lol)dhe ajo bente kot sikur pas injeksjonit duart si dridheshin me,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    dhe nje rast tjeter kur nje cift nga vlora kishin ardh ne londer nga greqia me 3 femij dhe ju ishte refuzuar azili ,e merte femijen dhe ca nuk genjente psikologun e femijes qe ai ti siguronte nje raport ,kur kam shkuar njer per ti perkthyer u habita kure ajo i thoshte femijes qaj mami qaj uleri sa te futet AI
    shkulmi floket mamit gricem se po nuk bere ti ashtu do na fusin ne burg mamin e babin e ty do te marin harixhinjt ,u hutova dhe i thash ca po i thua moj se e bere djalin me fiksime,ajo pa te keq tha ti perkthe ate pun bej ai eshte femija im,di vet une se si i kam hallet.ika fare dhe nuk i perktheva sepse ajo per nje raport po perdorte femijen e saj qe per ta qetsuar kure ai bente ashtu i benin qetsus venoz
    dhe femija flinte ,e ajo e jema genjente ,duke then ben keshtu ben keshtu per femijen shume shume deshperuse kjo ,por ajo e bente,sepse e shifte te vetem zgjidhje qe do ti sillte qendrimin ne londer,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    tani me thoni pak kure ti genjen psikologun per arsyet e tua
    si do te diagnostikoj psikologu tamam?????????????
    kure ti behesh teper aktor para tij duke interpretuar gjendjen tende teper te rend,cdo bej ai?????????do te kuroj
    mos te harojm se psikologu nuk eshte pathollog dhe te kontrollon ty me testet
    psikologju do te verteten mbi ate qe te shqeteson,psikologu do qarte gjendjen tende psikologjike qe te shqetson ,psikologu nuk provon teste mbi ty ,por qartsin dhe qetesin me ane te keshillave,kure ne e genjejm dhe ai jep nje keshill gabim ,apo qetsus gabim,pra duhet te jemi vet ne te pergjeshem per shqetsimet tona dhe te vetdijshem cfare ndihme duam nga psikologu
    ju pershendes
    Ndryshuar për herë të fundit nga bebushja : 17-04-2007 më 06:30
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  8. #28
    [QUOTE=bebushja]per te qeshur kjo qe ke treguar dhe per te ardhur keq per renat tona ne keto raste
    di nje rast per nuse nga tr dhe kishte mar refuzimin e azilit nga autoritetet e emigracionit ne uk.Kjo shkonte ke psikologjae paralliste me genjeshtra e cudiste indjanen e shkret(psikologen)ulerij naten ,dal jashte pa kuptuar jam ne gjume, kam akoma ne koke fatkesin qe i kishte ndodhur ne kosov ,kur ushtaret serb e kishin perdhunuar,drithte duart sikur si kontrollonte dot,ca nuk i paralliste psikologjes,dhe ajo e shkreta i jepte ca kokra per qetsi dhe nja 2 er i beri injeksjon ti ulte dridhjen e duarve(lol)dhe ajo bente kot sikur pas injeksjonit duart si dridheshin me,,,,,,,,,,,,,,,,,,



    bebushe kjo nuk eshte e shkuar tek psikologu por te shkosh me genjyer per te perfituar dicka ne kete rast dokumentat. tek psikologu shkojm kur vertet kemi nje hall ose na shqeteson dicka qe ne nuk dim si te reagojm dhe shkojm te keshillohemi.pse zoti eshte psikologu? ai esht thjesht nje njeri qe mund te keshilloje per dicka qe ti je ne dileme

    po e lej ketu tani per tani : to be continued

  9. #29
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    [QUOTE=halloween_21]
    Citim Postuar më parë nga bebushja
    per te qeshur kjo qe ke treguar dhe per te ardhur keq per renat tona ne keto raste
    di nje rast per nuse nga tr dhe kishte mar refuzimin e azilit nga autoritetet e emigracionit ne uk.Kjo shkonte ke psikologjae paralliste me genjeshtra e cudiste indjanen e shkret(psikologen)ulerij naten ,dal jashte pa kuptuar jam ne gjume, kam akoma ne koke fatkesin qe i kishte ndodhur ne kosov ,kur ushtaret serb e kishin perdhunuar,drithte duart sikur si kontrollonte dot,ca nuk i paralliste psikologjes,dhe ajo e shkreta i jepte ca kokra per qetsi dhe nja 2 er i beri injeksjon ti ulte dridhjen e duarve(lol)dhe ajo bente kot sikur pas injeksjonit duart si dridheshin me,,,,,,,,,,,,,,,,,,



    bebushe kjo nuk eshte e shkuar tek psikologu por te shkosh me genjyer per te perfituar dicka ne kete rast dokumentat. tek psikologu shkojm kur vertet kemi nje hall ose na shqeteson dicka qe ne nuk dim si te reagojm dhe shkojm te keshillohemi.pse zoti eshte psikologu? ai esht thjesht nje njeri qe mund te keshilloje per dicka qe ti je ne dileme

    po e lej ketu tani per tani : to be continued
    ore ti pas me ndjek mua ne cdo postim,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,po e shkuar te psikologu qe cke me te more
    por jo se kishin nevojen e tyre por e perdornin psikologun per qellimet e tyre,
    duke lexuar shkrimet me lart (shifi dhe ti pak po spertove) dhe une sqarova fare qarte nuk jan psikologet qe vlersojn gabim gjendjen tende psiqike por jemi vet ne te papergjejshem ne ato qe themi tek psikologu,ne kete rast ishin renat e tyre qe hanin inxheksionin e flinin nga 1 jave
    Ndryshuar për herë të fundit nga bebushja : 17-04-2007 më 07:18
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  10. #30
    nuk po te njek pas jo po me pelqen te argue i cik me ty :P se kto tjert ja fusin kot lol

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Rakel
    Anëtarësuar
    31-01-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    15
    Ky eshte problemi i rinise sone shqiptare sepse sja kane fare haberin , nocionit i te qenit psikolog, sepse cdo njeri perballet me situata te ndryshme , ankthi emocionesh , depresione te shkalleve t endryshme dhe sidoqofte vete kurre nuk arrin ti mposhte pa ndihmen e dikujt t especializuar ne kete fushe. Prandaj seshte e thene qete shkuarit tek psikologu te ben te ndjehesh i/e cmendur aspak eshte absurde nese cdo kush nga ne ka kete mendim, situata stresante kalojme perdite dhe nje keshillim nuk na demton perkundrazi na lehteson dhe na ben te nxjerrim jashte efektet apo mendimet negative qe na shqetesojne. Por ndodh qe dikush kalon nje gjendje te thelle depresioni acute apo kronik , atehere keshilla e psikologut eshte rekomandimi tek psiqiatri i cili sugjeron marrjen e anti depresanteve apo medikamenteve t etjera te ketij lloji, prandaj kurre mos ngaterroni psikologun me psiqiatrin , se sa arrijme te mposhtim idete fikse apo negative e kemi ne ne dore t emos arrijme deri aty te behemi vartes i substancave dhe medikamneteve, prandaj keshillimi, terapia ekspresive reale apo cognitive na ndihmon te gjeme veten dhe te ndjehemi njelloj me realitetin.do tju keshilloja te lexoni me shume per psikologun dhe ndihmen qe ofron ai tek individet.

    Me respekt Rakel (Psikologe Klinike NY)
    Sinqeriteti i dikujt vlen me shume se nje justifikim i rastit

  12. #32
    * Yllëza e forumit *
    Anëtarësuar
    02-10-2004
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    454
    ...Psikologu eshte shume i dobishem, pa dyshim ama puna eshte se neve s'na lejon mentaliteti te vizitojme psikologun kur kemi nevoje se e kemi pershtypjen,jo vetem ne por edhe rrethi s ejemi te smure mentalisht /...
    sad but true
    ArsGothicë

  13. #33
    Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    1,068
    Sa besojne shqiptaret tek psikologu
    Sa e besojne njeri tjetrin, do te ishte pyetje interesante, gjithashtu.
    CDO PSIKOLOG DUHET TE KETE SHQIPTARIN E VET .
    Ndryshuar për herë të fundit nga ARKIA : 08-09-2007 më 08:08
    Uji: H2O
    Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anëtarësuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    shqiptaret ne Kosove nuk besojn te psikologu madje besojn se eshte turp te vizitohet psikologu.
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  15. #35
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Lexova tere postimet e me lartme. Nje pjese prej jush...nuk di ceshte psikolohu ne te vertete.

    Ngaterroni psikologun me spiqiatrin. Ana psikologjike e njeriut eshte shume e rendesishme sa vjene jeta veshtiresohet dhe shum njeres bien viktim e katathlipsit, po spate nje mendje te shendosh nuk ke as shendet te shendosh. Psikologu eshte te tregoj se kush je, te zgjoj fuqin qe ke brenda vetes. Mendoni se secili nga ju e njeh vetveten??? dhe ne pergjigjen qe do jap jam shum shum e sigurt qe asnjeri nga ne nuk ka zbuluar boten e tij te brendeshme. Te zbulojm nje person tjeter eshte me lehte se sa te zhbulosh boten tende te brendeshme.

    Nejse persa i perket popullit shqiptar nuk i ve faje qe s'njeh rendesine e psikologut dhe te shum temave te tjera mjeksore. Per kete qeveria shqiptare ne bashkepunime me ministrine e shendetit jane ato qe duhen te ndertojne programe per informimin ne popullsise mbi keto tema.

    Me pak te studiur mund te ndihmojme dhe vet veten si te mbrohemi nga stresi.
    Nje nder librat e fundit qe kam lexuar titullohej ''E ke fufin'' dhe besoj ne kete qe te gjith e kemi fuqin brenda nesh por e harxhojm kot, nuk dime ta perdorim sakt ate.

    Dhe mendimi nese une do veja ne psikolog eshte? Po do veja nese do ishte e nevojshme
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  16. #36
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Un per vete besoj te psikologia , pasi dhe e kam frekentuar , dhe mendimet qe kan shqiptaret lidhur me kte jan te gabuara , ne nje moment te jetes kur njeriu ndodhet keq ose ka nje hall ska gje te keqe te kerkosh ndihme nga psikologu ..

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anëtarësuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    Lexova tere postimet e me lartme. Nje pjese prej jush...nuk di ceshte psikolohu ne te vertete.

    Ngaterroni psikologun me spiqiatrin. Ana psikologjike e njeriut eshte shume e rendesishme sa vjene jeta veshtiresohet dhe shum njeres bien viktim e katathlipsit, po spate nje mendje te shendosh nuk ke as shendet te shendosh. Psikologu eshte te tregoj se kush je, te zgjoj fuqin qe ke brenda vetes. Mendoni se secili nga ju e njeh vetveten??? dhe ne pergjigjen qe do jap jam shum shum e sigurt qe asnjeri nga ne nuk ka zbuluar boten e tij te brendeshme. Te zbulojm nje person tjeter eshte me lehte se sa te zhbulosh boten tende te brendeshme.

    Nejse persa i perket popullit shqiptar nuk i ve faje qe s'njeh rendesine e psikologut dhe te shum temave te tjera mjeksore. Per kete qeveria shqiptare ne bashkepunime me ministrine e shendetit jane ato qe duhen te ndertojne programe per informimin ne popullsise mbi keto tema.

    Me pak te studiur mund te ndihmojme dhe vet veten si te mbrohemi nga stresi.
    Nje nder librat e fundit qe kam lexuar titullohej ''E ke fufin'' dhe besoj ne kete qe te gjith e kemi fuqin brenda nesh por e harxhojm kot, nuk dime ta perdorim sakt ate.

    Dhe mendimi nese une do veja ne psikolog eshte? Po do veja nese do ishte e nevojshme

    Jesu cka eshte psikologu per ty ?
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Auroraa
    Anëtarësuar
    02-07-2007
    Vendndodhja
    KOSOVA dhe USA
    Postime
    399
    Lexova tere postimet e me lartme. Nje pjese prej jush...nuk di ceshte psikolohu ne te vertete.

    Ngaterroni psikologun me spiqiatrin. Ana psikologjike e njeriut eshte shume e rendesishme sa vjene jeta veshtiresohet dhe shum njeres bien viktim e katathlipsit, po spate nje mendje te shendosh nuk ke as shendet te shendosh. Psikologu eshte te tregoj se kush je, te zgjoj fuqin qe ke brenda vetes. Mendoni se secili nga ju e njeh vetveten??? dhe ne pergjigjen qe do jap jam shum shum e sigurt qe asnjeri nga ne nuk ka zbuluar boten e tij te brendeshme. Te zbulojm nje person tjeter eshte me lehte se sa te zhbulosh boten tende te brendeshme.

    Nejse persa i perket popullit shqiptar nuk i ve faje qe s'njeh rendesine e psikologut dhe te shum temave te tjera mjeksore. Per kete qeveria shqiptare ne bashkepunime me ministrine e shendetit jane ato qe duhen te ndertojne programe per informimin ne popullsise mbi keto tema.

    Me pak te studiur mund te ndihmojme dhe vet veten si te mbrohemi nga stresi.
    Nje nder librat e fundit qe kam lexuar titullohej ''E ke fufin'' dhe besoj ne kete qe te gjith e kemi fuqin brenda nesh por e harxhojm kot, nuk dime ta perdorim sakt ate.

    Dhe mendimi nese une do veja ne psikolog eshte? Po do veja nese do ishte e nevojshme

    Jesu cka eshte psikologu per ty ?
    Always do right - this will gratify some and astonish the rest.

  19. #39
    beby Maska e jesu
    Anëtarësuar
    08-10-2006
    Vendndodhja
    Reklamat nuk lejohen pa lejen e admin
    Postime
    354
    Citim Postuar më parë nga Meritaaa Lexo Postimin
    Jesu cka eshte psikologu per ty ?
    Ta kam shpjeguar me larte, lexoje me vemendje.
    Jeta eshte e bukur mjafton te dish ta jetosh!

    Fuqia ekziston brenda teje!!!

  20. #40
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Une aspak.
    Sui generis

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Esse dhe artikuj të muslimanëve
    Nga ORIONI në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 35
    Postimi i Fundit: 09-12-2010, 09:31
  2. Paketa e propozuar nga Ahtisari për statusin final të Kosovës
    Nga Nice_Boy në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  3. All-llahu ka thënë
    Nga Sabriu në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 15-01-2007, 07:25
  4. Shuarja e ngadaltë e arvanitasve
    Nga BOKE në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 05-11-2005, 14:06
  5. Kuvendi që na la trashëgim ADN-në e Dushkut
    Nga Kosovari_78_Ca në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-05-2005, 01:24

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •