Close

Rezultati i Sondazhit: Cilen rryme preferoni ?

Votues
29. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Hip-Hop

    3 10.34%
  • Metal

    16 55.17%
  • Pop

    4 13.79%
  • Regaton

    1 3.45%
  • Shqiptare

    2 6.90%
  • Ballkanase

    0 0%
  • Tjeter

    3 10.34%
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 149
  1. #41
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437
    Zemren time e prek vetem i lloj muzike (hardcore techno trance) edhe (metal music) ndersa per muzika tip R/B apo muzika romantike as qe me bi menja ti nigjoj !!! hajt bofshi qef

  2. #42
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Rock dhe disa lloje te muzikes elektronike.
    Nuk kam dicka specifike si preference,mjafton qe veshi te ma pelqej kengen,edhe e ndegjoj.
    Po kam qene i dhene pas rockut (dhe metalit) qysh si i vogel.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  3. #43
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    qe nga muzika klasike(absolutisht!) -(kaperce rap, r & b dhe budallalleqe te ketij lloji) ...psychedelic trance, britpop, rock 60, 70.. hard, grunge e deri te death metal
    Prektora

  4. #44
    Blur Lover Maska e Rubi
    Anėtarėsuar
    24-08-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    18
    Citim Postuar mė parė nga darwin
    qe nga muzika klasike(absolutisht!) -(kaperce rap, r & b dhe budallalleqe te ketij lloji) ...psychedelic trance, britpop, rock 60, 70.. hard, grunge e deri te death metal
    Wow...Britpop...pra duhet te njohesh Blur [sepse ne fund te fundit ata e shpiken Britpopin]...Whoo - Hoo!!!

  5. #45
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Citim Postuar mė parė nga rubi
    Wow...Britpop...pra duhet te njohesh Blur [sepse ne fund te fundit ata e shpiken Britpopin]...Whoo - Hoo!!!

    sigurisht qe i njoh dhe me pelqejne.. po dhe Oasis, The Verve (me aq pak sa krijuan), Mansun.. hmm, megjithese Radiohead me pelqejne me shume nga keta te gjithe (qe nuk mund te quhen Britpop )

    hej, kjo vetem per Britpop.. se te tjerat nuk mbarojne!
    Prektora

  6. #46
    Blur Lover Maska e Rubi
    Anėtarėsuar
    24-08-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    18
    sigurisht qe i njoh dhe me pelqejne.. po dhe Oasis, The Verve (me aq pak sa krijuan), Mansun.. hmm, megjithese Radiohead me pelqejne me shume nga keta te gjithe (qe nuk mund te quhen Britpop )
    Heh..yeah..me pelqejne edhe Radiohead...kam nje CD te tyre dhe kam pare disa video te tyre si Street Spitit, Just, There There si dhe Live On Glastonbury 2003...[Por duhet te pranoj se albumi i tyre i fundit nuk me ka terhequr shume]...
    See Ya!!!

  7. #47
    ~*SoMeOne's LiL SuGar*~ Maska e sweet_babe
    Anėtarėsuar
    09-08-2004
    Vendndodhja
    ~*Ne endrrat e Mia dhe te Tuat...*~
    Postime
    503
    Mua me pelqen muzika ne pergjithesi, ketu perfshij hip-hop, pop, rock, r&b etj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 08-10-2004 mė 21:44 Arsyeja: Gjuhe e huaj
    ~* After the baby talk the Gu Gu Ga Ga, you ask me can you be my Bi Ej Bi Y*~

  8. #48
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638
    Nuk kam ndonje kengetar ose grup te preferuar sepse zakonisht me pelqejne jo me shume se 2-3 kenge nga e gjithe karriera e tyre. Degjoj rock, light, muzike klasike e nganjehere rap. Tani po degjoj Still nga Geto Boys, Youth of the Nation nga Payable on Death dhe Careless Whisper nga George Michael
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  9. #49
    pink -e adhuroj
    me pelqen robbie williams ,evanescence,cold play ,dido anastasia etj
    edhe briney me pelqen shum

  10. #50
    Blur Lover Maska e Rubi
    Anėtarėsuar
    24-08-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    18
    Oh!
    Nuk ke c'i do ato grupe!
    Jane shume Hard-Rock!
    Nje grup duhet te pakten te kete: Bass, Kitare dhe Bateri!
    Po i kishte, atehere quhet grup!
    Mu me pelqejne: Blur, Oasis, Pearl Jam, Gorillaz, Graham Coxon, Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Verve, Avril Lavigne etc...

    See ya.
    Whoo - Hoo!!!

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e LeNNoN
    Anėtarėsuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Bucharest
    Postime
    359
    Hip-Hop & Rock !




    LeNNoN !
    You don't lead by hitting people over the head-that's assault, not leadership.

  12. #52
    Une jam rrit me Deep Purple, Led Zeppelin, Doors, Black Sabath etj etj. Hard Rock dhe Metal.
    Do ja te thoja se keto vitet e fundit ata qe une i kam pas var neper mure, i kam pare ne skene. Nuk ka gje me te bukur se te realizosh endrrat e adoleshences (pka me vonese po s'ka problem) e te shkosh ne koncert te Deff Lepard, Iron Maiden, Dio, Alice Cooper, Metallica, Velvet Revolver (gjithe Guns pa Axel). Ne kete te fundit u ndjeva pak keq kur degjova kenge te Gun's N Roses.

  13. #53
    -==|ylli_forumit|==- Maska e ElMajico
    Anėtarėsuar
    11-07-2004
    Vendndodhja
    [Milano].Me Zemer Atje...Tek e Vjetra e Bukura [Shqiperi!!!]
    Postime
    1,042
    shqiptaret coji ne dasem pjaten perpara muzike popullore,vallezime te lehta edhe me kaq jetojme te lumtur.... se harrova rakine se pa te s'te ben te kercesh...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 17-12-2004 mė 21:13 Arsyeja: gjuhe e huaj

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    Un pelqej dhe degjoj Nirvana, Guns'n Roses, megadeth, metalica, aerosmith dhe grupe shqiptare akullthyesit, thunderway, michella keto jan grupe qe kam mundur ti gjej ne internet. Mbase ka dhe grupe te tjera tani por vlerat do i njifen me von.

  15. #55
    Muzika a e fisnikeron njeriun

    Une degjoj nga shume stile te muzikes , dmth i zgjedhi me te mirat nga te gjitha stilet ( e mirefillta ). Mirepo si krye prijese e fansave te mi kulmin e ka arritur Tracy Chapman , me pelqen shume muzika e saj, edhe thone qe tonalitetin qe e arrin ajo , nuk mund dot ta arrije ndonje femer tjeter .

    The Beatles: Pop Yjet e viteve 60'ta. Aty eshte shprehur jeta e kendshme e atehereshme e te rinjeve , masovikisht e kane degjuar tinejxheret.

    Manu Chao: Revolucionist muzikor, ashtu e quaj une.

    McFerrin, Boby qe te gjithe e njohim me kengen: Don't worry , be happy , eshte legjende fare.

    pastaj: Rolling Stones , Scorpions , Black Sabbath , Concord , Queen , Pink Floyd etj etj...

    Nga muzika shqipe kisha zgjedhur kollazhin e kengeve te vjetra popullore , qytetare: Tefta Tashko ...

    Kurse nga muzika argetuese shqipe do vecoja: AsgjeSikurDielli , Minatori , Humus , Votra , Cute Babulja ( albumi i tij i ri ).

    Ka edhe shume te tjera qe momentalisht nuk me kujtohen , sidoqofte jane te ngjajshme me keto qe i ceka
    Nėse e shikoni Borėbardhėn nga mbrapa, bėhet fjalė pėr njė femėr qė e kupton ku e ka vendin.

  16. #56
    !Welcome! Maska e StormAngel
    Anėtarėsuar
    05-02-2003
    Vendndodhja
    Zurich, Switzerland
    Postime
    6,846
    Citim Postuar mė parė nga Virtuali
    Kurse nga muzika argetuese shqipe do vecoja: AsgjeSikurDielli , Minatori , Humus , Votra , Cute Babulja ( albumi i tij i ri ).
    Hallall per zgjedhjen.
    Nga grupet shqiptare edhe une preferoj keta qe ke permendur me larte.
    We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

  17. #57
    Tralala Maska e Rajli
    Anėtarėsuar
    23-02-2005
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    10
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON
    Lagjia ime i "rriste" lulet me Moxart...(siē thote edhe Dordi1)
    Une jam per muzike klasike 24/6.

    O njesh(e),
    me MoXart vetem ferra rriten. Me Mozart rriten lulet. Tashi, ka dhe njerez qe kur luajne ndonje pjese te Mozartit, tingellon si Moxart, po, varja.
    Megjithate, vetem shaka po bej. Ne muzikantet e muzikes klasike me kaq argetohemi. Per mua muzika klasike eshte e para, por kur kerrcet gerrneta e Laver Bariut nuk ka bir none qe mos t'ia ndjej per muzik popullore shqiptare.

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-04-2005
    Postime
    12
    Une degjoj rock e bendet me te pelqyera tek une jane DEPECHE MODE U2 PLACEBO NIRVANA MARILYN MANSON SYSTEM OF A DAWN dhe nje bend i ri nga Finlanda NEGATIVE qe me pelqejn shume muzika koplet bendi.

  19. #59
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Shundin dhe Kycin dhe Tallava, s'dije ju te Shqiperise a i kuptoni keto terme:

    Shund apo Kiē eshte ajo muzike e maxhipozuar qe kendohet nga "yllat" tane...kjo eshte muzika qe e preferojne shqiptaret:

    Nje kuriozitet:

    Takohet vokali i grupit Minatori me Zyber Avdiun (ky eshte maxhup qe flet shqip) dhe e pyet ose me sakte i thote:

    Minatori: Si ske trup qe nxjer ne treg albume qe jane anti-vlera...
    Zyberi: Ai ja kthen: Ju lutem tregoni kur keni edituar albunin e fundit.
    Minatori: Para 3 viteve.
    Zyberi: Sa kopje ju eshte shit
    Minatori: 7000 kopje
    Zyberi: Aha mire, sa per dallim nga ty une qe 3 vite kam edituar 4 albume dhe secili me eshte shit kah 10 000 kopje keshtu qe per 3 vite kam shitur mbi 40 000 kopje albumesh...per dallim qe ti ke vetem 7000 kopje
    Minatori: Ul koken dhe s'flet...
    Zyberi: Ja se kend e vlerson publiku shoki jo ate qer mundoheni t'ja impononi ne koke...

    7000 valle si qendron ne rapor me 40 000 llogaritni vete...


    Te dashur shume mire tash shihet se cfare muzike pelqejne shqiptaret....dhe mos me thoni se nuk jane te gjithe njerezit njesoj...se shumica gjithmone ja fut pakices...
    My silence doesn't mean I am gone!

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e amaro
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    NenToke
    Postime
    242
    Kam filluar te interesohem ne vitet 89-90 athere ne tirane kanali sllavit jepte ēdo dite 2 ore muzike te MTV, kishte nga Snap e deri tek Madona,muzike shqiptare zero nejse pastaj erdhi vala e grunge ku ne gjimnaz ishte vetvrasje te mos dije Nirvana, me vone doli Prodigy, prape pike lidhej me muziken shqiptare perjashto dasmat ,me pirjen jointeve te para kaluam tek Bob Marley kjo na hapi rrugen drejt muzikes se zeze pak kohe me vone do ta gjeja veten tek gangsta rap me ne krye 2pac ku ne vitin 97 shkonte shume edhe me stilin e jetes qe na rrethonte, sektori muzikes shqiptare zero ku gjeja veteme qe kishte interes ishtin festivalet e RTSH.
    Pasi u shkeputa nga shqiperia e gjeta veten tek electronic music ku dua te veēoj efektin e Trance dhe House po ashtu per qetsi pak ambient house dhe latin house jane perfekte. Tani me krijimet shqiptare jam me ne paqe por prap me vjen keq sepse kur bejne muzike elektronike jane shume te varur nga muzika dance italiane.
    Muzika eshte e vetmja droge e lejuar per masen, muzika te ngren shume.
    Money Makes Man act Funny

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Polifonia Popullore
    Nga Eni nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 23-05-2023, 16:43
  2. Eno Koēo
    Nga Brari nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 02-09-2022, 21:01
  3. Pėrgjigje: 55
    Postimi i Fundit: 20-11-2007, 13:31
  4. Intrumentet muzikore nė Islam - Hallall apo Haram ?!
    Nga Faruk- nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 37
    Postimi i Fundit: 22-03-2007, 18:17
  5. Folklori muzikor
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Folklori shqiptar
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 11-02-2006, 04:55

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •