Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  hani Maska e hani
  Antarsuar
  14-02-2007
  Vendndodhja
  ne shpi
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  far ju plqen m tepr n nj film,aktort apo ngjarja?

  Respekte
  sa per mua personalisht me pelqejne aktoret e filmit ndersa ngjarja eshte sekondare.
  Mendimi juaj????????

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Antarsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  mua me terheqin dhe vleresoj si ngjarjen dhe aktoret.

  aktoret vihen ne nje rol dhe bejne sikur u ka ndodhur nje ngjarje, te dyja jane sikur, por te dyja mund te hasen ne jeten reale, si ngjarja dhe personazhet, pak a shume
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 3. #3
  hani Maska e hani
  Antarsuar
  14-02-2007
  Vendndodhja
  ne shpi
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga hope31
  mua me terheqin dhe vleresoj si ngjarjen dhe aktoret.

  aktoret vihen ne nje rol dhe bejne sikur u ka ndodhur nje ngjarje, te dyja jane sikur, por te dyja mund te hasen ne jeten reale, si ngjarja dhe personazhet, pak a shume
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ok do themi se te dyjat
  po aktoret jene ato qe jane ndersa ngjarja eshte vetem nje loje ti themi.E si mund qe edhe ngjarja tju pelqeje njejt atehere,kur ajo nuk eshte realja ndersa aktoret i shofim realish pres pergjigje nga ty

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,600
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Senari edhe ngjarja ka shume rendesi.Aktoret varen gjithmone nga keto te dyja se si do luajne.

 5. #5
  lepurushe Maska e bebushja
  Antarsuar
  21-02-2006
  Vendndodhja
  N18-1HG
  Postime
  1,886
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  per mua ka rendesi cfare teme trajton filmi .pra skenari i tij, plan i dyte jan aktoret.ka filma ku luajn aktore te rinj,por tema e filmit eshte teper e bukur. keshtu qe per mua me shum ka rendesi cfare filmi eshte, sesa kush aktor luan.
  Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Antarsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  35
  Postime
  4,063
  Faleminderit
  59
  23 falenderime n 21 postime
  Cfar ju pelqen me teper ne nje film,aktoret apo ngjarja?

  Me Pelqen Trritat Filmit

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-02-2007
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ngjarja eshte me e rendesishme se aktoret. Ne qofse ngjarja eshte interesante kjo e tejkalon aktrimin (pervecse filmave porno)

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,344
  Faleminderit
  248
  46 falenderime n 39 postime
  Citim Postuar m par nga hani
  Respekte
  sa per mua personalisht me pelqejne aktoret e filmit ndersa ngjarja eshte sekondare.
  Mendimi juaj????????
  kam degjuar nje keshill nga nje mesues i imi i fiskultures ,kur kam qene ne vit te 3 te gjimnazit ,pasi na degjoi kur bisedonim per filmat vec me 1 here te pare .dhe tha :filmin qe ta kuptosh dhe te nxjerresh konkluzione rreth tij ,duhet 3 here ta shikosh .heren e pare duhet te shkosh ngjarjen ,heren e dyte aktoret ,heren e trete ti shikosh ngjarjen dhe aktoret ne te njejten kohe ,pastaj jepet konkluzioni i filmit .....nuk e kuptoj ka pasur te drejte apo jo ?

 9. #9
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga bebushja
  per mua ka rendesi cfare teme trajton filmi .pra skenari i tij, plan i dyte jan aktoret.ka filma ku luajn aktore te rinj,por tema e filmit eshte teper e bukur. keshtu qe per mua me shum ka rendesi cfare filmi eshte, sesa kush aktor luan.
  plotesisht dakort :P me ty
  Partizoni

 10. #10
  sexy_mama Maska e nadule
  Antarsuar
  12-07-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  235
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga alnosa
  kam degjuar nje keshill nga nje mesues i imi i fiskultures ,kur kam qene ne vit te 3 te gjimnazit ,pasi na degjoi kur bisedonim per filmat vec me 1 here te pare .dhe tha :filmin qe ta kuptosh dhe te nxjerresh konkluzione rreth tij ,duhet 3 here ta shikosh .heren e pare duhet te shkosh ngjarjen ,heren e dyte aktoret ,heren e trete ti shikosh ngjarjen dhe aktoret ne te njejten kohe ,pastaj jepet konkluzioni i filmit .....nuk e kuptoj ka pasur te drejte apo jo ?
  Shume dakord me profesorin
  Dhe kur te jem nen toke
  Qe vdiqa ti mos thuaj
  Me shkruaj dhe nen toke
  Se une do te te shkruaj...

 11. #11
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,835
  Faleminderit
  46
  64 falenderime n 51 postime
  Me rendesi ka tema ose ngjarja e filmit por edhe aktoret jane shume te rendesishem.

 12. #12
  8cubanezi3 Maska e Cub
  Antarsuar
  22-02-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  37
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  te them te drejten po nuk qe nje aktor i mir ne film nuk e shoh dot.
  Tlkng behind my bck? While yo re there..Kiss My Ass!!

 13. #13
  KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
  Antarsuar
  09-01-2007
  Vendndodhja
  atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
  Postime
  610
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  per mendimin tim me e rendesishme eshte tema qe trajton filmi,
  se po qe nje filme koti ska rendesi loja e aktorit,
  une nuk do e shikoja filmin..................

 14. #14
  hani Maska e hani
  Antarsuar
  14-02-2007
  Vendndodhja
  ne shpi
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Cub
  te them te drejten po nuk qe nje aktor i mir ne film nuk e shoh dot.  mendim i mir mendoj edhe une ashtu sepse ne qofte se aktoret nuk jane te
  pershtatshem per rolet atehere skemi cka i bejme ngjarjes sepse edhe ato duhet te jene atraktiv,dhe te dine ta luajne rolin.tungiiiiiiiiiiiii

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Akili-A
  Antarsuar
  06-11-2006
  Postime
  2,962
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Keto qe diskutohen ketu jane kendveshtrime dhe pershtypje te spektatoreve "te manipuluar nga kamera",dhe jo ato qe ne realitet kane bere te mundeshme kete pershtypje....
  Pra duhet pare nga brenda procedura e filmit dhe rolet qe luajne profesionistet ne te.....

  Tashme dihet se kinematografia eshte ARTI I REGJIZURES....dhe jo arti i aktorit,(arti i aktorit eshte teatri)....
  Pra rolin kryesor ne nje film e luan aftesia e regjizorit (teknikat e tij) per te paraqitur nje ngjarje..rolin dytesor(por te pamohushem) kane aktoret,skenari, muzika etj...
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akili-A : 23-02-2007 m 12:17
  Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
  Antarsuar
  14-08-2002
  Vendndodhja
  U.k . London
  Mosha
  33
  Postime
  2,169
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  skenari i filmit eshte gjithmone me interesante se sa aktoret,por varet edhe tek skenaret e filmave te ndryshem,,,,,kan te bejne edhe aktoret.por ngjarja eshte interesante,,,sepse ne nje filem nuk argetohesh duke pare nje aktor te mire i cili/a ska vlere ne filem fare ose ngjarja e filmit nuk te terheq.
  Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,781
  Faleminderit
  284
  383 falenderime n 357 postime

  Pr: far ju plqen m tepr n nj film,aktort apo ngjarja?

  Citim Postuar m par nga Akili-A Lexo Postimin
  Keto qe diskutohen ketu jane kendveshtrime dhe pershtypje te spektatoreve "te manipuluar nga kamera",dhe jo ato qe ne realitet kane bere te mundeshme kete pershtypje....
  Pra duhet pare nga brenda procedura e filmit dhe rolet qe luajne profesionistet ne te.....

  Tashme dihet se kinematografia eshte ARTI I REGJIZURES....dhe jo arti i aktorit,(arti i aktorit eshte teatri)....
  Pra rolin kryesor ne nje film e luan aftesia e regjizorit (teknikat e tij) per te paraqitur nje ngjarje..rolin dytesor(por te pamohushem) kane aktoret,skenari, muzika etj...
  Shtjelluar bukur !

Tema t Ngjashme

 1. Moisiu: Nuk nnshkruaj shkarkimin e kryeprokurorit Sollaku
  Nga Antimafia n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 30-09-2007, 18:11
 2. E vrava burrin tim pasi m keqtrajtonte..!!
  Nga Zemrushja n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 23-04-2007, 09:13
 3. Ju pelqen vajzave shoqeria me cuna?
  Nga klandestini n forumin N krkim t romancs
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-04-2007, 06:38
 4. M mir von, se kurr...!!!
  Nga Davius n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 23-08-2004, 11:48

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •