Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
  1. #1
    Fotoja e maturës :) Maska e Kinezja
    Anëtarësuar
    04-07-2005
    Vendndodhja
    Qyteza buzë liqenit - Pogradec
    Postime
    76

    A ka burg për ata që vjedhin dashuri?

    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?
    Buzëqeshja i pasuron ata që e pranojnë, por nuk i varfëron ata që e japin.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Kineze Urime Per temen

    Sa Per Burg Per Dashurine,Sikur e ke Tepruar Içik por içik aman

    Ta mendosh Se çare behet naper bote dhe ska burge !!!
    Do Ket Per Dashurine baaaaaaaaaaaaaaa

  3. #3
    ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    565
    Do doja te ekzistone...

    Por pervec burgimit ne vetvete qe merr dikush pasi nuk diti te vleresoi nje dashuri, eshte denimi me i rende qe mund te marri ai...
    Cuteness !

  4. #4
    New York Maska e mario_kingu
    Anëtarësuar
    09-12-2004
    Vendndodhja
    New York
    Postime
    2,225
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?
    ska burg sic thua ti
    por ainjeri pak e shum do vuaj per ato qe beri
    dmth burg shpirteror ai kur sdo gjej ate do doj
    Partizoni

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    por ainjeri pak e shum do vuaj per ato qe beri
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!
    Eshte me e ndershme per ate person te iki, sesa te pretendoj se te do dhe ai/ajo aq sa e do ti! Ska pse te vuaj nje person sepse nuk te deshi dot aq sa e deshe ti!!!

  6. #6
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?
    urime per temen
    Dashuria nuk vidhet,ajo dhurohet. Kur vidhet nuk quhet me dashuri ka emer tjeter(shfrytezim,perfitim).Ikjet gjithmon e kan nje arsye pa diskutim.Pastaj gjithsecili mer denimin ne heshtjen.Vuajtja,pendimi,breja e ndergjegjes pas ndarjes jane ""DENIMI"" apo ""BURGU""?Gjithe ajo breng ,lendim pas ndarjes ,eshte ndeshkim,,,,,,,,,,
    (edhe pse kan kaluar 15 vjet portreti saj sme hiqet nga syte,,,dhe pse kam provuar me 10tra dashuri te tjera ,dashurin qe me falte ajo se gjeta kund, ne castet e deshperimit te thelle ne jeten time ,duke perfytyruar buzqeshjen e saj kuptoja sa shume e kam dashure ate femer.E kuptova pikerishte kete mbas ikjes,,,,, dhe fati nuk me buzeqeshi me kurr ,per nje femer te hajrit,,,,,,)
    shkeputur nga nje roman,,,,,, a nuk te le ketu pershtypjen se ky mashkull po vuan nje" denim" te gjate nga dashuria ,,,,,,,,,,.
    Ndryshuar për herë të fundit nga bebushja : 02-02-2007 më 05:13
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?

    Si ka mundesi qe nje njeri qe dashuron me te vertet, te kete koto ndjenja hakmarrjeje dhe urrejtje per personin qe ka dhene dashuri??????????

    Mos valle, nevojen shtazore per sex dhe riprodhim e quaje dashuri???apo nevojes per siguri dhe mbrojtje ne jete e quaje dashuri????apo kur nuk realizohen zakonet kanunore nuk paska me dashuri?????

    Qekur dashuria na qenka bere nje biznes ndjenjash???????
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Anisela
    Anëtarësuar
    20-01-2004
    Postime
    764
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?
    Nje person qe sdi te fale,apo te mare ndjenja,eshte i denuar se te jete gjalle
    Dhe keshtu ne rruge te madhe eshitme zemren tone, njerzve qe vetem nje te perqeshun dhane per te e shkuen te kenaqun e tu u gezue- pse pane mfshetsinat intime te kesaj jetes tone.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Akili-A
    Anëtarësuar
    06-11-2006
    Postime
    2,962
    Citim Postuar më parë nga bebushja
    .Vuajtja,pendimi,breja e ndergjegjes pas ndarjes jane ""DENIMI"" apo ""BURGU""?Gjithe ajo breng ,lendim pas ndarjes ,eshte ndeshkim,,,,,,,,,,
    (edhe pse kan kaluar 15 vjet portreti saj sme hiqet nga syte,,,dhe pse kam provuar me 10tra dashuri te tjera ,dashurin qe me falte ajo se gjeta kund, ne castet e deshperimit te thelle ne jeten time ,duke perfytyruar buzqeshjen e saj kuptoja sa shume e kam dashure ate femer.E kuptova pikerishte kete mbas ikjes,,,,, dhe fati nuk me buzeqeshi me kurr ,per nje femer te hajrit,,,,,,)
    shkeputur nga nje roman,,,,,, a nuk te le ketu pershtypjen se ky mashkull po vuan nje" denim" te gjate nga dashuria ,,,,,,,,,,.
    Me kete histori besoj se ja kenaqe kinezes ndjenjen e hakmarrjes dhe te ndeshkimit.....

    Kesaj i thone ngushellim femeror.......
    Te gjithe ankohen se s`kane para....por asnje nuk ankohet se nuk ka tru

  10. #10
    i/e larguar Maska e Edelweiß
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Vendndodhja
    Fshat
    Postime
    103
    mos u merzit se te gjitha ne kete bot do lahen
    Ne dashuri nuk ka detyrime. Do te iki ...rruaga e mbare. Kjo eshte nje shenje, se ai nuk ishte i duhuri per ty .Pastaj, ka kinez kina sa tdush, mos ca koke

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?
    Ka thene nje njeri me mend "vjen dita per te gjithe" keshtu qe me mire te iki sa eshte shpejt sesa me vone dhimbja do jet me e madhe.

  12. #12
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    ju shoh se te gjithe ju ipni pergjegje, ndersa une ende persiatem per ta kuptuar pyetjen.

    Kush vodhi ketu? Po mendoj cili eshte hajni qe ta burgosim?

    Mendoj une, me duket pak e cuditshme:
    Nese je ne lidhje dashurie me dike dhe ai iken, nuk kuptoj pse e quan hajn.
    Ne keso raste mendoj duhet pyetur veten nese i ke dhene dashuri poaq sa ta ka dhene ai. Se tjeter arsye per ikje dhe ftohje nuk shoh. Sidomos ne rast se ai nuk iku me tjetren, por iku me vetmine e tij...

    Por nese eshte e njejta situate, dhe ate ta grabite dikush tjeter eshte fakt se ne nje menyre edhe mund te flitet per hajni. Vjedhje dashurie a ku ta di une. Ne kete rast "iku" eshte shprehje e bute. Ky eufemizem eshte i pa vend sado qe behet ne vetmbrojtje te nderit intimisht personal. Ne kete rast eshte fjala per grabitje / tradheti te dashurise. (Keshtu e ka quajtur populli gjithmone).
    I vetmi ngushellim ne keto raste eshte te dish te masesh veten me ate qe ta grabiti dashurine. Nese objektivisht personi qe ta grabiti dashurine eshte me pak i vlefshem se ti, konsideroje se te ka kryer sherbim, sepse ky person qe te tradhetoi ashtu-keshtu nuk e paska merituar dashurine tende prandaj perfundoi me te nje rangu me te ulte. Ne rast se eshte me te njejtat vlera etiko-morale fizike e tjera atehere paske qene ne dashuri me nje njeri joserioz, dhe ne rastin me te lehte livricke (qe do te ta bente kete heret a vone edhe pas nje lidhje shume me serioze). Por ne rastin e trete, nese te braktisi per nje goxha me te mirese vetja jote dhe ai vete. Mundohu ta arsyetosh dobesine e tij te devotshmerise sepse ndoshta edhe ti do ta beje te njejten. Por nese jo, quaje veten me te vlefshme...

    po e perfundoj me nje auto-replike :
    OK eshte lehte te flasesh...

    PAQË
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  13. #13
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?

    Dashuria nuk vidhet !! Ajo dhurohet me deshire . Ta vuri gje pisqollen te koka ?

    C'a jane keto tema aman , tsk tsk . Hapni teme dhe argumentoni si te rritur dhe jo kalamaj !!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #14
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anëtarësuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    chinize mir ta boni qi tvesh men. pse ja jep tgjitha ti mi. as me e len me vdek prej dashnije po as me ja plas stamokun. terhiq e mos e kput. kupto daje

    ec mos u merzit se do gjesh ene ti nai kaqol qi ka me ti dhon tgjitha.

    hello pink. mko mar malli me tpa hahahahahaha
    no glove no love

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    sa xheloze paske qen se te la dashnori apap lere ate pun shiko per nai dashnor tjeter. sa dashnor do kesh e do te len ahu me mir mos e vrit mendjen per ate pun

  16. #16
    shqiptar Maska e eagle's son
    Anëtarësuar
    17-10-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    161
    Citim Postuar më parë nga Kinezja
    E dashuron, i fal gjithçka: zemrën, shpirtin, ndjenjat, shpresat, të ardhmen, trupin, dinjitetin...!

    Por ai në fund ikën, ikën dhe tretet në pafundësi? Valle them me veten time: Pse nuk ka burg për ata që vjedhin dashuri?

    une do ta shtroja ceshtjen dhe ne nje pikepamje tjeter
    Pse nuk ka treg per ata qe shesin "dashuri"?
    proud 2 be me, the eagle's son

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e XX22
    Anëtarësuar
    22-10-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    388
    Citim Postuar më parë nga eagle's son
    une do ta shtroja ceshtjen dhe ne nje pikepamje tjeter
    Pse nuk ka treg per ata qe shesin "dashuri"?
    ahahahaha ti me shkrive fare mua,mire e ke djalosh fillo bisedimet me kinezen.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e XX22
    Anëtarësuar
    22-10-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    388
    Citim Postuar më parë nga Baptist
    ju shoh se te gjithe ju ipni pergjegje, ndersa une ende persiatem per ta kuptuar pyetjen.

    Kush vodhi ketu? Po mendoj cili eshte hajni qe ta burgosim?

    Mendoj une, me duket pak e cuditshme:
    Nese je ne lidhje dashurie me dike dhe ai iken, nuk kuptoj pse e quan hajn.
    Ne keso raste mendoj duhet pyetur veten nese i ke dhene dashuri poaq sa ta ka dhene ai. Se tjeter arsye per ikje dhe ftohje nuk shoh. Sidomos ne rast se ai nuk iku me tjetren, por iku me vetmine e tij...

    Por nese eshte e njejta situate, dhe ate ta grabite dikush tjeter eshte fakt se ne nje menyre edhe mund te flitet per hajni. Vjedhje dashurie a ku ta di une. Ne kete rast "iku" eshte shprehje e bute. Ky eufemizem eshte i pa vend sado qe behet ne vetmbrojtje te nderit intimisht personal. Ne kete rast eshte fjala per grabitje / tradheti te dashurise. (Keshtu e ka quajtur populli gjithmone).
    I vetmi ngushellim ne keto raste eshte te dish te masesh veten me ate qe ta grabiti dashurine. Nese objektivisht personi qe ta grabiti dashurine eshte me pak i vlefshem se ti, konsideroje se te ka kryer sherbim, sepse ky person qe te tradhetoi ashtu-keshtu nuk e paska merituar dashurine tende prandaj perfundoi me te nje rangu me te ulte. Ne rast se eshte me te njejtat vlera etiko-morale fizike e tjera atehere paske qene ne dashuri me nje njeri joserioz, dhe ne rastin me te lehte livricke (qe do te ta bente kete heret a vone edhe pas nje lidhje shume me serioze). Por ne rastin e trete, nese te braktisi per nje goxha me te mirese vetja jote dhe ai vete. Mundohu ta arsyetosh dobesine e tij te devotshmerise sepse ndoshta edhe ti do ta beje te njejten. Por nese jo, quaje veten me te vlefshme...

    po e perfundoj me nje auto-replike :
    OK eshte lehte te flasesh...

    PAQË
    BRAVO hera e pare qe shikoj nje arsyetim qe ia vlen te kihet parasysh ne te tilla raste per te tille njerez.

  19. #19
    Texas Ranger Maska e Clauss
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Vendndodhja
    Athens
    Postime
    1,483
    aaaahhhh aaaahhhhhh mbase jo burg po njecike spanking me patjeter
    You were meant for me. Perhaps as a punishment.

  20. #20
    shqiptar Maska e eagle's son
    Anëtarësuar
    17-10-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    161
    Citim Postuar më parë nga XX22
    ahahahaha ti me shkrive fare mua,mire e ke djalosh fillo bisedimet me kinezen.

    aman te lutem se ca po shkrijne akullnajat nga ngrohja globale dhe te shkrish ti na duhet
    proud 2 be me, the eagle's son

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Ardian-Christian Kyçyku
    Nga Eagle në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
  2. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51
  3. Koncepti i Dashurisë Kristiane
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  4. Ja dhe nje tjeter, per Dashurine
    Nga green në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 15:25
  5. Eshte komedi apo tragjedi ?
    Nga Dito në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-11-2004, 12:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •