Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 42
 1. #1
  Self Confidence Maska e Gimi3
  Anėtarėsuar
  24-10-2006
  Vendndodhja
  Atje ku Fati i pėrcjell Guximtarėt !
  Mosha
  36
  Postime
  1,028

  Si Mund Ti Kuptosh Femrat?!?  …Rasti im eshte…si rasti i atij…te cilin e kishte sjell anijen e tij...nje ere e fort…ne nje ishull…ishte larg vendit te tij…mijera kilometra e ndanin…nga vendi i tij…ndersa njerez nuk kishte…veq Zotin e kishte ndihmes…pasice e shpetoi nga fundosja e anijes…vend i quditshem ishte ishulli…ne rruge e siper…gjen nje llambe…ne ato qaste ndjehet i lumtur…fillon te ferkoj llamben me butesi…del xhindi…i thote: " urdheroni "…ndersa ky i tregon rastin…i thote qe…isha ne lundrim me anije…edhe ndodhi qe moti filloj te ndryshonte…binte shi…fryente ere e forte…ndersa anija ime ishte e vogel…nuk mund ti qendronte stuhise se madhe…filloi te me prishej pa mase…isha i vetem…nuk me ndihmone asnje njeri…shikoja me syte e mi…dobesimin e anise…nuk mund te ndihmoja…qe anija ime te perballonte stuhine…ndersa stuhia e madhe…me solli…ne kete ishull…ndersa…une isha nisur…rruges…qe te sjell…ne nje vend…ku…rryma elektrike (korenti) nuk ndalet…eshte i paster nga mbeturinat…mund te gjesh punesim…nuk ka helmim…ne mensen e studenteve…ipet pensioni…s’ka korrupcion…s’ka dhune ndaj meshkujve…s’ka 100 parti…s’ka TOP SHOP (publicitete te shumta)…s’ka mall turki…s’ka mall kinezi…ne nje vend…qe ka…seriozitet & sinqeritet…ku nje fjal me thon…te ipet mundesia…me thon edhe fjalen tjeter…e qe bejne dy fjale…ku me ta dhon noj shuplak…me ja dhon ti nje sheqer…edhe me i thon faleminderit…femrat mu kon ma shtrejt…jo mu bo kejt 1.30 euro…me e hap nje xhirollogari…per te gjitha vajzat…qe po vishen me dizga…me i ndihmu sado pak…me ndonje veshje…te lire…por modeste…djemt me mbledh mend…se hor na bonen ( na turperuan ) …po bojn sene palidhje…e tani po thojn qikat…90%…te meshkujve jon te keqinj…po shfrytezojne…po shyqyr…po me doket…ndoshta kom qellu…une…ne ate 10%…e ndoshta…dal faqebardh…e ndoshta…bobadimri na sjell…pavaresine…kejtve ka njo…secili ne ta mban…pavaresine per veti…te mbledhmi mend…te bohmi ma te moralshem…te dojm njoni tjetrin…jo per bukuri…se bukuria osht…si thote nje fjale e urt…bukuria eshte si kapitali pakesohet ēdo vit…se njerezit vijne e shkojn…kerkoj falje…se momentalisht…mu harxhua…benzina ne gjenerator…a do te mund te me ndihmoje…me ma rregullu nje anije te re…xhindi pergjigjet…te lutem…kam dalur prej luftes…qe 8 shekuj… nuk kam pas…rryme (korent) brenda ne llambe…nuk kam nxemje qendrore…nuk i kom qa drute per shporet…mos me mundo me kete…nuk kam emocione…me ta rregullu anijen…thuaje deshiren tjeter…ta plotesoj tha xhindi…une thashe ne rregull…a mundesh mem tregu…Si Mundem…T 'i Kuptoj Femrat…ndersa xhindi…me lote ne sy…pranoi nje palome (faculete) nga une…me shprehi keqardhje…dhe me tha…me fal…por…eja me mir te ndertoj…anijen…

  KUR TE LEXONI KETE TREGIM ROMANTIK ... ME TREGONI ... SI TI KUPTOJ FEMRAT?! APO NDOSHTA VLEN TEORIA " FEMRAT SKE NEVOJ TI KUPTOSH (PASICE NUK MUNDESH :d ) DUHET TI DUASH CFARE MENDONI JU ?!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gimi3 : 26-01-2007 mė 15:42
  Fitorja Vjen Me Durim , Gėzimi Vjen Pas Dėshprimit Dhe Pas Ēdo Veshtirėsie Ka Lehtėsim .

 2. #2
  Texas Ranger Maska e Clauss
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Vendndodhja
  Athens
  Postime
  1,484
  just spread'em open bejbi
  You were meant for me. Perhaps as a punishment.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e DESA
  Anėtarėsuar
  17-06-2006
  Postime
  71
  Femrat nuk jane shum te komplikuara. Degjo kur kerkojne dicka nga ty dhe mos bej sikur po degjon duke pare futboll ne televizor. Mundohu qe femren qe don ta vesh gjithmone perpara shoqeris...sepse e don apo jo ? Dhe kjo eshte dicka normale si cdo gje e re qe ti don te dish se si funksionon... edhe femra duhet ti pershtatesh pak kohe me shum sidomos ne fillim te relatave. Duhet te shpenzosh kohe me te dhe te shprehesh se c'far kerkon nga ajo. Mendoj se mashkulli gjithmone duhet te beje hapin e pare ne menyre qe edhe vajza te flase lirshem. Nese e don thuaja...nese e pelqen i trego...nese nuk e don ....edhe kete mund tja thuash por ...mos e mashtro.

 4. #4
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  Citim Postuar mė parė nga DESA
  Femrat nuk jane shum te komplikuara. Degjo kur kerkojne dicka nga ty dhe mos bej sikur po degjon duke pare futboll ne televizor. Mundohu qe femren qe don ta vesh gjithmone perpara shoqeris...sepse e don apo jo ? Dhe kjo eshte dicka normale si cdo gje e re qe ti don te dish se si funksionon... edhe femra duhet ti pershtatesh pak kohe me shum sidomos ne fillim te relatave. Duhet te shpenzosh kohe me te dhe te shprehesh se c'far kerkon nga ajo. Mendoj se mashkulli gjithmone duhet te beje hapin e pare ne menyre qe edhe vajza te flase lirshem. Nese e don thuaja...nese e pelqen i trego...nese nuk e don ....edhe kete mund tja thuash por ...mos e mashtro.

  kaq leht dhe kaq... eshte nje thenje""Femra eshte nje realitet nga jasht por nje mister nga brenda"

  ja nje thenje tjeter "Femra dashurin mund ta mbaj te fshehur 40 vjet e te mos ta thote,ndersa urrejtjen te thot ne ate moment qe e ndjen"

  eshte fakte qe femra eshte nje qeshtje e komplikuar ...

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2004
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  1,600
  Thjesht duhet durim,durim,durim me femrat edhe ti duash edhe ti respektosh.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  Kuptoni veten tuaj njehere qe te kuptoni femrat.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  36
  Postime
  4,063
  Si Mund Ti Kuptosh Femrat?!?

  Shum e thjesht me pak fjal qe mos te zgjatem shum se skam as kohe.


  Ps: Te Gjith Femrat Nje ngjyr kan ne Shtrrate


  Kush ka replika nga Femrat i pranoj me shum kenaqesi

 8. #8
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Fierakja143
  s'ka gjase te kuptosh femrat, -e tha fisniku lale.

  kot kupton ti veten kur femra ka gjase nuk e arrine dot kete. si do ta kuptosh ti ate atehere?

  (zere se e ke kuptuar veten)
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  Shume pesimizem po shof nga ana e meshkujve. Femrat dhe meshkujt te dy e njejta "kafsh" jemi mos stereotiponi kaq shume. Meshkujt thon femrat si kuptojn, femrat thon qe meshkujt si kuptojn.... epo lidhuni meshkuj me meshkuj dhe femra me femra qe te zgjidhni problemin ju qe paskeni problem!

 10. #10
  Akulli Maska e DiGiTeX
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Diku Rreth Botes
  Postime
  368
  1 femer duaje , respektoje, por me e lire kur me te hyp ne qafe se te ve qylafin pastaja.

  VSS !
  "Merrja te mirėn tė ardhmes, hidhja te keqen tė kaluarės"

 11. #11
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  PERSHENDETJE....

  MENDOJ QE FEMRA NUK ESHTE E VESHTIRE PER TU KUPTUAR...
  ME DUKET SE GJENERALIZONI IMAZHIN DHE VLERAT E FEMRES DUKE E KRAHASUAR ME DISA LLOJ PROTOTIPESH...
  SIGURISHT QE MUND TA NJOHESH EDHE TA KUPTOSH..NUK JEMI KRIJESA AQ TE KOMPLIKUARA DHE TE VESHTIRA...
  FEMRA ESHTE DICKA DELIKATE TE CILES DUHET TI JAPESH KUJDES...MIREKUPTIM..RESPEKT...DASHURI.PO ARRITE TE GJITHA KETO MENDOJ SE KE ARRITUR FEMREN VETE DHE PIKERISHT TE KUPTOSH KUSH ESHTE AJO..
  RESPEKTI DHE VLERESIMI JUAJ MESHKUJ KA TE BEJE SHUME...
  TE GJITHE MUND TE KEMI HASUR VESHTIRESITE TONA NE NJOHJEN E DIKUJT PO KJO NDODH PER TE DY SEKSET...JO VETEM FEMRAT..
  MERRNI KOHEN E DUHUR PER TE NJOHUR NJE FEMER DHE MOS E TRAJTONI SI NJE OBJEKT..PO SI NJE GJE DELIKATE....SENSIBEL DHE TE CMUAR..  JU MESHKUJ KUJTONI SE JENI ME TE LEHTE PER TU NJOHUR...?

  RESPEKTE
  "Carpe Diem"

 12. #12
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  EgoEMRA ESHTE DICKA DELIKATE TE CILES DUHET TI JAPESH KUJDES...MIREKUPTIM..RESPEKT...DASHURI.

  Aletr EgoE DUKET SE GJENERALIZONI IMAZHIN DHE VLERAT E FEMRES DUKE E KRAHASUAR ME DISA LLOJ PROTOTIPESH...

  Reason: pajtohem plotesisht me ty, ky "prototip" botekuptimesh autosubjektive te femres duhet zhdukur nje here e pergjithmone.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 13. #13
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Baptist
  EgoEMRA ESHTE DICKA DELIKATE TE CILES DUHET TI JAPESH KUJDES...MIREKUPTIM..RESPEKT...DASHURI.

  Aletr EgoE DUKET SE GJENERALIZONI IMAZHIN DHE VLERAT E FEMRES DUKE E KRAHASUAR ME DISA LLOJ PROTOTIPESH...

  Reason: pajtohem plotesisht me ty, ky "prototip" botekuptimesh autosubjektive te femres duhet zhdukur nje here e pergjithmone.

  NUK KUPTOJ MIRE SE CFARE DO TE THUASH...
  SHPREHU ME QARTE DHE NE MENYRE NE OBJEKTIVE...
  SBESOJ TE JENE KETO QE THEM GJERA QE TE BEJNE TE MENDOSH QE ESHTE EGOIZEM TE KERKOSH DICKA NORMALE.....

  E DI TI CESHTE NE TE VERTETE EGOIZMI OSE RESPEKTI???

  KNOW YOU WHAT IS THE "ALTER EGO"?
  "Carpe Diem"

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e BaBa
  Anėtarėsuar
  12-03-2006
  Vendndodhja
  Facebook.com/BabaAlbanian
  Mosha
  36
  Postime
  4,063
  DI ANA : JU MESHKUJ KUJTONI SE JENI ME TE LEHTE PER TU NJOHUR...?

  E ke gabim kush te paska Genjyer Qe eshte e lehte ?

 15. #15
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,408
  ndoshta i kupton nje kardiovaskular(nese ja qellova) gjate operimit te zemres ,kur ta ket zemren esaj ne dore te tij hehe

 16. #16
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Citim Postuar mė parė nga DI_ANA
  NUK KUPTOJ MIRE SE CFARE DO TE THUASH...
  SHPREHU ME QARTE DHE NE MENYRE NE OBJEKTIVE...
  SBESOJ TE JENE KETO QE THEM GJERA QE TE BEJNE TE MENDOSH QE ESHTE EGOIZEM TE KERKOSH DICKA NORMALE.....

  E DI TI CESHTE NE TE VERTETE EGOIZMI OSE RESPEKTI???

  KNOW YOU WHAT IS THE "ALTER EGO"?
  Shume thjeshte:
  Ego = une; VETJA
  alter ego = tjeter une; VETJA TJETER
  keshtu i bie se Vetja tha:
  FEMRA ESHTE DICKA DELIKATE TE CILES DUHET TI JAPESH KUJDES...MIREKUPTIM..RESPEKT...DASHURI.
  Vetja Tjeter u pergjigj:
  ME DUKET SE GJENERALIZONI IMAZHIN DHE VLERAT E FEMRES DUKE E KRAHASUAR ME DISA LLOJ PROTOTIPESH

  Krejt kjo i bie se: -I je kunderpergjigjur vetes!
  OK, nuk eshte prototip por stereotip qe buron nga nje veshtrim tipik maskulin
  FEMRA ESHTE DICKA DELIKATE TE CILES DUHET TI JAPESH KUJDES...MIREKUPTIM..RESPEKT...DASHURI.

  Kete lloj perkufizimi e ka bere bota mashkullore.
  Ndersa egoizmi dhe respekti nuk kan te bejne me keto andaj nuk e di ku e ke fjalen se keto pos tjerash nuk i takojne te njejtes kategori.
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 17. #17
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Baptist
  Shume thjeshte:
  Ego = une; VETJA
  alter ego = tjeter une; VETJA TJETER
  keshtu i bie se Vetja tha:
  FEMRA ESHTE DICKA DELIKATE TE CILES DUHET TI JAPESH KUJDES...MIREKUPTIM..RESPEKT...DASHURI.
  Vetja Tjeter u pergjigj:
  ME DUKET SE GJENERALIZONI IMAZHIN DHE VLERAT E FEMRES DUKE E KRAHASUAR ME DISA LLOJ PROTOTIPESH

  Krejt kjo i bie se: -I je kunderpergjigjur vetes!
  OK, nuk eshte prototip por stereotip qe buron nga nje veshtrim tipik maskulin
  FEMRA ESHTE DICKA DELIKATE TE CILES DUHET TI JAPESH KUJDES...MIREKUPTIM..RESPEKT...DASHURI.

  Kete lloj perkufizimi e ka bere bota mashkullore.
  Ndersa egoizmi dhe respekti nuk kan te bejne me keto andaj nuk e di ku e ke fjalen se keto pos tjerash nuk i takojne te njejtes kategori.

  Zoteria juaj mos punoni gje ne Shtepīne e Bardhe dhe jeni psikolog i personelit?
  Apo je njeri si gjithe te tjeret apo..................!!!!!???????


  ciao maestro
  "Carpe Diem"

 18. #18
  Restaurator Orbis Maska e Baptist
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Postime
  8,680
  Njeri jam - por nuk jam si gjithe te tjeret...,

  eshte ky pazgjidhshmerisht fati dhe mallkimi im
  me te cilin ende po mesoj si te jetoj.

  flmn
  Aeneas Dardanus
  Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

 19. #19
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834
  Citim Postuar mė parė nga YaSmiN
  Thjesht duhet durim,durim,durim me femrat edhe ti duash edhe ti respektosh.
  Edhe durimi e ka nje kufi

 20. #20
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Baptist
  Njeri jam - por nuk jam si gjithe te tjeret...,

  eshte ky pazgjidhshmerisht fati dhe mallkimi im
  me te cilin ende po mesoj si te jetoj.

  flmn

  Meqe je njeri jo si gjithe te tjeret,fatkeqesisht e ke te veshtire te kuptosh boten e nje femre,sepse je zhytur vetem ne gjykimin tend personal dhe bota te duket jo realiste,
  SHembull i nje egoizmi perfetk dhe i nje macizmi....
  Ato cka kerkova te nje mashkull ne drejtim te femres me duken plotesisht normale dhe ska te beje aty as ego ose alter ego.
  Te kam vene re ne shume debate ne te cilet ti u kundervihesh vetem femrave dhe e kam kuptuar pak a shume se kush tip mashkulli je...
  Cudi qe debatet me meshkujt si machist qe je nuk te interesojne,,apo eshte me lehte te ofendosh ose gjykosh nje femer zoteria juaj!!
  Per mendimin tim nje lloj tipik macisti e ka shume te veshtire te kuptoje femrat....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DI_ANA : 30-01-2007 mė 09:42
  "Carpe Diem"

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Objektet fluturuese tė paidentifikuara, UFO
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 1052
  Postimi i Fundit: 10-04-2014, 09:58
 2. Suedia, aty ku femrat jetojnė parajsėn
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 12:02
 3. Femrat dhe meshkujt komunikojnė ndryshe
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
 4. Meshkujt vijnė nga Marsi, femrat nga Afėrdita’.
  Nga Tirana nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 07-11-2005, 13:31
 5. Femrat dhe ekonomia - Nga Kotelja!
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 08-07-2002, 14:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •