Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 49
 1. #21
  Besimtar Musliman Maska e GjeNcHe.-.D
  Anėtarėsuar
  19-12-2008
  Vendndodhja
  Pejė
  Mosha
  25
  Postime
  521
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  flm te gjithve per keto filma

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e graziano
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kush mund te ma gjej te plot ezopin e kadri roshit dhe mirush kabashin faleminderit

 3. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,232
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga ^_BIM_BUM_BAM_^ Lexo Postimin
  Kush Mundet Te Me gjej Kete Filem
  Me qe kisha pak kohe ne dispozicion, e bera upload filmin. Linket ti dergova me mesazh privat.

  Shikim te kendshem ne vazhdim.

 4. #24
  I larguar Maska e Enkeleu
  Anėtarėsuar
  07-12-2005
  Vendndodhja
  Prane detit i pa lare, prane drites i pa pare, prane sofres i pa ngrene, prane dijes i pa nxene...
  Postime
  4,298
  Faleminderit
  100
  45 falenderime nė 42 postime

  Thumbs up

  Pėrshėndes tė gjithė ata qė kontribuan pėr tė sjellė kėta filma nė forum dhe qė na e bėnė tė mundur ti shofim.
  Kam njė kėrkese ,,, Jam i interesuar tė gjej filmin ( apo dramėn ) LIDHUR SI FISHEK GJERDANI, mund tė mė dnihmoje ndonjeri , do i jem shumė mirnjohes.
  Ju flm
  I lumtur ėshtė ai qė nuk shpreson nė asgjė, sepse nuk zhgėnjehet asnjėherė...!

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-11-2008
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ---LIRI A VDEKJE- ,Lulekuqe mbi Mure,Dy krisma n'Paris, etj

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e B.C.B
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Republika e Prishtines
  Postime
  800
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga keti27 Lexo Postimin
  pershendetje te gjithve antarve te forumit shqiptar kerkoj nga ju te ma gjeni filmin jeta e hidhur me perkthim shqip osht turqisht me mehmet kosovarin ju faleminderit shum kaloni mir.
  nuk eshte film ai..ai eshte serial aci hayat mundesh me pa ne youtube me pjese pjese.

 7. #27
  Zogu Arberor Maska e zogu kosovar
  Anėtarėsuar
  19-06-2009
  Vendndodhja
  Ne Internet
  Mosha
  24
  Postime
  413
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  a ban me naj qit edhe do filma boteror
  Kurrė mos thuaj kurrė.

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-03-2009
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shikoni filma shqiptar se ja vlen

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2010
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ju pershendes

  ne rrallte pare ju pershendes ter stafin dhe antaret e keti forumi ne knaqesi te madhe po i shikoj filmat shqiptar qe po na mundsoni ju me shume po knaqna kur po i shikojn femit e mi dhe po ju pelqejn shume
  sidomos zonja nga qytetina knaqet shume

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  Me ke e pe me kete me xham apo me kete pa xham
  hihiihi fantastike
  Hot Ice Shume faleminderit per ndihmen e dhene
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 11. #31
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Anėtarėsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 7 postime
  Para 19 vjetesh kam pa nje film shqipetare ne vidjo.Une as televizor Shqipetare apo Kosovare nuk shoh.Vetem muzike shqipe ndigjoj.

  Dikush me ka thene dikuree jetosh ne Gjeramani duhet edhe te mendosh si Gjerman.

 12. #32
  happy mom of 2 Maska e caligirl76
  Anėtarėsuar
  10-02-2003
  Vendndodhja
  california
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E mbani mend filmin "Shpresa" eshte filmi i fundit qe beri Matilda Makoci ne fund te viteve '80. A e gjeni dot, eshte shume i bukur, merak me ka ngelur qe s'me lane prinderit te ikja ta shihja ne kinema, pasi nuk ishte per moshen time....

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e arjan03
  Anėtarėsuar
  02-02-2010
  Mosha
  26
  Postime
  969
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kush mund te ma gjeje kete film...........
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ku qendron sot kinematografia jone? Behet ndonje film i ri?

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Sikur e kane mare i cike veten keto vitet e fundit, po prap nuk krahasohen me filmat e kinostudios!

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-09-2011
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  180
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  cfare mendoni per filmin "falja e gjakut", tash po jepet ne kinema, a e ka pa kush  a munet dikush me e vendos ketu? flm

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Amantide
  Anėtarėsuar
  01-07-2009
  Postime
  52
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Desha te dija se a ka ndonje dyqan ne Tirane, qe eshte i sigurt kualiteti, ku mund blej DVD te filmave te vjeter Shqipetar me titra ne nje nga keto gjuhe: Italisht, Anglisht, Frengjisht apo Spanjisht?

  Faleminderit shume per ndihmen

 18. #38
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Kam pare nje film shqiptare, te viteve 2000. E tamam te vitit 2003. Aty thuhet qe medemek, paska fituar nje cmim si - filmi me i mire ne NY . Kjo me shtyu ta shoh, me beri kurioze.

  Po c'tu them per ate film? Skandaloz. Film i shemtuar.Nje film ku ska dialog, dhe ato '2-3' fjale qe shkembehen eshte aq bajat, aq i pakuptimte, sa te ben konfjuze, se cfare dreqin ben fjale ky film.

  Filmi thote me rregji te Mevlan Shanaj, po ky paska ik per lesh. Weird movie me skena e me aktore weird. E me nje vend/fshat te shemtuar dhe humbetire. Ne gjithe filmin, jane vetem 5-6 personazhe, 2 jane femrat dhe aq eshte i gjithe fshati. STUPID MOVIE !!
  Dyshoj qe ky film te kete marre cmim.


 19. #39
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Aaaa, harrova kam ri-pare dhe filmin - Une e dua Eren. Nje film i manget gjithashtu. Filmi na tregon vetem Gencin, qe do Eren. Era ka nje hall. Genci vendos te sakrifikoj opinion e cdo gje qe te vret atje, kurse Era nga ana tjeter, nuk shfaq as me te voglin emocion ndaj Gencit. Merr nje cope mishi me dy sy, e vure ne ekran, e thuaji Genci te do. Film i dobet shume. Flet per dashuri, po dashuri ska. C'jane keto filma te cuditshem keshtu?! lol

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Filmat e vjetėr shqiptarė janė mė tė mirė. Kėta pas 90-ės nuk shihen me sy. Dikur e pashė njė film nga kėta tė rinjtė, mė shumė nga kureshtja, pėr tė parė si ishin, por u zhgėnjeva.

  Ishte njė film qė nuk ia mbaj mend as titullin, por fillonte me njė bulkth, nė errėsirė, qė ia bėnte krrr..krrr.. gjithė kohėn. Filmi ishte pothuajse pa fjalė, rrallė tek-tuk ndonjė fjalė, dėgjohej vetėm bulkthi. Pashė nja 20 minuta nė fillim dhe e lashė, se qe i mėrzitshėm, e nuk mora vesh asgjė.

  Kėta filmat e rinj janė si puna e atyre piktura-shkarravinave qė i quajnė art modern. A mund tė krahasohen shkarravinat me pikturat e stilit klasik? Nuk krahasohen, por po t'i pyesėsh kėta piktorėt modernė e t'u thuash se ku qėndron bukuria e atyre shkarravinave, do tė thonė: "Rri urtė, se ėshtė art i thellė e nuk e kupton ti!"

  Aktorėt nėpėr filmat e sotėm duken si ata njerėzit e thjeshtė qė kanė ndrojtje kur u afrohet kamera. Ēdo gjė aty ėshtė false, dhe me ēdo gjė qė thonė e me ēdo veprim qė bėjnė, tė bėjnė pėr vjellė, por faji pėr mua ėshtė i regjizorėve.

  Dikur filmat ishin mė tė mirė. Sigurisht qė nė ata filma kishte propagandė dhe i pėrshtateshin ideologjisė sė kohės, por tė paktėn ishin me aktorė e skena natyrale, jo si filmat e sotėm.
  .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga -BATO- : 11-04-2012 mė 00:05

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Si mund tė ulet ndikimi grek nė shqipėri ?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 192
  Postimi i Fundit: 14-08-2011, 17:46
 3. Ortodoksia Shqiptare sot
  Nga Orientalist nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-09-2010, 10:11
 4. Permbysja e rregjimit ne 97, Revolucion komunist?
  Nga Seminarist nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 28-05-2003, 23:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •