Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 121
  1. #41
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    C'est bien la pire peine
    De ne savoir pourquoi
    Sans amour et sans haine
    Mon coeur a tant de peine !!!!!
    "Carpe Diem"

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anëtarësuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    mendoj qe do punesoja ndonje detectiv per te pare per cfare aresye me genjen.loooooooool shaka

    varet,ne ca vendi eshte dhe me kend.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  3. #43
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga ^AngeL^
    mendoj qe do punesoja ndonje detectiv per te pare per cfare aresye me genjen.loooooooool shaka

    varet,ne ca vendi eshte dhe me kend.
    Po ti i di arsyet e mija moj looool,te genjej kur shkoj me rakine

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anëtarësuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Po ti i di arsyet e mija moj looool,te genjej kur shkoj me rakine
    dmth me tradheton.........................edhe nje gje..mos u shoqero me armiken time.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  5. #45
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Nje genjeshter e vogel mbetet e vogel.
    Por kur kjo behet e madhe edhe e pakundershtueshme atehere kjo qenka shume e keqe.Te uroj mos ta provosh miku im!
    Puna eshte qe te mos obsesionohemi shume pas genjeshtrave pasi edhe ato te voglat do te na duken te medhaja pastaj....kjo nuk na con asgjekundi!...tek e fundit nese e verteton kete genjeshter fatale,gjeja me e mire qe mund te besh eshte ti japesh fund dhe te vazhdosh perpara....

  6. #46
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga ^AngeL^
    dmth me tradheton.........................edhe nje gje..mos u shoqero me armiken time.
    E ke fjalen per rakine?...te thashe, sa te sqaroj nja dy gjera me te dhe do te ndahem perfundimisht

  7. #47
    eLbaSanLLi Mor bAb! Maska e SeveN
    Anëtarësuar
    19-07-2006
    Vendndodhja
    Anës detit i palarë,Anës dritës i paparë,Pranë sofrës i pangrënë,Pranë dijes i panxënë!
    Postime
    216
    Je crois que vous savez qui a dit ca?
    C'est vraiment bizarre la vie e! Mais c'est pas mon coeur qui souffre, moi je suis en ordre ! J'espere que pour vous soit la meme chose!

    Thjeshte nje perkthim te vockel, nese kam bere nai gabim me korrigjo
    Besoj se ju e dini se kush e ka thene kete! Eshte me te vertete e cuditshme jeta apo jo? Por nuk eshte zemra ime ajo qe po vuan, une jam ne rregull! Shpresoj qe edhe per ju te jete e njejta gje!
    Si je t’adore par crainte de l’Enfer, brûle-moi en Enfer, si je t’adore dans l’espoir du Paradis, exclus-moi du Paradis. Mais si je t’adore pour toi-même, ne me prive pas de ta Beauté éternelle!

  8. #48
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Puna eshte qe te mos obsesionohemi shume pas genjeshtrave pasi edhe ato te voglat do te na duken te medhaja pastaj....kjo nuk na con asgjekundi!...tek e fundit nese e verteton kete genjeshter fatale,gjeja me e mire qe mund te besh eshte ti japesh fund dhe te vazhdosh perpara....
    Shoku_tanku...
    Eshte nje shprehje popullore qe thote "Nga ferra e vogel,del Lepuri i madh"E cuditshme por ato qe i kane thene keto fjale paskan qene te sakte ne kete formulimin te kesaj fjalie(Ndoshta jo ne 100% por ne te shumten e rasteve).
    Besoj se e kuptove pergjigjen...?
    Ndryshuar për herë të fundit nga ShocK : 19-03-2007 më 20:45

  9. #49
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Shoku_tanku...
    Eshte nje shprehje popullore qe thote "Nga ferra e vogel,del Lepuri i madh"E cuditshme por ato qe i kane thene keto fjale paskan qene shume te sakte ne kete formulim te kesaj fjalie(Ndoshta jo ne 100% por ne te shumten e rasteve).
    Besoj se e kuptove pergjigjen...?
    Atehere si duhet ti justifikojme genjeshtrat tona te vogla?!...a mund ti quajme ato lepur i madh?!...nuk besoj!...ajo qe besoj une eshte arsyeja e shendoshe dhe kjo arsye di te beje dallimin midis lepurit te vogel dhe atij te madh..gjithashtu kjo arsye di te veproje ne te dyja keto situata...puna eshte qe kete arsye ta veme ne perdorim dhe jo ta shkaterrojme me fiksime te panevojshme...

  10. #50
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Atehere si duhet ti justifikojme genjeshtrat tona te vogla?!...a mund ti quajme ato lepur i madh?!...nuk besoj!...ajo qe besoj une eshte arsyeja e shendoshe dhe kjo arsye di te beje dallimin midis lepurit te vogel dhe atij te madh..gjithashtu kjo arsye di te veproje ne te dyja keto situata...puna eshte qe kete arsye ta veme ne perdorim dhe jo ta shkaterrojme me fiksime te panevojshme...
    Nje genjeshter e vogel ngelet e vogel. Kjo nuk diskutohet.
    Por e kam fjalen qe mbas kesaj genjeshtres se vogel del nje tjeter me e madhe.
    Arsyeja e shendoshe ose qetesia te çon deri ne ate shkaterrim te personit tend, qe i ke besuar me shpirt e zemer asaj qe ke dashur.
    Perfundimi eshte shume i hidhur per ate (Ne kete rast une ).
    E verteta eshte e hidhur por çfare ti besh.
    Ne kete bote jetojme edhe siper saj do ecim.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anëtarësuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Nje genjeshter e vogel ngelet e vogel. Kjo nuk diskutohet.
    Por e kam fjalen qe mbas kesaj genjeshtres se vogel del nje tjeter me e madhe.
    Arsyeja e shendoshe ose qetesia te çon deri ne ate shkaterrim te personit tend, qe i ke besuar me shpirt e zemer asaj qe ke dashur.
    Perfundimi eshte shume i hidhur per ate (Ne kete rast une ).
    E verteta eshte e hidhur por çfare ti besh.
    Ne kete bote jetojme edhe siper saj do ecim.
    thot populli rriskun tend se mer njeri
    dhe ajo qe do behet do behet,,,,,,,,,,,,,,,,,,,me genjeshtra apo pa genjeshtra.
    nese ka genjyer mbase ka pasur nje aresye,por smund ta besh qimen tra,ose aty e mbrapa mos te besosh me............sepse po nuk pate besim,respekt,dhe mirekuptim ne nje lidhje ska per te ecur kurr. edhe nese e dashura jote te ka genjyer,ajo qe eshte menyra me e duhur,te flasesh me te,perse ndodhin keto gjera. sepse ketu me duket sikur nje lidhje e tille,nuk e ka mirekuptimin e duhur ose besimin.................keto ne lidhjen tende i di ti me mire.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  12. #52
    te me genje e dashura do ta genjej edhe une
    KUPTOHET SE KUSH ESHTE I DASHURUAR ME ATE QE DON, EDHE KUSH ESHTE I DASHURUAR VETEM ME DASHURINE ..

  13. #53
    Citim Postuar më parë nga ^AngeL^
    thot populli rriskun tend se mer njeri
    dhe ajo qe do behet do behet,,,,,,,,,,,,,,,,,,,me genjeshtra apo pa genjeshtra.
    nese ka genjyer mbase ka pasur nje aresye,por smund ta besh qimen tra,ose aty e mbrapa mos te besosh me............sepse po nuk pate besim,respekt,dhe mirekuptim ne nje lidhje ska per te ecur kurr. edhe nese e dashura jote te ka genjyer,ajo qe eshte menyra me e duhur,te flasesh me te,perse ndodhin keto gjera. sepse ketu me duket sikur nje lidhje e tille,nuk e ka mirekuptimin e duhur ose besimin.................keto ne lidhjen tende i di ti me mire.

    Shume flm per kete pergjigje ^AngeL^.
    Por kur te vjen nje gje e tille te duket sikur ke nje thike mbas shpine ose me mire ta ka ngulur ate thike mbas shpine.
    Pastaj kur i thua qe ajo genjeshtra e "vogel" u be e madhe qenka me te vertete shume e veshtire per te reaguar.
    Por çdo njeri e tregon vete veten apo jo.
    Me teper se kaq nuk kam cfare ti them, jo vetem une ne kete rast por edhe shume te tjere keshtu besoj se do vepronin.

  14. #54
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Shume flm per kete pergjigje ^AngeL^.
    Por kur te vjen nje gje e tille te duket sikur ke nje thike mbas shpine ose me mire ta ka ngulur ate thike mbas shpine.
    Pastaj kur i thua qe ajo genjeshtra e "vogel" u be e madhe qenka me te vertete shume e veshtire per te reaguar.
    Por çdo njeri e tregon vete veten apo jo.
    Me teper se kaq nuk kam cfare ti them, jo vetem une ne kete rast por edhe shume te tjere keshtu besoj se do vepronin.

    Me fal qe po nderhyj,

    Me mendimin tend Angej jam shume ne rregull!E vleresoj!
    Ndersa ty schok do te thoje kete;
    A i ke numuruar sesa thika mund ti kesh futur ti ne zemer te dashures tende me pa te drejte?
    Nuk e kuptoj mendimin tend,eshte lufte ndjenjash apo lufte thikash!!!
    Por meqenese ke zgjedhur rrugen e thikave do te sygjeroja ti mprefje mire ato,por gjithmone mendoj se do dalesh i humbur.
    Me beri pershtypje kjo pergjigje qe fliste per thika dhe mendoj se ajo e dashura jote mund te kete marre shume thika,por njekohesisht edhe ti mund te kesh pritur ndonje thike sepse gjerat jane reciproke!
    Kjo eshte jeta............
    "Carpe Diem"

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-03-2007
    Postime
    8
    sot po shkruaj per here te pare ne forum jam izaura dhe ju pershendes te gjitheve

  16. #56
    Citim Postuar më parë nga DI_ANA
    Me fal qe po nderhyj,

    Me mendimin tend Angej jam shume ne rregull!E vleresoj!
    Ndersa ty schok do te thoje kete;
    A i ke numuruar sesa thika mund ti kesh futur ti ne zemer te dashures tende me pa te drejte?
    Nuk e kuptoj mendimin tend,eshte lufte ndjenjash apo lufte thikash!!!
    Por meqenese ke zgjedhur rrugen e thikave do te sygjeroja ti mprefje mire ato,por gjithmone mendoj se do dalesh i humbur.
    Me beri pershtypje kjo pergjigje qe fliste per thika dhe mendoj se ajo e dashura jote mund te kete marre shume thika,por njekohesisht edhe ti mund te kesh pritur ndonje thike sepse gjerat jane reciproke!
    Kjo eshte jeta............
    Po te kthej pergjigje edhe pse ma ke bere shume personale.
    Ne rradhe te pare e kam ShocK ok.
    Une nuk numeroj asgje,por i them bravo i qofte.
    Lufte...!!! Nuk eshte aspak lufte kjo(Thjesht nje teme).
    Edhe nqs se i mpref thikat nuk dal i humbur.
    Po pra kjo eshte Jeta..............Kush te gjen me shpatulla zbulu ta ngul nje thike.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anëtarësuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Po te kthej pergjigje edhe pse ma ke bere shume personale.
    Ne rradhe te pare e kam ShocK ok.
    Une nuk numeroj asgje,por i them bravo i qofte.
    Lufte...!!! Nuk eshte aspak lufte kjo(Thjesht nje teme).
    Edhe nqs se i mpref thikat nuk dal i humbur.
    Po pra kjo eshte Jeta..............Kush te gjen me shpatulla zbulu ta ngul nje thike.
    te siguroj sesht asgje personale,,,,,,,,,,,,,,,ajo po te thot qe mos shiko vec gjerat qe ben e dashura por edhe ato qe ben ti.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  18. #58
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Po te kthej pergjigje edhe pse ma ke bere shume personale.
    Ne rradhe te pare e kam ShocK ok.
    Une nuk numeroj asgje,por i them bravo i qofte.
    Lufte...!!! Nuk eshte aspak lufte kjo(Thjesht nje teme).
    Edhe nqs se i mpref thikat nuk dal i humbur.
    Po pra kjo eshte Jeta..............Kush te gjen me shpatulla zbulu ta ngul nje thike.

    me falni SHOCK,

    Nuk eshte aspak personale dhe mesa di une ketu eshte forum dhe une dhashe mendimin tim!Megjithate....ITS OK!
    "Carpe Diem"

  19. #59
    Por meqenese ke zgjedhur rrugen e thikave do te sygjeroja ti mprefje mire ato,por gjithmone mendoj se do dalesh i humbur.
    Me beri pershtypje kjo pergjigje qe fliste per thika dhe mendoj se ajo e dashura jote mund te kete marre shume thika,por njekohesisht edhe ti mund te kesh pritur ndonje thike sepse gjerat jane reciproke!
    Kjo eshte jeta............
    Po fundja fare ti dhe mendimin tend.por meqe qenkeni edhe ju me te njejtin mendim me ate qe qenka gjerat reciproke prandaj tu pergjigja ne ate menyre.

    Nuk eshte aspak personale dhe mesa di une ketu eshte forum dhe une dhashe mendimin tim!Megjithate....ITS OK!
    Nuk mund t'ua ndaloje asnjeri te drejten aq me teper une. Ju do vazhdoni te beni gjithmone sipas mendimit tuaj,siç keni bere gjithmone.

    te siguroj sesht asgje personale,,,,,,,,,,,,,,,ajo po te thot qe mos shiko vec gjerat qe ben e dashura por edhe ato qe ben ti.
    ^AngeL^ e thashe ate fjale sepse paska pas nje mendim shume te ngjashem edhe per me teper nje reagim shume "negativ".
    Lexoje pak me mire kete ....... Te duket pergjigje e mire kjo.
    Nuk e kuptoj mendimin tend,eshte lufte ndjenjash apo lufte thikash!!!
    Por meqenese ke zgjedhur rrugen e thikave do te sygjeroja ti mprefje mire ato,por gjithmone mendoj se do dalesh i humbur.
    Me beri pershtypje kjo pergjigje qe fliste per thika dhe mendoj se ajo e dashura jote mund te kete marre shume thika,por njekohesisht edhe ti mund te kesh pritur ndonje thike sepse gjerat jane reciproke!
    Kjo eshte jeta............

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anëtarësuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    chock akoma po i bjen gabim........................nuk eshte problemi se ti nuk ndal njeri me e shpreh mendimin e tij,,,,ka te bej me mirekuptimin qe mos e shiko ne anen negative,pasi nuk eshte ashtu.


    njeriu gjithmone fajeson tjetrin sepse e ndjen vec dhimbjen e tij............prandaj gjithmone fajsojme tjeret edhe ne caste kur sesht per tu fajesuar aq sa duhet.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. 1 Prilli, gënjeshtra dhe mëkati i rrenës
    Nga Arrnubi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 22-03-2012, 11:00
  2. Heshtja që gënjen (Marre nga Shekulli)
    Nga Lioness në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-09-2006, 17:25
  3. Kush genjen me shum, femrat apo meshkujt
    Nga Permeti_Boy në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 10-12-2005, 08:53
  4. Sa Mbeshtetje Gjeni Ke i/e Dashuri/a Juaj...?
    Nga __SwEeT_GirL__ në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 25-11-2005, 17:48
  5. Cka do te benit nese do ju tradhetonte i/e dashuri/a ?
    Nga sLimShady në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 24-08-2005, 06:41

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •