Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 121
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    A!!!!mos e ke per ate shprehjen .GAFA JEMI NJEREZ BEJME ,APO E KUNDERTA ???/

  2. #22
    super saiyan Maska e vampiro
    Anëtarësuar
    04-04-2005
    Vendndodhja
    eneh probe
    Postime
    293
    una e lidh me litar dhe mndjek gjithandej nga mbrapa. nonjiher e lej te lir ke parku ose kur shkojm naten ke bregu detit
    paqe dashuri prosperitet luledele integrim euroatlantik ylbera ne qiell qingja dildo etj

  3. #23
    Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Vlore/Tirane
    Postime
    439
    Cdo gje e ka nje kufi. Ne fillim merret si genjeshter momentale, por nqs vazhdohet avazi, atehere vjen ndarja!!!
    Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

  4. #24
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Citim Postuar më parë nga Igli_Vlonjati
    Cdo gje e ka nje kufi. Ne fillim merret si genjeshter momentale, por nqs vazhdohet avazi, atehere vjen ndarja!!!
    te pershendes IGLI
    Shum sakt e ka then dhe IGLI jo gjithmone nje ren e castit eshte tradheti
    Duhet studjuar gjithmon situata ne te cilen personi genjen,
    se pikerishte kjo eshte ajo qe na ben te qarte reagimin ton ndaj renes qe na eshte ber.
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  5. #25
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Ne qofte se genjen pavaresisht cfare genjeshtre e madhe apo e vogel atehere cdo gje ka marre fund pasi 1 lidhje Bazohet edhe mbi Besimin e plote tek tjetri/a.
    Keshtu qe mendoj qe nuk ka arsye perse te genjej por me fjale te thjeshta sqaron se ka arrit Stacioni i fundit i Lidhjes.

  6. #26
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    te pershendes IGLI
    Shum sakt e ka then dhe IGLI "jo gjithmone "nje ren e castit eshte tradheti
    Duhet studjuar gjithmon situata ne te cilen personi genjen,
    se pikerishte kjo eshte ajo qe na ben te qarte reagimin ton ndaj renes qe na eshte ber.
    Ndryshuar për herë të fundit nga bebushja : 23-01-2007 më 08:36
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  7. #27
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    nje shoku im ka thene : kush nuk eshte pa mekat te hedhi gurin e pare !!! nese ka ndonje qe nuk e ka genjyer te dashurin atehere duhet te kerkoj qe mos e genjej edhe ai/ajo !!! ne te kundert nuk kemi pse themi qe pse me genjeve !!! genjshtra ka edhe ne nje lidhje mjafton qe mos prishet ekulibri i asaj lidhjeje !!! te pretendojme nje lidhje pa genjshtra te vogla do ishte e tepert !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  8. #28
    ThjeShtENjeMysAfiR Maska e fatijonuk
    Anëtarësuar
    16-03-2006
    Vendndodhja
    In the land of the unkown man
    Postime
    137
    Nese e dashura ime do te me genjente do te humbja respekt per te dhe besoj se mardhenies tone heret a vone do ti vinte fundi.

  9. #29
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO
    Ne qofte se genjen pavaresisht cfare genjeshtre e madhe apo e vogel atehere cdo gje ka marre fund pasi 1 lidhje Bazohet edhe mbi Besimin e plote tek tjetri/a.
    Keshtu qe mendoj qe nuk ka arsye perse te genjej por me fjale te thjeshta sqaron se ka arrit Stacioni i fundit i Lidhjes.
    Ja ku katili ca thote (joke)

    Asnjehere nuk duhet te shprehesh me siguri pasi nuk i dihet se c'mund te ndodhe.Pastaj te falesh nuk eshte krim (kuptohet,kur eshte per tu falur)

  10. #30
    Citim Postuar më parë nga SaS
    nje shoku im ka thene : kush nuk eshte pa mekat te hedhi gurin e pare !!! nese ka ndonje qe nuk e ka genjyer te dashurin atehere duhet te kerkoj qe mos e genjej edhe ai/ajo !!! ne te kundert nuk kemi pse themi qe pse me genjeve !!! genjshtra ka edhe ne nje lidhje mjafton qe mos prishet ekulibri i asaj lidhjeje !!! te pretendojme nje lidhje pa genjshtra te vogla do ishte e tepert !!!
    Po sikur ato genjeshtra sa te vijne e te behen me te shpeshta si i behet.
    Me duket se kalojme ne Tradheti apo jo.

  11. #31
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Po sikur ato genjeshtra sa te vijne e te behen me te shpeshta si i behet.
    Me duket se kalojme ne Tradheti apo jo.


    nuk thashe qe duhet te genjesh sa me shume qe te mundesh !!! une thjesht thashe qe genjeshtra te vogla lejohen !!! sepse asnje nuk eshte perfekt edhe po te mos genjej vete atehere duhet te kerkoj edhe nga partneri qe eshte lidhur te njejten gje !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  12. #32
    lepurushe Maska e bebushja
    Anëtarësuar
    21-02-2006
    Vendndodhja
    N18-1HG
    Postime
    1,886
    Keni pyetur ndonjer te dashurin ose te dashuren si kaloi ne nje party kur ti ske qen me te???????
    -e si kalove mbrem?
    -mire fare pergjigjet ai/ajo
    -me behet qefi per ty (genjen ti)se thell brenda vetes ndihesh ndryshe nga sa the

    Ne nje bised me te dashurin apo te dashuren duke debatuar ose replikuar ashper per dicka,keni kthyer koken duke fshire lotet qe po te vijn qe te mos ti shofi ai/ajo?????????
    u kan pyetur... -ti po qane???????joooo cne je pergjigjur ti duke genjyer(se ne fakt lotet te ran).

    Ju ka ren rasti ndonjer kur nje shoqe apo shok apo kusherire ju fton per nje kafe
    do tu tregoj dicka nje hallin e vet kerkon ti hapet dikujt,dhe te thote ty dua te rim vetem ,dhe ne caste te mer i dashuri apo e dashura ne tel e te thote
    -je ne kafe( apo diku tjter,dhe shoqa ne kete kohe ne heshtje te thote jo me shenj)
    dhe ti pergjigjesh -jo zemer jam.... dhe i thua nje vend tjter.

    Ose ju ka qelluar kure keni len takim me te dashuren /dashurin
    dhe ti akoma nuk je nisur se takove rastesi ne rug nje te njofur e je duke biseduar me te akoma,dhe ai/ajo te mer ne telefon dhe te thote
    -e zemer ku je se po pres u bera von
    -ja erdha ,thua ti(por ne fakt mbyll celin dhe prap vazhdon biseden)


    Ka shume shume shembuj te tille qe nuk thua te verteten te dashurit/dashures,por keto genjeshtra te thena per momentin nuk cenojn lidhjen.Keto jan rena casti qe me von tregohen duke shpjeguar situaten
    Asgje nuk e tradheton me teper karakterin e nje njeriu se sa gjerat me te cilat ai tallet.

  13. #33
    i/e larguar Maska e Edelweiß
    Anëtarësuar
    21-06-2006
    Vendndodhja
    Fshat
    Postime
    103
    Edhe kur thot te verteta ai une s'ja besoj Pra do dyshojaaaaaaa si gjithmon

  14. #34
    Ne bregdet Maska e Asriana
    Anëtarësuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    186
    Genjeshtrat nuk t'a vrasin krenarine tende,por ulin dinjitetin e atij qe i thote.Ne nje raport ndermjet partnereve,genjeshtra eshte nje minus i madh per ate qe e ben rruge praktiken e genjeshtres,dhe ne raste te tilla duhet mbajtur qendrimi i duhur kundrejt atij qe genjen

  15. #35
    Citim Postuar më parë nga Asriana
    Genjeshtrat nuk t'a vrasin krenarine tende,por ulin dinjitetin e atij qe i thote.Ne nje raport ndermjet partnereve,genjeshtra eshte nje minus i madh per ate qe e ben rruge praktiken e genjeshtres,dhe ne raste te tilla duhet mbajtur qendrimi i duhur kundrejt atij qe genjen
    Shume pergjigje e lezetshme kjo Asriana.
    Por kur nuk e mbake kete qendrim qe ne fillim....
    Vjen ai momenti qe fillon e behet rruge edhe arrin deri ne mosrespektim nga ana e partneres.

    Ps.Vetem vuajtje paska qe tani e tutje.

  16. #36
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga SaS
    nje shoku im ka thene : kush nuk eshte pa mekat te hedhi gurin e pare !!! nese ka ndonje qe nuk e ka genjyer te dashurin atehere duhet te kerkoj qe mos e genjej edhe ai/ajo !!! ne te kundert nuk kemi pse themi qe pse me genjeve !!! genjshtra ka edhe ne nje lidhje mjafton qe mos prishet ekulibri i asaj lidhjeje !!! te pretendojme nje lidhje pa genjshtra te vogla do ishte e tepert !!!
    Ai shoku yt me paska vjedhur shprehjen qe une i vodha Jezu Krishtit

  17. #37
    Ngelem unë! Maska e DI_ANA
    Anëtarësuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar më parë nga SaS
    nje shoku im ka thene : kush nuk eshte pa mekat te hedhi gurin e pare !!! nese ka ndonje qe nuk e ka genjyer te dashurin atehere duhet te kerkoj qe mos e genjej edhe ai/ajo !!! ne te kundert nuk kemi pse themi qe pse me genjeve !!! genjshtra ka edhe ne nje lidhje mjafton qe mos prishet ekulibri i asaj lidhjeje !!! te pretendojme nje lidhje pa genjshtra te vogla do ishte e tepert !!!

    Edhe une shume dakort me ty,smund te pergjigjesha me mire!
    Ka shume vete ne kete bote qe thone "bej si bej une e dashur,po mos bej si bej une"
    Napolon Bonaparti ka thene "il faut le cupable" qe do te thote"duhet gjendur nje fajtor"

    respekte
    "Carpe Diem"

  18. #38
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga ShocK
    Shume pergjigje e lezetshme kjo Asriana.
    Por kur nuk e mbake kete qendrim qe ne fillim....
    Vjen ai momenti qe fillon e behet rruge edhe arrin deri ne mosrespektim nga ana e partneres.

    Ps.Vetem vuajtje paska qe tani e tutje.
    Shock,mik!...genjeshter, nuk do te thote tradheti...po ta shohim ne kete menyre
    atehere do te thote se sa here qe e ke genjyer ti partneren,e ke tradhetuar!
    A do ti quaje tradheti ginjeshtrat e vogla qe i ke thene partneres?!
    Do te me thuash se nuk e ke genjyer?!..do te ishte nje genjeshter!...askush nuk eshte 100% i sinqerte ne nje lidhje dashurore....por kjo nuk ka aspak rendesi,
    e rendesishme ne nje lidhje,do te ishte mirekuptimi dhe ushqyerja e ndjenjes pa u ndikuar nga genjeshtrat e vogla te cilat duam s'duam ne,bejne pjese ne natyren tone...

  19. #39
    eLbaSanLLi Mor bAb! Maska e SeveN
    Anëtarësuar
    19-07-2006
    Vendndodhja
    Anës detit i palarë,Anës dritës i paparë,Pranë sofrës i pangrënë,Pranë dijes i panxënë!
    Postime
    216
    Varet nga lloji i genjeshtres qe ajo thote, sepse nese do te ishte nje genjeshter e pafajshme me qellime te mira atehere do ta falja dhe s'do beja asnje veprim te nxituar pa u shpjeguar se e kam pesuar nga gjaknxehtesia , por nese ajo do te me thosh ndonje genjeshter qe s'do kishte menyre per tu justifikuar atehere do beja sikur do ta falja dhe do e beja qe te dashurohej me shume me mua dhe kur te arrija kete gje do ta ndaja pa e kthyer koken mbrapa qe edhe ajo te vuante sic do te vuaja une me genjeshtren e saj.
    Si je t’adore par crainte de l’Enfer, brûle-moi en Enfer, si je t’adore dans l’espoir du Paradis, exclus-moi du Paradis. Mais si je t’adore pour toi-même, ne me prive pas de ta Beauté éternelle!

  20. #40
    Citim Postuar më parë nga shoku_tanku
    Shock,mik!...genjeshter, nuk do te thote tradheti...po ta shohim ne kete menyre
    atehere do te thote se sa here qe e ke genjyer ti partneren,e ke tradhetuar!
    A do ti quaje tradheti ginjeshtrat e vogla qe i ke thene partneres?!
    Do te me thuash se nuk e ke genjyer?!..do te ishte nje genjeshter!...askush nuk eshte 100% i sinqerte ne nje lidhje dashurore....por kjo nuk ka aspak rendesi,
    e rendesishme ne nje lidhje,do te ishte mirekuptimi dhe ushqyerja e ndjenjes pa u ndikuar nga genjeshtrat e vogla te cilat duam s'duam ne,bejne pjese ne natyren tone...

    Nje genjeshter e vogel mbetet e vogel.
    Por kur kjo behet e madhe edhe e pakundershtueshme atehere kjo qenka shume e keqe.Te uroj mos ta provosh miku im!

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. 1 Prilli, gënjeshtra dhe mëkati i rrenës
    Nga Arrnubi në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 22-03-2012, 11:00
  2. Heshtja që gënjen (Marre nga Shekulli)
    Nga Lioness në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-09-2006, 17:25
  3. Kush genjen me shum, femrat apo meshkujt
    Nga Permeti_Boy në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 24
    Postimi i Fundit: 10-12-2005, 08:53
  4. Sa Mbeshtetje Gjeni Ke i/e Dashuri/a Juaj...?
    Nga __SwEeT_GirL__ në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 25-11-2005, 17:48
  5. Cka do te benit nese do ju tradhetonte i/e dashuri/a ?
    Nga sLimShady në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 83
    Postimi i Fundit: 24-08-2005, 06:41

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •