Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Perjashtuar Maska e xnjeri
  Anėtarėsuar
  26-12-2006
  Postime
  267

  per shpirtin tuaj

  Anijembytja


  Dallgėt e detit e kishin bartur tė vetmin tė mbijetuar tė njė anijeje tė pėrmbytur nė njė ishull tė vogėl dhe tė pabanuar.

  Ai i lutej zellshėm All-llahut pėr shpėtim, dhe ēdo ditė e vėshtronte horizontin pėr ndihmė por askush nuk lundronte andej...

  I rraskapitur, ai mė nė fund arriti ta ndėrtoj njė kasolle me drurė tė sjellė nga deti pėr tu strehuar dhe pėr t’i ruajtur disa gjėra qė i kishte me veti.

  Por njė ditė, pasi qė u kthye prej kėrkimit pėr ushqim, ai e gjeti “shtėpinė” e tij tė vogėl duke u djegur ndėrsa tymi ngjitej lart nė qiell. Mė e keqja kishte ndodhur, ai i kishte humbur tė gjitha. Hidhėrimi dhe mjerimi e kishin tronditur atė.

  “O All-llah, pėrse ma bėre kėtė!” - bėrtiti ai. (Koment: Shumė njerėz pėrdorin fjalė tė tilla. Mbaje nė mend se kurrė nuk duhet ta pyesėsh apo ta kundėrshtosh vullnetin e All-llahut).

  Herėt nė mėngjesin e ditės sė nesėrme, ai u zgjua nga zhurma e njė anijeje qė po lundronte drejt ishullit. Anija vinte pėr ta shpėtuar.

  “Si e ditėt qė unė jam kėtu?” - pyeti njeriu i lodhur shpėtimtarėt e tij. “E pamė sinjalin tėnd tė tymit” - u pėrgjigjėn ata.

  Ėshtė gjė e lehtė tė dėshpėrohemi kur gjėrat shkojnė keq. Por s’duhet ta humbim shpresėn sepse All-llahu ėshtė nė pėrkujdesje tė jetėve tona bile edhe nė mes tė pikėllimit dhe vuajtjes sonė.

  Mbaje nė mend se, herėn tjetėr kur tė tė digjet kasollja jote e vogėl, ajo mund tė jetė njė sinjal i tymit qė thėrret Mirėsinė e All-llahut.

  (Pėrcjelle kėtė tregim tė tjerėve. Kurrė nuk dihet... ndoshta dikush sot ka nevojė pėr kėtė tregim.)

  Mesazhi 2005 (Tetor)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Tema tė Ngjashme

 1. Agjerimi Dhe Urtesia E Tij
  Nga xhenisi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 72
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 09:27
 2. Shėrbesa dhe lutje kishtare
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-12-2006, 17:16
 3. Mbi priftėrinė
  Nga I KTHYERI nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2006, 10:49
 4. Urtesia e Agjerimit te Ramazanit!
  Nga Klevis2000 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 17-11-2004, 13:36

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •