Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Rudina Berdynaj

  Rudina ka lindur nė 23 dhjetor, 1977. Ajo ka mbaruar shkollėn e baletit "Jordan Misja" si dhe ėshtė diplomuar nė fakultetitin e Histori-Filologjisė, dega Gjuhė-Letėrsi nė Tiranė.
  Libri i saj i parė me poezi titullohet "Akoma s'ėshtė dėgjuar gongu".


  Krijime nga libri


  Paradoks
  (ndarja "Paradoks")

  Shkel mbi ty e dhembja mė qeshet nė gjoks
  Gjak mė pikon shpirti ,tė shoh s'tė shoh
  Unė eci mbi ty tė shoh e ēmėndem
  Ty tė shkel e vetė shėmbem

  Tė qaj nuk dua, tė qeshem nuk mundem
  Mėndja mė ėshtė trazuar, s'di ku humbem
  Mbytur nė lot plot gaz e vaj
  pa mundur tė tė puth, pa mundur tė tė shaj
  ...

  Sy bosh
  (ndarja "Syri i jetės")

  Sy andej
  Sy kėndej
  Sy tė kaftė
  Sy tė kaltėr
  Sy gri
  Sy tė zi
  Sy.Sy. E mbytur bota nė sy
  Sy pėrpara
  Sy mbrapa

  Dikush kėrkon tė blejė disa kilogramė sy
  E ndrėsa i verbri qesh me botėn qorre.
  ...

  Pėrgjigje
  (ndarja "Shkurtima")

  Nuk ėshtė vėshtirė tė urresh
  Nuk ėshtė vėshtirė tė duash
  Nuk ėshtė vėshtirė tė qash
  Nuk ėshtė vėshtirė as tė qeshėsh
  Vėshtirė ėshtė tė harrosh.
  ...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Tema tė Ngjashme

 1. Adem Demaēi
  Nga lum lumi nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
 2. Aktivitete dhe organizime nė Angli
  Nga boys_ashes nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 277
  Postimi i Fundit: 27-11-2016, 12:47
 3. Rudina Xhunga
  Nga Hek nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 10:35
 4. Rudina Xhunga
  Nga ChuChu nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 22-04-2003, 01:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •