Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 70
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-11-2006
  Postime
  16

  Arrow Festivali i Kngs RTSH 2006!

  Kush kengetar e fiton fest( mendim paraprak)
  Ndryshuar pr her t fundit nga KILI : 16-11-2006 m 09:42 Arsyeja: GERMAT

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-11-2006
  Postime
  16
  Kengetaret jane> KUJTIM PRODANI,XHO ARDIT FEJZO,AMARDA ARKAXHI,EVIS MULA,SAJMIR BRAHO,MARIZA IKONOMI,ARBER ARAPI,ROVENA STEFA,ELIZA HOXHA,JONIDA MALIQI,ALBERIE HADERGJONAJ,SAJMIR CILI,TONIN MARKU,ENKELEIDA KODRA,VOLTAN PRODANISONILA MARA

 3. #3
  Femme Fatale Maska e Poison_Ivy
  Antarsuar
  01-07-2006
  Postime
  121
  Njeri me i keputur se tjetri...
  Kam hequr dore nga festivali disa vjet me pare! Shume bajat per mendimin tim.
  Per te dhene nje mendim duhet te degjosh kenget me perpara, apo jo?
  So the **** whaaaat??!!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e 007uk
  Antarsuar
  20-08-2006
  Vendndodhja
  planet earth
  Postime
  94
  Jam plotesisht dakort me mendimin tend,Poison_Ivy,rtsh ndiqeshe nga e keqja se s'kishim kanale te tjera se na i kishte ndaluar xhaxhi.....,por ne te njejten kohe,po nga e keqje,ishe i detyruar,te shikoje edhe festivalin,...po nga e keqja..rtsh se te tjerat

 5. #5
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Smile

  KUJTIM PRODANI,XHO ARDIT FEJZO,AMARDA ARKAXHI,EVIS MULA,SAJMIR BRAHO,MARIZA IKONOMI,ARBER ARAPI,ROVENA STEFA,ELIZA HOXHA,JONIDA MALIQI,ALBERIE HADERGJONAJ,SAJMIR CILI,TONIN MARKU,ENKELEIDA KODRA,VOLTAN PRODANISONILA MARA

  E para nga i gjete emrat?

  E dyta...fitues nuk mund te parashikohet dot (sepse vitin e kaluar u be nami kur nje kenge skandaloze fitoi mbi disa te tjera qe ishin disi me te mira.)

  Por, kengetaret e mia te preferuara jane: Evis Mula, Mariza Ikonomi dhe Alberie Hadergjonaj.

  Jonida, nqs ka kenge koti sic ka pasur gjithmone...nuk fiton gje. Vetem ndonje hit super e shpeton kete, ndryshe me ato melodite qe zgjaten pa mbarrim, nuk fiton dot. S'ka nxjerre asnje kenge te mire qe ja vlen per t'u permendur.

  Rovena, kot fare...karjera e saj eshte e bazuar trecereku ne kenge te huazuara, mendoj se do e kete veshtire te kendoje nje origjinale serish.

  Evisi, nqs e ka prape etno nuk do fitoje gje, se ju mbush kupa edhe etnove ne festival pas Ledines dhe Luizit. Kenga e saj e fundit "E Dua Kengen" ka qene me e mira qe ka pasur, por c'e do, etno.

  Mariza, kjo duhet te ndryshoje stil urgjentisht sepse kenget nuk jane aq te fuqishme sac duhet te jene. Kenga e saj me e mire ka qene "Pjano E Vjeter" dhe "Nuk Dua Te Jem"...te tjerat, ehh jo dhe aq.

  Alberie mund t'a fitoje kollaj nqs ka kenge te mire, i pershtatet c'do rryme sepse zeri i forte dhe prezenca moderne e ndihmon. Vetem t'i largohet kengeve humanitare, sepse ka fituar njehere me nje kenge te tille ne 1998...kshuqe i duhet dicka rreth dashurise. Kjo i qan baladad...kush e harron dot "Jeta S'eshte Loder" apo "Kitara", oh, dhe kengen e saj energjike fantastike bombastike "Lozonjare".

  Per mua, Alberie Hadergjonaj ja merr, eshte mbreteresha mes princeshave.
  As qe du me dit!

 6. #6
  Femme Fatale Maska e Poison_Ivy
  Antarsuar
  01-07-2006
  Postime
  121
  Alberia, mi goce, nuk ka menje me i knu dashnis, se e ka burrin n'burg. Kot tashti...

  Per mua Mariza me mire. Te pakten tani me kete albumin e ri e ka hequr ate velin e gjasme metalares se pervuajtur qe ka pasur. Ta veshi e ta ngjeshi ai joni Peci dhe...edhe nje gote vere nga mbrapa...se zerin e ka pasur gjithmone ajo, nuk ke c'i thua...
  So the **** whaaaat??!!

 7. #7
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Cool

  Mariza nje here filloi si Laura Pausini, pastaj ndryshoi u be si metal i skadum, tani albumin e ri nuk ja kam degjuar, po nqs e ke ma co me PM nqs mundesh.

  C'fare i ka bere burri Alberies...sikur u merrte me biznese te rrezikshme ai me duket??
  As qe du me dit!

 8. #8
  Femme Fatale Maska e Poison_Ivy
  Antarsuar
  01-07-2006
  Postime
  121
  Koli e?
  Me nrog!
  Gjynaf e zeza se i kane ngelur gocat asaj per ti rritur.
  So the **** whaaaat??!!

 9. #9
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Smile

  Hajt mo kshu shkojn keto pune...po me siguri ai qe eshte marr me drog do kete ca qypa te futur me ndonje koder a ndonje mal, Alberija do jete duke bere pall lol. U duk vitin e kaluar ne fakt qe deshi t'a fitonte festivalin po nuk e kishte kengen ne nivelin ku duhet per te fituar...po edhe ai Luizi o Zot, ai ishte katastrof fare.
  As qe du me dit!

 10. #10
  Aq me plas... Maska e Sa Kot
  Antarsuar
  19-12-2005
  Postime
  1,044

  Thumbs up

  Przgjidhen kngt pjesmarrse n Festivalin e RTSH-s. far rezervojn organizatort pr prvjetorin e 45-t t historis s kngs s leht shqiptare

  45 vjet festival n RTSH, Zaret e para u hodhn  Alma Mile

  Nj festival q n ngjizje po pretendon q ta vendos n vend t vet do gj: krijimtarin, debutimin dhe festn. N prfundim t puns disajavore, redaksia e muziks pran Radio Televizionit Publik Shqiptar przgjedh kngt pjesmarrse n edicionin e 45-t t Festivalit t Kngs. Prve kngs duhet menduar dhe pr festn, pasi ky sht prvjetor i madh pr ngjarjen muzikore q tradicionalisht sht mbajtur do fund dhjetori. Kjo i ka shtyr organizatort t mendojn pr plot pes dit festival, ku tri i prkasin gars s kngve pr vitin 2006 dhe dy t tjera si homazh pr historin q mbrriti deri n kt dit. Nj nat Gala pr t kujtuar 45 vjet kng n Radio dhe Televizion dhe nj nat televizive vetm pr kngtart e rinj.

  Kshtu pra ndarja sht br e qart pr kt vit: kngtart big m vete dhe t rinjt m vete. Redaksia e festivalit, e drejtuar nga kompozitori Edmond Zhulali, przgjodhi 30 kng q vijn prmes zrave t njohur t Arbrie Hadrgjonajt, Mariza Ikonomit, Evis Muls, Jonida Maliqit, Kujtim Prodanit, Saimir Brahos, Arbr Arapit, Enkelejda Kodrs e cila vjen nga Italia pr t knduar nj kng t Gjergj Leks (ish -bashkshortit), etj. Pas nj periudhe t gjat mungese i kthehet festivalit edhe nj nga kngtart m n z t ksaj skene, q bri emr me kng t tilla si Syt e tu, Pranvera me nj lule nuk vjen, Toka e diellit, etj. Bhet fjal pr Frederik Ndocin i cili jeton dhe ka nj karrier si kngtar n Shtetet e Bashkuara t Ameriks.

  Surpriz prbn pjesmarrja edhe e Alban Sknderaj, tashm ikon e Festivalit Top Fest si dy her fitues i tij. Hyrja n konkurrim e Sknderajt si kantautor ka nisur t prflitet pa u nxehur akoma atmosfera e gars si kandidat i lakuar pr Festivalin Evropian.

  Ndr emrat e krijuesve bie dukshm n sy mungesa e kompozitorve Shptim Sarai e Alfred Kainari, por ka t tjera prurje emrash t konsoliduar si Adrian Hila, Osman Mula, Petrit Trkui, Gjergj Leka, Luan Zhegu, Pirro ako e Sokol Marsi. Ndrkaq autort e teksteve jan po ata q nuk lvizin nga istikami i vargjeve t festivalit t dhjetorit: Zhuliana Jorganxhi, Agim Doi, Arben Duka, Jorgo Papingjit, por edhe Timo Flloko, Pandi Lao, Agron Tufa, etj. Ksaj liste prej 30 kngsh do ti shtohen edhe dy t tjera, q do t przgjidhen nga konkursi i t rinjve. Kjo do t jet ajo nat me vete e cila e regjistruar do t shfaqet n ekranin e TVSH-s n datn 20 dhjetor. 20 jan kngt e ktij seksioni ku i sht ln hapsir kngtarve debutues. Nga kta do t zgjidhen vetm dy fitues t cilve m pas do tiu jepet e drejta t konkurrojn t barabart me do kng tjetr t festivalit.

  Redaksia e muziks n RTSH mbrriti n kt faz nga seleksionimi i 85 krijimeve t paraqitura. Mes t skualifikuarve msohet t ket pasur edhe emra t njohur si Soni, Stine, Kozma Dushi, etj. Sipas drejtorit artistik, Edmond Zhulali, pretendohet q ky edicion t jet trsisht i veant, jo vetm sepse sht nj prvjetor, por mbi t gjitha n paraqitjen artistike. Me qllim q nga ky edicion t dal nj kng e denj pr t prezantuar muzikn shqiptare n skenn e Festivalit Evropian.

  Hajde te shofim se c'fare do kete ndonje te re...

  Per mua, pas kesaj qe lexova...Alban Skenderaj fiton. E kane si uje te kulluar te shkretin.
  As qe du me dit!

 11. #11
  Mi lav ja. Maska e Eminemka
  Antarsuar
  27-06-2004
  Vendndodhja
  Boston,Ma ( me white-shefqetin--shadow))) :)
  Mosha
  17
  Postime
  464
  pfffff pa dgju kenget ca te themi ne ,...............


  apo e ke per pamje ti kshu
  Sometimes it's the smallest decisions that can change your life forever.

 12. #12
  TiRoNce Ose Herga Maska e Michelle
  Antarsuar
  29-08-2006
  Vendndodhja
  Endless Sorrow
  Postime
  165
  Me falni nqs jam ne temen e gabuar por a mund te me gjeni tekstin e kengesrahet e tua do jem- West Side Family
  Do isha shume mirenjohese
  bye bye from Michelle
  Nuk duhet vetem te vdesesh fizikisht qe te jesh "pa jete"...

 13. #13
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  33
  Postime
  1,770
  Citim Postuar m par nga Michelle
  Me falni nqs jam ne temen e gabuar por a mund te me gjeni tekstin e kengesrahet e tua do jem- West Side Family
  Do isha shume mirenjohese
  bye bye from Michelle
  Krahet e tua do jem - WSF

  Ngrihesh fillon ecen
  Kur gjunjet ty ste mbajn
  Ti qan Brenda vetes
  qesh per tmos u par
  Je derrmuar
  Tani po zvarritesh
  Por ke kembe te forta
  Ke filluar qe te rritesh

  Furtun ke para vetes
  Por mbahesh perseri
  Ti se di se cdo te thot
  Po ke rrug ne marrezi
  Ne mes mbaron gjitchka
  Si nje film qe sapo pritet
  Ky film po vazhdon
  E ty ste fshin dot me vitet
  Te shtrrengoj fort
  Te prek
  Te puth
  Ti je ti
  Un rrugen prap vazhdoj
  Por kam lot ne syte e mi
  Me dhemb zemra qe ste kam
  Por shpirt une ty te kam
  Cdo dit prap me ty lind
  Dhe eshte fal teje qe un jam

  Me ler te jem ti
  Nese neser sdo te jesh
  Me ler te shoh ne sy
  Nese sy nuk do te kesh
  Me mer
  Me jep force
  Rrugen time tek ti
  Gjith rruget e zemres time
  Ecin me cojn tek ti

  Rref
  Krahet e tua do jem
  Kur ti force mos te kesh
  Do te vi e do te mbaj shpirt
  Gjersa dhimbja te shkoj tej
  Syte e tu do te jem
  Erresir mos te ndjesh
  Do te flas me zerin tend
  Te kam jet
  Te kam perjet
  Krahet e tua do jem
  Perqafimin do ndjesh

  Do jetoj me frymen tende
  Sa edhe fundi frik te ket
  Dhe ne endrra me vjen
  Per cdo nat shpirti ndjen
  Doren tende ne trrupin time
  Perkedhel embel me flet
  Krahet e tua do jem

  Flet te bardha shoh
  Ne librin e jetes time
  Si nje shpirt I burgosur
  Qe mban frmen me kujtime
  Mundohem te jem pa ty
  Neper turma I harruar
  Nje njeri qe nuk jam
  Por dikur kam egzistuar
  Jet kam nga buza jote
  Me ty pran
  Un e ti ishim dikur
  Perjetsisht te pandar
  Kur qeshje
  Qeshje dhe afroheshe pran meje
  Flisje, humbisje
  Ne puthje e metej
  E rrembej qenjen time
  Gjithcka ishte e ditur
  Do jemi prap bashk
  Kurr mos thuaj kurr
  Fati gjithmon ecen
  Per ku jo nuk e di
  Por di qe
  Rruget e zemres time
  Me cojn tek ti

  Rref

  God is coming and SHE is mad

 14. #14
  TiRoNce Ose Herga Maska e Michelle
  Antarsuar
  29-08-2006
  Vendndodhja
  Endless Sorrow
  Postime
  165
  Milaniste shume shume faleminderit dhe respekte
  Nuk duhet vetem te vdesesh fizikisht qe te jesh "pa jete"...

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar m par nga Poison_Ivy
  Njeri me i keputur se tjetri...
  Kam hequr dore nga festivali disa vjet me pare! Shume bajat per mendimin tim.
  Per te dhene nje mendim duhet te degjosh kenget me perpara, apo jo?
  100% dakord,
  as qe e meriton te quhet festival.

 16. #16
  Ne bregdet Maska e Asriana
  Antarsuar
  15-09-2006
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  186
  Festivali i fundvitit eshte nje eveniment qe ka edhe ai rendesine e vet.Per mendimin tim nuk mund te ecet me supozime se kush mund te fitoje dhe kush jo,sepse festivali ende nuk eshte transmetuar,dhe kenget nuk i kemi degjuar akoma,une personalisht shpresoj qe te fitoje ajo kenge qe e meriton vertet cmimin,pa ndermjetesime manovrash nga me te ndryshmet per ti dhene cmimin ndonje kenge qe nuk e meriton

 17. #17
  Nderi i Universit Maska e Gostivari_usa
  Antarsuar
  12-08-2005
  Vendndodhja
  Atje ku nuk me gjeni dot!
  Postime
  3,639
  Citim Postuar m par nga xfiles
  100% dakord,
  as qe e meriton te quhet festival.

  Ja se sa patriota jeni mor vellerez e morta shqiptare !!!! Te vetmin festival qe ka kombi yne si tradite me se 30 vite , juve nuk doni as emrin tia degjoni !!!
  Xhorxh Gordon Bajron ka thene " Qeshi me punet e tjereve , vetem pse smundem me qa " - keshtu ndjehem une me fjalet e juaja te pa pjekura fare .
  Turp te keni qe quani veten shqiptare , se si duket juve me shum ju pelqen festivali i kenges greke dhe ai i San Remos .

  Nje rilindas i njohur ka thene " Ah shqiptare te mjere qe u ka zene koka ere " dhe aq shum ere u ka zene sa qe jeni duke me qelbur ajrin ketu ku jam .

 18. #18
  Bl3i Maska e Bl3ri
  Antarsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetove
  Mosha
  36
  Postime
  1,277
  Nga gjithe keto kengetare : KUJTIM PRODANI,XHO ARDIT FEJZO,AMARDA ARKAXHI,EVIS MULA,SAJMIR BRAHO,MARIZA IKONOMI,ARBER ARAPI,ROVENA STEFA,ELIZA HOXHA,JONIDA MALIQI,ALBERIE HADERGJONAJ,SAJMIR CILI,TONIN MARKU,ENKELEIDA KODRA,VOLTAN PRODANISONILA MARA
  Njoh vetem Rovenen , Marizen, Evis Mulen, Alberien, Elizen, Joniden,
  Me pelqejn disa kenge nga keto kengetare por per ne EuroVision duhet nje kenge bukur e mire per te arritur sukses vendi yne ne kete rast Shqiperia sepse edhe pse sjemi te bashkuar ne prap anojm nga vendi yne
  Plumbi qe nuk vret, t'bon ma t'fort /

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar m par nga Gostivari_usa
  Ja se sa patriota jeni mor vellerez e morta shqiptare !!!! Te vetmin festival qe ka kombi yne si tradite me se 30 vite , juve nuk doni as emrin tia degjoni !!!
  Xhorxh Gordon Bajron ka thene " Qeshi me punet e tjereve , vetem pse smundem me qa " - keshtu ndjehem une me fjalet e juaja te pa pjekura fare .
  Turp te keni qe quani veten shqiptare , se si duket juve me shum ju pelqen festivali i kenges greke dhe ai i San Remos .

  Nje rilindas i njohur ka thene " Ah shqiptare te mjere qe u ka zene koka ere " dhe aq shum ere u ka zene sa qe jeni duke me qelbur ajrin ketu ku jam .
  'hyn patriotizmi me nje festival qe eshte qesharak tashme,
  festivali ishte kur ishte, vite me pare ku merrnin pjese kengetare te vertete artista , jo si sot kur kenget dhe kengetaret e rinj ta shpifin , te bejne me dhimbje koke.

  Sa per info festivali i sanremos nuk me ka pelqyer ndonjehere , as kenget e reja sot ne rang nderkombetar. muzika ishte kur ishte, sot ka vdekur.

  Vetem thirri mendjes se te jesh shqiptar apo patriot nuk do te thote te te pelqeje festivali.

 20. #20
  progress Maska e BvizioN
  Antarsuar
  18-03-2005
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  3,119

  Festivali i Kenges 2006! Nje hap drejt Eurovisionit 2007
  Kanali televiziv RTVSH ka shpallur listen e 30 kengetareve qe do marrin pjese ne Festivalin e 45'te te kenges.Fituesi i ketij festivali,edhe kete vit do perfaqesoje Shqiperine ne Eurovizionin e vitit te ardhshem (nga fundi i muajt Mai) Vitet e kaluara fituesi/ja eshte vendosur 50% ne baze te televotave dhe 50% ne baze te jurise.Ka te ngjare qe nje sistem i tille te perdoret perseri kete vit.

  Kengetaret qe do konkurojne per te fituar te drejten e prezantimit te Shqiperise ne Eurovision 2007 jane

  Kujtim Prodani
  Mateus Frroku
  Joe Ardit Fejzo
  Amarda Arkaxhi
  Samanta Karavelo
  "Sfinksi"
  Sonila Mara
  Erion Korini
  Evis Mula
  Gerta Tafa
  Andi Kongo
  Saimir Cili
  Etmond Mancaku
  Saimir Braho
  B. Mehmeti, M. Ymeri
  Rovena Stafa
  Tonin Marku
  Mariza Ikonomi
  Ervin Bushati
  Alban Skenderaj
  Eliza Hoxha
  Silva Gunbardhi
  Frederik Ndoci
  Jonida Maliqi
  Gerta Koci
  Alberie Hadergjonaj
  Enkeleida Kodra
  Arber Arapi
  Rosela Gjylbegu
  Voltan Prodani


  Ne vitin 2004 Shqiperia fitoj vendin e katert ne naten gjysmefinale te Eurovisionit me kengen e Anjeza Shahinit The image of you,e cila perfundoj ne vendin e shtate ne naten finale.Nje vit me pas Shqiperia arriti veten ne pzicionin e 16'te me kengen e Ledina Celos Tomorrow I go. Ndersa kete vit Shqiperia u paraqit per here te pare me nje kenge te kenduar ne gjuhen tone nacionale,nga Luiz Ejlli.Kenga Zjarr e ftohte arriti vetem vendin e 14'te ne naten gjysmefinale,duke humbur te drejten e konkurimit ne naten finale.Keshtu qe edhe vitin e ardhshem Shqiperise i duhet te konkuroje ne gjysmefinale fillimisht.
  Ndryshuar pr her t fundit nga BvizioN : 10-12-2006 m 08:34
  Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Festivali i kenges RTSH 2008
  Nga BvizioN n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 57
  Postimi i Fundit: 06-02-2009, 19:43
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-04-2007, 12:41
 3. Festivali i Kenges Kishtare - Kosove
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-06-2006, 16:47
 4. Festivali i Kngs n RTSH 2005
  Nga Xhuxhumaku n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 51
  Postimi i Fundit: 07-01-2006, 18:17
 5. Nga Festivali Kenges 2002
  Nga Brari n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-01-2003, 02:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •