Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
  1. #21
    N3ra5htarja Maska e rina_
    Anëtarësuar
    17-10-2006
    Vendndodhja
    Diku....
    Postime
    450
    Citim Postuar më parë nga muchachita
    Jeta po s'pati te kqija si do t'i kuptosh te mirat e saj?!
    Lumturine mos u mundo ta kerkosh sepse nuk do ta gjesh. Ajo nuk ekziston, por kenaqu me fraksionet e lumturise (gezimet)

    ajo eshte fakt..........po jeta eshte me shume te papritura....
    interesante kjo...................

  2. #22
    pa meshire per injorancen Maska e stella_senza_cielo
    Anëtarësuar
    30-07-2008
    Vendndodhja
    Ne qiell pa diskutim....po jo ne ate qiell qe te gjithe deshirojme...ky qielli ku jetoj une ka shume mbeturina njerezore....qe fatkeqsisht vetem po te isha e tille do dija ti shmangia e ti torturoja :p
    Postime
    617
    JETA ESHTE NJE TREN FATI I TE CILIT ESHTE BINARI NEPER TE CILIN KALON....PA U NDALUR, PA DEVIJUAR POR DUKE SHKUAR DREJT E DERISA ARRIN FUNDIN....JETA ESHTE NJE UDHETIM QE KA PER DESITNACION VDEKJEN POR JEMI NE QE DREJTOJME KETE TREN DHE JEMI NE QE NUK DUHET TA LEJOJME TE PERMBYSET.....

    dhe persa i perket asaj ne lidhje me lumturine jam dakort me parafolesen.....eshte e veshtire te gjesh ate lumturi qe kerkon....edhe kur mendon se e ke gjetur me mire mbaje fort se me mire te mendosh se e ke sesa kur di qe asnje gje ste lumturon....eshte vetem nje fraksion lumturie dhe ne duhet ta mbajme fort fort....mos na iki nga duart....se do humbnim pastaj...PERGJITHMONE
    adesso si che ho trovato il mio cielo forever and ever

  3. #23
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga stella_senza_cielo Lexo Postimin
    JETA ESHTE NJE TREN FATI I TE CILIT ESHTE BINARI NEPER TE CILIN KALON....PA U NDALUR, PA DEVIJUAR POR DUKE SHKUAR DREJT E DERISA ARRIN FUNDIN....
    hm une do ta vazhdoja duke thene:
    " Treni ndalon vazhdimisht neper stacione.Shume zbresin te tjere hipin.Duhet dhe shume te arrij dhe une stacionin tim. Duhet te zbresin disa qe te tjere te ngjiten. Ajo qe i uron vetes eshte nje udhetim i mbare. Vetem se disave u duhet te zbresin parakohe ose ne stacionin e gabuar. "

    Per mua jeta eshte tirane dhe mizore. Ato castet e pakta te lumturise, te rreshkasin pa u perceptuar, si ato panoramat qe te ofrohen gjate udhetimit me tren te shpjete, por qe shpejtesia e te cilit nuk te lejon ti shikosh. Une keshtu e njoh jeten, me vjen keq.
    Elegance is an attitude.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e eagle_black
    Anëtarësuar
    17-12-2008
    Vendndodhja
    LAGJIA E JOHANIT
    Postime
    357
    Citim Postuar më parë nga angelina o2 Lexo Postimin
    hm une do ta vazhdoja duke thene:
    " Treni ndalon vazhdimisht neper stacione.Shume zbresin te tjere hipin.Duhet dhe shume te arrij dhe une stacionin tim. Duhet te zbresin disa qe te tjere te ngjiten. Ajo qe i uron vetes eshte nje udhetim i mbare. Vetem se disave u duhet te zbresin parakohe ose ne stacionin e gabuar. "

    Per mua jeta eshte tirane dhe mizore. Ato castet e pakta te lumturise, te rreshkasin pa u perceptuar, si ato panoramat qe te ofrohen gjate udhetimit me tren te shpjete, por qe shpejtesia e te cilit nuk te lejon ti shikosh. Une keshtu e njoh jeten, me vjen keq.
    PO PO PO ASHTU ESHTE JETA ESHTE KAZINO
    ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

  5. #25
    Citim Postuar më parë nga angelina o2 Lexo Postimin
    hm une do ta vazhdoja duke thene:
    " Treni ndalon vazhdimisht neper stacione.Shume zbresin te tjere hipin.Duhet dhe shume te arrij dhe une stacionin tim. Duhet te zbresin disa qe te tjere te ngjiten. Ajo qe i uron vetes eshte nje udhetim i mbare. Vetem se disave u duhet te zbresin parakohe ose ne stacionin e gabuar. "

    Per mua jeta eshte tirane dhe mizore. Ato castet e pakta te lumturise, te rreshkasin pa u perceptuar, si ato panoramat qe te ofrohen gjate udhetimit me tren te shpjete, por qe shpejtesia e te cilit nuk te lejon ti shikosh. Une keshtu e njoh jeten, me vjen keq.
    ça tboj qe nuk te jap dot rep. per momentin. Me ke pelqy shum ktu. Hallall e paç!

  6. #26
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Jeta eshte lufte...
    Se di nga ke ardh e se di ku do shkosh...E gjate periudhes te ekzistences cdo gje mbetet mister...Puna eshte sesa pershtatet njeriu me jeten e tij,sesi mundohet te caje perpara...
    Ai treni i lart permendur,ndonjeher merr ca kthesa te paparashikuar,dhe nga kto kthesa per te cilat njeriu nuk eshte ne dijeni,treni merr nje drejtim tjeter.Eshte ne dore te njeriut pastaj sesi i duken kto kthesa dhe sesi mund ti konceptoje e te jetoje ne kte rruge te re.Por sado e erret te duket cdo gje,njeriu duhet ta gjeje gjithmon dicka te bardh ne mes te erresires,e kurre te mos dorzohet,po te bej cmosin qe treni te marri nje kthes tjeter,ksaj rralle e drejtuar nga vete njeriu...
    Really Dude... Get A Life!!!

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    jeta eshte sikur ARTI
    nuk duhet me fol per te
    duhet vetem se me shiju...

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    738

    Për: Çfarë mendoni për jetën?

    Jeta është një stuhi që herë të nxjerr në breg,e her të zhyt në fund të detit.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema të Ngjashme

  1. Cfare mendoni per Hitlerin dhe "Mein Kampf"
    Nga wittstar në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 105
    Postimi i Fundit: 06-02-2011, 20:15
  2. A mendoni të ktheheni në Shqipëri ?
    Nga Arbushi në forumin Kulturë demokratike
    Përgjigje: 189
    Postimi i Fundit: 10-01-2011, 07:06
  3. Cfare mendoni për lakuriqësinë e femrave shqiptare?
    Nga vesaaa në forumin Votime dhe sondazhe
    Përgjigje: 454
    Postimi i Fundit: 05-12-2010, 16:02
  4. Pyetesor: Si mendoni...?
    Nga gea_07 në forumin Ekonomi & biznes
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-03-2007, 18:47
  5. Si mendoni...?
    Nga PRI-LTN në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 28-02-2007, 16:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •