Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 38
 1. #1
  ish- Ballisti_Tetove Maska e Cimo
  Anėtarėsuar
  11-12-2004
  Postime
  2,443

  Pse dhe kush e vrau Isa Likėn?

  Ne dy partite me te medhaja shqiptare ka heshtje sa i perket vrasjes se Isa Lika-s ish komandant Iliri.Heshtja do te zgjat deri ne perfundimin e festes se Bajramit ku sipas vezhguesve te huaj dhe te vendit s'perjashtohet mundesia qe vrasjet te vazhdojne.Partia Demokratike Shqiptare e denoi rastin ne fjale dhe premtoi se do te ndermar te gjitha masat per ndricimin e rastit edhe pse Bashkimi Demokratik per Integrim vrasjen e komandant Ilirit e quajti vrasje klasike te funksionareve te saj.
  Sipas Ministrise se Puneve te Mbrendshme nuk perjashtohet mundesia qe vrasjen te kene kryer kosovar sepse disa dite para nates tragjike disa kosovare jane takuar me Isa Like-n kurse MPB ka fakte per kete takim kurse si shkak permenden borxhe te papaguara.
  Me tej per te perditshmen Dnevnik nje funkcionar i larte i BDI-se ka deklaruar se nese vertetohet se kete akt e ka kryer PDSH-ja atehere do te kete konflikt ndershqiptar.

  Burimi

 2. #2
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  Pse dhe kush e vrau Isa Liken?

  Kush?- ndonjė "trim" shqiptar, hero i vonuar... pse?- nga trimėria bezbeli! ...........

  Gjykuar sipas gjitha zhvillimeve postkonfliktuoze........, PDSH-ja ėshtė treguar si njė armik, luftėtar i pėrbetuar i BDI-sė (e me kėtė edhe popullit shqiptar nė pėrgjithėsi), duke shkatėrruar ēdo tė arritur tė tyre. Pėrmbyllja e kėsaj lufte dhe "suksesi" tė PDSH-sė u kurorėzua me varrosje tė Marrėveshjes Kornizė dhe Badenterit, pėr tė cilėn haptazi janė shprehur vetė krerėt e PDSH-sė! Pra, tė kthehet ēdo gjė aty prej ku nisi.

  Gjasmė, tash kanė filluar ti vrasin edhe anėtarėt e partisė, me qėllim qė ta shkatėrrojnė dhe shpartallojnė BDI-nė. Pse jo? Nė zgjedhjet e ardhshme nuk do tė kenė oponentė dhe normalisht nuk do ti humbin pėrsėri zgjedhjet- humbje e sigurt qė nuk u ik dot. Kjo ėshtė mėnyra mė e lehtė qė kriminelėt tė mbijetojnė- vrit oponentin dhe je nė rregull!

  Mė kujtohen edhe mendimet e disa simpatizantėve (apo ndoshta edhe anėtarė tė PDSH-sė), kur thonin se BDI-ja nuk mund tė ekzistojė si opozitė... tani e kuptoj esencėn e kėtij mendimi- plani i parapėrgatitur gjatė viteteve tė rėnda nė opozitė tė kriminelėve. Ky pra paska qenė qėllimi i pėrbashkėt i VMRO-SHIPTARSKA, apo PDSH-NARODNA (call it what you want- same shit it is), ta shkatėrrojnė BDI-nė, prandaj aq shumė zell nė gjysmėn sllave tė kėsaj partie... po aq sa nė gjysmėn "shqiptare".

  Thjeshtė, gjersa Menduh Thaēi frymon dhe ndot ajrnin nuk do tė ketė rehati midis shqiptarėve dhe nuk do tė ndryshon asgjė nė tė mirė tė popuillit tonė. Zoti e vraft!
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 3. #3
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Postime
  3,139

  Post

  Citim Postuar mė parė nga fjollat
  Pse dhe kush e vrau Isa Liken?

  Kush?- ndonjė "trim" shqiptar, hero i vonuar... pse?- nga trimėria bezbeli! ...........

  Gjykuar sipas gjitha zhvillimeve postkonfliktuoze........, PDSH-ja ėshtė treguar si njė armik, luftėtar i pėrbetuar i BDI-sė (e me kėtė edhe popullit shqiptar nė pėrgjithėsi), duke shkatėrruar ēdo tė arritur tė tyre. Pėrmbyllja e kėsaj lufte dhe "suksesi" tė PDSH-sė u kurorėzua me varrosje tė Marrėveshjes Kornizė dhe Badenterit, pėr tė cilėn haptazi janė shprehur vetė krerėt e PDSH-sė! Pra, tė kthehet ēdo gjė aty prej ku nisi.
  fjollat ka bere nje analize te mire te ceshtjes por e cila implikon vetem njeren pale te dyshimte ne vrasjen e komandantit...

  Une personalisht nuk besoj qe te jete vrare nga PDSH, sepse Isa Lika nuk ka qene ndonje politikan qe e ka rrezikuar PDSH-ne ne kuptimin e drejtperdrejte politik. Isa Lika nuk ka qene ndonje udheheqes fushatash i cili mund te kete perdorur fjalor ofendues ndaj opononenteve politike (sic ka bere Menduh Thaci ose Bardhyl Mahmuti). Isa Lika nuk ka qene ndonje fytyre aq publike, dhe te them te drejten, shume njerez nuk e kane ditur se eshte antar i ndonjeres parti politike.

  Vrasja mund te jete kryer nga antare te PDSH-se, sic pretendon nje pjese e madhe e njerezve por megjithate s'duhet perjashtuar edhe mundesite qe vrasja te kete qene kriminale dhe per shkaqe te tjera.

  Te permendim se familja Lika eshte ne armiqesi me familjen Krasniqi (edhe pse keta te fundit u distancuan nga rasti duke thene se nuk jane hakmarre ndaj familjes LIKA).

  Isai ka qene edhe zv drejtor i Doganave, dhe shume njerez e lidhin vrasjen me mosrealizimin e premtimeve per punesim, kundrejt te cilave besohet qe Isa Lika mund te jete paguar mire. Ndonje i pakenaqur nga keto kontrata mund te kete shtene mbi te.

  Opsionin e vrasjes nga ndonje maqedonas e perjashtoj sepse s'me duket i besueshem. Nuk shoh ndonje arsye konkrete pse t'a kete vrare ndonje maqedonas Komandant Ilirin.
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 4. #4
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Se di dhe as qe dua ta di !!!!

 5. #5
  ...beyond Maska e Alienated
  Anėtarėsuar
  19-09-2005
  Vendndodhja
  Cassiopeia Constellation
  Postime
  3,139

  Thumbs down

  Citim Postuar mė parė nga RapSoul
  Se di dhe as qe dua ta di !!!!
  Po pse u fute ke kjo tema atehere... Duket nga titulli per cfare ka te beje - ti s'e di e as te intereson ta dish...
  Koha ėshtė e maskarenjėve
  Por atdheu i Shqiptarėve

 6. #6
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  Citim Postuar mė parė nga Alienated
  [B]fjollat ka bere nje analize te mire te ceshtjes por e cila implikon vetem njeren pale te dyshimte ne vrasjen e komandantit...
  Dje mediat bėnė publik emrin e njė tė dyshuari pėr vrasjen e Likės, njė tetovar i akuzuar pėr vrasje tė dyfishtė (s'ia mbaj mend emrin). Bile gazetari kishte zhvilluar edhe njė intervistė tė shkurtėr me tė, ku ai u shpreh nė lidhje me akuzat. Nga fjalori tij, nė fakt fjalimi tij (dallohej se ishte i parapėrgatitur), apele e me mesazhe paqėsore pėr popullatėn shqiptare dhe partitė politike shqiptare... mė pėrkujtoi rastin e Avdulla Jakupi- Ēakalla, kur Thaēi e pat kurdisur nė Haraēinė e Brezė pėr tė bėrė trazira dhe i kishte mėsuar njė tekst bajat, pothuaj i njejtė me tekstin e fjalimit tė kėtij tipit, baraz me fjalimet e Thaēit! Duke e parė kėtė idiotin, mė pėrfytyrohej Thaēi dhe fjalimet e tij...

  PDSH-ja ėshtė e vendosur ta shkatėrrojė BDI-nė... nė mėnyra tė ndyra normalisht, kėto janė mėnyrat e vetme qė i di.
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 7. #7
  Ballist me gjith zemėr Maska e Ballistii
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  38
  Citim Postuar mė parė nga fjollat
  Pse dhe kush e vrau Isa Liken?

  Kush?- ndonjė "trim" shqiptar, hero i vonuar... pse?- nga trimėria bezbeli! ...........

  Gjykuar sipas gjitha zhvillimeve postkonfliktuoze........, PDSH-ja ėshtė treguar si njė armik, luftėtar i pėrbetuar i BDI-sė (e me kėtė edhe popullit shqiptar nė pėrgjithėsi), duke shkatėrruar ēdo tė arritur tė tyre. Pėrmbyllja e kėsaj lufte dhe "suksesi" tė PDSH-sė u kurorėzua me varrosje tė Marrėveshjes Kornizė dhe Badenterit, pėr tė cilėn haptazi janė shprehur vetė krerėt e PDSH-sė! Pra, tė kthehet ēdo gjė aty prej ku nisi.

  Gjasmė, tash kanė filluar ti vrasin edhe anėtarėt e partisė, me qėllim qė ta shkatėrrojnė dhe shpartallojnė BDI-nė. Pse jo? Nė zgjedhjet e ardhshme nuk do tė kenė oponentė dhe normalisht nuk do ti humbin pėrsėri zgjedhjet- humbje e sigurt qė nuk u ik dot. Kjo ėshtė mėnyra mė e lehtė qė kriminelėt tė mbijetojnė- vrit oponentin dhe je nė rregull!

  Mė kujtohen edhe mendimet e disa simpatizantėve (apo ndoshta edhe anėtarė tė PDSH-sė), kur thonin se BDI-ja nuk mund tė ekzistojė si opozitė... tani e kuptoj esencėn e kėtij mendimi- plani i parapėrgatitur gjatė viteteve tė rėnda nė opozitė tė kriminelėve. Ky pra paska qenė qėllimi i pėrbashkėt i VMRO-SHIPTARSKA, apo PDSH-NARODNA (call it what you want- same shit it is), ta shkatėrrojnė BDI-nė, prandaj aq shumė zell nė gjysmėn sllave tė kėsaj partie... po aq sa nė gjysmėn "shqiptare".

  Thjeshtė, gjersa Menduh Thaēi frymon dhe ndot ajrnin nuk do tė ketė rehati midis shqiptarėve dhe nuk do tė ndryshon asgjė nė tė mirė tė popuillit tonė. Zoti e vraft!
  Kush te tha ti moj qe e ka bere PDSh-ja apo eshte mendimi yte.Sido te jete me gabim e ke shuuuuuum, se ska te beje kjo ceshtje me parti, por shko e pyet familjen e te Likes dhe te tregojn me hollesisht.Xhdo hakmarje (per ceshtje private, personale ) mos i futni partit, se ska kuptim fare kjo.


  Nese se dish kjo vrasje ka qene per hakmarje, e kush e ka vra(kujt i kan pasur nje gjak boxh) e din nje pjese e madhe e popullit, prandaj mos e bere veten mos te te besojn njerezit edhe kur te thuash te verteten.


  Respektet e mija per ju, si antare, por mos ja futni kot se ska lezet muhabeti...
  Ballistė pergjithmon

 8. #8
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  Citim Postuar mė parė nga Ballistii
  Kush te tha ti moj qe e ka bere PDSh-ja apo eshte mendimi yte.Sido te jete me gabim e ke shuuuuuum, se ska te beje kjo ceshtje me parti, por shko e pyet familjen e te Likes dhe te tregojn me hollesisht.Xhdo hakmarje (per ceshtje private, personale ) mos i futni partit, se ska kuptim fare kjo.


  Nese se dish kjo vrasje ka qene per hakmarje, e kush e ka vra(kujt i kan pasur nje gjak boxh) e din nje pjese e madhe e popullit, prandaj mos e bere veten mos te te besojn njerezit edhe kur te thuash te verteten.


  Respektet e mija per ju, si antare, por mos ja futni kot se ska lezet muhabeti...
  Kush tė tha ty qė duhet me mė than dikush qė e ka bėrė dikush... Thjeshtė vlerėsimi im, mund tė jetė i gabuar, nuk thash se e zgjidha rastin!

  Po ti pasi e din kush e ka bėrė, pse spo na tregon ta kuptojm edhe ne?

 9. #9
  Ballist me gjith zemėr Maska e Ballistii
  Anėtarėsuar
  06-01-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  38
  Citim Postuar mė parė nga fjollat
  Kush tė tha ty qė duhet me mė than dikush qė e ka bėrė dikush... Thjeshtė vlerėsimi im, mund tė jetė i gabuar, nuk thash se e zgjidha rastin!

  Po ti pasi e din kush e ka bėrė, pse spo na tregon ta kuptojm edhe ne?
  O, nese ke dhene vetem mendimin tend, Ok.
  Une e kuptova ndryshe....


  PS.Ate qe duhej ta kuptoni ju a thash, se ka qene vrasje per hakmarje, per marje te gjakut(sic e kemi neve Shqiptaret zakon),.....
  Ballistė pergjithmon

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Beni_The_Great
  Anėtarėsuar
  19-10-2006
  Vendndodhja
  Nou Camp
  Postime
  379
  Ngushellime me te sinqerta per familjen Lika.

  P.S. Deklarata e prinderve te Isait deri tek politika (Ahmeti dhe Xhaferi) eshte: Mos e shfrytezoni tragjedine tone familjare per te fituar poena politike.

  Kujdes ketu ne forum per ata qe nuk i permbahen kesaj deklarate!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e mad_about
  Anėtarėsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  fushave
  Postime
  75
  deklarata e prinderve te tij ishe shume domethenese por ce do nese jo ato ne populli abuojme dhe keqperdorim tragjedine e tyre.kjo eshte per tna ardh turp qe me nje tragjedi te tille te mundohemi te tregohemi te zgjuar.
  ngushellime familjes Lika dhe me ben pershtypje menyra e tyre e trajtimit te rastit,hallall ju qofte sa te permbajtur kane qene duke ditur pasojat qe do kishin po te kishin nje sjellje tjeter.dhe nje here hallall
  Great minds have purposes, others have wishes!!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Anėtarėsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Postime
  758
  Eshte mese e qarte se sherbimet e sigurimit kane dore ne kete vrasje.Ngjashem me vrasjet ne Kosove pas 1999.Vetem sherbimet e sigurimit mund te realizojne nje vrasje te tille spektakulare dhe te kalojne rruge e ndoshta edhe kufira pa kurfare problemi.Qellimi eshte i qarte: kane ardhur 5 minutat e shkijeve dhe me cdo kusht tentojne te qesin benzin mbi zjarrin ndershqiptar.Kur them shkije mendoj ne sherbimet serbe qe bashkupunojne me te madhe me sherbimet maqedone por edhe me nenktoken shqiptare.Lidhjet shqiptare te Arkanit akoma ecin neper Shkup e gjetiu bejne biznese si gjate viteve 90-ta.Ne anen tjeter shkurtpamesia e jone eshte aq e cuditshme por edhe e frikshme. Cdo BDI-ist si Fjolla psh menjehere e akuzon PDSH ashtu apriori sepse kjo akuze ju shkon per shtati qendrimeve politike se "VMRO-shiptarska" ne pushtet eshte e keqe dhe se ne pushtet duhet te vjen "BDI-"patriotike" bile edhe me VMRO-ne. A nuk po e shihni se BDI nuk ka pushuar se vajtuari qe e humbi pushtetin?Valle kjo ka qene synimi "patriotik" i tyre?BDI-ja eshte e perbere nga interesxhinj te PPD-se turli talibanci e lobi grupe biznesi.Dita dites ata po shohin se rruga deri ne kolltukun e vlades per BDI-ne eshte larg e me larg prandaj ka filluar dekompozimi i partise.Per kete nuk mund ta akuzoni VMRO shiptarsken sepse BDI-ja ka qene parti me e forte ne historikun 16 vjecar te pluralizmit shqiptar ne MK, parti e dale nga lufta "clirimtare", parti te cilen e kane udhehequr (ne shikim te pare) njerez me karakter te forte vetflijues, parti qe nga viti 2002 ka pasur pushtet ABSOLUT qofte ne nivel te Maqedonise ashtu edhe neper komuna.Deri kur per deshtime personale do ti akuzojme te tjeret.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Anėtarėsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Postime
  758
  Eshte mese e qarte se sherbimet e sigurimit kane dore ne kete vrasje.Ngjashem me vrasjet ne Kosove pas 1999.Vetem sherbimet e sigurimit mund te realizojne nje vrasje te tille spektakulare dhe te kalojne rruge e ndoshta edhe kufira pa kurfare problemi.Qellimi eshte i qarte: kane ardhur 5 minutat e shkijeve dhe me cdo kusht tentojne te qesin benzin mbi zjarrin ndershqiptar.Kur them shkije mendoj ne sherbimet serbe qe bashkupunojne me te madhe me sherbimet maqedone por edhe me nenktoken shqiptare.Lidhjet shqiptare te Arkanit akoma ecin neper Shkup e gjetiu bejne biznese si gjate viteve 90-ta.Ne anen tjeter shkurtpamesia e jone eshte aq e cuditshme por edhe e frikshme. Cdo BDI-ist si Fjolla psh menjehere e akuzon PDSH ashtu apriori sepse kjo akuze ju shkon per shtati qendrimeve politike se "VMRO-shiptarska" ne pushtet eshte e keqe dhe se ne pushtet duhet te vjen "BDI-"patriotike" bile edhe me VMRO-ne. A nuk po e shihni se BDI nuk ka pushuar se vajtuari qe e humbi pushtetin?Valle kjo ka qene synimi "patriotik" i tyre?BDI-ja eshte e perbere nga interesxhinj te PPD-se turli talibanci e lobi grupe biznesi.Dita dites ata po shohin se rruga deri ne kolltukun e vlades per BDI-ne eshte larg e me larg prandaj ka filluar dekompozimi i partise.Per kete nuk mund ta akuzoni VMRO shiptarsken sepse BDI-ja ka qene parti me e forte ne historikun 16 vjecar te pluralizmit shqiptar ne MK, parti e dale nga lufta "clirimtare", parti te cilen e kane udhehequr (ne shikim te pare) njerez me karakter te forte vetflijues, parti qe nga viti 2002 ka pasur pushtet ABSOLUT qofte ne nivel te Maqedonise ashtu edhe neper komuna.Deri kur per deshtime personale do ti akuzojme te tjeret.

 14. #14
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  Citim Postuar mė parė nga Shkupi
  Deri kur per deshtime personale do ti akuzojme te tjeret.
  Pse pra bėn koment palidhje si ky mė poshtė
  Citim Postuar mė parė nga Shkupi
  Eshte mese e qarte se sherbimet e sigurimit kane dore ne kete vrasje.Ngjashem me vrasjet ne Kosove pas 1999.Vetem sherbimet e sigurimit mund te realizojne nje vrasje te tille spektakulare dhe te kalojne rruge e ndoshta edhe kufira pa kurfare problemi.
  kur e din se pikėrisht dėshtimi perosnal ėshtė arsyeja pėr vrasjet, turbulencat dhe amullitė qė i bėri VMRO-SHIPTARSKA?
  Tė tė pėrkujtoj se para nja 3 jave nė mes tė Gllumovės u vra njė person nė mėnyrė spektakulare, paraprakisht duke e shkelur me makinė e pastaj duke e plagosur me revole, para syve tė shumė dėshmitarėve okularė, qė i kanė parė autorėt e krimit, por ēuditėrisht askush nuk ėshtėl marrė nė pyetje pėr kėtė vrasje, megjithėse dėshmitarėt i kanė identifikuar vrasėsit. Ke tė drejtė kur thua qė shėrbimet e sigurimit bashkė me "shqiptarėt patriotė" po bashkėpunojnė intenzivisht.

  Dhe ja edhe arsyen e ke dhėnė vetė:

  Citim Postuar mė parė nga Shkupi
  BDI-ja ka qene parti me e forte ne historikun 16 vjecar te pluralizmit shqiptar ne MK, parti e dale nga lufta "clirimtare", parti te cilen e kane udhehequr (ne shikim te pare) njerez me karakter te forte vetflijues, parti qe nga viti 2002 ka pasur pushtet ABSOLUT qofte ne nivel te Maqedonise ashtu edhe neper komuna.
  Prandaj kėto ndyrėsirat me bagazhe, qė nuk gėzojnė atoritetin e njerėzve me karakter vetėflijues, shkojnė e i vrajnė kėta njerėz me karakter tė tillė.

  Hajde Ēakall hajde... Edhe Ēakalla me nji vakt e akuzonte "dorėn e zezė serbe" pėr tė gjitha tė zezat qė na kanė ndodhur, pa e kuptuar se ishte dora e shqiptarit ajo qė ishte nxirė...

  Hė se, qė rra llafi, veteranėt dhe invalidėt e luftės e kishin kuptu se Thaēi i kish rrejt gjatė fushatės zgjedhore, kaloi afati e as qė i vie erė realizimi tė premtimeve tė garantuara... A thua tė ishin aq naiv ti besonin njė kėlyshi si ai?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fjollat : 01-11-2006 mė 09:46
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Anėtarėsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Postime
  758
  Fjolla BDI nuk do te mund te vij ne pushtet per momentin pavaresisht se perseri je shterngu ne perkrahje te partise se Ali Ahmetit.Keto po ta them prej burimeve te sigurta.Per mua personalisht te dy partite jane e keqja me e madhe qe i ka gjet shqiptaret e Maqedonise.Te dy partite jane ne gjendje ta bejne cmos vetem disi ta mbajne(marrin) nen kontroll koltukun e vlades makedone.Kjo eshte nje klime e pershtatshme per sherbimet sllave e posacerisht tani kur Kosoves i duhet edhe nje hap per ta kapercyer greminen.Kam frige se te dy partite tona jane ne gjendje te flijone gjithcka per karrige. Edhe PDSH edhe BDI(PPD) perdorin metoda te ndryshme por ne esence qellimin e kane te njejte.

 16. #16
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  ncncncncnc
  Kur thu se jan njėsoj mi prish nervat! Nuk jan njėsoj edhe pik!
  Asnjė shqiptar nė faqe tė dheut nuk ėshtė mė tradhėtar se Menduh Thaēi, prandaj mos i fut tė gjithė nė njė thes!

  E di se BDI-ja nuk mund tė vjen nė pushtet dhe aq ma bėn... nė pushtet po vjen Buēkovski, ti bashkangjitet koalicionit vllaznor, qė tė plotėsohet numri pėr Parimin e Badenterit. Merre me mend, dy maxhup edhe disa boshnjak kan me marr hisen e shqiptarėve pėr veto!!! Jo se kam diēka kundėr maxhupve tė ken diē mė tepėr, po thjeshtė, nuk du me na e marr hisen tonė pėr tė cilėn janė vrarė shqiptarėt! Kush po ua mundėson kėtė? Ai maxhupi Thaēi!
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Anėtarėsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Postime
  758
  hey nuk je e drejte me keto akuza.Te tregoj pse apo tashme te kam treguar nje milion here.BDI-ja yte patriotike,parti kjo e dale nga lufta clirimtare e popullit shqiptar per te drejta te pakices brenda nenes Maqedoni ne fakt ishte 4 vjet ne pushtet absolut dhe pervec ca permiresimeve kozmetike(ndryshime keto qe edhe nuk ju kane penguar aq edhe shkijeve)asgje nuk beri qe ta JETESON ate per te cilen luftoi. Zbriti A.A. nga mali dhe u ul ne koltuk dhe tha:"une kam luftuar qe te jem ketu ku jam tani"(kjo deklarate mund te vertetohet ne cdo moment) dhe e tha te verteten e madhe per BDI-ne "patriotike".Tash e akuzoni VMRO-shiptarsken e cila veq nja 2 apo 3 vjet e shijoi lezetin e koltukut dhe qendroi ne opozite qe nga viti 1994 (me perjashtim 1999-2001 kohe kjo e hallakames se madhe).Kjo parti si po ecen puna ka per te deshtuar shume shpejt por alternativa nuk eshte BDI sepse po kjo BDI "e forte" ne kthetrat e luaneve te VMRO-se ka per tu shkrire si sapuni. Edhe nje here-- ne 2001 dolen djemte dhe vajzat me te mira te kesaj toke ,shume prej tyre edhe u flijuan por ata nuk u flijuan per kete realitet qe e kemi tani e me se paku qe A.A. te vrapon poshte e larte duke i lutur te gjithe prej Fueres e deri te "mandatari" ne stilin "hajt per zotin me merrni ne qeveri". A.A. duhet te jete stoik ne kete rruge politike dhe te meson prej gabimeve te kaluara qe ti mos perseritet qe partine tja merr nen kontroll berlogu sllavokomunist i PPD-se apo turli muxhahedinci. Ja pse A.A. nuk eshte ne qeveri dhe prandaj duhet te kthjellet dhe te shoh cfare berllogu rrine pas tij, ta pastroje kete berlog (nese tani ka fuqi e une besoj se nuk e ka me kete fuqi) dhe ti fitoj zgjedhjet pas tre viteve. A.A.-se shume kuazipatriota po i rrehin shpines madje njerez te dyshimte te biznesit, e turli "intelektuali" qe mezi presin te perfitojne ndonje asht nga pushteti i lezetshem.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shkupi : 02-11-2006 mė 11:57

 18. #18
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  Ngele tuj i qajt ato dy vjet e vetme qė i ka pasur PDSH-ja nė qeveri...

  Qė tė jemi mė tė qartė, Ali Ahmeti nuk ka pasur pretendime kolltuku, kėtė e dijmė qė nga mbarimi i luftės kur Thaēi e shkatėrroi kėshillin dhe refuzoi tė formohet aleancė!! A e merr vesh kėtė?! Kaq sa i pėrket rrenave se A.A. paska ardh kėtu pėr njė copė kolltuku. E dyta, ėshtė e vėrtetė se nuk pati forcėn tė materializojė Marrėveshjen kornizė, por jo se nuk deshi, thjeshtė se aq i pat aftėsitė dhe hapėsirėn pėr tė vepruar... Gjersa A.A. ėshtė munduar tė arrij diēka, tė betohem se PDSH-ja me mish e me shpirt ka punuar ta pengojė nė ēdo hap edhe atė nė bashkpunim me Buēkovskin. Nejse, tė shkuara...

  Tash, si nuk e kupton se kush vraponte pas kolltukut? Ishte PDSH-ja e jo BDI-ja qė rra nė atė nivel tė ulėt sa qė edhe i vranin shqiptarėt vetėm pėr tė arritur nė atė copė kolltuku qė tash mė nuk ka kurrfarė vlere pėr shqiptarėt sepse nuk e arrijnė as shumicėn e Bandeterit? Pėr ēfarė dreqin hynė nė qeveri pa kurrfarė kushtesh? Me siguri se jo pėr tė mirėn e popullit!

  Ali Ahmeti mund tė jetė i rrethuar nga lloj lloj kuazi patriota, por jam e bindur se vetė nuk ėshtė i tillė, pėr dallim nga kėta kuazipatriotat e PDSH-sė qė krejt ēkanė vepruar ka qenė nė dėmin tanė.

  Sa pėr ankesat e A.A. tek EU, kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė zgjedhur ēėshtjet ndėretnike nė Maqedoni, pse vallė mos deshe qė A.A. tė ndjek rrugėn e Thaēit dhe tė Buēkovskit, duke inskenuar skenarė tė ndryshėm nė dėm tė shqiptarėve? Duke i mbajt peng fshatrat shqiptare, duke bėrė presion mbi popullin shqiptar, duke manipuluar e vrarė bij shqiptar, duke krijuar imazh negativ pėr shqiptarėt si ithtarė tė terrorizmit???????

  Dje EU kishte bėrė publik raportin vjetor pėr zhvillemet nė rajon, ku thuhej se Maqedonia nuk ka gjasa as ti afrohet pragut tė saj... njė nga arsyet, mosrespektimi i vullentit dhe votės shqiptare nė formimin e qeverisė... mesa duket EU respektoka votėn tonė mė tepėr nga qe respektojmė vetė...
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Shkupi
  Anėtarėsuar
  14-05-2002
  Vendndodhja
  Shkup/Iliri
  Postime
  758
  Allahile fjolla dita dites po me tingelon si zedhenese e BDI-se.Perseri per deshtimet e BDI-se gjate periudhes kur kjo parti ka pasur pushtet absolut fajtor qenka PDSH-ja e cila paska punuar me Buckovskin.Te lutem kete mund ta deklaron vetem militanti i zjarrte i BDI-se e jo nje personalistet si ti per te cilin kam konsiderate te vecante ne kete forum. Zbriti pak emocionet pro BDI dhe frenoi pak emocionet anti PDSH dhe e gjen realitetin. Mua personalisht me vjen shume keq per A.A. i cili deshtoi ne kohen kur kishte mundesi ta ben mrekulline sepse i kishte te gjitha predispozitat per ta bere kete.Po ta bente ate qe te gjithe ne e deshirojme tani shqiptaret nuk do te kishin nevoje te mirren me keto gjera.Gjate 2002-2006 ish udheheqesia e UCK-se ra ne gjume te thelle ne kolltuqet e buta te vlades makedone dhe u zgjuan mbasi kuptuan se duhet ti leshojne keto kolltuqe dhe te kthehen neper vendbanimet e tyre te errta e te zymta.Nuk e kane lehte por me kohe do te mesohen por prap mendoj se A.A. duhet te qendroje me stoik dhe ta shfrytesoj kete kohe ne opozite per ta pastruar berllogun perreth vehtes.Ceshtja shqiptare ne Maqedoni nuk zgjidhet apo prishet me VMRO-shiptarska apo me Thacin.Mund te prolongohet por zgjidhje do te kete dhe ky vend ja do te jete vend edhe i shqiptareve apo do te ndahemi. Zgjidhje te trete nuk ka. Me rendesi eshte qe ne kete kohe e njohur si "budallla e pallon te habiturin"qe edhe A.A. edhe VMRO-shiptarska ti ruajne nervat dhe ne vend te te mirren me budallakia te shikojne me shume televizor dhe te qendrojne me shume ne shtepi.Kemi te bejme me nje periudhe shume te veshtire per popullin shqiptar dhe cdo kush duhet te kontribuoj ne qetesimin e topit.

 20. #20
  In God I trust Maska e fjollat
  Anėtarėsuar
  15-02-2005
  Vendndodhja
  Para shfaqjes sė hitlerit
  Postime
  1,085
  Nejse... le tė tingėlloj si zėdhėnėse e BDI-sė, por megjithatė, unė vetėm desha tė sqaroj dallimin midis patriotizmit dhe kuazipatriotizmit tė politikanėve tanė, gjė qė sipas tė gjitha gjasave pėr shqiptarėt nuk ka rėndėsi fare!!!

  Prandaj edhe nė maqedoni tė gjithė "politikanėt" qė nuk janė politikanė, por janė patriotė qė merren me politikė, dėshtojnė dhe kanė fund tragjik, eliminohen nga skena politike duke pėrfunduar nė burg ose tė vrarė! Shife tash se ēfarė do tė punohet kundėr Ali Ahmetit.

  ps, tė kisha shkruar njė mp mė herėt, pse nuk pėrgjigjesh?
  I'm muslim, don't panic please.. oh bloody sheeps

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •