Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110

  Drejtori i Berishs n skandal pr molestim seksual

  Drejtori i Berishs n skandal pr molestim seksual

  Tiran

  - Nuk mjaftojn rastet e korrupsionit, shkeljet e ligjit dhe t procedurave zyrtare, por tani drejtort e Berishs bhen edhe protagonist t skandaleve seksuale. Drejtori i Dogans s Durrsit, Arben Ibro sht denoncuar pr ngacmime seksuale. Fakti sht br publik nga emisioni "Fiks Fare" n Top Channel, q ka br t ditur edhe se kaseta audio dhe video q sht prov e ktij skandali i sht dorzuar n nj kopje kryeministrit Sali Berisha dhe n nj kopje tjetr edhe Avokatit t Popullit. Nga ana e tij, edhe stafi i emisionit ka dorzuar nj kopje tek kreu i qeveris, duke u nisur nga dshira e ktij t fundit, e shprehur publikisht, se krkon t'i ket vet faktet n dor, madje edhe prpara organeve t Drejtsis. Dy kasetat e regjistruara provojn se drejtori i Dogans s Durrsit, Arben Ibro ka ngacmuar seksualisht nj shtetase me inicialet D.M. Kjo e fundit ka koh q nuk paraqitet n pun, edhe pse drejtori pr t arritur qllimet e tij e ka ngritur edhe n prgjegjsi, duke i shtuar edhe pagn. Q prej nj muaji ajo sht emruar si doganiere tek Eksporti, por q prej ksaj kohe, D.M nuk ka shkuar m n pun. Ngacmimet e vazhdueshme nga ana e drejtorit Ibro kan br q ajo ta denoncoj prmes dy kasetash audio dhe video, t cilat tashm jan n dor t Avokatit t Popullit dhe t kryeministrit. Megjithat, deri m tani nuk sht par asnj lloj reagimi nga institucionet dhe aq m pak nga Berisha, q kt her ka qen nj ndr t part q ka marr kasetn n dor.

  16/10/2006

  Z.P


  PS:
  Berisha "lufton" korrupsionin, por llojin e pushtrve si ky Ibro, nuk i fut n kategorin e t korruptuarve.

 2. #2
  ................
  Antarsuar
  19-11-2004
  Postime
  1,110

  Ibro,nga salla e Kuvendit ne Drejtorine e Doganave

  Ibro,nga salla e Kuvendit ne Drejtorine e Doganave  Tiran

  - Arben Ibro ka qen shef i sigurimit n salln e Kuvendit n vitet 96-97. N kt vit sht shkarkuar nga detyra por jo pr t'u larguar prgjithmon nga skena. Dshmitar t ndryshm pohojn se e kan par Ibron t przier n grushtin e shtetit dhe ngjarjet e shtatorit t vitit 1998. Po kt vit, pasi i ka shptuar arrestimit t forcave t rendit ai sht larguar n drejtim t Kanadas, ku ka qndruar pr rreth shtat vjet. Kthimi i tij n Shqipri prkon me periudhn disaditore pas fitimit t zgjedhjeve nga ana e Partis Demokratike, n gusht t vitit 2005. Ibro vendoset srisht n detyrn e komandantit t rojeve t Kuvendit n shtator-tetor t nj viti m par. Por nuk ka vonuar m shum se nj jav nga emrimi n detyrn e re dhe Ibro ka marr karrigen e drejtorit t Dogans s Durrsit. Pas lvizjeve t shpejta pr nj koh shum t shkurtr n shkallt e karriers sht pikrisht Jozefina Topalli.


  Pse nuk reagon Berisha?  Tiran

  - Kt her kreu i qeveris nuk mund t thot se nuk ka qen n dijeni t skandalit, ku sht i prfshir nj prej drejtorve t tij. Kryeministri Berisha nuk mund t thot se nuk ka patur mundsi t marr masa sepse nuk kishte n dor provat, si n rastin e kasetave me prgjimin t skandalit "Albatros". Atij i jan dorzuar kasetat si nga vet denoncuesja, ashtu edhe nga stafi i emisionit "Fiks Fare". Kta t fundit kan deklaruar q nj jav m par se kan cuar materialin tek kreu i qeveris. Berisha ka patur gjith kohn e mjaftueshme pr t reaguar ndaj ktij skandali dhe pr t marr nj mas. Por kjo nuk ka ndodhur.


  16/10/2006

  Z.P.

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Ca te reagoj brrisha, keto te vetat squhen.

  Se mani men para 1 muji kur dolen rambot e brrishes tu bo filma me terminator te buleveradi, kujtun se ishin te logu burrave ne tropoj, qen tu e heq njonin qafe, te policis kta gjasme.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-08-2002
  Vendndodhja
  N.Y.
  Mosha
  51
  Postime
  660
  Mos ! Edhe kete e bene ata te Berishes. E padurueshme. O burra te rrezojme qeverine ..........

Tema t Ngjashme

 1. Seksi dhe shndeti
  Nga Estella n forumin Mjeku pr ju
  Prgjigje: 78
  Postimi i Fundit: 01-04-2013, 14:38
 2. Te jetojsh si musliman...
  Nga Drit n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-04-2010, 12:45
 3. Afatet pr kalimin nga nj grad m e ult n nj m t lart
  Nga Zemrushja n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2007, 00:28
 4. Skece, Drama dhe Pantomima te Krishtera.
  Nga ABIGAIL n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-02-2007, 05:36
 5. "Nano Ik", protesta srrisht n Bruksel
  Nga Asteroid n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 500
  Postimi i Fundit: 02-05-2004, 12:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •