Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 98
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga Baptist
    Ajo qe fal te dashurin qe e ka tradhetuar derisa jan "te dashuruar" nese nuk ka lidhje tjeter teknike obligative me te, eshte nje lope me brire qe nuk respekton veten mjaftueshem aq sa te mund ta respektoje edhe i dashuri[error!] me fal, partneri. Kj oeshte nje lidhje imagjinative pa asgje te vertete ne te. Do te plakesh dhe do te semuresh per dite me shpesh duke qendruar ne nje lidhje te tille.

    Kur ola per abortin, kish lidhje te forte me vdekjen e dahsurise
    Pse kush mbyte frytin e dashurise perpos asaj qe nuk dashuron ta zeme. Une e kuptoj nuk ka dallim mes mashkujve dhe femrave. Ka femra Bitch, aq sa ka mashkuj Bitch, me brire bile.
    Por nje femer e tille eshte e rrezikshme se ajo edhe vret ne rast mungese dashurije.
    jam plotesisht dakort ,po kete e kam thene ne nje citim me lart .QE PER MENDIMIN TIM NUK KA PSE NDODH TRADHETIA KUR DY NJERZ DUHEN .DHE UNE ME KETE BINDJE IKI..

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga Baptist
    Ajo qe fal te dashurin qe e ka tradhetuar derisa jan "te dashuruar" nese nuk ka lidhje tjeter teknike obligative me te, eshte nje lope me brire qe nuk respekton veten mjaftueshem aq sa te mund ta respektoje edhe i dashuri[error!] me fal, partneri. Kj oeshte nje lidhje imagjinative pa asgje te vertete ne te. Do te plakesh dhe do te semuresh per dite me shpesh duke qendruar ne nje lidhje te tille.

    Kur ola per abortin, kish lidhje te forte me vdekjen e dahsurise
    Pse kush mbyte frytin e dashurise perpos asaj qe nuk dashuron ta zeme. Une e kuptoj nuk ka dallim mes mashkujve dhe femrave. Ka femra Bitch, aq sa ka mashkuj Bitch, me brire bile.
    Por nje femer e tille eshte e rrezikshme se ajo edhe vret ne rast mungese dashurije.

    DHE NJEHER PO TE SKRUAJ SE NUK E LEXOVA ME VEMNDJE.DHE SIPAS TEJE FALJA E TE I/E TE DASHURIT ESHJTE GABIM.PER MENDIMIN TIM FALJA NUK ESHTE ASNJEHER GABIM (ne disa raste)SE TE GJITHE TRADHETOJNE NE NJE MENYRE APO TJETER ,VARET SE SI E KUPTON ,
    KY ESHTE MENDIMI IM ,NUK DI CFAR MENDOJNE TE TJERET..

  3. #23
    Just A Dream Maska e Stejsi
    Anëtarësuar
    02-10-2006
    Vendndodhja
    Sa Me Larg Aq Me Mire
    Postime
    50
    Alnosa jam komplet me mendimin tend.
    Sa do qe te gjithe kur degjojne pyetjen cfare nuk do falnit pergjigjen e japin pa u menduar dy here tradhetine!
    Pra kur dy njerez duhen mund te falen shum gabime madje dhe tradhetia dhe mos thoni se nuk dini raste te tilla ciftesh.
    Te sqaroj se tradhetia falet vetem nje here.
    *There Is Always Some Madness In Love. But There Is Also Always Some Reason In Madness*

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,539
    2 gjerat jane :

    1 genjeshtra
    2 tradhetia

    por kjo e dyta sdua qe te me ndodhte se me sor spo e mban njeri
    por dicka te vogel vura re vallai....... e merrni vete parasysh
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  5. #25
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga Stejsi
    Alnosa jam komplet me mendimin tend.
    Sa do qe te gjithe kur degjojne pyetjen cfare nuk do falnit pergjigjen e japin pa u menduar dy here tradhetine!
    Pra kur dy njerez duhen mund te falen shum gabime madje dhe tradhetia dhe mos thoni se nuk dini raste te tilla ciftesh.
    Te sqaroj se tradhetia falet vetem nje here.
    Nuk e di atehere cfare nenkuptoni ju femrat me nocionin tradheti. Si mund ta deshirosh vall nje kontakt aq intim me nje person qe nuk e dashuroni derisa zemra juaj rrah per dikend tjeter. Ky eshte je konflikt antinomik. Keto gjera vetperjashtohen. Ose nuk do fare, dhe tradheton per shkak te mungeses se dashurise ngaj partnerit (mos ngaterroni "pertnerin" me te "dashurin"), ose nuk tradheton ne asnje menyre dhe nuk ndodhe asgje qe kerkon faljen e tjetrit. Nuk mund te qendrojne te dyja bashke. Ju kur po flisni per faljen ndaj tradhetise, po mendoni per ato lidjet plote hipokrizi me partnerin tuaj, aty ka oportunizem dhe kaperdihet cdo gje me arsye nga me te pandershmet. une je lidhje te tille e urrej, andaj nuk e kam realizuar kurre ne jete.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-10-2006
    Postime
    10
    Kujdes se kur janë tradhetija e gjelozija ateher aty nuk shkon diqka sepse mungon DASHURIA, Por lind pytja se qfar është per JU DASHURIA? Se njeri pa Gabime nuk ka dhe qdo gje duhet të falet por prap duhet ta kuptojmë qfar është FALJA, se njerzit sot kan veshtirsi ti kutojne keto dy terme
    DASHURI DHE FALJE......

  7. #27
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    ore tradhetine e bejme me koshience te plote kshu qe eshte faj nuk eshte gabim kshu edhe une tradhetine nuk do falja edhe do shtoja edhe abortin !!! nese ajo vret femije tone me ka vrare edhe mua njekohesisht!!!kshu qe eshte e kote qe te justifikohet tradhetia edhe aborti njesoj jane sepse nuk behen padashje qe te quhen gabime po jane faje !!! hajd zoti iu bekofte !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  8. #28
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar më parë nga alnosa
    DHE NJEHER PO TE SKRUAJ SE NUK E LEXOVA ME VEMNDJE.DHE SIPAS TEJE FALJA E TE I/E TE DASHURIT ESHJTE GABIM.PER MENDIMIN TIM FALJA NUK ESHTE ASNJEHER GABIM (ne disa raste)SE TE GJITHE TRADHETOJNE NE NJE MENYRE APO TJETER ,VARET SE SI E KUPTON ,
    KY ESHTE MENDIMI IM ,NUK DI CFAR MENDOJNE TE TJERET..
    Ti duket se nuk e kupton se fakti qe i dashuri ne thonjeza ta ka tradhetuar te thote me vepra pa pasur nevoje te ta thote me fjale se:

    _____NUK TE DUA ME!______

    dhe ti, e fale se fale, mes jush cdo gje ka perfunduar.

    Duket se nuk me paske lexuar te terin.

    ekziston dallim i thelle mes nocionit dashuri, partnere, bashkeshorte. Kjo nuk bene te tjerret me holle se keputet.
    • Nese i ke lejuar vetes te kesh partner, te lejohet ta tradhetosh dhe tia falesh tradhetine.
    • Nese je martuar me ose pa dashuri, por ajo eshte zbehur, te lejohet te tradhetosh dhe te falesh,
    • Por ne rast se nuk ia ke lejuar vetes kete oportunizem por ke krijuar lidhje dashurie, nuk te lejohet te tradhetosh as nuk do ta falesh perjete. Lidhja do te perfundoje ketu.

    Keto jane parimet emocionale e morale atje ne ate fshtin tim te humbur provincial jashte kohesh dhe hapesires. Por ti ke te drejte te mjaftohesh me sic bene bota reale mbi 90%, me pak se dashuri dhe me shume oportunizem dhe hipokrizi marredhenish mes dy shpirterash...

    Une nuk i besoj tradhetise ne dashuri, thjeshte nuk mund ta bej nje gje te tille.

    P E A C E
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  9. #29
    shumë romantike...... Maska e fjollita
    Anëtarësuar
    12-09-2006
    Vendndodhja
    diku në zemren tënde.....(pejë)
    Postime
    91
    Citim Postuar më parë nga LoveLyBruneTT
    Fjollita e dashur kjo pytje qe ke bere nuk do as mend as kalem qe eshte ( Tradhetia) Ndonje pytje me terheqese ke..????/
    nese ste pelqen mund te mos pergjigjesh...zgjidhja jote

    respect
    ChMM Addiction

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-10-2006
    Postime
    6
    Eshte nje teme shume interesate sa i perket se cila eshte gjeja e cila nuk do ta falin ne dashuri? Shumica mendoj se tradhetija eshte gjeja e cila nuk fale gjitha ashtu edhe une nuk do ta kisha fale nje gje te tille. Po do te kisha then se nese dy persona te dashuruar e duan njeri tjetri dhe kane gjuhe te perbashket nuk vjen deri te tradhetija

  11. #31
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    bubez moj po ja se kete mundohem ta them me te trasha gjithe diten por ti qenke e veetmja femer qe e kupton duket.
    pshndtje
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  12. #32
    me 40 hajdutë Maska e alibaba
    Anëtarësuar
    12-12-2005
    Vendndodhja
    Ne shpellen e pirateve
    Postime
    5,671
    Tradhëtija ndodh si pasojë e asaj se partneri nuk do të t'i shohë sytë.Sigurisht më mirë është të ndahen e jo tëi vënë brirët njëri tjetrit, por ia që njerëzit qofshin meshkuj apo femra kanë ca ambicie të këqia për të mashtruar apo lënduar tjetrin.
    Për temën:
    Nuk besoj se ka përgjigje tjetër pos tradhëtisë eventualisht siç e përmendi Baptisti abortimin.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga Baptist
    bubez moj po ja se kete mundohem ta them me te trasha gjithe diten por ti qenke e veetmja femer qe e kupton duket.
    pshndtje

    e po kjo varet nga INJORANCA jone qe dim te falim .KURSE JU QE NUK DINI TE FALNI ZGJUARSIA E KESAJ BOTE ..

  14. #34
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    alnosa ylli !!! po me thuaj ti nje gje mua pse merziteni ju femrat kur iu tradhetojne ????????ma shpjego edhe mua si injorant qe jam edhe qe nuk fal !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  15. #35
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anëtarësuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranë
    Postime
    3,395
    Citim Postuar më parë nga Baptist
    Jo vec veshtire po e pamundun, te na knej qi kemi kanun, me ta myte fmin dikush sdi qysh ki m'e fale.
    Kjo eshte vertet dicka e pafalshme,jam plotesisht dakort me ty
    dhe per mendimin tim eshte nje nder arsyet me te forta,per te mos
    thene me e forta...

    Te pershendes

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar më parë nga SaS
    flm per shpjegimin !!! ishte shume preciz !!!
    MUND TE MA SHPJEGOSH TI TANI A EKZISTON FALJA APO JO ?????

  17. #37
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    egziston falja !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e IXIXIXI
    Anëtarësuar
    20-08-2006
    Postime
    10
    gjithcka do t'ia falja,kush fal edhe falet ;te tjerat lerjani Zotit,ai ka te drejten e vetme te gjykoje.
    Eshte shumee çuditeshme kur flasin disa qe ne realitet do te beheshin ure qe ai/ajo ti kalonte siper e jo me te mos e falnin.Kush nuk fal e ka nga injoranca e madhe qe e ka perfshire te gjithin.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Laura78
    Anëtarësuar
    23-08-2006
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    157
    po tradhtin nuk do ja falsha kurrrrrrrrrrrrrrrrrr

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e EvAnKa
    Anëtarësuar
    26-11-2004
    Vendndodhja
    iLLiNOiS
    Postime
    35
    per mua eshte Tradhetia
    (¯`·.¸¸¸.¤
    EvAnKa
    ¤.¸¸¸.·´¯)

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Ardian-Christian Kyçyku
    Nga Eagle në forumin Shkrimtarë shqiptarë
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 05-09-2012, 10:35
  2. Ceshtja e lirise Ndertrinitare
    Nga NoName në forumin Komuniteti katolik
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 11-07-2006, 11:51
  3. Koncepti i Dashurisë Kristiane
    Nga Albo në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 14-08-2005, 19:05
  4. Ja dhe nje tjeter, per Dashurine
    Nga green në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 25-03-2005, 15:25
  5. Eshte komedi apo tragjedi ?
    Nga Dito në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 01-11-2004, 12:43

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •