Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Rasim Selmanaj

  Lindi mė 8 mars 1963 nė Gllogjan tė Deēanit. Ka mbaruar universitetin nė degėn e Biologji-Kimisė. Nė vitin 1980 bashkė me disa veprimtarė tė tjerė ka themeluar organizatėn ilegale tė tė rinjėve "Shqiponja" , e cila ka vepruar nė Deēan dhe nė rrethinė.

  Pėr shkak tė veprimtarisė atdhetare ėshtė arrestuar dhe dėnuar nė vitet 1981, 1983 dhe 1992. Ndėrkaq, ėshte kapur nga forcat serbe mė 24 mars 1998 , ditėn e fillimit tė luftės frontale nė Rrafshin e Dukagjinit. Gjykata e Qarkut nė Leskovc e dėnoi me 6 vjet burg. Ėshtė liruar nė mars tė vitit 2001.

  Njė kohė ka qenė veprimtar politik dhe kryeredaktor i revistės "ZGJIMI" . Deri nė janar tė vitit 2003 ka qenė botues dhe kryeredaktor i gazetės sė pėrditshme "24 ORĖ".
  Aktualisht ėshtė botues i gazetės sė pėrjavshme "FOKUSI" , dhe Kėshilltar i Lartė Politik nė MMPH . Ėshtė kryetar i Shoqatės sė tė Burgosurve Politik nė Deēan, si dhe anėtar i kryesisė qendrore tė AAK-sė.


  Ka botuar katėr libra:

  "Shtegtari i Lirisė",
  "Melodi shiu nė sytė e nėnės"
  "Peisazhi i ėndrrės" dhe
  "Kur kalėroj kujtesėn"


  Ėshtė anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve tė Kosovės. Ėshtė i martuar dhe ka tre fėmijė.

 2. #2
  Perjashtuar Maska e kurkushi
  Anėtarėsuar
  24-06-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi.Mund te udhetoj pa vize hyrese ne tere boten "interesante"
  Postime
  446
  Kam respekt per Rasimin dhe familjen e tij.Ne kohen kur ai dhe velau i tij,qe te dy te burgosur me 1981,te fejuar... te dy me dy vajza qe ishin motra te familjes Lokaj nga Baballoqi,une edhe pse shum i ri n`at kohe dhe ilegal nga RPSSH-ja, hyja dhe dilja me vellaun e tyre Fahriun, nje djalosh i matur dhe i vetedijshem per situaten ne te cilen ndodhej,instrumentalist i mire ne Harmonike qe me kenaqte nganjehere me lojen e tij ne te,vazhdonim punet aty ku i kishin lene ata ... ne kohen kur askush nga fshati dhe rethi s`u fliste as i vizitonte kete familje irredentiste!Biles s`i lejonin te mernin pjese ne asnje ceremoni te fsdhatit dhe me gjere,per vdekje as per darsem...
  kurkushi...dihet!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kurkushi : 04-10-2006 mė 17:53

Tema tė Ngjashme

 1. Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 22-12-2006, 16:10
 2. Rishfaqen armėt dhe maskat nė Kosovė, Thaēi akuzon qeverinė
  Nga teksaskosova nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 22-12-2006, 07:32
 3. Nėnshkruaj peticionin pėr gjykim nė liri tė R. Haradinaj
  Nga RTP nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 49
  Postimi i Fundit: 15-06-2005, 03:26

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •