Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-04-2003
  Mosha
  39
  Postime
  53

  PHP - Kalimi i informacionit nepermjet URL (GET)

  Prsh

  Supozojme se kemi kater links dhe keto links jane te lidhura te gjitha me nje faqe.
  Psh :
  <ahref ="index.php"> lidhja1 </a>
  <ahref ="index.php"> lidhja2 </a>
  <ahref ="index.php"> lidhja3 </a>
  <ahref ="index.php"> lidhja4 </a>

  Ajo qe me duhet eshte si ta kuptoje kur te dale ne faqen index.php se une kam klikuar lidhja1 ose lidhja2 ose 3 ose 4 me kod php ose html?

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Gepardi
  Anėtarėsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  Tiranė
  Mosha
  35
  Postime
  169
  <a href='index.php?faqe=emrifaqes'>lidhja 1</a>
  <a href='index.php?faqe=emrifaqes'>lidhja 2</a>
  <a href='index.php?faqe=emrifaqes'>lidhja 3</a>
  <a href='index.php?faqe=emrifaqes'>lidhja 4</a>

  index.php
  Kodi PHP:
  <?
  echo "Ju keni klikuar tek ".$_GET['faqe'];
  ?>

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-04-2003
  Mosha
  39
  Postime
  53
  te falenderoj shume gepardi funksionoi ashtu sic desha.

Tema tė Ngjashme

 1. Fragmente nga Shėn Grigor Teologu
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-03-2007, 07:40
 2. Letra e Kishės sė Romės drejtuar Kishės sė Korinthit
  Nga Kryeengjelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2007, 16:35
 3. Gjergj Kastrioti sipas pikėpamjeve antishqiptare
  Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45
 4. George Sand nėpėrmjet burrave tė saj
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-02-2005, 16:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •