Close
Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 370
 1. #1
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  SERIA A 2006/07 - (FC Inter - kampion)

  Diskutimet midis tifozeve te skuadrave te ndryshme per Kampionatin Italian te futbollit (serie A) ne kete teme ....


  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Pas pak minutash hidhet shorti per kalendarin italian te Serie A dhe B .

  Per here te pare ne historine e futbollit italian Juventus ben pjese ne skuadrat e serie B .


  Kampionati i SERIE A fillon ne 10 shtator ...Por 2 ndeshje do lozen te shtunen , pra 9 shtator .


  Ndersa kampionati i SERIE B fillon te shtunen ne 9 shtator .

  Akoma ngelen ne dyshim PENALIZIMET ,qe mund te ulen ne shkallen e fundit te drejtesise sportive .

  Ne keto MOMENTE skuadrat do nisin kampionatin me keto penalizime jane :

  FIORENTINA - 19 pike

  LAZIO - 11 pike

  MILAN - 8 pike

  JUVENTUS ( serie B ) me - 17 pike
  Skuadrat e SERIE A.

  Ascoli 0
  Atalanta 0
  Cagliari 0
  Catania 0
  Chievo 0
  Empoli 0
  Inter 0
  Livorno 0
  Messina 0
  Palermo 0
  Parma 0
  Roma 0
  Sampdoria 0
  Siena 0
  Torino 0
  Udinese 0
  Milan -8
  Lazio -11
  Reggina -15
  Fiorentina -19

  Skuadrat e serie SERIE B .

  Albinoleffe 0
  Bari 0
  Bologna 0
  Brescia 0
  Cesena 0
  Crotone 0
  Frosinone 0
  Genoa 0
  Lecce 0
  Mantova 0
  Modena 0
  Napoli 0
  Pescara 0
  Piacenza 0
  Rimini 0
  Spezia 0
  Treviso 0
  Triestina 0
  Verona 0
  Vicenza 0
  Arezzo -9
  Juventus -17

  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 07-09-2006 mė 14:44
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #2
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Serie A .

  JAVA 1 . ( 10/9/2006 - . 21/1/2007)  Torino-Parma
  Atalanta-Ascoli
  Sampdoria-Empoli
  Roma-Livorno (9 shtator)
  Palermo-Reggina
  Milan-Lazio
  Messina-Udinese
  Fiorentina-Inter (9 shtator )
  Chievo-Siena
  Cagliari-Catania  Fiorentina kunder Interit .... Sherr ne merkato midis Della Valles dhe Moratit lidhur me TONIN .... Ndaj kjo ndeshje eshte perplasja e forte e javes se pare .
  Ndersa Milan kunder Lazios ne ''San Siro''.
  SERIE B .


  Java 1. (9/9/2006 - . 20/1/2007)

  Arezzo-Mantova
  Brescia-Piacenza
  Crotone-Bari
  Lecce-Albinoleffe
  Modena-Verona
  Napoli-Treviso
  Pescara-Bologna
  Rimini-Juve
  Spezia-Cesena
  Triestina-Frosinone
  Vicenza-Genoa
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 30-08-2006 mė 14:00
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 3. #3
  Ingj. T.R Maska e Ilove_INTER
  Anėtarėsuar
  28-11-2005
  Vendndodhja
  Under the Bridge!
  Mosha
  35
  Postime
  282
  Hmmm Interit edhe ne kampionat veshtire ne fillim.


  Javen e dyte takohemi me Sampdorine ne shtepi , te treten ne Olimpiko me Romen, do thoja qe po morrem 9 pike kampion do jemi ne fund :P.
  Te theksoj se Derbi Inter-Milan Zhvillohet ne javen e 9 , mos gabofsha me 29 Tetor.
  NeRoAzZuRiPeRSeMpRe

  ...----> O SA MIRĖ ME QENĖ INTERIST <------...

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e pinturikio
  Anėtarėsuar
  30-05-2006
  Postime
  7

  Serie A & B 2006/2007

  Me 09-10.Shtator.2006 do te Fillon Kampionati Italian ne Serie A dhe Serie B

  Ne vazhdim Kalendari i Garave

  SERIE A

  JAVA 1
  10.09.2006 - 21.01.2007

  ATALANTA - ASCOLI
  CAGLIARI - CATANIA
  CHIEVO - SIENA
  FIORENTINA - INTER
  MESSINA -UDINESE
  MILAN - LAZIO
  PALERMO -REGGINA
  ROMA - LIVORNO
  SAMPDORIA -EMPOLI
  TORINO -PARMA

  JAVA 2
  17.09.2006 - 28.01.2007

  ASCOLI -MESSINA
  CATANIA -ATALANTA
  EMPOLI - CHIEVO
  INTER -SAMPDORIA
  LAZIO -PALERMO
  LIVORNO - FIORENTINA
  PARMA -MILAN
  REGGINA - CAGLIARI
  SIENA -ROMA
  UDINESE - TORINO

  JAVA 3
  20.09.2006 - 04.02.2007

  ATALANTA -EMPOLI
  CAGLIARI - LIVORNO
  CHIEVO - LAZIO
  FIORENTINA -PARMA
  MESSINA -REGGINA
  MILAN - ASCOLI
  PALERMO - CATANIA
  ROMA - INTER
  SAMPDORIA -UDINESE
  TORINO - SIENA

  JAVA 4
  24.09.2006 - 11.02.2007

  ASCOLI -SAMPDORIA
  CATANIA -MESSINA
  EMPOLI -PALERMO
  INTER - CHIEVO
  LAZIO -ATALANTA
  LIVORNO -MILAN
  PARMA -ROMA
  REGGINA - TORINO
  SIENA - CAGLIARI
  UDINESE - FIORENTINA

  JAVA 5
  01.10.2006 - 18.02.2007

  ATALANTA -REGGINA
  CAGLIARI - INTER
  CHIEVO -PALERMO
  FIORENTINA - CATANIA
  MESSINA - LIVORNO
  MILAN - SIENA
  ROMA -EMPOLI
  SAMPDORIA -PARMA
  TORINO - LAZIO
  UDINESE - ASCOLI

  JAVA 6
  15.10.2006 - 25.02.2007

  ASCOLI - LIVORNO
  EMPOLI - FIORENTINA
  INTER - CATANIA
  LAZIO - CAGLIARI
  PALERMO -ATALANTA
  PARMA -UDINESE
  REGGINA -ROMA
  SAMPDORIA -MILAN
  SIENA -MESSINA
  TORINO - CHIEVO

  JAVA 7
  22.10.2006 - 28.02.2007

  ATALANTA -SAMPDORIA
  CAGLIARI - TORINO
  CATANIA - LAZIO
  FIORENTINA -REGGINA
  LIVORNO - SIENA
  MESSINA -EMPOLI
  MILAN -PALERMO
  PARMA - ASCOLI
  ROMA - CHIEVO
  UDINESE - INTER

  JAVA 8
  25.10.2006 - 04.03.2007

  ATALANTA - CAGLIARI
  CHIEVO -MILAN
  EMPOLI -UDINESE
  INTER - LIVORNO
  PALERMO -MESSINA
  REGGINA -PARMA
  ROMA - ASCOLI
  SAMPDORIA - LAZIO
  SIENA - CATANIA
  TORINO - FIORENTINA

  JAVA 9
  29.10.2006 - 11.03.2007

  ASCOLI - SIENA
  CAGLIARI -SAMPDORIA
  CATANIA - TORINO
  FIORENTINA -PALERMO
  LAZIO -REGGINA
  LIVORNO -EMPOLI
  MESSINA - CHIEVO
  MILAN - INTER
  PARMA -ATALANTA
  UDINESE -ROMA

  JAVA 10
  05.11.2006 - 18.03.2007

  ATALANTA -MILAN
  CHIEVO - CAGLIARI
  EMPOLI - LAZIO
  INTER - ASCOLI
  LIVORNO -UDINESE
  PALERMO -SAMPDORIA
  REGGINA - CATANIA
  ROMA - FIORENTINA
  SIENA -PARMA
  TORINO -MESSINA

  JAVA 11
  12.11.2006 - 01.04.2007

  ASCOLI -EMPOLI
  CATANIA - LIVORNO
  FIORENTINA -ATALANTA
  LAZIO -UDINESE
  MESSINA - CAGLIARI
  MILAN -ROMA
  PALERMO - TORINO
  PARMA - INTER
  SAMPDORIA - CHIEVO
  SIENA -REGGINA

  JAVA 12
  19.11.2006 - 07.04.2007

  ASCOLI - FIORENTINA
  CAGLIARI -PALERMO
  CHIEVO -ATALANTA
  EMPOLI -MILAN
  INTER -REGGINA
  LIVORNO -PARMA
  MESSINA - LAZIO
  ROMA - CATANIA
  TORINO -SAMPDORIA
  UDINESE - SIENA

  JAVA 13
  26.11.2006 - 15.04.2007

  ATALANTA - TORINO
  CATANIA -PARMA
  CHIEVO -UDINESE
  EMPOLI - CAGLIARI
  LAZIO - ASCOLI
  MILAN -MESSINA
  PALERMO - INTER
  REGGINA - LIVORNO
  SAMPDORIA -ROMA
  SIENA - FIORENTINA

  JAVA 14
  03.12.2006 - 22.04.2007

  ASCOLI - CATANIA
  CAGLIARI -MILAN
  FIORENTINA - LAZIO
  INTER - SIENA
  LIVORNO - CHIEVO
  MESSINA -SAMPDORIA
  PARMA -PALERMO
  ROMA -ATALANTA
  TORINO -EMPOLI
  UDINESE -REGGINA

  JAVA 15
  10.12.2006 - 29.04.2007

  ATALANTA -MESSINA
  CAGLIARI -PARMA
  CATANIA -UDINESE
  CHIEVO - FIORENTINA
  EMPOLI - INTER
  LAZIO -ROMA
  MILAN - TORINO
  PALERMO - LIVORNO
  REGGINA - ASCOLI
  SAMPDORIA - SIENA

  JAVA 16
  17.12.2006 - 06.05.2007

  ASCOLI - TORINO
  CATANIA -EMPOLI
  FIORENTINA -MILAN
  INTER -MESSINA
  LIVORNO - LAZIO
  PARMA - CHIEVO
  REGGINA -SAMPDORIA
  ROMA -PALERMO
  SIENA -ATALANTA
  UDINESE - CAGLIARI

  JAVA 17
  20.12.2006 - 13.05.2007

  ATALANTA -UDINESE
  CAGLIARI - FIORENTINA
  CHIEVO -REGGINA
  EMPOLI - SIENA
  LAZIO - INTER
  MESSINA -PARMA
  MILAN - CATANIA
  PALERMO - ASCOLI
  SAMPDORIA - LIVORNO
  TORINO -ROMA

  JAVA 18
  23.12.2006 - 20.05.2007

  ASCOLI - CHIEVO
  CATANIA -SAMPDORIA
  FIORENTINA -MESSINA
  INTER -ATALANTA
  LIVORNO - TORINO
  PARMA - LAZIO
  REGGINA -EMPOLI
  ROMA - CAGLIARI
  SIENA -PALERMO
  UDINESE -MILAN

  JAVA 19
  14.01.2007 - 27.05.2007

  ATALANTA - LIVORNO
  CAGLIARI - ASCOLI
  CHIEVO - CATANIA
  EMPOLI -PARMA
  LAZIO - SIENA
  MESSINA -ROMA
  MILAN -REGGINA
  PALERMO -UDINESE
  SAMPDORIA - FIORENTINA
  TORINO - INTER

  Serie B

  JAVA 1
  09.09.2006 - 03.02.2007

  AREZZO -MANTOVA
  BRESCIA -PIACENZA
  CROTONE -BARI
  LECCE -ALBINOLEFFE
  MODENA -VERONA
  NAPOLI -TREVISO
  PESCARA -BOLOGNA
  RIMINI -JUVENTUS
  SPEZIA -CESENA
  TRIESTINA -FROSINONE
  VICENZA -GENOA

  JAVA 2
  16.09.2006 - 10.02.2007

  ALBINOLEFFE -MODENA
  BARI -BRESCIA
  BOLOGNA -SPEZIA
  CESENA -CROTONE
  FROSINONE -AREZZO
  GENOA -RIMINI
  JUVENTUS -VICENZA
  MANTOVA -PESCARA
  PIACENZA -NAPOLI
  TREVISO -TRIESTINA
  VERONA -LECCE

  JAVA 3
  19.09.2006 - 17.02.2007

  AREZZO -NAPOLI
  BRESCIA -TREVISO
  CROTONE -JUVENTUS
  LECCE -MANTOVA
  MODENA -GENOA
  PESCARA -BARI
  PIACENZA -BOLOGNA
  RIMINI -FROSINONE
  SPEZIA -VERONA
  TRIESTINA -ALBINOLEFFE
  VICENZA -CESENA

  JAVA 4
  23.09.2006 - 24.02.2007

  ALBINOLEFFE -AREZZO
  BARI -VICENZA
  BOLOGNA -RIMINI
  CESENA -PESCARA
  FROSINONE -SPEZIA
  GENOA -PIACENZA
  JUVENTUS -MODENA
  MANTOVA -CROTONE
  NAPOLI -TRIESTINA
  TREVISO -LECCE
  VERONA -BRESCIA

  JAVA 5
  30.09.2006 - 03.03.2007

  AREZZO -BARI
  BOLOGNA -CESENA
  BRESCIA -ALBINOLEFFE
  CROTONE -TREVISO
  LECCE -GENOA
  PESCARA -VERONA
  PIACENZA -JUVENTUS
  RIMINI -MODENA
  SPEZIA -NAPOLI
  TRIESTINA -MANTOVA
  VICENZA -FROSINONE

  JAVA 6
  08.10.2006 - 10.03.2007

  ALBINOLEFFE -SPEZIA
  BARI -BOLOGNA
  CESENA -TRIESTINA
  FROSINONE -LECCE
  GENOA -AREZZO
  JUVENTUS -BRESCIA
  MANTOVA -VICENZA
  MODENA -PESCARA
  NAPOLI -RIMINI
  TREVISO -PIACENZA
  VERONA -CROTONE

  JAVA 7
  14.10.2006 - 13.03.2007

  AREZZO -TRIESTINA
  BOLOGNA -MODENA
  BRESCIA -GENOA
  CESENA -BARI
  CROTONE -ALBINOLEFFE
  LECCE -RIMINI
  PESCARA -FROSINONE
  PIACENZA -VERONA
  SPEZIA -MANTOVA
  TREVISO -JUVENTUS
  VICENZA -NAPOLI

  JAVA 8
  21.10.2006 - 17.03.2007

  AREZZO -SPEZIA
  BARI -TREVISO
  FROSINONE -PIACENZA
  GENOA -CESENA
  MANTOVA -BOLOGNA
  MODENA -LECCE
  NAPOLI -CROTONE
  PESCARA -VICENZA
  RIMINI -BRESCIA
  TRIESTINA -JUVENTUS
  VERONA -ALBINOLEFFE

  JAVA 9
  28.10.2006 - 21.03.2007

  ALBINOLEFFE -NAPOLI
  BOLOGNA -VICENZA
  BRESCIA -MODENA
  CESENA -AREZZO
  CROTONE -RIMINI
  JUVENTUS -FROSINONE
  LECCE -TRIESTINA
  PIACENZA -BARI
  SPEZIA -PESCARA
  TREVISO -MANTOVA
  VERONA -GENOA

  JAVA 10
  04.11.2006 - 25.03.2007

  AREZZO -LECCE
  BARI -SPEZIA
  FROSINONE -BOLOGNA
  GENOA -CROTONE
  MANTOVA -CESENA
  MODENA -PIACENZA
  NAPOLI -JUVENTUS
  PESCARA -TREVISO
  RIMINI -ALBINOLEFFE
  TRIESTINA -BRESCIA
  VICENZA -VERONA

  JAVA 11
  11.11.2006 - 31.03.2007

  ALBINOLEFFE -GENOA
  BARI -NAPOLI
  BOLOGNA -AREZZO
  BRESCIA -MANTOVA
  CESENA -FROSINONE
  CROTONE -MODENA
  JUVENTUS -PESCARA
  PIACENZA -LECCE
  SPEZIA -VICENZA
  TREVISO -RIMINI
  VERONA -TRIESTINA

  JAVA 12
  18.11.2006 - 07.04.2007

  ALBINOLEFFE -JUVENTUS
  AREZZO -BRESCIA
  FROSINONE -BARI
  GENOA -SPEZIA
  LECCE -CROTONE
  MANTOVA -PIACENZA
  MODENA -CESENA
  NAPOLI -BOLOGNA
  RIMINI -VERONA
  TRIESTINA -PESCARA
  VICENZA -TREVISO

  JAVA 13
  25.11.2006 - 14.04.2007

  BARI -TRIESTINA
  BOLOGNA -GENOA
  BRESCIA -CROTONE
  CESENA -RIMINI
  FROSINONE -MANTOVA
  JUVENTUS -LECCE
  PESCARA -NAPOLI
  PIACENZA -ALBINOLEFFE
  SPEZIA -MODENA
  TREVISO -VERONA
  VICENZA -AREZZO

  JAVA 14
  02.12.2006 - 21.04.2007

  ALBINOLEFFE -CESENA
  AREZZO -PESCARA
  CROTONE -PIACENZA
  GENOA -JUVENTUS
  LECCE -BRESCIA
  MANTOVA -BARI
  MODENA -TREVISO
  NAPOLI -FROSINONE
  RIMINI -VICENZA
  TRIESTINA -SPEZIA
  VERONA -BOLOGNA

  JAVA 15
  09.12.2006 - 28.04.2007

  BARI -MODENA
  BOLOGNA -LECCE
  CESENA -NAPOLI
  FROSINONE -BRESCIA
  JUVENTUS -VERONA
  MANTOVA -ALBINOLEFFE
  PESCARA -RIMINI
  PIACENZA -AREZZO
  SPEZIA -CROTONE
  TREVISO -GENOA
  VICENZA -TRIESTINA

  JAVA 16
  16.12.2006 - 05.05.2007

  ALBINOLEFFE -TREVISO
  BRESCIA -SPEZIA
  CROTONE -PESCARA
  GENOA -FROSINONE
  JUVENTUS -CESENA
  LECCE -BARI
  MODENA -VICENZA
  NAPOLI -MANTOVA
  RIMINI -PIACENZA
  TRIESTINA -BOLOGNA
  VERONA -AREZZO

  JAVA 17
  19.12.2006 - 12.05.2007

  AREZZO -CROTONE
  BARI -RIMINI
  BOLOGNA -JUVENTUS
  CESENA -TREVISO
  FROSINONE -VERONA
  MANTOVA -MODENA
  NAPOLI -BRESCIA
  PESCARA -PIACENZA
  SPEZIA -LECCE
  TRIESTINA -GENOA
  VICENZA -ALBINOLEFFE

  JAVA 18
  23.12.2006 - 19.05.2007

  ALBINOLEFFE -PESCARA
  BRESCIA -BOLOGNA
  CROTONE -TRIESTINA
  GENOA -BARI
  JUVENTUS -AREZZO
  LECCE -VICENZA
  MODENA -NAPOLI
  PIACENZA -CESENA
  RIMINI -SPEZIA
  TREVISO -FROSINONE
  VERONA -MANTOVA

  JAVA 19
  13.01.2007 - 26.05.2007

  AREZZO -RIMINI
  BARI -ALBINOLEFFE
  BOLOGNA -TREVISO
  CESENA -LECCE
  FROSINONE -CROTONE
  MANTOVA -JUVENTUS
  NAPOLI -VERONA
  PESCARA -GENOA
  SPEZIA -PIACENZA
  TRIESTINA -MODENA
  VICENZA -BRESCIA

  JAVA 20
  20.01.2007 - 03.06.2007

  ALBINOLEFFE -FROSINONE
  BRESCIA -PESCARA
  CROTONE -BOLOGNA
  GENOA -MANTOVA
  JUVENTUS -BARI
  LECCE -NAPOLI
  MODENA -AREZZO
  PIACENZA -VICENZA
  RIMINI -TRIESTINA
  TREVISO -SPEZIA
  VERONA -CESENA

  JAVA 21
  27.01.2007 - 10.06.2007

  AREZZO -TREVISO
  BARI -VERONA
  BOLOGNA -ALBINOLEFFE
  CESENA -BRESCIA
  FROSINONE -MODENA
  MANTOVA -RIMINI
  NAPOLI -GENOA
  PESCARA -LECCE
  SPEZIA -JUVENTUS
  TRIESTINA -PIACENZA
  VICENZA -CROTONE

  Per me shum informacione rreth sportit pikerisht rreth Juvetusit vizito Web Linkun Shqiptar http://www.juventus-m.tk Shpresoj se ne kete link dote keni informacione me te hollsishme per cfar do pike te Fudtbollit si PSH:
  SERIE A & B, Bundesliga 1, Premier Liga, La Liga, Liga 1 Frac, Super Liga 1, Turqi, Kampionati i Holandes dhe Belgjikes, Kupa e Italis, Liga e Kampioneve, Histori te ndryshme te kampionateve si aj Botror dhe Europian, Foto, etj etj..

 5. #5
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  Kampionati Italian i Futbollit 2006-2007 !

  Nis ne daten 9 shtator Kampionati Italian i Futbollit .

  Pas skandalit qe perfshiu futbollin italian Fiorentina ,Lazio dhe Milan do nisin kampionatin me penalizim pikesh .


  Ascoli 0
  Atalanta 0
  Cagliari 0
  Catania 0
  Chievo 0
  Empoli 0
  Inter 0
  Livorno 0
  Messina 0
  Palermo 0
  Parma 0
  Roma 0
  Sampdoria 0
  Siena 0
  Torino 0
  Udinese 0
  Milan -8
  Lazio -11
  Reggina -15
  Fiorentina -19


  Stadiumet :


  ASCOLI PICENO
  Stadio C. e L. Del Duca

  CAGLIARI
  Stadio Sant'Elia

  EMPOLI
  Stadio C. Castellani

  FIRENZE
  Stadio A.Franchi

  GENOVA
  Stadio L. Ferraris

  LECCE
  Stadio Via Del Mare

  LIVORNO
  Stadio A. Picchi

  MESSINA
  Stadio San Filippo

  MILANO
  Stadio G. Meazza

  PALERMO
  Stadio R. Barbera

  PARMA
  Stadio E. Tardini

  REGGIO CALABRIA
  Stadio O. Granillo

  ROMA
  Stadio Olimpico

  SIENA
  Stadio A. Franchi

  TORINO
  Stadio delle Alpi

  TREVISO
  Stadio O. Tenni

  UDINE
  Stadio Friuli

  VERONA
  Stadio M. A. Bentegodi  .
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 6. #6
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  JAVA 1 . ( 10/9/2006 - . 21/1/2007)  Atalanta-Ascoli 3-1..... 32° Zampagna (Ata); 36° Ventola (Ata); 43° Ventola (Ata); 59° Bjelanovic (Asc)

  Cagliari-Catania 0-1.....55° Corona (Cat)

  Chievo-Siena 1-2..... 31° Pellissier (Chi); 74° Brevi E(Sie); 89° Chiesa (Sie)

  Fiorentina-Inter 2-3.....11° Cambiasso (Int); 42° Cambiasso (Int); 62° Ibrahimovic (Int); 68° Toni (Fio); 79° Toni (Fio)

  Messina-Udinese 1-0.....: 74° Zanchi (Mes)

  Milan-Lazio 2-1..... 26° Inzaghi (Mil); 70° Oliveira (Mil); 72° Makinwa (Laz)

  Palermo-Reggina 4-3..... 11° Bresciano (Pal); 17° Biava (Pal); 27°r Corini (Pal); 42° Bianchi R(Reg); 55° Bianchi R(Reg); 67° Amauri (Pal); 78°r Bianchi R(Reg)

  Roma-Livorno 2-0..... 45° De Rossi (Rom); 54° Mancini (Rom)

  Sampdoria-Empoli 1-2.....10° Bonazzoli (Sam); 27° Busce` (Emp); 52°r Saudati (Emp)

  Torino-Parma 10/09/2006  KLASIFIKIMI.

  Atalanta 3;
  Roma 3;
  Catania 3;
  Empoli 3; I
  nter 3;
  Messina 3;
  Palermo 3;
  Siena 3;
  Cagliari 0;
  Chievo 0;
  Sampdoria 0;
  Udinese 0;
  Ascoli 0;
  Livorno 0;
  Parma 0;
  Torino 0;
  Milan -5;
  Lazio -11;
  Reggina -15;
  Fiorentina -19
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga inter_forever : 10-09-2006 mė 11:24
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 7. #7
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  ZACHERONI TEK TORINON !


  Bomba e pare ne Kampionatin italian .
  Te shtunen e te dielen fillon kampionati , por presidenti i TORINOS , CAIRO , ka shkarkuar sot trajnerin Giani DE BIASI .


  Ne vend te tij CAIRO ka zgjedhur ZACHERONIN , qe ka drejtuar me pare skuadra si Udinese, Milan ,Inter ....
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  ky zacheroni per mendimin tim eshte nje nga trajneret me te mire ne bote
  me duket shume fjal pak dhe teper punetor

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-04-2005
  Postime
  117
  Interi ka nje shanse te mire kete vit per te fituar kampionatin me te vertete sepse Juve eshte jashte dhe MILANI eshte -8 pike. Nese ne fund te kampionatit nuk e ka fituar do te themi me plote goje qe eshte nje skuader deshtake. Gjithsesi e vleresoj per mos perlyerjen ne skandal. Kerkon nje vendosmeri te mos i hysh lojes se kompanive te basteve. Behet fljale per shuma te medha parash por kjo nuk te skuader te mire vetem ca me ndershme. Gjithsesi do ta shohim ne fund te kampionatit. Ne kupern TIM doli e fundit duke u rrahur 2-1 nga MILANI dhe nje barazim 1-1 me Juve. Por behet fjale thjeshte per nje kupe jo te rendesishme ku me shume u bene testime sidomos nga MILANI e Juve qe kishin ne fush gati 6 - 7 lojtare te rinj te ardhur nga ekipet zinxhire.
  Jeta eshte e shkuter, dita eshte e gjate.

 10. #10
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  luka...

  Trofete TIM , MORETI etj jane jo vetem PA ASNJE VLERE , por nuk tregojne asgje te vertete rreth cdo ekipi .
  Jo vetem qe mungojne shume titullare , por edhe kembet jane plumb te renda nga stervitja e forte qe behet para fillimit te kampionatit ... (per kuriozitet po te them qe 4 vitet e fundit trofeun TIM e ka fitu Interi ...nuk ke ce do ,se te sjelle edhe ters ..)  Interi ak bere nje ndeshje me 2 fytyra per SUPERKUPEN , ku fitoi trofeun e pare zyrtar te sezonit ....
  Ne pjesen e pare Roma fitonte 3-1 dhe u pane disa probleme ...Mbi t e gjtiha qendra e mbrojtjes me MATERAZZI - SAMUEL eshte e forte ne lojen en ajer , por ka probleme ne SHPEJTESI ...CORDOBA do ishte me mire me 1 nga keta dy shtatlartet ...
  Megjtihate nuk duhet harruar edhe loja e Romes ,qe loz pa sulmusa dhe ve ne veshtiresi cdo ekip ...ROMA lozi me 150 ne ore pjesen e pare e detyrimisht i rane pendet ne pjesen e dyte , ku Interi e masakroi fizikisht e permbysi gjithcka 4-3 ...  Ne interistet e presi ndeshjen e neserme me Fiorentinen si nje provim shume te veshtire ... Fiorentina eshte fuqizuar shume me 4-5 lojtare ..Ne sulm do kene TONI - MUTU , shume te rrezikshem ....

  Une neser do kenaqesha edhe me 1 barazim ,se ne fushen e Firences do jete veshtire per gjithe ekipet ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 11. #11
  Socialist Maska e Genti
  Anėtarėsuar
  06-11-2002
  Vendndodhja
  Britani
  Postime
  140
  Jam tifoz i tmershem per Interistat ky eshte viti me i mire per ne po deshem me fitu kampionat po nuk e morem kete vit harroje se morim nojher.

  FORCAAAA INTERRRRR

  Genti
  I Dont Care If Im Hated On The Net.
  Because I Have A Real Life.

 12. #12
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Hajde se llogarit i bejme ne fund
  Si perhere Inter Forever duke u qare.
  Po tani do qahet per kalendarin

  Eshte me mire ti takosh ekipet e forta ne fillim kampionati pasi jane akoma duke marre veten sepse po i gjete nga mezi jane te tere ne TOP Form.

  Interesante java e pare
  Fiorentina-Inter
  Dhe Torino-Parma i shikoj si dy ndeshjet me te ekuilibruara.

  Parashikoj nje kampionat te dominuar nga Milan Inter dhe Roma.
  Surpriza mund te jete Torino dhe Catania

 13. #13
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Inter forever ka thene qe Fiorentina eshte kundershtar i forte ...Kjo nuk eshte qarje ...Sepse kjo Fiorentine arriti ne vend te 4 vjet e duhet t e lozte ne champions ...Ky ekip jo vetem qe nuk shiti lojtare , por shkoi dhe bleu 4-5 me nivel (si Mutu pershembull) e detyrimisht eshte ekip i forte...


  E mos u qani per Guido Rossin se late nam ... Telefonatat me arbitrat kush i bente Guidoja ??? Apo Mean trimi , qe zghidhte arbitrat anesore per qef ??
  Thoni shyqyr qe Italia eshte vend bananesh e nuk ju denuan fare ....
  << Nuk ka mundesi ,qe nje ekip te denohet me heqje pikesh per korrupsion e te loze ne champions >>- keshtu tha Platini pardje . E ky perfaqeson UEFA e ndoshta behet edhe president ....

  Nejse...

  E mos u qani per ato -8 pike , se babanexhinjte do jua cojne ne -4 ne shkallen tjeter...
  Nuk diskutohet qe Juves do ja heqin penalizimin nga -17 ne -6 ose -7 ...Fiorentines nga -19 ne - 10 dhe Lazios ndoshta nga -11 ne -4 ose -5 ...

  Rrofte vendi bananeve....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 14. #14
  Anetar i Rrezikshem Maska e kacaku basket
  Anėtarėsuar
  16-10-2002
  Vendndodhja
  Torino (Itali)
  Mosha
  37
  Postime
  1,701
  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  << Nuk ka mundesi ,qe nje ekip te denohet me heqje pikesh per korrupsion e te loze ne champions >>- keshtu tha Platini pardje . E ky perfaqeson UEFA e ndoshta behet edhe president .....

  Rrofte vendi bananeve....
  Un se kuptoj si keni kurajo lexoni cfare thote Platini Korrupsioni.
  Harroi ky si fitoi Franca Boterorin e saj te famshem?Enigma Ronaldo ne Finale.
  Goditja me koke e Zidane ne finalen e Berlinit ndaj Materazit.Ku ju prishen planet per
  te futur ne UEFA Zidane si drejtues,mos paraqitja e tij dhe Blater ne kurorzimin e Skuadres Italiane.

  Sdua te shpetoj askend ne Itali por qe Interi ka gisht ne kete histori sma mush dot njeri mendjen ndryshe.
  Sa per Guido Rossi e dine te tere kush eshte.

 15. #15
  Perjashtuar Maska e MICHI
  Anėtarėsuar
  14-09-2004
  Mosha
  39
  Postime
  1,537
  O kacaku a kujto s enuk e kishin lyer edhe interin po te kishte gje ti mer? Kujto se burra te mire jane ato qe kane lene interin jashte ksaj meseleje? Eh mer cun rrofte rrepublika e bananes me ne krye moggin. LooL me pyet tifozet juventin thone cdo gje e drejte ka qen kot i kane denuar se skane bere gje tani mos bej edhe ti si ata.,

 16. #16
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Kacako ....

  Kam respekt per ty ,mos ma ndrysho mendjen ...

  Mos u fut edhe ti tek grupi i ''qaramaneve'' juventine ,qe duan rikthimin e Moggit e ti japim edhe 1 medalje ...

  Mos ta degjoj kush ate muhabetin e INterit te ''perlyer'' plako ,se eshte zhurme per te mbuluar pisllekun e 4 skuadrave te denuara ....

  E dime te gjithe pa eprjashtim qe nje P.ORDHE te behet tek Interi flasin 24 ore rresht e te bombardojne Italia 1 , Rete4 e Italia 1 (3 stacionet me te rendesishme italiane ne duart e Berluskes) , pastaj ke me rradhe 2 gazetat e Berluskonit , 1 gazete e Juves , 2 gazeta te Della Valles ...
  Pastaj jane ''Gazeta dello sport'' mike e milanit e fiorentines ...''Tuttosport'' gazeta ''zyrtare'' e Juves etj ...etj....

  Interin nga ana mediatike do e kishin MASAKRUAR , se FUQIA eshte ne duart e atyre qe permenda me lart ...


  Pegjimet telefonike aty i ke degjoji ....
  Hajde se milanin bene mire qe nuk e cuan ne serie B ,se nuk shtyhet pa derby ....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 17. #17
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Ketu eshte tema e debatit midis tifozave te ndryshem te skuadrave italiane ( milanistet kane ngel se juventinet jane kategori inferiore )...

  Ne kete menyre debati nuk spostohet ne temat e vecanta , ku zakonisht marrin pjese tifozet e asaj tifozerie ...


  Nje llaf per ju milanistet e kam ...

  Me pelqen optimizmi juaj pas fitores se jashtezakonshme me koperativen greke te AEK ...te shofim ne ndeshjet ne vazhdim sa ju vle lekura...

  Shendet...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 18. #18
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,500
  Kuk, cfare bejne mor keto deshtakat, jane mesu te vrapojn me breg ne dore, kot barazim bene mbreme, humbja ishte me se e realt, po ja deshtaket moren nje pike,...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 19. #19
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Anėtarėsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Citim Postuar mė parė nga inter_forever
  Nje llaf per ju milanistet e kam ...

  Me pelqen optimizmi juaj pas fitores se jashtezakonshme me koperativen greke te AEK ...te shofim ne ndeshjet ne vazhdim sa ju vle lekura...

  Shendet...

  Nuk besoj se do na djege me shume sec ju dogji ju kunder Sporting Lisbona, kshu qe merre lehte se ne e kemi gati te siguaruar kalimin nga grupi.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 20. #20
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar mė parė nga Juventus
  Kuk, cfare bejne mor keto deshtakat, jane mesu te vrapojn me breg ne dore, kot barazim bene mbreme, humbja ishte me se e realt, po ja deshtaket moren nje pike,...


  Rubentusi eshte mesuar te vjedh ...nuk heq dore edhe ne SERIE B ...

  Dje ne fitoren me brek neper kembe ne Torino kuinder Vicences 2-1 ...Goli pare pozicion jashte loje ...tyek goli dyte faulli inekzistent ...kthetrat e Moggit jane akoma se po i shof me arbitrimet e plerave si Tagliavento ne serie A dhe B...


  Edhe ne s erie B duke vjedh ....hajde larushe hajde ...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

Faqja 0 prej 19 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. PRIMERA DIVISION 2006/07 - (FC Real Madrid - kampion)
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 217
  Postimi i Fundit: 17-06-2007, 21:16
 2. LE CHAMPIONNAT 2006/07 - (Olympique Lyonnais - kampion)
  Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 10:31
 3. BUNDESLIGA 2006/07 - (VfB Stuttgart - kampion)
  Nga Davius nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 10:26
 4. PREMIER LEAGUE 2006/07 - (Manchester Utd. - kampion)
  Nga inter_forever nė forumin Sporti nėpėr botė
  Pėrgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 16-06-2007, 10:25
 5. Luan Krasniqi: Nė shtator dy gėzime, pavarėsi dhe kampion bote
  Nga Irfan nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-06-2005, 02:53

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •