Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 42

Tema: Plag jete!

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215

  Plag jete!

  Edhe sot provova t mbyll plagn e hapur nga ikja jote, edhe sot grumbullova t gjitha fashat e bots, t gjitha kininat shruese, t gjitha barrat popullore, por asgj nuk m bri pun, asgj nuk e mbyll plagn e hapur nga ti, plagn q kullon pandrprer dhe q do dit bhet edhe me e thell, q do dit e m shum m afron drejt vdekjes, kurse ti nuk do t jesh prezente as n varrimin tim, as aty q s paku mbi arkivolin tim t hudhish nj grusht dhe, apo nj buket me lule, as ather!!!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 2. #2
  Citim Postuar m par nga Poeti
  Edhe sot provova t mbyll plagn e hapur nga ikja jote, edhe sot grumbullova t gjitha fashat e bots, t gjitha kininat shruese, t gjitha barrat popullore, por asgj nuk m bri pun, asgj nuk e mbyll plagn e hapur nga ti, plagn q kullon pandrprer dhe q do dit bhet edhe me e thell, q do dit e m shum m afron drejt vdekjes, kurse ti nuk do t jesh prezente as n varrimin tim, as aty q s paku mbi arkivolin tim t hudhish nj grusht dhe, apo nj buket me lule, as ather!!!
  P.s Me fal i nderuar Poet,besoj se nuk te shemtoj kete shkrimin tend .....duke lexuar postimet e tua mu ringjalle e kaluara ime .......  Sonte sa kisha deshire te jsh ne kete cast me mua ..mundohem te harroj dhe te mbyll ate qe e perjetuam .........athua gjithnje ne mendje do te kem .edi qe edhe Ti mendon per mua .....do te doja qe ne kete qast bota te ishte vetem per ne te dy .........te mos na pengoj njeri........asgje nuk me gezon ne kete bote vetem prania jote ........mundohem te te theras por,nuk kam guxim se te tjetren e ke prane ..........cdo dite shikoj foton ...... .e di qe edhe veten e din ........une tani jam vetem por me kujtime dhe ne anderr me Ty jam ........por nuk e di pse Valle me bere qe te dua kaq fort ...kur Ti ndoshta nuk e meriton kete dashurin qe e kisha per Ty..............
  Ndryshuar pr her t fundit nga _DIAMANTA1_ : 17-08-2006 m 15:57

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215
  Citim Postuar m par nga _DIAMANTA1_
  P.s Me fal i nderuar Poet,besoj se nuk te shemtoj kete shkrimin tend .....duke lexuar postimet e tua mu ringjalle e kaluara ime .......  Sonte sa kisha deshire te jsh ne kete cast me mua ..mundohem te harroj dhe te mbyll ate qe e perjetuam .........athua gjithnje ne mendje do te kem .edi qe edhe Ti mendon per mua .....do te doja qe ne kete qast bota te ishte vetem per ne te dy .........te mos na pengoj njeri........asgje nuk me gezon ne kete bote vetem prania jote ........mundohem te te theras por,nuk kam guxim se te tjetren e ke prane ..........cdo dite shikoj foton ...... .e di qe edhe veten e din ........une tani jam vetem por me kujtime dhe ne anderr me Ty jam ........por nuk e di pse Valle me bere qe te dua kaq fort ...kur Ti ndoshta nuk e meriton kete dashurin qe e kisha per Ty..............
  Jo jo perkundrazi, kam nderin qe me prezencen tende i freskon temat e mia dhe i ringjall ne kete menyre. Kjo edhe tregon se sa i vlereson ato. Te falamnderit.
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 4. #4
  e largeta Maska e shpirti_i_bukur
  Antarsuar
  26-07-2004
  Vendndodhja
  franc
  Mosha
  52
  Postime
  59
  Poet me pelqen qe sa here shkruan sjell dicka te mire per te lexuar,andaj ky shkrim i juaj paksa i prekur , por me ben ta lexoi sa here qe ta kuptoi se cka ke dashur te shkruash.Edhe pse e dhembeshme por ja qe me pelqen pershkrimi shum i thjesht ,por me kuptim mbrendesor.artistik

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215
  Citim Postuar m par nga shpirti_i_bukur
  Poet me pelqen qe sa here shkruan sjell dicka te mire per te lexuar,andaj ky shkrim i juaj paksa i prekur , por me ben ta lexoi sa here qe ta kuptoi se cka ke dashur te shkruash.Edhe pse e dhembeshme por ja qe me pelqen pershkrimi shum i thjesht ,por me kuptim mbrendesor.artistik
  Ndjehem shume i privilegjuar krahas vleresimeve qe me beni mua dhe shkrimeve te mia. Une e hudhe ne leter ate qe e ndjej, thjeshte, pa zbukurime, drejteperdrejt nga zemra. Pse ky shkrim eshte i dhembshem? Sepse e dhembshme eshte vete jeta, prandaj une si njesi brenda saj nuk mund te jem tjeter, apo ndoshta kam pasur fatin jetesor te tille qe e bukura e jetes nuk me ka tangjentuar kurre!!??
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 6. #6
  pink Maska e Danubi_blu
  Antarsuar
  06-04-2006
  Vendndodhja
  mes jush
  Postime
  54
  Citim Postuar m par nga Poeti
  Ndjehem shume i privilegjuar krahas vleresimeve qe me beni mua dhe shkrimeve te mia. Une e hudhe ne leter ate qe e ndjej, thjeshte, pa zbukurime, drejteperdrejt nga zemra. Pse ky shkrim eshte i dhembshem? Sepse e dhembshme eshte vete jeta, prandaj une si njesi brenda saj nuk mund te jem tjeter, apo ndoshta kam pasur fatin jetesor te tille qe e bukura e jetes nuk me ka tangjentuar kurre!!??

  .........dhe eshte pikerisht kjo qe vleresojme ne TY. Une ndihem krenare qe jam shoqja juaj.

  Me respekt Hilda
  pink

 7. #7
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Antarsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,754
  Pershendetje poeti

  I lexoj me vemendje gjithcka shkruan ne kete forum.. dhe me te vertet eshte mbreselenese menyra e shprehjes se ndienjave te tua ne cdo krijimtari.. Urime..!!

  Zemrushja
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e LIMANN
  Antarsuar
  05-08-2006
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  12

  poetit

  Pershendetje per ty poet e lexova me vemendje shum e bukur,mua me ke emocionu shum ngase per nga natyra jam shum i prekshem nga kto gjera.Megjithate ti vetem vazhdo keshtu ok kalo bukur >>>>>>>>>>>>>>>>>

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e LIMANN
  Antarsuar
  05-08-2006
  Vendndodhja
  Kumanov
  Postime
  12
  Pershendetje per ty poet e lexova me vemendje shum e bukur,mua me ke emocionu shum ngase per nga natyra jam shum i prekshem nga kto gjera.Megjithate ti vetem vazhdo keshtu ok kalo bukur >>>>>>>>>>>>>>>>>

 10. #10
  Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
  Antarsuar
  13-02-2006
  Vendndodhja
  Amerik - Miami
  Postime
  404
  Citim Postuar m par nga Poeti
  Edhe sot provova t mbyll plagn e hapur nga ikja jote, edhe sot grumbullova t gjitha fashat e bots, t gjitha kininat shruese, t gjitha barrat popullore, por asgj nuk m bri pun, asgj nuk e mbyll plagn e hapur nga ti, plagn q kullon pandrprer dhe q do dit bhet edhe me e thell, q do dit e m shum m afron drejt vdekjes, kurse ti nuk do t jesh prezente as n varrimin tim, as aty q s paku mbi arkivolin tim t hudhish nj grusht dhe, apo nj buket me lule, as ather!!!
  ...Poet, me beso me ka ber ky mesazh i yti te me rreqethet trupi...o more djal gati me bere te me dalin lotet...oh po kush te plagosi aq rend?...met vertet je nji poet i shkelqyeshem...por prap mendoj qe keto vargje te sinqerta dalin veten nga nji zemer vertet e plagosur prej dashuris?...qe tua...apo eshte vetem nji poezi?. apo me shum?...e perjetuar...

  ....te deshiroj suksese te shumta, do te mir.
  "Dashuria e vertet dhe e sinqert nuk shuht kurr"

 11. #11
  Plage jete sime do te jeshe vetem Ti

  ............shikova nje fjale te pershatehsme te shkruaj veq edhe sonte... shflelova te gjithe flete (dite e vuajtjeve te mija qe me malle por i rikujtoj edhe nje here .por per te fundit here se neser do te jem me dikend tjeter se neser me nuk do te shkruaj e as te hy ketu per me lexuar ..me duket se e nesermja do te jete nje mbyllje e kaptine se jetes time ......me nuk do te therras as ne heshtje nuk do te kete vuatje ,as dashuri as gezime per mua qe kisha per Ty .me duket se sonte dua te shkruja dhe kur te mos perfundoje kjo nate .ore eshte tani 22.45..edhe pak kjo nate do te kaloj edhe ne mua do te perfundoj qdo gje edhe dashuria jote dhe emri yte .......me fal nese te kam dashur kaq shume ,me fal nese me nuk do te shkruja , me fal per qdo gje .....se edhe pak nuk do te jem ajo qe isha .........dhe nje lamtumire ........vetem e di qe nejehre ne jete e kam ndier ate dashuri te forte qe me vite te mija as njeri nuk e kam dashuar e as nuk do te dashuroje me .

 12. #12
  Mbreti_ILI Maska e Mbreti_ILI
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  N Franc !
  Postime
  558
  T gjith thon kshtu Mundohen t mbyllin plagt e t mos i kujtojn m Por a mund t fshihet nga historia nj luft , aq edhe nj plag jete ta mbyllsh . Kushedi se sa her kemi lnguar nga to e kushedi se sa her tjera do t duhet ta themi frazn e njejt : Dua ta harroj , vrtet !!! Por larg jemi nga kjo mundsi , larg nga edhe vet dshira .
  Pr t'i njohur t tjert
  m par ,duhet ta njohsh vehten.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-06-2004
  Vendndodhja
  usa atlanta
  Postime
  89
  Poet , jam adhuruese e poezive tua qe ti i shkruan aq bukur , dhe qe me bejne ti lexoi shume here.Eshte me rendesi qe ti nxit dhe rringjall shum te pena te reja te miren me shkrime . Bukur e hedh ne vargje dhembjen ,dashurin,atdheun,qekane lidhje te dhe kuptim te drejte e te njejt.Por sa e shoh e une ketu ne cope pershkrimi qe ti e hedh ne leter ,me duket se nje cikes pesimist apo gaboi. Urime ne shkrime e tuaja terheqese dhe te dashura per lexuesine forumit.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215
  Citim Postuar m par nga Danubi_blu
  .........dhe eshte pikerisht kjo qe vleresojme ne TY. Une ndihem krenare qe jam shoqja juaj.

  Me respekt Hilda
  Epo mikesha ime e cmuar, ti e din se gjithenje jam i sinqert. Me vie mire qe krenohesh qe je shoqe imja, dhe do te mbetesh gjithnje e tille!


  Citim Postuar m par nga Zemrushja
  Pershendetje poeti

  I lexoj me vemendje gjithcka shkruan ne kete forum.. dhe me te vertet eshte mbreselenese menyra e shprehjes se ndienjave te tua ne cdo krijimtari.. Urime..!!

  Zemrushja
  Te falemnderit per urimet e perzemerta. Eshte kenaqesi imja qe me vleresoni ne kete menyre!

  Citim Postuar m par nga LIMANN
  Pershendetje per ty poet e lexova me vemendje shum e bukur,mua me ke emocionu shum ngase per nga natyra jam shum i prekshem nga kto gjera.Megjithate ti vetem vazhdo keshtu ok kalo bukur >>>>>>>>>>>>>>>>>
  Me vie keq nese te kam ringjalluar kujtimet e fjetura qe te kane shkaktuar dhembje.

  Citim Postuar m par nga xixe_xixillonja
  ...Poet, me beso me ka ber ky mesazh i yti te me rreqethet trupi...o more djal gati me bere te me dalin lotet...oh po kush te plagosi aq rend?...met vertet je nji poet i shkelqyeshem...por prap mendoj qe keto vargje te sinqerta dalin veten nga nji zemer vertet e plagosur prej dashuris?...qe tua...apo eshte vetem nji poezi?. apo me shum?...e perjetuar...

  ....te deshiroj suksese te shumta, do te mir.
  Epo mikesha ime, jemi njerez dhe kjo nenkupton qe jemi te lendueshem.

  Citim Postuar m par nga _DIAMANTA1_
  ...Plage jete sime do te jeshe vetem Ti

  ............shikova nje fjale te pershatehsme te shkruaj veq edhe sonte... shflelova te gjithe flete (dite e vuajtjeve te mija qe me malle por i rikujtoj edhe nje here .por per te fundit here se neser do te jem me dikend tjeter se neser me nuk do te shkruaj e as te hy ketu per me lexuar ..me duket se e nesermja do te jete nje mbyllje e kaptine se jetes time ......me nuk do te therras as ne heshtje nuk do te kete vuatje ,as dashuri as gezime per mua qe kisha per Ty .me duket se sonte dua te shkruja dhe kur te mos perfundoje kjo nate .ore eshte tani 22.45..edhe pak kjo nate do te kaloj edhe ne mua do te perfundoj qdo gje edhe dashuria jote dhe emri yte .......me fal nese te kam dashur kaq shume ,me fal nese me nuk do te shkruja , me fal per qdo gje .....se edhe pak nuk do te jem ajo qe isha .........dhe nje lamtumire ........vetem e di qe nejehre ne jete e kam ndier ate dashuri te forte qe me vite te mija as njeri nuk e kam dashuar e as nuk do te dashuroje me.
  Te falemnderit DIAMANTA per postimin e bere. Je e mireseardhur si zakonisht sepse jemi si duket njesoj ne shpirt.

  Citim Postuar m par nga Mbreti_ILI
  T gjith thon kshtu … Mundohen t mbyllin plagt e t mos i kujtojn m … Por a mund t fshihet nga historia nj luft , aq edhe nj plag jete ta mbyllsh . Kushedi se sa her kemi lnguar nga to e kushedi se sa her tjera do t duhet ta themi frazn e njejt : “Dua ta harroj , vrtet !!!” Por larg jemi nga kjo mundsi , larg nga edhe vet dshira ….
  Mbreti, gjerat qe i perjetojme, lene gjurme ne ne, prandaj edhe si te tilla nuk mund te harrohen. Te falemnderit per postimin.

  Citim Postuar m par nga Derzana
  Poet , jam adhuruese e poezive tua qe ti i shkruan aq bukur , dhe qe me bejne ti lexoi shume here.Eshte me rendesi qe ti nxit dhe rringjall shum te pena te reja te miren me shkrime . Bukur e hedh ne vargje dhembjen ,dashurin,atdheun,qekane lidhje te dhe kuptim te drejte e te njejt.Por sa e shoh e une ketu ne cope pershkrimi qe ti e hedh ne leter ,me duket se nje cikes pesimist apo gaboi. Urime ne shkrime e tuaja terheqese dhe te dashura per lexuesine forumit.
  Te falamnderit qe i adhuron shkrimet e mia dhe ne vecanti qe me vlereson. Ke te drejte qe thua se jam paksa pesimit, por ne kufij te durueshem, se paku une kujtoj keshtu!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Valle,e pse plaga nuk paska sherim?!.
  "Thon se mjeket,sheroin plaget...ama valle, ne shpirt (plagosur) nuk paska as ni sherim, qoft dhe nga mjeket!


  hajla,
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 16. #16
  Citim Postuar m par nga hajla
  Valle,e pse plaga nuk paska sherim?!.
  "Thon se mjeket,sheroin plaget...ama valle, ne shpirt (plagosur) nuk paska as ni sherim, qoft dhe nga mjeket!


  hajla,


  Mjeket e lidhin plagen ,ndersa Allahu xh.sh. e sheron plagen ...........e nderuar hajla e di qe e di por nashta ke harruar .... pershendetje............  Poeti_ respekt per ju dhe te gjithe antarete e forumit qe te lexojne dhe flm per kontributin tend te dhene ne kete forum.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-01-2006
  Vendndodhja
  Norway
  Mosha
  50
  Postime
  28
  Te lumt i nderuar percjelli qdo shkrim tuaj dhe me ben qdo here te ndihem krenare qe motra ime e nderuar ,Mjellma ka nji vllaqko kaq te vyer dhe te sinqert .Une vazhdimisht e vizitoi Forumin dhe qmallem me shkrimet e Mjellmes se ndier ,dhe kur smundem me te duroj dhimbjen leshoj kaseten kur ishim te vogla dhe loznim se bashku ,e shiqoj aq sa mundem dhe pastaj e permbaj paksa veten dhe mendoj se asht diku duke pushuar e qet ,falemnderit shum per mbeshtetjen morale qe keni sjell ne forum dhe ju uroj suksese juve edhe familjes suaj.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e hajla
  Antarsuar
  08-06-2003
  Postime
  1,553
  Citim Postuar m par nga _DIAMANTA1_
  Mjeket e lidhin plagen ,ndersa Allahu xh.sh. e sheron plagen ...........e nderuar hajla e di qe e di por nashta ke harruar .... pershendetje............  Poeti_ respekt per ju dhe te gjithe antarete e forumit qe te lexojne dhe flm per kontributin tend te dhene ne kete forum.

  Diamanta,nuk te kisha borgj asgje, per fyerjet mbi shkrimet e mija...!? e posaqerisht, mbi temen dhe nikun e dikujt tjeter.flm,


  me fal Poeti
  me respekt hajla,
  Ju qe sollet lirin,(flini te qet)Ju trasuat udhen e pavarsise...per te gjithe LAVDIIIIIII

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215
  Citim Postuar m par nga Finete
  Te lumt i nderuar percjelli qdo shkrim tuaj dhe me ben qdo here te ndihem krenare qe motra ime e nderuar ,Mjellma ka nji vllaqko kaq te vyer dhe te sinqert .Une vazhdimisht e vizitoi Forumin dhe qmallem me shkrimet e Mjellmes se ndjer ,dhe kur smundem me te duroj dhimbjen leshoj kaseten kur ishim te vogla dhe loznim se bashku ,e shiqoj aq sa mundem dhe pastaj e permbaj paksa veten dhe mendoj se asht diku duke pushuar e qet ,falemnderit shum per mbeshtetjen morale qe keni sjell ne forum dhe ju uroj suksese juve edhe familjes suaj.
  Respekt te thelle per ju e nderuara Finete. Vertete Mjellemen e kisha nje mikeshe te cmuar, edhepse vetem ne boten virtuele, por mikeshe qe ia kisha lakmi per energjine dhe perkushtimin e saj. Ajo edhe ishte "fajtore" qe une sot jam ne kete forum dhe kisha mundesine qe permes tij te iu shpreh ngushellimet e mia juve te afermve te saj dhe miqve te botes se saj reale dhe virtuele. Shesh e sjell ne mendje dhe kujtoj bisedat qe kisha me te, ne inboxin tim jane te gjithe emailat e pranuar nga Mjellma sikur edhe ne PV te ketoj forumi qe e ruaj mesazhin e saj te fundit! Shfrytezoj rastin qe edhe nje here me kete rast te iu shpreh ngushellimet e mia, se pari juve, pastaj edhe te gjithe te tjereve qe e kane njohur ne cfaredo menyre te ndjeren Mjellme. I qofte i leht dheu qe rendon mbi te!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Antarsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosov
  Postime
  4,215
  Citim Postuar m par nga hajla
  Diamanta,nuk te kisha borgj asgje, per fyerjet mbi shkrimet e mija...!? e posaqerisht, mbi temen dhe nikun e dikujt tjeter.flm,


  me fal Poeti
  me respekt hajla,
  hajla e nderuar,

  Kujtoj se nuk eshte e nevojshme kjo menyre e komunikimit, pa marre parasysh qe e ke ndier vehten te fyer me postimin e mikeshes sime _Dimanata1_, e cila kujtoj se nuk kishte asnje qellim te keq me postimin e saj. Ju ftoj ne mirekuptim.

  Ju falemnderit
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT SHT SHQIPTARIA

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •