Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 10 prej 10
 1. #1
  echo Maska e Dara
  Anėtarėsuar
  30-11-2005
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  694
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Receta e kulaēit shqiptar

  Kush mund te me ndihmoje per "receten e sakte" ( se me hamendje e di dhe vete) te kulacit tipik shqipetar?
  Me ka vajtur mendja keq dhe eshte si vone te marr nga Shqiperia ne tel, por dua ta gatuaj sot.

  Faleminderit.
  My whores left me no time to get married.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pilivesa.
  Kulaci tipik shqiptar behet keshtu:

  Ne nje ene hidh miell.Hape nje si grope dhe hidh uje te ngrohte( jo te nxehte).Kripe,Sode buke( jo maja) dhe punoje brumin shume.Masat e ujit mati me sy.Brumi eshte pak i forte( ne krahasim me ate te byrekut.Leje te vij per 30 min ne nje vend te ngrohte.
  Nxehe furren,lyeje me yndyr taven dhe shtroje brumin.Beji disa vrima me pirun dhe piqe ne 400 grad.
  Ose mund ti ndash ne kulecka te vegjel dhe ti skuqesh.
  Djath te bardhe,veze te zier dhe te duket vetja si ne eskursion me klasen lol

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  37
  Postime
  1,474
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga SnoW~DroP
  Pilivesa.
  Kulaci tipik shqiptar behet keshtu:

  Ne nje ene hidh miell.Hape nje si grope dhe hidh uje te ngrohte( jo te nxehte).Kripe,Sode buke( jo maja) dhe punoje brumin shume.Masat e ujit mati me sy.Brumi eshte pak i forte( ne krahasim me ate te byrekut.Leje te vij per 30 min ne nje vend te ngrohte.
  Nxehe furren,lyeje me yndyr taven dhe shtroje brumin.Beji disa vrima me pirun dhe piqe ne 400 grad.
  Ose mund ti ndash ne kulecka te vegjel dhe ti skuqesh.
  Djath te bardhe,veze te zier dhe te duket vetja si ne eskursion me klasen lol
  dike dhe te gatuake ti huh?

 4. #4
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime
  Se mos nuk me ruan pjesen time se heeeeeeeeheee

  -xan

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga i_pakapshem
  dike dhe te gatuake ti huh?
  Pse ore ca pershtypje te kam lene?
  Ta ndryshoj nje cike se shume qenkam mburrur
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SnoW~DroP : 10-07-2006 mė 17:57

 6. #6
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pilivesa
  Kush mund te me ndihmoje per "receten e sakte" ( se me hamendje e di dhe vete) te kulacit tipik shqipetar?
  Me ka vajtur mendja keq dhe eshte si vone te marr nga Shqiperia ne tel, por dua ta gatuaj sot.

  Faleminderit.
  ene ti qeke me barr. sa pjellor o i ky forum
  no glove no love

 7. #7
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  LoL Epo te te shkoje mendja per brum dhe ne usa , ketu po shoh . Hajde ju befte mire . (lol)
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 8. #8
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  kulac sdi,po amo po doni receta petllash,,jessss
  i boj shum tmira.pysni po te doni  kshu kshu
  una -petlla -vet
  o-le-le firma

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e [Tempesta]
  Anėtarėsuar
  03-06-2006
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kulaēi behet ashtu si eshte pershkruar me lart, po ne vend te ujit dhe sodes i hidhet kos i bardhe njam njam njam.Une kam bere shume here.

 10. #10
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  ...dhe siē do thosh dikush "eh bela ē'na gjeti"!


  p.s. gjithe te drejtat e fotos te mbrojtura nga "......"
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Tema tė Ngjashme

 1. Si u grabit ari nga pushteti komunist ne Shqiperi.
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 03-04-2015, 10:52
 2. Ē'mendim keni pėr nacionalizmin shqiptar?
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 25-09-2012, 16:09
 3. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23
 4. Me Titizmin kunder Enverizmit
  Nga Albanino nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-09-2002, 19:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •