Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359

  Albert Ukelli

  Kohė nė jetė

  Jemi protagonistė tė kėsaj kohe
  Kohė nė jetė
  Se jeta nuk ndryshon
  Ndryshojnė veē kohėt
  Miku im

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Grila tė thyera
  (Ngjarjeve tė 1 tetorit 1997 ne Kosove)

  Ndėr dhėmbė na ishte ngujuar fjala prej kohėsh
  Fjala e lirė
  Ndėr grila na ishte ngujuar
  Lapsi
  Dashuria
  Jeta
  Ndryshku gėrryente bankat
  Ku thurėm kėngė lavdie
  Kohė pa kohė
  Shekuj
  Tetor pragshekull i ri
  Fjala doli nga dhėmbėt
  Lapsi theu grilat
  Nė banka u ulėm thurėm kėngė lavdie
  Mposhtėm ankthin e zi
  Kohėn e bėmė pėr vete
  Nė shekullin e ri
  (Prishtine, '99)

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Regjentė pa kontratė


  Kėnga e bulkthit nuk mė lė tė fle kėtė natė
  Se ėshtė regjentė pa kontratė nė kėtė rrethinė
  Ėshtė dimėr
  Ftohtė
  Cakėllova gotėn me raki bullut
  Me dhėmbėt e mi
  Mora e ia thashė kėngės sė bilbilit
  Bulkthi mori datėn
  Ndali zė
  Cakėllova dhe njė gotė
  Prapė kėndova
  Edhe pse nuk kishim bėrė ndonjė kooptim me bilbilin
  Bulkthin e detyrova tė marrė datėn

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Dallgė deti ėshtė jeta

  Dallgė deti e pafund
  Ėshtė jeta
  Ne jemi notues qė luftojmė
  Tė mos zhytemi
  Tė mos mbytemi
  Tė mbetemi fitimtarė
  Nėpėr dallgė jete
  Tė gjallė

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Njė ditė nė Tiranė

  Piramidė kishe jetėn nė sheshin e botės
  Sa armiq t’u sulėn u pėrplasėn nė majėn e saj
  Nė sheshin tėnd shfletoj historinė
  Pranė piramidės
  Afėr kam Monumentin
  Skėnderbeu rri kalėshalė
  Njė valle trimash pas ēdo fitoreje
  Mė shfaqet pėrballė
  Njomė buzėt e shkrumbuara me ujin
  Qė shekull kisha jetėn sa ėndėrrova
  Fugimthi lėshoj sytė nė ēdo qoshe
  Vargmalet e Naimit mė flasin me zėrin e lirisė
  Merr detyrė tejbartėse tė dashurisė
  Ndėr mote
  Nga Kosova nė zemėr tė Shqipėrisė
  (Tiranė, 5 shtator 2000)

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Imazhe

  Njė melodi e vjetėr
  Nga Moxarti
  Formoj imazhe
  Dy njerėz dy qenie
  Dy gjini
  Njėri nga Marsi tjetri nga Afėrdita
  Kishte pėr tė thėnė Grej
  Dy jetė tė ndryshme
  Tė ndara
  Nė kohė
  Nė tokė
  Tė bashkuara
  Nė jetė

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Kėrkim i harlisur

  Mot i lagatershėm nė kėtė vend
  Ngucje ndjenjash herė pas here
  Nė kasollen njėdirekėshe
  Pėrcėllohem nga vapa
  Lagem me pikat e shiut nė tė njėjtėn kohė
  U ngjaj shaptoreve
  As retė nė qiell qė shkasin pa ndarė nuk mė ndalin
  ..Fluturoj
  Flitet se diku u gjendka njė floēkė
  Nė kėtė vend ku jam unė
  Gėrshetova njė kurorė lulesh nė kamuflim
  Pėr flokėt e verdha tė saj
  Jam nė kėrkim
  „Ilegalisht"
  Hallavitem rrugėve
  Nė kėtė vend me mot tė lagatershėm
  As vetė nuk mund ta di
  Nė mos ėshtė apo jo
  Njė komplot me vetveten

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Dikur

  Dikur me leqenik bėmė trupin
  Nuk u zgropem kurrė
  Zahire mbajtėm pėr miq e shokė
  Drapėruam grurė e misėr
  Therėm qengjin mė tė mirė
  Pimė nga njė gotė
  Ia thamė kėngės
  Tregimtarėt e shumėdashur folėn qetė
  Punėtorėt stinorė dėgjuan me ėndje
  Vashėzat tutje punuan rrogoz pėr oda
  Pllenuan lulen e thurėn kurorė
  Me leqenik bėmė trupin
  Ishim punėtorė stinorė
  Por nuk ishim vonestarė

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Dashuri doganēe

  Doganēe flasim unė dhe ti
  Nė dhomėn e vogėl
  Tymosur me duhan nga unė
  Ēikohemi me ujė nga brendėsia e tokės
  Shuajmė etjen nė brendėsi tė trupave tanė
  Takohemi te kryqja nė gėrgalle
  Duhemi doganēe
  Unė tė hyjnizoj
  Jemi forcėdhėnės nė jetėt tona
  Ani se doganēe

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Natė

  Melodi qetėsie brenda nė dhomėn e errėt
  Mbaj njė libėr nė dorė
  Pėrkėdhel faqet e saj plot dritė
  Pėr sytė e mi

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Fotografitė

  Fotografitė tuaja sot nuk mė bėjnė punė
  Nuk ma shuajnė mallin qė kam
  Gjithēka kanė fotografitė
  Sytė, faqet, duart, dhėmbėt tuaj
  Veē erė nuk kan
  As s'prekė dorė e juaj

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-03-2005
  Postime
  359
  Albert Ukelli

  Nė pritje tė mėngjesit

  Edhe pse ti je eklipsuar diku
  Unė tė pres
  Simfoninė e dhimbjes
  Bashkė me preluden e tingujve tė paqenė
  Nė kėtė natė
  Do t'i transformojė me orėt e mia lokale
  Nė pritje tė mėngjesit

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-07-2006
  Postime
  1

  ndime

  kush me ndimon te shkarkoj falas adobe photoshop cs2 9

Tema tė Ngjashme

 1. Albert Anjshtanj VS Nikolla Tesla
  Nga Milkway nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 115
  Postimi i Fundit: 06-05-2014, 06:09
 2. Albert Einstein
  Nga iliria e para nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 233
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 06:27
 3. Albert Brojka: “Nė PD ende nuk ka demokraci dhe tolerancė”
  Nga Humdinger nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 16-12-2006, 06:50
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-03-2006, 03:36
 5. Albert Verria
  Nga Brari nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2003, 15:01

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •