Close

Rezultati i Sondazhit: Decizive per fitoren e Italise !

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Merita e GRUPIT te lojtareve !

    22 42.31%
  • Merita e LIPPIT !

    2 3.85%
  • Merita e CANAVARO e BUFON !

    6 11.54%
  • Merita e MATERAZZIT e GROSSOS!

    3 5.77%
  • Merita e PIRLOS e GATUSOS !

    1 1.92%
  • Shorti i favorshem!

    7 13.46%
  • Ndihmat arbitrare !

    11 21.15%
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 57 prej 57
  1. #41
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar mė parė nga darwin
    Robo, une nuk e kam inat Italine.. kam inat moralin qe i jep futbollit..
    100 here me shume e meritonte Italia 1990, dhe 200 here ajo e Sakit, sesa kjo e ketij kampionati, meqe po flet per penalltite.. Italia ka bere futbollin me te mire ne 94-96, aty po qe duhet te dilte (te pakten!) kampion europe se ishte ekipi qe lozte futbollin me te bukur (Brazili i 94 ishte ekip me futboll te shemtuar - ai ndyresira Parreira).. po kjo e ketij viti, ekip qe s'u afrohet atyre "humbesve"..
    ti do thuash "moren kupen".. cfare te te them une..
    Vejeni kupen te mobiljet.
    Car flet ore... tjeter Itali ajo, R & D. Baggio(ket Dino Baggion e SHKATERRUAN si lojtar kur nuk pranoi te vishte fanellen e Juventusit), Baresi, Benarrivo Berti, Pagliuca, Donadoni, Massaro, Evani.
    Roberto Baggion e zhduken nga faqja dheut. Shikoni, krahasoni se si Jaques Shirac e trajton Zinedine Zidane edhe mbas ati gjesti, dhe shikoni se si Italianet e qelbet i trajtojne perendite e futbollit. Dje fituan mafiozat dhe gangot dhe ket mua sma heq njeri nga truri se ai ekip pervec 2-3 lojtareve qe luanin, pjesa tjeter nuk meritonte asgje.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  2. #42
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga inter_forever
    O popull ...Keta arbitrat qe them une jane ITALIANEEEEEE ... Si mendon ti do ja fusin vetes ata ???? Nese edhe keta thone qe ISHTE PENALLTI KUNDER ITALISE , i ka vdek nena atij muhabeti ... kupton apo jo ....



    O bbc...po ta them edhe nje here...Gjithe Gazetat , moviolat ,emisionet sportive italiane thane qe NUK JEPEJ penalltia kunder Australise ... Llogjiko pak ...BBC mbron italianet , ndersa italianet jo ....


    Vazhdo ndiq bbc , se atje eshte e verteta...
    epo muabeti esht se ste besoj un ty ne keto komente se e di shume mire qe italianet sja fusin vetes..qekur permende golin e anullume te usa ,aty e kuptova qe ti ja fut kot nga mendja.e boll u shfajesove me mediat italiane,se nje tifoz i flakte qe e ndjek me vite futbollin shumicen e hereve e kap gjykimin njesoj si kritiket e futbollit .

  3. #43
    .. Maska e km92
    Anėtarėsuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovė
    Postime
    4,210
    Merita e GRUPIT te lojtareve

  4. #44
    Football Factory Maska e Moltisanti
    Anėtarėsuar
    22-11-2002
    Postime
    1,437
    Italia fitoi fale arkitektit Lippi plus dhe grupit te lojtarve qe i kishte me te bashkuar se kurre .
    Mos u beni naiv me komente vari bidonat , jo albitrat , jo fati , gerr verr gjithe diten .
    Fati dhe albitri une mendoj qe na ka ndihmuar vetem ne nje ndeshje ,ate me Australine , te tjerat kane qene mese te merituara.

    Sa per ato komentet 94-96 qe italia paska pas ekipin me te mire , eshte qesharake , atehere vinte kroacia qe sapo kishte marre pavarsine me breke neper kom e te rraste 2 petlla mrena ne itali , duke fituar 2-1 , mos flas per boterorin 94 , ku druvaret irlandez dominonin ne loje , dhe fitonin 1-0 , italia kalonte grupin me pike te barabarta , apo Nigeria e pafat , italia ne ate kohe ka qene 2 here me zi se kjo e tanishmja. Ne euro 96 te rrasi ēeku 2 petlla e ti dha valixhet me vete qe ne grup , arrigo saki ka qene i smure me catenaccion dhe 4-4-2 , ju me flisni per lojra te bukra ..pfffff. Une mund te bie dakord me ju vetem me italine e 90-tes ajo po kishe lezet ta shifje ne fushe , sa per tjerat , 10 here me te mire do quaja ate te Zofit 2000 apo trapatonit 2002 sesa 94-96.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Moltisanti : 11-07-2006 mė 08:11

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Italia ka 70% te zoterimeve pasurore artistike sipas UNESCO-s. Dhe prandaj e kane kaq zili c'mbetet nga pjesa tjeter e botes. Pasi gjithe c'mbetet nga pjesa tjeter e botes ka vetem 30% te zoterimeve pasurore artistike (gjithnje sipas UNESCO-s).

    Nje popull artistesh, c'e ka per gje te fitoje nje kupe bote ne futboll. Asgje, shume kollaj eshte per ta. Vetem se italianet e snobojne kupen e botes dhe s'japin 100%. Kur lojtaret duan te shiten (si ne 1982 apo 2006), pasi skuadrat respektive do shkojne ne B ose C, ata motivohen dhe fitojne kupen e botes. Goxha e thjeshte.

  6. #46
    Caesar Tulipanus Maska e Julius
    Anėtarėsuar
    21-05-2003
    Vendndodhja
    ne boten e cudirave.
    Postime
    1,767
    Ou Pasiqe me kete postim realizim artistik alla Kristaq Katundi ke bere. Hallall dhalla e opinges qe ke pire i/e vogel.
    Ezekiel 25-17.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    :-). Ty te duhen shume zogj pushverdhe per t'iu afruar Kristaqit, hahaha.

  8. #48
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Citim Postuar mė parė nga Titi
    Sa per ato komentet 94-96 qe italia paska pas ekipin me te mire , eshte qesharake , atehere vinte kroacia qe sapo kishte marre pavarsine me breke neper kom e te rraste 2 petlla mrena ne itali , duke fituar 2-1 , mos flas per boterorin 94 , ku druvaret irlandez dominonin ne loje , dhe fitonin 1-0 , italia kalonte grupin me pike te barabarta , apo Nigeria e pafat , italia ne ate kohe ka qene 2 here me zi se kjo e tanishmja. Ne euro 96 te rrasi ēeku 2 petlla e ti dha valixhet me vete qe ne grup , arrigo saki ka qene i smure me catenaccion dhe 4-4-2 , ju me flisni per lojra te bukra ..pfffff. Une mund te bie dakord me ju vetem me italine e 90-tes ajo po kishe lezet ta shifje ne fushe , sa per tjerat , 10 here me te mire do quaja ate te Zofit 2000 apo trapatonit 2002 sesa 94-96.

    Mund t'ia thuash ndonjerit qe s'i ka pare ndeshjet dhe s'e ka idene hic.. Nigeria e pafat? Me 10 veta e kane rraf.. Zolen e nxori ai kafshe albiter, kot me kot.

    Ne euro'96 "ceku rrasi nja dy petlla" se kane loz prape me 10 vete italianet.. Nuk ka faj Saki se ben faull kot lojtari (Apolloni, Musi, s'e mbaj mend) ne mes te fushes..edhe fiton nje ndeshje ceku.. edhe ne ndeshjen tjeter, futen gjermont te gjithe ne porte edhe Zola humb penallti.. edhe Italia eleminohet se barazon Cekia me ruset ne minuten e 98.. mos na trego gjera qe i kam pa, se i mbaj mend.. te lavderoj une Italine eshte "Hapu dhé te futem", po ajo e asaj kohe ka qene kombetare prej verteti..edhe personazhe qe rrezoheshin nuk kane pas.. Sacchi bravo i qofte, qe me ato sulmues medioker qe ka pas (Kaziragi, Masaro dhe Ravaneli) ka pas loje fluide sulmuese.. ka qene ekipi me i mire i 96. Me thuaj ti kush lozte me mire, nqs une ja fus kot..

  9. #49
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Mendoj se kontriboi i gjithe grupi.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  10. #50
    .. Maska e km92
    Anėtarėsuar
    24-08-2005
    Vendndodhja
    Kumanovė
    Postime
    4,210
    Thjeshte e merituan
    Merita e te gjithe grupit

  11. #51
    Ribery Maska e bavarezi5
    Anėtarėsuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    Tetovė
    Postime
    1,444
    Futbolli luhet ne menyre grupore dhe mendoj se i gjithe grupi ka merite
    Kur njeriu e kupton qė nuk ėshtė i ditur, ai ka hedhur njė hap drejt diturisė.
    (Mark Tuain)

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Duhet te kishte mundesi per zgjedhjen e disa opsioneve. Mendimi im eshte se Fitoi ne rradhe te pare per merite te grupit te lojtareve dhe me ndihmen e arbitrave, per nje arsye te thjeshte! NQS mbani mend neper dhembe eshte thene se do te behet nje amnesty per te gjitha klubet NQS do te ndodhte dicka e jashtezakonshme si PSH te fitohej Kupa e Botes. Kjo mendoj se ka qene nje shtyse per te gjithe lojtaret dhe per arbitrat dhe FIFA'n ne njefare menyre, te cilet nuk do te donin nje SERIE A pa spektakel emra te medhenj lufte sportive dhe loje te bukur. Ky eshte mendimi im, dhe isha shume i bindur qe ne ate ndeshje me USA se kete boteror do e merrte Italia.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Ekom thon nji her sepse sivjet nuk shkuan tek Papa per tu bekuar dhe ju heci me mar...
    larguar forever

  14. #54
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Citim Postuar mė parė nga Beni-usa
    Se pari po them se nuk jam tifoz as i Italis e as i Frances, por po them edhe
    se Italia fitoj sepse fati i ka ndihmuar nė tė gjitha ndeshjet, Italianet ne asnjė
    ndeshje nuk kanė treguar lojė tė mirė, Australia ka luajtur me Italin sikur MACA
    e MINI, Australia ishe shumė ma e mirė se Italia mirpo fati deshti qė Arbitri tė
    gaboj nė qastet e fundit tė ndeshjes dhe tė ja fal fitoren Italianeve, po ashtu
    Franca ka dominu nė lojen finale sidomos nė pjesen e dytė dhe nė tė dy vazhdimet nga 15 min, Franca e ka meritu fitoren, Italisė i buzėqeshi fati dhe
    e fitoj kupen e botes por unė do ta renditja Italin diku kah vendi i 8 ne ketė
    kupė tė botes, vetem mbrojtja ka funksionu shkėlqyeshem nė ekipin e Italisė, mesfusha dhe sulmi kanė qenė tė vdekur, siq shihet edhe finalja ku u mbyllen nė pjesė fushen e tyre, Amerika ka luajtur me 9 lojtare kunder Italisė edhe pse ketu
    nė USA futbolli nuk ėshtė shumė i preferuar, Futbollistet Amerikan dominuan nė
    lojė, mė 9 lojtarė i mbyllen Italianet nė pjesė fushen e tyre dhe arriten tė nxjerrin
    rezultat tė barabart.
    Po shihet qe si ke pare ndeshjet e Italise,...
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  15. #55
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anėtarėsuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Citim Postuar mė parė nga darwin
    pse, cfare ka thene ai lart qe nuk eshte e vertete? Ja po e them une.. lozen me mire se Gjermania, por vetem 1 ...
    Po edhe Zidan nje ndeshje lozi ashtu sic din aij,(me Brazili) dhe mori titullin, pse?sepse ka emer edhe Italia ashtu,...
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  16. #56
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    Citim Postuar mė parė nga Pasiqe
    Italia ka 70% te zoterimeve pasurore artistike sipas UNESCO-s. Dhe prandaj e kane kaq zili c'mbetet nga pjesa tjeter e botes. Pasi gjithe c'mbetet nga pjesa tjeter e botes ka vetem 30% te zoterimeve pasurore artistike (gjithnje sipas UNESCO-s).

    Nje popull artistesh, c'e ka per gje te fitoje nje kupe bote ne futboll. Asgje, shume kollaj eshte per ta. Vetem se italianet e snobojne kupen e botes dhe s'japin 100%. Kur lojtaret duan te shiten (si ne 1982 apo 2006), pasi skuadrat respektive do shkojne ne B ose C, ata motivohen dhe fitojne kupen e botes. Goxha e thjeshte.

    Te gjithe brazilianet po i imagjinoj skulptore dhe piktore qe u bien te fiket po te rrine me shume se dy dite pa krijuar.


    Sa pa lidhje.

  17. #57
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Postime
    459
    hapesi i sondazhit ka lene ca opsione pa permendur, keshtu qe nuk po votoj

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

  1. Lufta ballkanike dhe Shqipėria
    Nga Albin nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
  2. Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
  3. Goran Bregoviē pėr herė tė parė koncert nė Tiranė
    Nga BOKE nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 366
    Postimi i Fundit: 21-04-2006, 10:51
  4. Projekti i zhdukjes sė shqiptarėve - Ivo Andriq
    Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 26-02-2005, 18:46
  5. Roli i Italise ne Ballkan
    Nga Eni nė forumin Problemet ndėrkombėtare
    Pėrgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •