Close

Rezultati i Sondazhit: Kush kalon ne gjysme finale

Votues
41. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Fiton Italia paster (mbi nje gol diference)

  19 46.34%
 • Fiton Ukraina paster (mbi nje gol diference)

  2 4.88%
 • Fiton Italia me veshtiresi (nje gol diference)

  9 21.95%
 • Fiton Ukraina me veshtiresi (nje gol diference)

  8 19.51%
 • Fiton Italia me penallti

  0 0%
 • Fiton Ukraina me penallti

  3 7.32%
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 116
 1. #-19
  SPHINX
  Anėtarėsuar
  17-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  44
  Postime
  835

  ITALIA - Ukraina (3:0)

  Kush do perballet para gjigandeve Argjentine/Gjermani me 4 korrik. Shyqyr e kemi pushim ate dite do e shikojme ndeshjen rehat
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Isomer937 : 26-06-2006 mė 17:36
  Liberty, if it means anything, is the right to tell people what they don't want to hear.
  WCC 2006 ITALY

 2. #-18
  i/e regjistruar Maska e Arb
  Anėtarėsuar
  06-12-2002
  Vendndodhja
  Little Albania, NY
  Postime
  1,723
  Italia ashtu qorrovine, ne stilin e saj, do te jete ne gjysmefinale...
  Talent wins games, but teamwork wins championships.
  Micheal Jordan

 3. #-17
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Sikur te kishte shansa qe dy skuadrat te skualifikoheshin atehere kjo gje do ndodhte me Italine dhe Ukraninen, shum te dobta te dyja skuadrat.

 4. #-16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2004
  Mosha
  40
  Postime
  1,466
  Do te doja ta fitonit ukrainasit, por ne nje menyre ose tjeter do ta marrin italianet.

 5. #-15
  Wćy ųf tħé Šąwņ Maska e _Elena_
  Anėtarėsuar
  06-02-2006
  Postime
  975
  Fiton Italy dhe se luan topi

 6. #-14
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  985
  Fiton Ukraina ket radhe...!
  Kush do , le te vej bast...lol

  p.s Sa merak kam qe kur ta rrahin Italine , ai lojtari qe do shenoje golin ti drejtohet italianeve me gishtin e madh por jo tek goja por tek by'tha...lol , pisa lojtare qe shesin por'dhe edhe kur fitojne si kur'vat !
  ...

 7. #-13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-11-2002
  Postime
  1,509
  Jam shume i gezuar qe Italise i ra me Ukrainen. Zvicra do kishte qene pengese shume e veshtire pasi e favorizuar nga FIFA.

  Ukraina do jete nje fitore relativisht e lehte. 2-1 per Italine dhe Ukraina ne shtepi. Nuk kane eksperiencen e Italise ne aktivitete nderkombetare. Plus shpenzuan shume sot.

  Italia eshte skuadra me e mire e turneut dhe po fiton edhe kur eshte ne veshtiresi. Kjo eshte shenje qe fitorja finale e boterorit do jete me axurret, .
  Ignore List: Den Bossi

 8. #-12
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Anėtarėsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  39
  Postime
  1,116
  Citim Postuar mė parė nga AgainstAllOdds
  Fiton Ukraina ket radhe...!
  Kush do , le te vej bast...lol

  p.s Sa merak kam qe kur ta rrahin Italine , ai lojtari qe do shenoje golin ti drejtohet italianeve me gishtin e madh por jo tek goja por tek by'tha...lol , pisa lojtare qe shesin por'dhe edhe kur fitojne si kur'vat !

  Ec une ti po vejm bast si te dush zgjedh ca do

  Me mire te lozim kshu apo si ajo ndeshja e portokalleve mrom qe ngjnte si rakbi ?Ku ka me kurva lojtar se ata kur portugezet e nxorren topin jashte qe u lendu nje lojtar kur filloj prap ndeshja ata morren topin per vete ene ju drejtun portes

  Nejse se dolem jasht temes

  Ka dicka qe spo fuksionon mire te axurret nuk po arrijn ta bejne lojen ne menyren me te mire edhe lipi e dhjeu formacionin sot fut jaquinten qe mezi preki dy topa ku toni ishte mjaft mire ,mgjt me ukrainen besoj se do jet shume me lehte nuk eshte e nivelit te axurreve ukraina
  M&M

 9. #-11
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  36
  Postime
  1,500
  Italia pa pik problemi, mandej edhe do ja fus nja 3 copa ashtu te mira e te embela dhe do ja tregoj rugen ka ka ardhur, se jan komb. koti keto,...
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 10. #-10
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  36
  Postime
  1,500
  .......................
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 11. #-9
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Anėtarėsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  41
  Postime
  2,012
  Besoj se do jete ndeshja me me pak spektakel e botrorit.
  Megjithate kam deshire qe Sheva te shenoj golin e fitores per Ukrainen.... Ti iki mendja tifozave Milanist qe jan dhe me Italin
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

 12. #-8
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,328
  Per ket ndeshje do jet gati Nesta dhe me duket se Gattuso eshte i skualifikuar pasi mori karton me Cekin dhe me Australin!

 13. #-7
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  985
  Citim Postuar mė parė nga sLimShady
  Ec une ti po vejm bast si te dush zgjedh ca do

  Me mire te lozim kshu apo si ajo ndeshja e portokalleve mrom qe ngjnte si rakbi ?Ku ka me kurva lojtar se ata kur portugezet e nxorren topin jashte qe u lendu nje lojtar kur filloj prap ndeshja ata morren topin per vete ene ju drejtun portes
  Bastin e veme dhe paret ja japim Kolombit ti mbaje...nga 100 dollar via Western Union..lol
  Sa per portokallet , legjenda e tyre mbaroi me Van Basten ! Ka vite qe mundohen ti ngjasojne legjendes por s'kane force dhe ju eshte ba goli si obssession pasi s'arrijne te shenojne dot !
  Kurse Italianeve ( jo vetem italianeve por cdo skuadre ) mos i qofte hallall goli i fitores ne minuten e 93' te ndeshjes , plus qe me penallti ( e shtirur sade ) dhe kur bani golin ai Tottoja , fut gishtin ne goje a thu se ishte ndonji krenari e madhe fitorja me breke neper kembe ne minuten e 93 me nji penallti te pa merituar !
  Reagimi im i pare ishte...hajt se kane per t'ju fut ate gisht mbrapa kur te ndesheni me te Medhenjte !
  Per te mos dale nga tema..italianet s'kane sulmues , s'kane teknike kane vetem mbrojtje e cila ē'orientohet sapo ti hyje goli i pare..
  Do jemi dhe do flasim
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AgainstAllOdds : 26-06-2006 mė 22:39
  ...

 14. #-6
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Italianet nuk fituan kot. I ndihmoi fati...dhe fati zakonisht ndihmon me te miret.
  Australianet nuk paten ne 90 minuta asnje rast te paster goli. Italia pati tre. Loja duhej te ishte mbyllur qe ne pjese te pare.

  Kush njeh futbollin e di cfare diference ben mungesa e nje lojtari ne fushe.

  Ishalla nuk ben ndonje procke Ghana neser e rref Brazilin, se do ngelen pa goje gjysma e forumit.

  Ukraina ka lojtare te shpejte, po ka mesfushe mediokre. Italia po te rekuperoje Nesten, dhe po qe se Lippi nuk ben zgjidhje idiote ne sulm, duhet te kualifikohet pa shume kokecarje.
  Summertime baby!

 15. #-5
  <-----
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Postime
  985
  Ghana po rrahi Brazilin ka marr kupen mer Ihto !
  Futboll asht dhe gjithca ndodh por te mbahet per skuader e madhe tjetra dhe te fitoje me shpirt neper dhembe me skuadra dytesore ne kampionat...vallahi , ishalla keni fat me tej
  ...

 16. #-4
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Nje lojtar me teper ben diference te madhe. Sulmuesit i duhet te nderhyje si mesfushor, ne kohen qe i duhet atij te mbledh frymen per sulm.

  Arbitrat e kane bastardhu gjithe kampionatin, e megjithate e vetmja "surprize" deri tani ka qene fitorja e Portugalise kundra Hollandes.

  Gjithcka mund te ndodhe, po fakti eshte qe surprizat ne kete kampionat kane qene te pakta.
  Summertime baby!

 17. #-3
  PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
  Anėtarėsuar
  18-09-2005
  Vendndodhja
  somewherE
  Postime
  576
  Citim Postuar mė parė nga Ihti
  Italianet nuk fituan kot. I ndihmoi fati...dhe fati zakonisht ndihmon me te miret.
  Australianet nuk paten ne 90 minuta asnje rast te paster goli. Italia pati tre. Loja duhej te ishte mbyllur qe ne pjese te pare.

  .........................
  ktu tashi ja ke fut kot.... ne te gjithe 90 minuta te lojes topi u mbajt nga australianet ene qe me shume ne porten e Bufon..... shyqyr qe qe ne forma ai bufon sot se te kishte qen per italine do ishte a casa by now. Tashi spo them ca historije ka skuadra e italise... apo ca kan bere me para... apo derrci verci... po sot as qe lozen mire fare ene spaten noj rast te mire per gol.... tashi se i ndimoi fate... gje qe ndodh shpesh me ket skuader ....kjo eshte pune tjeter. Un ne fakt qesh me italine kete loje po me erdhi sh gjynof per australianet ne fund qe humben ne ate menyre. nejse mo

  ashtu sic e tha dikush tjeter ( se mbaj mend) ... italia kshu me te tilla fitore ene manovrime ka me shku deri ne gjysemfinale
  * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

  CrosiN Da Dead LiNe...Y


 18. #-2
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Anėtarėsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,720
  Te isha ukrainas,do pyesja veten,,,,,,,,,,,,,,,,120 nuk i bera gol bankave te Zvicres,si do mundem te shenoj e fitoj kunder italianeve qe e kane bere mbrojtjen si kalaja e Krujes?

  Kualifikohet Italia.
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 19. #-1
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Anėtarėsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Fito Italija padiskutim. 1-0 sa aq na duhet.

  Ehuu sa here ka per ta fut prap gishtin Totti ne goje dhe sa her keni per tu merzit ju.......

 20. #0
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Anėtarėsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  41
  Postime
  2,012
  Citim Postuar mė parė nga Lunesta
  Fito Italija padiskutim. 1-0 sa aq na duhet.

  Ehuu sa here ka per ta fut prap gishtin Totti ne goje dhe sa her keni per tu merzit ju.......

  Ju zonjush kishit deklaruar se do fitonin Italianet me tre gola. Nje do na e bente Totti nje Toni dhe nje Pirlo. Parashikim e vetem ne kete ndeshje e kishte bere albitri. Per fat te keq nuk doli fjala juaj.

  Po mos i fut ndonje gje tjeter Ukraina Tottit dhe shokve qe do luajn kundra Ukraines
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipėria
  Nga Albin nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Projektet greko-serbe pėr pastrim etnik
  Nga Drini_i_Zi nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 136
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 08:19
 3. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
 4. Goran Bregoviē pėr herė tė parė koncert nė Tiranė
  Nga BOKE nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 366
  Postimi i Fundit: 21-04-2006, 10:51
 5. Projekti i zhdukjes sė shqiptarėve - Ivo Andriq
  Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 26-02-2005, 18:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •