Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  V per Vendeta Maska e ORIONI
  Anėtarėsuar
  10-12-2003
  Vendndodhja
  Shkup-Prishtine-Ulqin-Tirane-Cameri
  Postime
  919

  Deshmitari Jahovait perzihet nga Shqiperia

  Fransua Pernie u gjet pa dokumente, kur njė studente nga Korēa e denoncoi pėr ngacmim Dėbohet nga Shqipėria njė francez, dėshmitar i Jehovait ----

  Prej 6 muajsh qėndronte nė mėnyrė tė parregullt nė Korēė----

  Njė qytetar francez, i njohur si anėtar i komunitetit tė dėshmitarėve tė Jehovait nė qytetin e Korēės, ėshtė dėbuar dje nga territori shqiptar.

  Motivacioni i kėtij vendimi, qė ėshtė shoqėruar edhe me njė gjobė prej 500 eurosh, ishte mungesa e dokumentacionit tė nevojshėm, por mėsohet se policia e ka marrė kėtė vendim pas njė denoncimi pėr ngacmim tė njė vajze korēare. Francezi i dėbuar ėshtė Fransua Pernie (Franēois Perniet), i moshės 67 vjeē. Burimet zyrtare tė policisė sė Korēės sqaruan dje se vendimi pėr dėbimin nuk ėshtė nisur aspak nga aktiviteti i francezit 67-vjeēar, si dėshmitar i Jehovait, por pėr njė sjellje personale tė tij. Gjatė kohės sė qėndrimit nė qytetin e Korēės, 67-vjeēari Pernie frekuentonte selinė e dėshmitarėve tė Jehovait nė kėtė qytet. Pikėrisht kėtu ai ėshtė njohur me njė vajzė tė re, tė cilės i kishte propozuar lidhje martesore, ndonėse mosha e tyre kishte njė diferencė tė madhe. Nė kėto rrethana, vajza, identiteti i sė cilės nuk u bė i ditur dhe familja e saj nuk e kanė pranuar njė lidhje tė tillė dhe e kanė refuzuar propozimin e francezit, duke ia bėrė tė qartė se shkak ishte mosha e tij e thyer. Kjo ndodhi e detyroi vajzėn tė largohet nga shoqata fetare. Por largimi nga shoqata nuk e pengoi Fransuanė 67- vjeēar tė vazhdonte tė kėmbėngulte me propozimin e tij pėr martesė. Francezi i ngeshėm e ndiqte ngado vajzėn, qė tashmė kishte lėnė jetėn e komunitetit fetar, ndiqte studimet nė universitet dhe kishte njė tė dashur. Nė kėto kushte, vajza i ėshtė drejtuar policisė, ku ka bėrė njė denoncim. Pikėrisht pas kėtij denoncimi ndaj dėshmitarit tė Jehovait tė ardhur nga Franca, kanė nisur verifikimet dhe ėshtė konstatuar se ai qėndronte nė mėnyrė tė parregullt nė Korēė. Sipas tė dhėnave, Fransua Pernie nuk kishte dokumente qėndrimi pėr nė Shqipėri. Vetė shtetasi francez u ka thėnė policėve se nė muajin prill tė kėtij viti i ka humbur pasaporta dhe se ka bėrė pėr kėtė edhe njė deklaratė nė polici. Ai gjithashtu tha se ndėrkaq kishte paraqitur dokumentacionin e nevojshėm pėr t’u pajisur me leje qėndrimi nė Korēė. Sipas policisė, 67-vjeēari francez, dėshmitar i Jehovait, nuk dispononte dokumente tė plota pėr tė fituar leje qėndrimi nė Shqipėri. Pernie ka qenė disa herė mė parė nė Korēė, i pajisur me leje qėndrimi njėmujore. Ai ka ardhur fillimisht nė qytetin e Korēės nė vitin 2004 dhe menjėherė u bashkua me dėshmitarėt e Jehovait, ku edhe u njoh me vajzėn nga Korēa, tė cilės i propozoi martesė. Shqetėsimet qė ai krijoi me sjelljen ndaj vajzės, bėnė qė shoqata ku ai aktivizohej ta pėrjashtonte nga radhėt e saj. Pas skadimit tė lejes sė fundit tė qėndrimit, prej 6 muajsh francezi qėndronte nė mėnyrė tė parregullt nė Korēė. Policia lokale, duke parė dhe mungesėn e dokumentacionit, vendosi qė ta dėbojė francezin dėshmitar tė Jehovait dhe me largimin e tij u angazhua policia kufitare.

  Gazeta Shqip 23/6/2006

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Cappuccino
  Anėtarėsuar
  01-12-2005
  Vendndodhja
  N'bisht t'ballanes
  Postime
  311
  Mire ia kane bere. Eshte dashur edhe t'i rexhet ***** me hithra si perkujtim per marrzirat e tij ne Shqiperi.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  901
  Deshmitari Jahovait perzihet nga Shqiperia

  NUK DO THOJA MIR JA KAN BER UNE KATOLIK JAM PER VETE ,POR JO JAHOVAI
  por edhe keq sua kan ber se kan shum rreklama dalin neper gjith boten dhe japin komente per ate fe .

  Te pakten te kishin dit te rrinin zdo i largote njeri . une jetoj ne belgjike dhe per dit pas dere i kam kete fe qe vin dhe me bejne rreklama seshte fe ajo fe qe do te bej rreklama shpi per shpi te pakten kshu them une


  Kaloni mir rrespekte
  Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

 4. #4
  Allahu te shikon kudo.... Maska e i fundit
  Anėtarėsuar
  22-05-2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  244

  Thumbs down

  Mire ia kane bere. Eshte dashur edhe t'i rexhet ***** me hithra si perkujtim per marrzirat e tij ne Shqiperi
  Eh do ishte mire,porse kush ta beje? Se akoma nuk po u mbushet menja ketyre shqipove tane....
  Nejse nje me pak per ti futur njerezit ne batak...
  me mire vone sesa kurre....

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2006
  Postime
  182
  Shyqyr Zotit, me ne fund.

 6. #6
  fushori Maska e Ermal 22
  Anėtarėsuar
  19-07-2005
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  549
  Kishte hall per tu martuar plaku dhe me vrap iu bashkua nje grupi fetar per te rritur mundesite e gjuetise. Mire ja bene qe e perzune se jo vetem theu ligjet me shembullin e tij jo te krishtere, por dhe i dha shkak te taneve te postojne gjithe gezim, sidomos nga ata qe mbajne firma rreklamuese per fene e vet.

Tema tė Ngjashme

 1. Dosja e krimit politik në Kosovë
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 295
  Postimi i Fundit: 09-10-2012, 15:05
 2. Gjykata dėnon Sali Veselin pėr vrasjen e Ekrem Rexhės, komandat Drinit
  Nga kosovar nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 94
  Postimi i Fundit: 07-12-2011, 06:31
 3. Ku humbi MJAFT-i ?
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2006, 19:07

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •