Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 139
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170  Faleminderti nė vizitėn e webfaqės s'ime.

  Ju dėshiroj disponim tė kėndshėm.

  Shefqet Emini
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ShEmini : 04-06-2006 mė 05:15

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170
  [QUOTE=drini_nė_TR]Pėrshėndetje dhe Mirėseardhje nė Galerinė Virtuale tė Piktorėve Shqiptar.

  Nė kėtė nėnforum tė Artit ēdokush ėshtė i ftuar qė tė sjelli punimet vetjake nė pikturė, dhe t'i ndaj midis pjesėmarrėsve tė forumit. Kėtu mund tė thoni diēka rreth personit tuaj, rreth jetės tuaj, por edhe rreth historisė sė secilės pikturė, dhe ēfarė ajo paraqet pėr ju emocionalisht. Kėtu mund tė keni besim tė plotė ndaj stafit tė FSHsė, dhe ndaj mbrojtjes tuaj si autorė i veprave vetjake. Gjithashtu kėtu mund tė merrni edhe komentet dhe kritikat nga antarėt artdashės tė forumit.

  Kjo Galeri i pėrkushtohet piktorėve Shqiptarė qė ndodhen anembanė botės, dhe pėr ta mbajtur gjallė Artin Shqiptarė. Gjallėria qė sjellin pikturat tuaja si tėrėsi ėshtė tepėr jetike pėr tė sjellur kritikat dhe komentet ndaj pikturave tė Artistėve tanė, dhe gjithashtu pėr ta mbajtur gjallė kėtė fole tė Piktorėve Shqiptarė.

  Nė kėtė Galeri mund tė sillni materjale tė piktorėve qė keni djeni, por gjithnjė nėse diēka e tillė ėshtė me pėlqimin e tyre. Nėse nė faqen e internetit tė ndonjė piktori Shqiptarė ndalohet shprehimisht shkėputja e pamjeve tė pikturave me copy/paste, at'herė kėto pamje ėshtė mirė qė t'mos postohen nė Forum. Nė ktė rastė mund tė sillni linkun e faqes, dhe ne mund tė diskutojmė pėr to nga faqja ku ndodhen. Nėse ju keni njohuri pėr ndonjė piktor Shqiptarė, pėr jetėn e tij/saj, ose pėr stilin qė ky Piktorė pėrdor, jeni mėse tė ftuar t'i postoni kėtu.

  Nė Forumin Shqiptar, e drejta e autorit ėshtė e rezervuar, ndaj mund tė keni mirėbesimin e plotė tė komunitetit tonė. Kur tė postoni imazhet e pikturave, dua t'ju kujtoj se madhėsia maksimale e fotove qė lejohet ėshtė 600x600 piksela, dhe ajo nė memorie ėshtė 100kb. Gjithashtu, megjithėse shumė tema mund tė mos marrin shumė pėrgjigje, ato do tė vizitohen prap nga shumė vizitorė. Shumė prej tyre preferojnė veēse t'i vėshtrojnė.

  Tani veēse mbahuni fort nė karrigen e kompjuterit tuaj, njė kafe ose ēaj nė dorėn tjetėr, dhe veēse shijo Galerinė e Piktorėve Shqiptarė!  Kombi jonė i ka tė gjitha ngjyrat, duhet veēse pikturuar qielli dhe
  njėrzit pėr t'i dhėnė atij jetė.
  [/QUOTE]

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170
  [QUOTE=drini_nė_TR]Pėrshėndetje dhe Mirėseardhje nė Galerinė Virtuale tė Piktorėve Shqiptar.

  Nė kėtė nėnforum tė Artit ēdokush ėshtė i ftuar qė tė sjelli punimet vetjake nė pikturė, dhe t'i ndaj midis pjesėmarrėsve tė forumit. Kėtu mund tė thoni diēka rreth personit tuaj, rreth jetės tuaj, por edhe rreth historisė sė secilės pikturė, dhe ēfarė ajo paraqet pėr ju emocionalisht. Kėtu mund tė keni besim tė plotė ndaj stafit tė FSHsė, dhe ndaj mbrojtjes tuaj si autorė i veprave vetjake. Gjithashtu kėtu mund tė merrni edhe komentet dhe kritikat nga antarėt artdashės tė forumit.

  Kjo Galeri i pėrkushtohet piktorėve Shqiptarė qė ndodhen anembanė botės, dhe pėr ta mbajtur gjallė Artin Shqiptarė. Gjallėria qė sjellin pikturat tuaja si tėrėsi ėshtė tepėr jetike pėr tė sjellur kritikat dhe komentet ndaj pikturave tė Artistėve tanė, dhe gjithashtu pėr ta mbajtur gjallė kėtė fole tė Piktorėve [IMG][/IMG]Shqiptarė.

  Nė kėtė Galeri mund tė sillni materjale tė piktorėve qė keni djeni, por gjithnjė nėse diēka e tillė ėshtė me pėlqimin e tyre. Nėse nė faqen e internetit tė ndonjė piktori Shqiptarė ndalohet shprehimisht shkėputja e pamjeve tė pikturave me copy/paste, at'herė kėto pamje ėshtė mirė qė t'mos postohen nė Forum. Nė ktė rastė mund tė sillni linkun e faqes, dhe ne mund tė diskutojmė pėr to nga faqja ku ndodhen. Nėse ju keni njohuri pėr ndonjė piktor Shqiptarė, pėr jetėn e tij/saj, ose pėr stilin qė ky Piktorė pėrdor, jeni mėse tė ftuar t'i postoni kėtu.

  Nė Forumin Shqiptar, e drejta e autorit ėshtė e rezervuar, ndaj mund tė keni mirėbesimin e plotė tė komunitetit tonė. Kur tė postoni imazhet e pikturave, dua t'ju kujtoj se madhėsia maksimale e fotove qė lejohet ėshtė 600x600 piksela, dhe ajo nė memorie ėshtė 100kb. Gjithashtu, megjithėse shumė tema mund tė mos marrin shumė pėrgjigje, ato do tė vizitohen prap nga shumė vizitorė. Shumė prej tyre preferojnė veēse t'i vėshtrojnė.

  Tani veēse mbahuni fort nė karrigen e kompjuterit tuaj, njė kafe ose ēaj nė dorėn tjetėr, dhe veēse shijo Galerinė e Piktorėve Shqiptarė!  Kombi jonė i ka tė gjitha ngjyrat, duhet veēse pikturuar qielli dhe
  njėrzit pėr t'i dhėnė atij jetė.
  [/Q[IMG]
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ShEmini : 04-06-2006 mė 06:04

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170  Kėto piktura vaji jan tė punuara nė vitin 2003

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170
  Figurative abstract expressionism


  Dovetailed:
  - Member of foundation art centre ' Zef Kolombi ' Ferziaj -
  Kosovo as from 1982;

  - President of the foundation Kunstcentrum'Zef Kolombi
  Ferziaj - Kosovo as from 1988-1992

  - Assosiation of the Artistes Yugoslaves of the doctor
  Plastiques
  - Artis figurative assosiation of the Kosovavanaf 1989;

  - AIDA as from 1994

  - Foundation art centre keeps out omstr. 2003;

  - Foundation symbiosis Sittard as from 2003;  Exposities:

  1981 Zef Kolombi galerie Ferizaj Kosovo group

  1982 Zef Kolombi galerie Ferizaj Kosovo group

  1983 private galerie Ferizaj group

  1983 Belgrado galerie ex - Jugoslavie group

  1983 zagreb galerie ex - Jugoslavie group

  1983 sarajevo galerie ex - Jugoslavie group

  1984 fair galerie Prishtina Kosovo jumps group

  1984 autumn fair galerie Prishtina Kosovo group

  1985 private galerie Prishtina Kosovo group

  1987 VII biennale vor drawing Prishtina Kosova group

  1988 stupidly culture government Shtimje Kosovo solo

  1990 autumn 16de biennale Prishtina Kosova group

  1990 XVII fair galerie Prishtina Kosova group jumps

  1991 theatre fair Prishtina Kosovo group

  1992 stupidly culture government Shtimje Kosovo solo

  1993 bank government Unaryd Sweden solo

  1993 Unaryd galerie Sweden group

  1995 reception centre Utrecht solo government

  1996 Triumfatokerk Utrecht solo galerie

  1996 park eye in already Utrecht group government

  1996 peace church Utrecht solo galerie

  1996 Wommat district Duurstede ate solo galerie

  1996 reception centre Utrecht group government

  1996 Ekko Utrecht solo government

  1996 FNV Utrecht solo government

  1997 churchchurch church Utrecht group or galerie

  1997 buurthuis the toll Utrecht group government

  1997 peace church Utrecht group or galerie

  1997 rural church Abc-old one group or galerie

  1997 Wommat district Duurstede ate solo galerie

  1999 mill court keep out solo galerie

  2000 old café keep out the currency private solo

  2000 town hall keep out solo government

  2002 St. Teu niche vault keeps out solo government

  2003 public library Nederweert solo government

  2003 Fontys end courts solo government

  2003 kunstuitleen Tienschuur group keeps out museum

  2003 keep out art in look solo private

  2003 OBS ' ' the grass shop keeps out solo government

  2004 kunstuitleen Tienschuur group keeps out museum

  2004 keep out art in look solo private

  2004 Arti et Amicitiae Amsterdam group museum

  2004 Vredenburg Utrecht group or museum

  2004 royal schouwburg The Hague group or museum

  2005 mill court group keeps out galerie

  2005 Reasons to love the earth Utrecht group museum

  2005 foundation keep out art centre solo private

  2005 Marziart Hamburg, Germany group galerie

  2005 mill court keep out, the Netherlands solo galerie

  2005 keep out Paterskerk, the Netherlands group

  2006 keep out mill court, the Netherlands group galerie

  2006 dig cigar factory, the Netherlands galerie group
  Publications:


  1982 Newspaper Zėri i rinis

  1982 October newspaper Rilindja

  1983 Newspaper Zėri i rinis

  1983 Newspaper Rilindja

  1987 June newspaper Rilindja 1990 newspaper Rilindja

  1994 Book Drite ne lirikum

  1995 March television TV the Netherlands 2 reportage

  1996 Newspaper utrechts nieuwsblad

  1996 March radio first left third Right

  1996 February profession booklet cultural rondje television

  Reportage Utrecht February

  1997 Profession booklet cultural rondje

  1999 November television TV keeps out interview

  1999 December newspaper daily the limburger

  2002 April newspaper country of keep out

  2003 April book album Artium

  2003 March newspaper Fontys

  2003 May documentation and information of foundation centre
  keep out

  2003 April newspaper the trumpet

  2003 July newspaper Fontys

  2003 July newspaper Koha ditore

  2005 July newspaper the trumpet

  2005 July newspaper country of keep out

  2005 July newspaper Epoka e re

  2005 August news the exactly albart

  2005 August newspaper Zėri diaspora

  2005 August newspaper Hamburg live

  2005 August newspaper Hoheluftbrucke

  2005 September newspaper Hamburg Abendblatt

  2005 October newspaper Bota sot

  2005 October newspaper Zėri diaspora

  2005 October news the exactly albart

  2005 November newspaper Sunday news

  2005 December book bald branch sing for green

  2005 December newspaper Zėri diaspora

  2005 January art, cultuur and rotary

  2006 January news the exactly albart

  2006 February newspaper Zėri diaspora

  2006 February newspaper Bota Sot diaspora

  2006 March newspaper Zėri diaspora

  2006 May newspaper Bota sot

  2006 May newspaper Bota sot diaspora

  2006 May newspaper Lajmi

  2006 May newspaper Zėri diaspora

  2006 May newspaper Bota Sot diaspora

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170  Pikturė- vaj pėlhurė[/QUOTE]

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170


  Pikturė nė vaj furnir
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ShEmini : 04-06-2006 mė 22:04

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170  Pikturė nė vaj furnir
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ShEmini : 04-06-2006 mė 22:06

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170  Pikturė nė vaj furnir
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ShEmini : 04-06-2006 mė 22:08

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170


  Kosova

  Pikturė- vaj pėlhurė

  140x100
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ShEmini : 04-06-2006 mė 22:18

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170  Pikturė nė vaj furnir
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ShEmini : 04-06-2006 mė 22:11

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e ShEmini
  Anėtarėsuar
  25-05-2006
  Vendndodhja
  Holand
  Mosha
  63
  Postime
  170  Pikturė- vaj pėlhurė

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •