Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 41
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-06-2007
  Postime
  173

  Smile

  Pas tri orėve spektakėl tė nivelit tė lartė mes 12 tė rinjsh, shumė prej tė cilėve talente tė mirėfillta, mbrėmja televizive e "Canale5" e 15 qershorit, e titulluar "Sfida e Talenteve", do tė kurorėzonte fituese Anbeta Toromani.
  Nje ekzekutim nga kjo mbremje dhe vleresimi maksimal i jurise. :)

  Anbeta e Josč "Assassin's Tango"


 2. #22
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Oni dhe Anbeta, nė gjyq. Ish-ēifti, sherr pėr 53 mijė euro

  "Gjykata vendos rrėzimin e padisė, si tė pabazuar nė prova e nė ligj. Shpenzimet gjyqsore i ngarkohen paditėses Bujana Toromani. Kundėr kėtij vendimi mund tė bėhet ankim nė Gjykatėn e Apelit Tiranė brenda 15 ditėve nga e nesėrmja e shpalljes sė tij...".
  Me kėto fjalė fillon vendimi i Gjykatės sė Tiranės qė lidhet me dy emra tė njohur tė botės sė spaktaklit, por edhe pretendentė pėr tregtarė tė vegjėl. Ēfarė ka ndodhur?
  Oni Pustina dhe Bujana Toromani (motra e Ambeta Toromanit) kishin njė llogari tė pėrbashkėt bankare nė bankėn S.P., nė Tiranė dhe vendosnin e tėrhiqnin lekė sipas nevojave qė kishin pėr tė drejtuar njė dyqan qė kishte hapur Oni.

  Bujana kryente derdhjen e lekėve dhe tėrheqjen edhe nė mungesė tė Onit. Nė atė llogari bankare kishte rreth 53 mijė euro, tė cilat Oni i kishte tėrhequr dhe Bujana pretendonte se aty kishte pjesė edhe vetė ajo.

  Gjykata, pasi dėgjoi pretendimet e palėve, vendosi tė rrėzojė kėrkesėn e Bujanės, duke cilėsuar tė drejtė vendimin e Onit qė lekėt i takonin atij dhe jo Ambetes apo motrės sė saj. Pėr kėtė kishin njė prokurė tė posaēme tė firmosur nga tė dy pėr tėrheqjen e lekėve. Ndėrkohė, Ambeta kishte shitur aksionet e saj te vetė Oni.
  Ka mbaruar me kaq?? Jo! Kjo qė shkruam mė sipėr ėshtė vetėm padia e parė. Ka edhe njė padi tė dytė. Ambeta ka kėrkuar qė shitja e aksioneve tė saj te dyqani tė shpallet e pavlefshme. Gjyqi pėr kėtė padi tė dytė vazhdon. (Nė dy tabelat shoqėruese, janė tė dhėnat e hollėsishme mbi kėto dy padi).

  PADIA E PARĖ
  Nr. i Ēėshtjes: 5026
  Dt. e regjistrimit: 19.01.2010
  Paditėsit: Bujana Toromani
  Tė paditurit: Fation Pustina
  Lloji i Ēėshtjes: Padi Begatim Pa Shkak (Neni 655-658)
  Objekti: Detyrim i palės sė paditur pėr tė mė kthyer shumėn e begatuar pa shkak
  Gjyqtari: Agim Bendo
  Nr. i vendimit: 5375
  Dt. e vendimit: 29.06.2010
  Men. Pėrfundimit: Rrėzuar


  PADIA E DYTĖ
  Nr. i Ēėshtjes: 8803
  Dt. e regjistrimit: 04.05.2010
  Paditesit: Anbeta Toromani
  Te paditurit: Fatjon Pustina
  Gjyqtari: Fatime Decolli
  Objekti: - Konstatimin si absolutisht tė pavlefshėm tė aktit noterial prokurė e posaēme datė 15.10.2009 pėrpiluar nga noteri Xhevdet Hamzaj.
  - Konstatimin si absolutisht tė pavlefshėm tė aktit noterial: "Marrėveshje shitblerje kuotash tė vėrtetuar nga noteri Julian Zhelegu.
  - Rregullimin e pasojave qė kanė sjellė aktet e mėsipėrme, duke vendosur perfundimsht kalimin e pjesėve tė kapitalit (objekt i mareveshjes pėr shitblerjen e kuotave) paditėses Anbeta Toromani.

  Shekulli

  Ps. Sa vuajne dhe keta te shkretet lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [Perla] : 04-07-2010 mė 06:27
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  "Gjykata vendos rrėzimin e padisė, si tė pabazuar nė prova e nė ligj. Shpenzimet gjyqsore i ngarkohen paditėses Bujana Toromani. Kundėr kėtij vendimi mund tė bėhet ankim nė Gjykatėn e Apelit Tiranė brenda 15 ditėve nga e nesėrmja e shpalljes sė tij...".
  Me kėto fjalė fillon vendimi i Gjykatės sė Tiranės qė lidhet me dy emra tė njohur tė botės sė spaktaklit, por edhe pretendentė pėr tregtarė tė vegjėl. Ēfarė ka ndodhur?
  Oni Pustina dhe Bujana Toromani (motra e Ambeta Toromanit) kishin njė llogari tė pėrbashkėt bankare nė bankėn S.P., nė Tiranė dhe vendosnin e tėrhiqnin lekė sipas nevojave qė kishin pėr tė drejtuar njė dyqan qė kishte hapur Oni.

  Bujana kryente derdhjen e lekėve dhe tėrheqjen edhe nė mungesė tė Onit. Nė atė llogari bankare kishte rreth 53 mijė euro, tė cilat Oni i kishte tėrhequr dhe Bujana pretendonte se aty kishte pjesė edhe vetė ajo.

  Gjykata, pasi dėgjoi pretendimet e palėve, vendosi tė rrėzojė kėrkesėn e Bujanės, duke cilėsuar tė drejtė vendimin e Onit qė lekėt i takonin atij dhe jo Ambetes apo motrės sė saj. Pėr kėtė kishin njė prokurė tė posaēme tė firmosur nga tė dy pėr tėrheqjen e lekėve. Ndėrkohė, Ambeta kishte shitur aksionet e saj te vetė Oni.
  Ka mbaruar me kaq?? Jo! Kjo qė shkruam mė sipėr ėshtė vetėm padia e parė. Ka edhe njė padi tė dytė. Ambeta ka kėrkuar qė shitja e aksioneve tė saj te dyqani tė shpallet e pavlefshme. Gjyqi pėr kėtė padi tė dytė vazhdon. (Nė dy tabelat shoqėruese, janė tė dhėnat e hollėsishme mbi kėto dy padi).

  PADIA E PARĖ
  Nr. i Ēėshtjes: 5026
  Dt. e regjistrimit: 19.01.2010
  Paditėsit: Bujana Toromani
  Tė paditurit: Fation Pustina
  Lloji i Ēėshtjes: Padi Begatim Pa Shkak (Neni 655-658)
  Objekti: Detyrim i palės sė paditur pėr tė mė kthyer shumėn e begatuar pa shkak
  Gjyqtari: Agim Bendo
  Nr. i vendimit: 5375
  Dt. e vendimit: 29.06.2010
  Men. Pėrfundimit: Rrėzuar


  PADIA E DYTĖ
  Nr. i Ēėshtjes: 8803
  Dt. e regjistrimit: 04.05.2010
  Paditesit: Anbeta Toromani
  Te paditurit: Fatjon Pustina
  Gjyqtari: Fatime Decolli
  Objekti: - Konstatimin si absolutisht tė pavlefshėm tė aktit noterial prokurė e posaēme datė 15.10.2009 pėrpiluar nga noteri Xhevdet Hamzaj.
  - Konstatimin si absolutisht tė pavlefshėm tė aktit noterial: "Marrėveshje shitblerje kuotash tė vėrtetuar nga noteri Julian Zhelegu.
  - Rregullimin e pasojave qė kanė sjellė aktet e mėsipėrme, duke vendosur perfundimsht kalimin e pjesėve tė kapitalit (objekt i mareveshjes pėr shitblerjen e kuotave) paditėses Anbeta Toromani.

  Shekulli

  Ps. Sa vuajne dhe keta te shkretet lol
  kur te del pija, vujtje o gjithmone.

  ambeta kshu duket e mire, por te motren e ka palle fare.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #24
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Po e mire e mire, s'po e shan njeri, ama kur jane parate ne mes, i nxjerrin thonjte te gjithe :D
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #25
  Ju keni fituar 1 pik Maska e naqeta
  Anėtarėsuar
  05-10-2007
  Vendndodhja
  Ne toke !
  Postime
  439
  Po mire ēfare na duhen neve problemet familjare qe kane personat ,ka familja pa llafe ,sidomos kur flitet per pasuri .
  Pordhet e Onit nuk jane me te pakta ,nuk e di si e mori ajo ate ...
  A ju pelqen si artiste Ambeta ,a ju jep emocione ?
  Kjo mjafton ,lejeni familjaret ti zgjidhin vete ,o me gjykate problemet qe kane .
  A don, e s'din, a din e s'don !

 6. #26
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  E ne fakt Oni ... kush e merr Onin lool
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 7. #27
  Ju keni fituar 1 pik Maska e naqeta
  Anėtarėsuar
  05-10-2007
  Vendndodhja
  Ne toke !
  Postime
  439
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  E ne fakt Oni ... kush e merr Onin lool
  Bukuria eshte merite e natyres ....shume here nuk mjafton lol
  A don, e s'din, a din e s'don !

 8. #28
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  si yll eshte AMBETA

 9. #29
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Ambeta, rikthim si soliste nė skenėn italiane

  Dukej sikur njė puhi frynte nė skenė, kur nė tė ngjitej Ambeta Toromani. E lehtė, gati e tejdukshme, me njė delikatesė tė pėrsosur. Por ca ndryshime jo pak tė rėndėsishme nė jetėn private, duket se kanė lėnė pak nė hije profesionin. Ndarja me modelin Oni Pustina, njė padi kundėr kėtij tė fundit e pastaj njė lidhje e re nė horizont pėr balerinėn, kanė zėnė faqet e shtypit rozė, nė Shqipėri e Itali pėr njė kohė tė gjatė. Por tanimė duket se ujėrat janė qetėsuar disi e Ambeta vijon karrierėn e saj artistike, me tė njėjtin sukses si mė parė. Pėr tė tretėn verė, Ambeta kthehet nė skenėn madhėshtore tė Sferisterios sė Maceratės, me pjesėmarrjen nė njė pjesė lirike. Pas pjesėmarrjes nė operėn "Makbeth" nė vitin 2007, nė rolin e shtrigės Ekatė, dhe "Karmen" nė vitin 2008, Ambeta ngjitet nė kėtė skenė me njė tjetėr vepėr.

  Nė mbrėmjen e 1 gushtit, balerina shqiptare do tė ngjitet si soliste nė pjesėn "I lombardi alla prima crociata", me muzikė tė Giuseppe Verdit, libret tė Temistocle Solera. Vepra ngjitet nė skenė nėn koreografinė e Gheorghe Iancut dhe regji, skenografi dhe kostumografi tė Pier Luigi Pizzi-t. Gheorghe Iancu ėshtė njė koreograf dhe yll ndėrkombėtar i baletit, formuar nė shkollėn e Bukureshtit. Pėr vite me radhė balerin i parė nė ēift me balerinėn e madhe Carla Fracci, pjesėmarrės nė vepra tė suksesshme nė skenat mė tė rėndėsishme dhe koreograf i sa e sa pjesėve. Pasi ka vėnė disa pjesė nė skenėn e Arenės Sferisterio, si "Aida" (2006), "Turandot" (2006), "Makbeth" (2007), "Karmen" (2008), "Kleopatra" (2008), etj., nė edicionin e kėtij viti, firmėn e tij mbajnė tre vepra: "Faust" mė 30 korrik, "La forza del destino" mė 31 korrik dhe "I Lombardi alla prima crociata" mė 1 gusht, nėn dirigjimin e Jean-Luc Tingaud pėr kryeveprėn e Gounod dhe tė Daniele Callegari pėr dy veprat e Giuseppe Verdit. Koreografi, i cili shpesh herė ka qenė i ftuar nė programin "Amici" tė Maria De Filippi-t, nuk mund tė bėnte pjesė tė veprave tė tij edhe balerinėn shqiptare, interpretimin e sė cilės ai ka mundur ta adhurojė gjatė netėve tė spektaklit. Tanimė ajo ėshtė nė kulmin e provave.

  Pas njė viti tė ngjeshur, e impenjuar pėr muaj me radhė nė "Amici", njė nga spektaklet mė tė suksesshme italiane, qė transmetohet nė "Canale 5", ajo duhet tė hyjė nėn lėkurėn e njė personazhi tė ri. Nėse tek "Makbeth" duhet tė luante rolin e njė shtrige, e cila me magjinė e saj bėri pėr vete gjithė publikun italian, tek "Karmen", duhet tė ishte cigania rebele, tanimė duhet tė ndryshojė tėrėsisht drejtim. Pėr herė tė parė "I Lombardi alla prima crociata" ("Lombardėt nė kryqėzatėn e parė") ėshtė vėnė nė skenė nė teatrin "La Scala" mė 11 shkurt tė vitit 1843. Drama lirike me katėr akte ka njė subjekt me temė fetare, gėrshetuar me skena dėnimesh, lutjesh, pagėzimesh dhe kryqėzatash.

  Nuk ka si Ambeta
  Nė shkollėn e "Amici"-t, ajo ėshtė etaloni. Pėr disa prej pedagogėve, qė kanė vite qė bashkėpunojnė nė kėtė program, mes tė cilave edhe e mbesa e Adriano Celentanos, Alessandra Celentano, asnjė balerinė konkurrente nuk ėshtė "e denjė" pėr t'u ngjitur nė skenė, nėse nuk i ngjan sado pak balerinės shqiptare. Pasi ajo demonstron njė pjesė koreografike, aspirantja pėr balerinė, qė kėrcen pas saj, nuk i hyn mė askujt nė sy. Dhe nuk bėhet fjalė vetėm pėr anėn interpretative, e cila tanimė nuk vihet nė diskutim nga askush, por edhe pėr fizikun e saj. Balerinave tė reja u rekomandohet tė bėhen si Ambeta, edhe pse kjo nuk ėshtė aq e thjeshtė. Edhe vetė balerina shqiptare nuk e ka pasur tė thjeshtė. Ka qenė njė rrugė e gjatė deri nė perfeksion. Shumė lodhje dhe punė, deri sa tė bindte njerėzit e duhur. Por tanimė ajo konsiderohet si "asi nėn mėngė" i programit tė Maria De Filippit.

  Njė pikė e fortė e balerinės ishte pa dyshim formimi nė Shkollėn e baletit nė Tiranė dhe puna si soliste nė Teatrin Kombėtar tė Operės dhe Baletit, ku ka interpretuar edhe nė role tė rėndėsishme nė veprat "Zhizel", "Don Kishoti", "Hirushja", "Karmen", etj. Nė sezonin 2002-2003 konkurron nė shkollėn "Amici", duke arritur deri nė finale dhe menjėherė u pėrzgjodh nga regjisori Patrick Rossi Gastaldi, pėr tė interpretuar nė shfaqjen e tij "L'Histoire du soldat" me Rocco Papaleo. Prej asaj kohe, ajo ėshtė pjesė e trupės sė balerinėve profesionistė tė shkollės, por ndėrkohė ka vijuar edhe me projekte individuale. Publikisht, nė ekranin italian, ajo ėshtė ftuar nga balerina Carla Fraci, tė punojė nė teatrin e Romės. Gjatė kėtyre viteve ėshtė nderuar edhe me ēmime, si "Gino Tani" (2004)dhe "Danza&Danza" (2005).

  Alma Mile - Panorama
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 10. #30
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,799
  Postimet nė Bllog
  3
  Anbeta Toromani: Oni Pustina mė vodhi 100 mijė euro, Adi Krasta mė zhgėnjeu

  Anbeta Toromani: Oni mė shkatėrroi jetėn dhe mė vodhi milionat e parave nga banka.
  Gazetat rozė nė Itali kanė dalė me tituj “Amici 12”, Lamtumirė Belen, Stefano e Anbeta!” Por balerina shqiptare, qė ka bėrė njė karrierė pėr t’u admiruar nė Itali, pohon se kėto janė thjesht thashetheme, pasi ajo do tė jetė pėrsėri te “Amici”. E gjithsesi kėtė herė balerina me famė nė Itali, Toromani, i ka ēuditur gazetarėt ndėrsa ka vendosur tė japė njė konferencė pėr shtyp pėr njė ēėshtje krejtėsisht private, mes saj dhe ish-tė fejuarit, modelit Oni Pustina. Pasi nuk kanė mundur ta zgjidhin vetė kėtė ēėshtje, ajo ndodhet nė Tiranė pėr 24 orė, pasi dje ka humbur pėrfundimisht ēėshtjen gjyqėsore me Pustinėn. Pas apelimit tė ēėshtjes nga Toromani, proces qė u mbyll nė janar tė kėtij viti nė favor tė Pustinės, Gjykata e Apelit ka zhvilluar dje njė seancė duke lėnė nė fuqi sėrish vendimin e Gjykatės sė Tiranės, e duke mos i dhėnė mundėsinė e rikthimit tė parave, qė balerina pretendon se ai ia ka marrė me mashtrim pas bashkėjetesės 6-vjeēare. Njė vendim gjyqėsor i shpallur pak para mbylljes sė vitit 2011 rrėzoi pretendimet e balerinės Toromani pėr tė shpallur tė pavlefshėm kalimin e disa kuotave kapital tė saj nė njė shoqėri nė emrin e modelit Pustina. Bėhej fjalė pėr dy kuota kapitali tė shoqėrisė “EU 2008” sh.p.k. nga paditesja Anbeta Toromani tek Fatjon Pustina, kuota me vlerė 11.507.813 lekė. Pasi ka dalė e humbur dhe e zhgėnjyer nga kjo procedurė gjyqėsore e hapur ndaj ish-tė fejuarit tė saj, ajo ėshtė detyruar tė japė njė konferencė pėr shtyp nė “Sky Tower” nė Tiranė, ku u ka kėrkuar ndihmė publikisht instancave mė tė larta shtetėrore pėr tė vendosur drejtėsinė, dhe rikthimin e shumės sė parave qė ajo pretendon se Pustina ia ka vjedhur me falsifikim dokumentesh nga llogaritė e saj bankare. Ja ēfarė ka rrėfyer Anbeta…
  Ke hapur njė proces gjyqėsor ndaj ish-tė fejuarit Pustina, dhe tashmė drejtėsia shqiptare e mbyll nė favor tė tij. Si ndihesh?
  Ndihem vėrtet e zhgėnjyer. Ky proces mbyllet nė favor tė tij pasi ka falsifikuar dokumentet. Pėr kėtė arsye unė depozitova mė datė 18 qershor njė kallėzim penal pranė Prokurorisė sė Rrethit Gjyqėsor nė Tiranė, dhe apelova ēėshtjen, por sėrish gjykata e mbylli procedurėn nė favor tė tij. Ndihem vėrtet shumė e shokuar, pasi kėtu bėhet fjalė pėr marrjen e parave tė mia nga personi nė fjalė, pa tė drejtė. Pra, nuk bėhet fjalė pėr para tė trashėguara nga familja ime, por pėr shuma qė i kam fituar me mund e sakrificė nė 10 vite punė. Kėto janė tė ardhurat e jetės e sime.
  Sa ėshtė kjo shumė parash pėr tė cilėn flisni?
  Fjala ėshtė pėr vlerėn 11.507.813 lekė.
  Ndėrkohė qė ju keni bashkėjetuar pėr gjashtė vite, dhe po ashtu Pustina ka pasur pretendime se keni kontribuuar tė dy pėr vėnien e kėsaj pasurie. Ē’mund tė thuash ti vetė?
  Unė vėrtet nuk e kuptoj se pse ky njeri pretendon tė jetė kontribuues nė vėnien e kėtij kapitali, ndėrkohė qė kam qenė vetėm unė ajo qė kam investuar me punėn time. Dua tė di se si i ka vendosur ai kėto para dhe nga i ka marrė, duke ditur mirė pėr tė ardhurat e tij gjatė bashkėjetesės sonė, dhe faktin qė kur kemi jetuar bashkė nė Itali, atė e kam mbajtur unė me paratė e mia. Theksoj qė Fation Pustina nuk ka pasur asnjė llogari bankare, asnjė pronė… Asgjė nuk ėshtė nė emėr tė tij, sepse ēdo gjė ėshtė e imja.
  Ai nė fakt nuk ėshtė prononcuar asnjėherė pėr kėtė fakt. Po ti si do e etiketoje veten nė tė gjithė kėtė histori ndarjeje, qė ėshtė acaruar duke mbetur tek paratė?
  Unė nuk preferoj tė pėrdor fjalėn “viktimė” pėr veten se nuk mė pėlqen aspak kjo fjalė, por nė kėtė rast kjo ėshtė e vėrteta, dua apo s’dua unė. Unė erdha posaēėrisht dhe ngela shumė e shokuar nga procesi gjyqėsor. Nuk e di nėse dikush prej jush e ka provuar tė gjendet nė kėto pozita, por vėrtet nuk e prisja qė njė ēėshtje kaq serioze tė trajtohej nė kėtė mėnyrė nga drejtėsia. Nuk dua tė mendoj qė ka pasur ndėrhyrje gjatė procesit, por dua tė mbaj shpresėn gjallė qė kjo ēėshtje tė zgjidhet, edhe pse besimi deri diku mė ėshtė zbehur.
  Nė ēfarė momenti janė prishur marrėdhėniet tuaja me Onin, dhe si i dhatė fund kėsaj lidhjeje?
  Lidhja jonė mori fund nė shtator tė vitit 2009. Di tė them vetėm qė ndėrkohė qė ai qante dhe ndiente dhimbje pėr ndarjen, nga ana tjetėr kishte mendjen se si tė mė merrte paratė.
  Cilat kanė qenė komentet qė ke marrė nė lidhje me kėtė ēėshtje parash, tė ka surprizuar ndonjė person me qėndrimin e tij?
  Po, Adi Krasta, prej tė cilit nuk e prisja, pasi mė njeh qė tė vogėl. Kam ngelur e zhgėnjyer ndėrsa e pashė nė njė intervistė me Plattinet. U ēudita qė, komenteve tė Plattinet me superlativa pėr mua, ai iu pėrgjigj me njė batutė tė tipit “Mirė, mirė fol pėr Anbetėn ti, por ajo po i humbet gjyqet kėtej…” Dua tė ma shpjegojė Adi Krasta se ē’ka dashur tė thotė me kėtė batutė.
  Ndėrkohė qė nė lidhje me karrierėn tėnde ėshtė shkruar nė gazetat italiane se nuk do tė jesh mė nė spektaklin “Amici”. Si ėshtė e vėrteta?
  Do ta konsideroja thjesht njė gossip. Ēdo vit unė shkėputem nga “Amici”, sepse ēdo vit shkėputem nga kontrata e cila nėnshkruhet vetėm pėr njė sezon. Dhe besoj qė do lidh kontratė tė re nė sezonin e ri.
  Duhet thėnė se kjo ėshtė hera e parė qė njė personazh i njohur publik jep konferencė pėr shtyp pėr njė ēėshtje kaq delikate dhe private. Pse e bėre?
  Po e vėrtetė, pasi unė jam njė person qė i evitoj gazetarėt, jo se nuk kam respekt pėr punėn tuaj, por se gjithmonė mendoj se nuk kam asgjė pėr tė thėnė. Nė kėtė moment mendoj se kam diēka qė duhet ta them, dhe ėshtė e vetmja mėnyrė pėr tė folur e pėr tė ngritur pluhur. Unė dua tė mė ndihmoni. Pėrfitoj nga ju qė tė bėj njė thirrje duke filluar nga Presidenti, Kryeministri, ministri i Drejtėsisė, Prokuroria apo Gjykata tė vendosin drejtėsinė nė ēėshtjen time. Zgjedh kėtė mėnyrė se nuk kam njohje personale me ta, dhe nuk mund tė gjej ndonjė mėnyrė tjetėr pėr t’i kontaktuar.

  Panorama

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani


 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani


 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani


 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani

  Duartrokitje


 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani


 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani  Balerina e njohur Anbeta Toromani nė njė intervistė pėr ABC News, rrėfen emocionet e kthimit para publikut shqiptar pas 15 vitesh me tangon, nė operan “Carmen”. Gjithashtu ajo tregon edhe rreth tė qėnurit nė jurinė e spektaklit tė zbulimit tė talenteve tė reja nė Televizionin Kombėtar Klan “Virtuozėt”./abcnews.al

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani  Stage Danza Classica - Anbeta Toromani 2019

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani  Fiorello Show (Qershor 2009) - Kledi Kadiu & Anbeta Toromani (Improvizim)

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani  STAGE DI DANZA CLASSICA CON ANBETA TOROMANI

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,256

  Pėr: Ambeta Toromani  Dai teatri d'Europa a Piacenza, stage di Anbeta all'accademia di danza

  Mars 2017.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Zajmina Vasjari
  Nga Bl3ri nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 13-02-2010, 09:27
 2. Ezdalin Gorani dhe Manjola Hasani
  Nga shigjeta nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2004, 15:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •