Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 26
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Kur keni keto gjera ne shpi

  Nese nuk dini cka te beni per te ngren dhe keni pak buk te ftohet ose para disa ditesh,keni kackavall,pershut kechap,benja keshtu preni buken ne rriska te holla qitni kechap,mandej kackavall,mandej peshut,orginano nese keni,futeni ne furr dhe lini te pjeken vetem deri e shihni se kackavvali eshte shkrir,kan shije te mire dhe jane pak si pica,te njeten gje mund ta besh me tuna ne vend te peshutes.
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nese te vije dikush apo te hahet vet dicka nga pemet e ke shume te leht,blej nje shllag sprej qe eshte dhe leje ne shtepi,merr te gjitha pemet ne shtepi qe ke prej ne formen qe deshiron dhe permbi iu qet shllag,sallat e mire dhe e shpejt.
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nese ne shpi ke vetem perime eshte shume leht te besh ndonje tave vegjetarjane
  Psh patate,domate,speca,ullij i grin,domate te zeza,te gjitha permet qe ke ne shpi i qet,zakonishte kjo behet ne tava dheu,qiten dhe melemesa te ndryshme vaj dhe mbulohen me uje te val,pjeken ne furr deri sa uji te shterret,mjafton te perdoresh imagjinaten qe te mos perziesh perimet qe nuk shkon mire ne mes veti,dhe ke nje drek pa dal per shoping.
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nese te jete pasuli(groshi) nga nje dite me pare dhe nuk do ta hudhesh ate mund ta perpunosh dhe do jete dhe me i shishum se heren e pare,ashtu si eshte e marrim e qesim ne nje tave dheu,permbi te qesim sugjuk i cili behet ne yndyr parprakishte,e fusim ne furre dhe e leme te shterret apo te behet me i trash.
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e vrojtuesi
  Anėtarėsuar
  06-04-2006
  Vendndodhja
  Nė tokat shqiptare
  Postime
  237
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Ēka tė ka gjetė kėshtu!!???

  Citim Postuar mė parė nga vajza_pr
  Nese te jete pasuli(groshi) nga nje dite me pare dhe nuk do ta hudhesh ate mund ta perpunosh dhe do jete dhe me i shishum se heren e pare,ashtu si eshte e marrim e qesim ne nje tave dheu,permbi te qesim sugjuk i cili behet ne yndyr parprakishte,e fusim ne furre dhe e leme te shterret apo te behet me i trash.


  Vajza e prishtinės, ēka tė ka gjetė kėshtu?

  Ke hiperproduksion tė letrave? Pse po shkruan dhe po fol vetmevete?!!


  Kam lexuar njė mori letrash tua dhe sado kudo tė kam kuptuar, kurse sot jo!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Pune e madhe nese nuk me ke kuptuar
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 7. #7
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  cika e prishtines keto jane receta per vitin e ri????

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga vajza_pr
  Nese nuk dini cka te beni per te ngren dhe keni pak buk te ftohet ose para disa ditesh,keni kackavall,pershut kechap,benja keshtu preni buken ne rriska te holla qitni kechap,mandej kackavall,mandej peshut,orginano nese keni,futeni ne furr dhe lini te pjeken vetem deri e shihni se kackavvali eshte shkrir,kan shije te mire dhe jane pak si pica,te njeten gje mund ta besh me tuna ne vend te peshutes.
  po shpjegon gje si behen fasulet me djath kackavall kjo se spo e marr vesh

 9. #9
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Thumbs up

  Citim Postuar mė parė nga vajza_pr
  Nese nuk dini cka te beni per te ngren dhe keni pak buk te ftohet ose para disa ditesh,keni kackavall,pershut kechap,benja keshtu preni buken ne rriska te holla qitni kechap,mandej kackavall,mandej peshut,orginano nese keni,futeni ne furr dhe lini te pjeken vetem deri e shihni se kackavvali eshte shkrir,kan shije te mire dhe jane pak si pica,te njeten gje mund ta besh me tuna ne vend te peshutes.

  Sa e madhe kjo

  Per ca ke mbaruar per kuxhinjere


  Se kam provuar,por do e provoje ndonjiher
  Feel the pump √

 10. #10
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,800
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga DJ-GABRIELE
  Sa e madhe kjo

  Per ca ke mbaruar per kuxhinjere


  Se kam provuar,por do e provoje ndonjiher

  ti po ti... ti je i pari per te gatuar loooool
  Jeta eshte labirinth.. nese do ta fitosh.. zbuloje

 11. #11
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Talking

  Me gjithe keto fjale qe i ke shkruajt une per veten time kur nuk rri i untuar sepse hobi i im eshte Guzhina dhe me pelqen shume te guzhinoj per te enger ja bej ēaren.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e vrojtuesi
  Anėtarėsuar
  06-04-2006
  Vendndodhja
  Nė tokat shqiptare
  Postime
  237
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Vajzė e kulturuar - se jo mahi!

  Citim Postuar mė parė nga vajza_pr
  Pune e madhe nese nuk me ke kuptuar

  Si bashkėbisedues nė forum e pashė tė udhės qė tė sinjalizoi pėr njė veprim tėndin por meqė ti nė vrullin e pa frenuar pėr tė thėnė diēka nuk ke patur kohė mė shumė qė tė mendosh para se tė pėrgjigjesh po ta them edhe njė herė:

  - me faktin se je prezentuar si VAJZA _PR ti ke marr njė obligim qė tė pėrfaqėsosh vajzat e Prishtinės dhe me kėtė formė tė shkrimit nuk je duke e kryer atė punė si duhet!

  - tė kam thėnė mos fol me vetvehten sepse nė temėn tėnde deri sa u lajmėrova unė nuk tė ishte pėrgjigjur asnjeri! - kurse edhe recetat tua kishin tė bėnin me PASUL MA! PASULI mė sė paku ėshtė risi pėr shqiptarėt, sepse ėshtė gjellė standarde e shtėpisė.

  - tani nuk po i pėrmendi edhe disa gabime tua lidhur gjuhėn qė e pėrdor dhe gabimin nė atė fjalinė e fundit pėr kėpucėt! - shiko dhe pėrmirėso ate gabim teknik apo gjuhsor!

  Me thėnė tė drejtėn ajo thėnje mė pat tėrhjek pėr tė lexuar shkrimet tua por nuk di se apo i pėrmbahesh asaj thėnje!!!

  Poashtu edhe ty tė sygjeroi tėpushosh e tė qetėsoshesh pak! Edhe Abdi Baleta ēdo ditė e mbushte njė faqe gazete me tekste tė tij dhe dikur u lodh eedhe ai edhe lexuesit e tij!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga vrojtuesi : 05-05-2006 mė 03:47

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ok po i marr si keshilla keto qe me keni shkruar sidomos per gjuhen,une e kam problem shqipen nuk di ta shkruaj bukur,kjo eshte defekt e pranoj,ndersa une prezentoj veten time dhe jo vajzat e vendit time,secila ne Prishtine eshte ndryshe nga une,Ndersa Per pasulin sa do i njohur qe eshte per shqipetaret asnje nuk e pregadit njesoj,dhe une ju propozova por si do qofte qenka keqkuptuar une do kem kujdes heren tjeter te spjegoj gjerat me mire,Ndersa sa i perket thenjes ajo eshte nje thenje qe mua cdo here me bene te mendoj per njerezit qe kan nevoj per mua dhe fundit nuk postoj ketu ne forum per te bere numer se nuk me intereson te jem me e mira apo e para,thjesht i jap mendimet e momentit kaq per ty Vrojtues une do kem parasysh te gjitha gjerat qe me thoni ndoshta dhe nga mosha ju i shifni gjerat ndryshe dhe kjo me jep mesim mua.

  respekt per te gjithe dhe do kem parasysh cdo keshill nga te gjithe
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga vajza_pr : 05-05-2006 mė 07:16
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 14. #14
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,693
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Wink

  Citim Postuar mė parė nga vajza_pr
  Ok po i marr si keshilla keto qe me keni shkruar sidomos per gjuhen,une e kam problem shqipen nuk di ta shkruaj bukur,kjo eshte defekt e pranoj,ndersa une prezentoj veten time dhe jo vajzat e vendit time,secila ne Prishtine eshte ndryshe nga une,Ndersa Per pasulin sa do i njohur qe eshte per shqipetaret asnje nuk e pregadit njesoj,dhe une ju propozova por si do qofte qenka keqkuptuar une do kem kujdes heren tjeter te spjegoj gjerat me mire,Ndersa sa i perket thenjes ajo eshte nje thenje qe mua cdo here me bene te mendoj per njerezit qe kan nevoj per mua dhe fundit nuk postoj ketu ne forum per te bere numer se nuk me intereson te jem me e mira apo e para,thjesht i jap mendimet e momentit kaq per ty Vrojtues une do kem parasysh te gjitha gjerat qe me thoni ndoshta dhe nga mosha ju i shifni gjerat ndryshe dhe kjo me jep mesim mua.

  respekt per te gjithe dhe do kem parasysh cdo keshill nga te gjithe
  Mos u shqetso se te gjithe nuk e flasim gjuhen shqipe mire dhe nuk e shkruajm mire, gabojme nga donjehere jemi njerez dhe njerzit gabojne te gjithe gabojme.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e vrojtuesi
  Anėtarėsuar
  06-04-2006
  Vendndodhja
  Nė tokat shqiptare
  Postime
  237
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Vajza_pr,

  Tė pėrshėndes pėr pėrgjigjen e dhėnė.

  Tani vetėm asaj fjalės kėpuc shtoja njė - ė (kėpucė).

  Vazhdo me shkrime, me pak kujdes tė shtuar do tė jesh shum e mirė!

  Tung, tung!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Do i kem parasysh dhe ė flm per keshille
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Anėtarėsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  900
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Se di pse keni deshire ti korigjoni te tjeret , kur e dini qe ne, nė kosove kemi qen nen okopatorin sllav dhe per ata edhe dijalektin e kemi ndryshe dhe fjalt qe i perdorum ne per ju jan qesharake por edhe te pa kuptushme , ne e dime ket prandaj qdo her insistojm qe ti harrojm ti mesojm fjalet adekuate shqip .Por nje gje dhe ju mos harroni ju jeni tu e harru gjuhen shqipe me shum se , sepse i leni fjalet tona apo shprejet e i merrni te huajt p.sh greke ,italiane etj...

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Flora82 nuk i ve fajin askujt nga Shqiperia se ne Kosovaret gjithmon jemi mundu me iu pershtate ketyre,dhe i kemi mesuar keshtu per ate aresye reagojn keta.

  pe shkruj tash qysh e foli vet ne dilalekt timin

  Flora82 nuk ia vnoj fajin kekujt per kete sen se na kosovaret jem msu me iu larit edhe me ju pershtat ktyne,vet i kena msu kshtu per qata reagojn kta.


  Mburrem qe jam shqiptare pa marr parasysh qysh shkruj dhe qysh foli
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

 19. #19
  ♥Nice♥ Maska e cool
  Anėtarėsuar
  25-05-2005
  Vendndodhja
  Ne Ajer
  Postime
  73
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mos harroni se vajza_pr eshte e Prishtines...e a e dini qa do te thot te jesh e Prishtiners apo jo.. mendojn se vetem prishtinalit jane te menqur ne Kosove...gjithe te tjeret jane large me jeten...keta jane me perparimtaret...
  E sa ju perket postimeve te vajza_pr eshte e vertet qe deshiron te kesh numer te madh te postimeve..e kam verejt ditet e para qe je regjistruar ne forum ke jap pergjigje ne shume tema...ndoshta edhe ndonje palidhje.
  ~Proud to be Albanian~

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-04-2006
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  397
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga cool
  Mos harroni se vajza_pr eshte e Prishtines...e a e dini qa do te thot te jesh e Prishtiners apo jo.. mendojn se vetem prishtinalit jane te menqur ne Kosove...gjithe te tjeret jane large me jeten...keta jane me perparimtaret...
  E sa ju perket postimeve te vajza_pr eshte e vertet qe deshiron te kesh numer te madh te postimeve..e kam verejt ditet e para qe je regjistruar ne forum ke jap pergjigje ne shume tema...ndoshta edhe ndonje palidhje.

  hahaha Cool ok eshte e drejta jote te mendosh ashtu se kete te drejt nuk ta moho askush,une tash jap vetem mendimin time,nuk mbahem si mequr(jam vetevetja me te mirat dhe te keqija e mia),dhe nuk ia mbajme te menqur ne ne Prishtine por Prishtina eshte vend ku njerezit marin dituri,njerezit nga te gjithe Kosova,ketu eshte kajmaku nese edi cka eshte i Kosoves,
  E se a kam jap pergjigjje ne tema "palidhje" si i quan ti,ndoshta vetem per ty jane palidhje,mua ndoshta me pelqejn,ti nuk me njef andaj nuk mund te me gjykosh,a sa per numer te postimeve i kam be vetem e vetem pse kam pas kohe jam ne pune prej ores 08 deri 20,shumicen e kohes e kaloj para PC,cmendem nese nuk merrem me dicka,forumi eshte njera nder gjerat qe me largon nga cmenduria dhe monotonia
  besoj se jam mjaf e kjart se shume njerez kapen tek nr i postimeve ketu ne forum

  Mburrem qe jam Shqiptare
  Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •