Close
Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 237
 1. #181
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll


  Kosova do t ishte superfuqi n Evrop po t kishte kombtare

  Ngritja e emrit t Bosnjs prmes futbollit sht shembulli m i mir se si edhe Kosova do t mund t fitonte respektin e saj n bot, t harronte dmet e lufts dhe ti rikthehej jets normale.

  Madje sipas ekspertve Kosova do t mund t ishte edhe superfuqi n futbollin evropian dhe t kishte ndikim n zhvillimet e garave m t famshme n kt sport.

  Autori i shum librave mbi nacionalitetin dhe futbollin James Montague duke folur pr polemikat e shumta mbi nacionalitet e shumfishta t futbollistve an e knd bots ka folur edhe pr rastin e shqiptarve t cilt sot kan marr Evropn Stuhishm.

  Jan n veanti 6 shqiptarve e Zvicrs t cilt siguruan kualifikimin n kampionatin botror dhe ylli m i ri evropian, kosovari i Manchester United, Adnan Januzaj, t cilt kan hapur debate t shumta mbi kombtaret.

  E n gjith kt tregim nuk ka mundur t anashkalohet edhe Kosova e cila sht vendi i prejardhjes s ktyre talenteve t futbollit me t cilt shtetet tjera po mburren dhe po korrin suksese.

  Shprbrja e Jugosllavis ka krijuar disa shtete t reja dhe disa kombtare t reja t futbollit. Lufta ka br q t tjert ta gjejn veten n nj shtet t ri me nj prfaqsuese t re. I till sht rasti i Zlatan Ibrahimovicit i cili ka mundur t luaj edhe pr Bosnjn edhe pr Kroacin, ka thn Montague.

  Edhe rasti i Adnan Januzaj sht nj shembull i njjt. Kosova nuk sht e njohur nga Kombet e Bashkuara dhe si rezultat kombtarja e tyre n futboll nuk sht njohur nga UEFA. Pr shkak t lufts shum kosovar jan br pjes t Zvicrs dhe Belgjiks. Pasi q ata nuk kan pasur shtet ka qen m e leht pr ta q ta marrin nnshtetsin, shton m tutje Montague.  Ai m pas nnvizon fjalt m t fuqishme dhe m domethnse pr Kosovn dhe futbollin e saj.  Sot ju keni nj gjenerat t tr t futbollistve nga Kosova t cilt me krenari e identifikojn veten si kosovar mirpo t cilt luajn pr Zvicrn pasi q Kosova nuk ekip kombtare. Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Granit Xhaka jan vetm disa nga t shumtit.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #182
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll  FIFA pranon Kosovn, ndeshja e par me Kroacin

  Publikuar: 29.12.2013 - 16:31


  Shtpia m e madhe e futbollit botror, FIFA, e ke pranuar krkesen e Federats s Futbollit t Kosovs, q prfaqsuesja e jon t zhvilloj ndeshje miqsore ndrkombtare prej 10 janarit t vitit 2014.

  Kjo sht krkesa e vetme e pals kosovare aktualisht pr t ciln u bisedua disa her muajt e fundit n mes t krerve kosovar, serb dhe botror t futbollit.

  Ndrkoh jo zyrtarisht msohet se kombtarja e Kosovs ndeshjen e par historike miqsore ndrkombtare do ta zhvilloj me prfaqsuesen e Kroacis pikrisht n Prishtin.

  Ky vendim i FIFA-s, pritet q t bhet zyrtar me 10 janar n Zvicr kur edhe do t mbahet mbledhja e radhs e Komitetit Ekzekutiv i FIFA-s. /Zri/
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #183
  i/e regjistruar Maska e vergogc
  Antarsuar
  16-01-2012
  Vendndodhja
  Quala Bubu
  Postime
  45

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Nuk mund te kuptoj pse Shqiptaret te ken dy kombetare? Me dy kombetare, eshte e sigurt qe endrra qe te shikojem kombetaren ne nje Boteror ose Euro Cup, do shuhet.
  Ju lutem te me korrigjoni sa her q shihni gabime n mnyrn qe shkruaj Shqip!

 4. #184
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Si mendoni a do te kete mundesi ti shohim keta mega yje ne fanelen e perfaqsueses tone.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #185
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #186
  1.2.3...I
  Antarsuar
  10-09-2005
  Postime
  1,967

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Ndeshja e pare me Kroacine?
  Sikur kam degjuar qe eshte e ndaluar te krijohet nje ndeshje me vendet e ish Jugosllavis deri ne nje shqyrtim tjeter.

 7. #187
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  O,llapist,

  Blerin xhemaili eshte nga shqipet e mecedonis,

  Slejohet me lujt me kosojevon  Kshu qe merr tha qin,..
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 8. #188
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  urime e ju prifte e mbara e suksese ne europiane e boterore

  tani ngrihu kushta zmijani pano shulku dosti etj etj e na nxirrni Talente si aso kohe me te madhon Zan ragami
  JO SEKS PARA MARTESE

 9. #189

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  E para eshte se para te krijohet apo formohet "Kombetarja e Kosoves", duhet qe se pari te krijohet e pranohet "Kombi Kosovar". E ne kete "Komb Kosovar" do te jene Shqiptaret si shumice, si dhe te tjeret si minoritet: Boshnjaket, Ashkalinjet, Romet, Turqit, Goranet etj, e ku ne kete Komb te Ri nuk do te perfshihej fare minoriteti Serb, sepse ata nuk do e pranonin ne gje te tille. Pra me kete status qe ka Kosova - Kosove MultiEtnike, edhe sipas Pakos se Ahtisarit dhe Kushtetutes se Kosoves te dale nga kjo pako - do te thirrej Kombetarja MultiEtnike e Kosoves. Po ashtu pasiqe tanime e kemi edhe Fusnoten si produkt e marreveshjeve te arritura politike ndemjet dy qeverive asaj te Kosoves dhe te Serbise - Ne realitet ky formacion i Kosoves do te thirrej si: "KOMBETARJA MULTIETNIKE E FUSNOTES SE KOSOVES", sepse ky eshte realiteti dhe statusi i tanishem i Kosoves. Tani ne nuk mund te bejme krahasime, sikurse qe po mundohen disa te bejne krahasimet, se Gjermania, Austria, Zvicera e Luxemburgu jane nje KOMB dhe kane 4 Kombetare. Mendoj se NE Shqiptaret kudo qe jemi ne trojet tona, nuk duhet qe tani e tutje te ndahemi edhe me teper sepse ndarja eshte duke na kushtuar goxha me cmim te larte. E pikerisht "KOMBI KOSOVAR - KOMBETARJA KOSOVARE" eshte nje ndarje e metutjeme qe do na kushtoje shum ne te ardhmen. Prandaj mendoj se NE duhet te konsiderojme veten tone si NJE KOMB dhe per kete arsye duhet te kemi vetem NJE KOMBETARE - Pikerisht keshtu siq thote edhe kapiteni i Kombetares Sone - Lorik Cana.....!
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 10. #190
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  [img]...
  “Kosova do t ishte superfuqi n Evrop po t kishte kombtare”

  ...  Supermu...!
  Si ne gati cdo krahasim tjeter me vendet e Ballkanit dhe te Evropes.

 11. #191
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Klubet serbe n Kosov mbesin n sistemin e Serbis  Futbolli i Kosovs e ka fituar t drejtn pr t zhvilluar ndeshje miqsore ndrkombtare, mirpo klubet serbe t qytetit t Mitrovics vazhdojn t mbesin n kuadr t sistemit sportiv t Serbis, ashtu siq ishte q pprej prfundimit t lufts. Federata e Futbollit t Kosovs dhe ajo e Serbis e kan pranuar se kjo qshtje ishte prmendur n bisedimet q kishin pasur ato ndrmjet tyre n selin e FIFA-s n Zurich, q ishin aranzhuar nga kreu i asociacionit m t lart t futbollit t bots, Sepp Blatter. Mirpo palt e kan komentuar n mnyra t ndryshme.

  Derisa FFK-ja e pranon se asaj i sht ofruar nj dokument pr ta firmosur, nprmjet t cilit klubeve serbe i mundsohet edhe m tutje t luajn, mirpo t ciln gj ajo e ka refuzuar, e serbt thon se ajo tashm sht pun e kryer, pasi q klubet serbe edhe m tutje do t garojn n garat q Serbia i organizon n territorin e saj, bile atyre shteti serb do ti ndihmoj financiarisht dhe do t’ua prmirsoj edhe infrastrukturn sportive.

  Zyrtart e Federats s Futbollit t Serbis, kan deklaruar se Serbia ka arritur q prmes FIFA-s t i mundsoj klubeve serbe q veprojn n veriun e Mitrovics t luajn n kampionatin serb.

  Mirpo, kt gj e ka mohuar sekretari i prgjithshm i FFK-s, Eroll Salihu, sipas t cilit kjo shtje sht diskutuar por nuk sht marr asnj vendim. “Po nga ne sht krkuar t nnshkruajm nj marrveshje q klubeve serbe t’i mundsohet t luajn n Serbi, kt gj e kemi refuzuar, kshtu q ai vendim nuk sht marr fare”, tha Salihu.

  Pr kt shtje sht deklaruar edhe presidenti i FFK-s, Fadil Vokrri sipas t cilit, nse e gjith Evropa i bn thirrje serbeve t Kosovs t marrin pjes n zgjedhjet tona, ather sht logjike q klubet e futbollit duhet t luajn ktu n Kosov.

  “Ktu nuk ka asgj diskutabile, nse serbt kan votuar n zgjedhjet e Kosovs, logjike sht q klubet serbe t luajn n Kosov”, ka thn numri nj i FFK-s. Ndrkoh kreu i FFS-s, Tomislav Karaxhiq thot se me nj marrveshje klubet e veriut t Kosovs mbesin n sistemin e futbollit serb. “Ne kemi nj marrveshje q t gjitha klubet q jan n regjistruara n Federatn serbe dhe gjenden n Kosov, mbesin antare t plota t Federats Serbe t Futbollit dhe ato do t funksionojn n baz t ktyre propozicioneve t garave”, thot Karaxhiq.

  Minisitri serb i sportit, Vania Udoviqiq ka thn se prioritet pr ministrin e tij do t jet investimi n Mitrovic dhe klubet sportive q aty jan aktive. “Do t shohim se pr far kan nevoje klubet sportive n Mitrovic dhe pastaj t fillojm me projekte. Do t fillojm me prmirsimin e infrastrukturs, e m pas t shohim ti ndihmojn ato n mnyra t ndryshme. Njerzit atje kan nevoj pr ndohm dhe ne do ta bjm kt”, tha Udoviqiq.

  Klubet sportive nga pjesa veriore e Kosovs q pas prfundimit t lufts asnjher nuk kan garuar n garat q i zhvillon Kosova. Disa klube serbe ishin kyqyr n garat e Kosovs, mirpo vetm pr disa muaj, si n basketboll dhe futboll. Aktualisht vetm nj klub i futbollit i komunitetit serb garon n lign e dyt t Kosovs.

  http://www.zeri.info/artikulli/24911...emin-e-serbise

 12. #192
  i/e regjistruar Maska e Fishtani1
  Antarsuar
  09-12-2009
  Postime
  1,334

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  Nuk do ishte skeme e duhur kjo sepse pika me e dobet eshte mbrojta dhe pika me e forte mesfusha, duhet jene me shume mesfushore...Behrami dhe Xhaka jane lojtar shkaterrues dhe ndimojne edhe ne mbrojte.
  Aty nuk eshte permend fare talenti me shume perspektive, Valon Berisha (lojtar i Kombetares Norvegjeze), Perparim Hetemaj (Chievo dhe Filande), Fatos Beqiraj (Dinamo Zagreb dhe Mali i zi), Loret Sadiku, mbrojtes me shume perspektive.

  Gjenerata e ardhshme, 16-17 vjecaret do jete edhe me e forte...kur dihet qe ka shume talente afer rangut te Shaqirit... si Dionis Avdijaj, Valmir Berisha, Valmir Sylejmani, vellezerit Ajeti etj.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Fishtani1 : 16-01-2014 m 23:23

 13. #193

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Ne rradhe te pare Shqiptaret kane vetem NJE KOMB dhe per kete arsye duhej te kete vetem NJE KOMBETARE. Para se te krijohet apo formohet "Kombetarja e Kosoves" ne Fudball, se pari duhet krijohet e pranohet "KOMBI KOSOVAR". E ne kete Kkomb Kosovar pos Shqiptareve do jene edhe minoritetet tjera ne Kosove (pos minoritetit serb) pra do jene: Romet, Asshkalinjte, Goranet, Turqi, Boshnjaket, etj. Tani shtrohet pyetja a thua si do te quhej kjo "Kombetare e Kosoves", kur boterisht dihet se me kushtetute te saj (produkt e pakos se Ahtisarit) me 92% Shqiptar dhe me 8% te tjere (minoritetet) eshte MULTIETNIKE. Pra ne realitet duhej te thirret "Kombetarja MultiEtnike e Koosves". Po ashtu duke patur parasysh se me marreveshjet e arritura ndermjet Qeverise se Kosoves dhe Shtetit Serb tani e tutje ne arenen nderkombetare Kosova duhet te paraqitet me FUSNOTE me Yll. Mos te harrojme se edhe FIFA ka percaktuar kushtet se Kosova ndeshjet miqesore do i zhvilloje me Fusnote me YLL. Pra ne realitet do kemi nje " KOMBETARJA MULTIETNIKE E FUSNOTES SE KOSOVES".... Prandaj mendoj se Shqiptaret duhet te kene vetem NJE KOMBETARE sepse jane NJE KOMB...!
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 14. #194
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  ZYRTARE: Perfaqesuesja e Kosoves do te zhvilloj ndeshjen e pare miqesore nderkombetare te merkuren(5 mars), ne stadiumin "Adem Jashari" ne Mitrovice me fillim ne oren 15:00.

  Kosova - Haiti

  P.S: Ndeshja do te transmetohet drejtperdrejt nga Radiotelevizioni i Kosoves (RTK).  Przgjedhsi i prfaqsueses s Kosovs, Albert Bunjaku ka publikuar listn e 22 lojtarve t cilt jan t ftuar pr ndeshjen e par miqsore ndrkombtare ndaj Haitit.

  Portier: Samir Ujkani, Kushtrim Mushica, Julian Bibelaj.

  Mbrojts: Avni Pepa, Lorent Sadiku, Lum Rexhepi, Shkodran Metaj, Shptim Hasani.

  Mesfushort: Ardian Gashi, Anel Rashkaj, Fanol Prededaj, Enis Alushi, Liridon Krasniqi, Kristian Nushi, Enis Bunjaku, Faton Toski, Shptim Hasani, Flamur Kastrati.

  Sulmuesit: Albert Bunjaku, Ilir Azemi, Alban Bunjaku, Bersant Celina.
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 03-03-2014 m 19:54

 15. #195
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Lorik Cana: Nj komb, nj kombtare
  Nj komb, nj kombtare. Lorik Cana nuk ka dyshime, skuadra prfaqsuese e shqiptarve duhet t jet vetm nj, citon Supersport.

  Mesfushori dhe kapiteni i kombtares mbajti nj qndrim kategorik n lidhje me kt shtje, duke theksuar se t dyja vendet duhet t bashkojn forcat pr nj skuadr sa m solide dhe konkurruese.

  N lidhje me emrat e prvem si Ujkani e Sadiku, kapiteni nuk mban nj qndrim, por thekson se vendimet duhet t merren pas konsultimit me t gjith pjestart e kombtares shqiptare.

  N fokus t mesfushorit kuqezi padyshim q sht edhe prballja e dyfisht me Serbin. Cana e pranon, q ndaj kombtares sllave duhet t zbres n fush nj skuadr e bindur n forcat e veta.

  N lidhje me pritshmrit e kapitenit pr grupin eliminator, i rndsishm sht fakti q Shqipria duhet t msoj nga gabimet e s shkuars.

  I pranishm n konferencn prpara ndeshjes miqsore kundr Malts, shfaqet pas nj viti edhe sulmuesi Edmond Kapllani, i cili po kalon nj form t mir me ekipin FSV Frankfurt.

  Sulmuesi durrsak nuk e fsheh knaqsin pr kt rikthim dhe shton se skuadra sht rritur teknikisht krahasuar me momentin kur ai mbante t veshur kt fanel pr her t fundit.

  N vijim, Kapllani shton se grupi aktual duhet t jap maksimumin pasi tashm nuk ka m ekipe t dobta.
  E ardhmja e sulmuesit te skuadra gjermane sht ende n dyshim, por Kapllani pohon se do t nis shum shpejt bisedimet me klubin.

  http://www.botasot.info/sporti/27872...nje-kombetare/

 16. #196
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  635

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Ne rradhe te pare Shqiptaret kane vetem NJE KOMB dhe per kete arsye duhej te kete vetem NJE KOMBETARE. Para se te krijohet apo formohet "Kombetarja e Kosoves" ne Fudball, se pari duhet krijohet e pranohet "KOMBI KOSOVAR". E ne kete Kkomb Kosovar pos Shqiptareve do jene edhe minoritetet tjera ne Kosove (pos minoritetit serb) pra do jene: Romet, Asshkalinjte, Goranet, Turqi, Boshnjaket, etj. Tani shtrohet pyetja a thua si do te quhej kjo "Kombetare e Kosoves", kur boterisht dihet se me kushtetute te saj (produkt e pakos se Ahtisarit) me 92% Shqiptar dhe me 8% te tjere (minoritetet) eshte MULTIETNIKE. Pra ne realitet duhej te thirret "Kombetarja MultiEtnike e Koosves". Po ashtu duke patur parasysh se me marreveshjet e arritura ndermjet Qeverise se Kosoves dhe Shtetit Serb tani e tutje ne arenen nderkombetare Kosova duhet te paraqitet me FUSNOTE me Yll. Mos te harrojme se edhe FIFA ka percaktuar kushtet se Kosova ndeshjet miqesore do i zhvilloje me Fusnote me YLL. Pra ne realitet do kemi nje " KOMBETARJA MULTIETNIKE E FUSNOTES SE KOSOVES".... Prandaj mendoj se Shqiptaret duhet te kene vetem NJE KOMBETARE sepse jane NJE KOMB...!
  ...me mire 2 ekipe njanes ja rrok nashta
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 17. #197
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Ja sa i forte eshte kundershtari i ndeshjes se pare ("historike") te "kombetares" se Kosoves...


  10 ndeshjet e fundit t Haitit:

  19.01.2013 Haiti – Kili 0–3
  6.02. 2013 Haiti - Bolivia 1–2
  20.03.2013 Haiti - Omani 0–3
  24.03.2013 Haiti – Rep. Domenikane 1–3
  8.06.2013 Haiti - Spanja 1–2

  11.06.2013 Haiti - Italia 2–2 (Ekipi i ndihmesve humanitar ne Haiti!? )

  8.07.2013 Haiti - Hondurasi 0–2
  12.07.2013 Haiti - Trinidad e Tobago 2-0
  15.07.2013 Haiti - El Salvador 0-1
  6.08.2013 Haiti – Koreja e Jugut 1-4

  http://www.zeri.info/artikulli/28127...-kosoves-video


  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 05-03-2014 m 09:02

 18. #198
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,016

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Citim Postuar m par nga Antiproanti Lexo Postimin
  Ja sa i forte eshte kundershtari i ndeshjes se pare ("historike") te "kombetares" se Kosoves...


  10 ndeshjet e fundit t Haitit:

  19.01.2013 Haiti Kili 03
  6.02. 2013 Haiti - Bolivia 12
  20.03.2013 Haiti - Omani 03
  24.03.2013 Haiti Rep. Domenikane 13
  8.06.2013 Haiti - Spanja 12

  11.06.2013 Haiti - Italia 22 (Ekipi i ndihmesve humanitar ne Haiti!? )

  8.07.2013 Haiti - Hondurasi 02
  12.07.2013 Haiti - Trinidad e Tobago 2-0
  15.07.2013 Haiti - El Salvador 0-1
  6.08.2013 Haiti Koreja e Jugut 1-4

  http://www.zeri.info/artikulli/28127...-kosoves-video


  mos ja kani nanen bre kaq shume pesimista edhe ju. Krejt e dijm qe haidi eshte ekip i dobet e sene vene. Po per nje shtet edhe ma te dobet se Haidi eshte boll , mjafton per neve qe ka dal ne flash score edhe aty e shohin miliona njerez Friendly ndeshje edhe fap qfar hyn e kqyrin ne gougel se ku i bjen kasovo. E ka e ka edhe anen pozitive te veten.
  Edhe pse kjo per deri sa te antarsohet ne OKB mduket ska me pas drejt kurr me lujt ndeshje serioze. Po tham se kte te fundit bash sakt se dij.

 19. #199
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Antarsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Pjesa e pare...

  Kosova - Haiti 0:0

  Ndeshje e mire e Kosoves, por joefektive. Disi e ngjashme me disa ndeshje te kombetares se Shqiperise.
  Nje loje e tille e Kosoves, nga ekipet pak me te mira te Evropes zakonisht do te ndeshkohej. Por Haiti per fatin e Kosoves nuk ka kapacitet te tille.

  Shpresojme qe ne pjesen e dyte te jemi shume me efektiv dhe pak me te kujdeshem, ne menyre qe ndeshja e pare e "kombetares" (pa simbole kombetare!) te mos filloje me barazim apo edhe me humbje.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Antiproanti : 05-03-2014 m 11:08

 20. #200
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,016

  Pr: Prfaqsuesja e Kosovs n futboll

  Doren n'zemer mire pe lujn. Veq qati ja kam marr inati qe pe man topin shume e nuk po pason fort ja harrova emrin si e pat.

Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kushtetuta e Republiks s Kosovs
  Nga YlliRiaN n forumin Kultur demokratike
  Prgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 19:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •