Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9

Tema: Prfundimisht

 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-08-2003
  Vendndodhja
  Ko
  Mosha
  68
  Postime
  63

  Prfundimisht

  M duket se,prfundimisht,
  t kam humbur,
  Si humbja balonat,dikur,
  kur isha i vogl!
  N dor m ka mbetur
  ve peri i kputur,
  (At,as pr tu varur,
  nuk mund ta prdorsh!)


  Dikur, me at fije peri
  lidhja balona t tjera,
  Dhe ato ngjiteshin lart
  si drejt absurdit!
  Un i drejtoja me kujdes
  nga frynte era,
  Por asnjher se kuptoja
  pse m zhdukeshin!?

  M duket se,prfundimisht,
  t kam humbur,
  Me ty m ndodhi njlloj
  si me balonat prej letre!
  N dor m ka mbetur
  vetm peri i kputur,
  Dhe mosdshira ime
  pr ta lidhur pas nj tjetre!

  19 prill 2006

 2. #2
  ** ParT oF mY LiFe ** Maska e LoveLyBruneTT
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  *** Same plaCe I was Last niGht ***
  Postime
  805
  Z. Skender me pelqejn shkrimet tuja Urime
  ****************************************

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Antarsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Skender, nderime!


  p.s edhe mo i ver ne refene kalabizhdat e kalamaq've....karvani perpara....
  pasaj kot sa flas une. ti e di me mire ate muhabet!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  31-08-2003
  Vendndodhja
  Ko
  Mosha
  68
  Postime
  63
  Faleminderit miq te poetit! Po iu pershendes me nje vjershe tjeter:

  Poeti
  Poeti e ka zili lumin
  se vdes prej tij sapo e prek!

  Lumi e ka zili detin
  Se sheh ne te vdekjen e vet!

  Deti e ka zili poetin
  Se hyn ne te edhe humbet!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-04-2005
  Postime
  51
  prshndetje

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-04-2005
  Postime
  51
  pershendetje Skender!! Je i mrekullueshwm! shume i kursen fisheket!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Antarsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Citim Postuar m par nga SkenderRusi
  Faleminderit miq te poetit! Po iu pershendes me nje vjershe tjeter:

  Poeti
  Poeti e ka zili lumin
  se vdes prej tij sapo e prek!

  Lumi e ka zili detin
  Se sheh ne te vdekjen e vet!

  Deti e ka zili poetin
  Se hyn ne te edhe humbet!

  Kjo me ka mrekulluar!
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 8. #8
  Pershendetje z. Skender... vargje me vlere

  E une po hidhem ne det...!

 9. #9
  King Tirone Maska e Mr_Tironci
  Antarsuar
  05-04-2004
  Vendndodhja
  gjithanej
  Mosha
  80
  Postime
  154
  Citim Postuar m par nga SkenderRusi
  M duket se,prfundimisht,
  t kam humbur,
  Si humbja balonat,dikur,
  kur isha i vogl!
  N dor m ka mbetur
  ve peri i kputur,
  (At,as pr tu varur,
  nuk mund ta prdorsh!)


  Dikur, me at fije peri
  lidhja balona t tjera,
  Dhe ato ngjiteshin lart
  si drejt absurdit!
  Un i drejtoja me kujdes
  nga frynte era,
  Por asnjher se kuptoja
  pse m zhdukeshin!?

  M duket se,prfundimisht,
  t kam humbur,
  Me ty m ndodhi njlloj
  si me balonat prej letre!
  N dor m ka mbetur
  vetm peri i kputur,
  Dhe mosdshira ime
  pr ta lidhur pas nj tjetre!

  19 prill 2006  Njish fare lale, po mpelqe shume
  Mr_Tironci

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •