Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 102
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Te doje te bej qejf. Nuk i duroj dot ata njerez qe kenaqen vetem duke ndenjur ne divan dhe duke pare filma. Jeta eshte shume e shkurter ta kalosh vetem duke pare TV. Tani nuk po them qe ti biesh parave me top dhe te fillosh aventurat dhe udhetimet, po disa gjera me moderate duhen.
    Ignore List: Den Bossi

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,261
    sinqeritetin, kur dhuron dhe gjen me te vogel (qe simbolizon qe mendon per ty), te jet i fort i don't know por nese te ngre me dy duar ne ajer sikur speshon fare, it is very attractive ...dhe besnik
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  3. #23
    tek nje mashkull per mendimin tim ...

    1-miresjellja
    2-humori
    3-me duar te bukura sipas standartit tim (i kam fiksim duret se di pse)
    4- te me beje me turp...dmth...provokues

    etj etj...qe smbarojne pastaj...por fillimisht shoh keto me siper
    Pasi te kesh lexuar firmen time, do te mendosh qe harxhove 10 sek te kohes tende ne forum, qe eshte gjithashtu kohe e humbur kot.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    4- te me beje me turp...dmth...provokues
    Kjo e katerta po me pelqeka edhe mua shume
    Ignore List: Den Bossi

  5. #25
    DOTT. SKUTHI Maska e SKUTHI
    Anëtarësuar
    17-10-2005
    Vendndodhja
    It's not your business....
    Postime
    460
    Citim Postuar më parë nga Gio
    Nuk do te them "adhuroj" si ajo tema tjeter se ajo fjale me duket se e tepron nje cike. Por hajt tju japim ju djemve nje cike drejtim qe heren tjeter te keni ide me te mire se cfare admirojne femrat.

    Ja tja nis une:

    1 - Inteligjence
    2 - Edukim i mire
    3 - Humor
    4 - Karakter
    5 - Bukuri
    6 - Pasuri

    Shtese ne teme per hatrin e Daviusit

    Te gjithe opionionet e burrave jane mese te mirepritura!!!
    Thuaj te verteten pPpPP pse vetem keto gjera te pelqejn tek mashkulli?
    EVERYBODY'S BUSINESS IS NOBODY'S BUSINESS

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Po keto jane gjerat me me rendesi. Pastaj une thashe edhe ca te tjera qe me erdhen ne mend me vone.
    Ignore List: Den Bossi

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    TE JET ROMANTIK , ME DUKET NJI GJE E SHKELQYESHME
    .
    .
    .PO ROMANTIK PRA JAM , PO TI ME DUKET NUK E DI AS VETE SE C`FARE KERKON
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Kete weekend bleva filmin "Pride and Prejudice". Shume i bukur por me la nje si shije te hidhur. Realizova qe karakteri i filmit Will Darcy eshte mashkulli im ideal, por ata njerez nuk egzistojne ne jeten reale, keshtu qe me lind nje pyetje tjeter:
    "A jemi te mundur te gjejme partnerin tone ideal me te gjithe cilesite qe ne kemi ne mend, apo duhet te heqim dore pas nje fare kohe qe ai njeri nuk egziston dhe vetem te gjejme nje njeri te pranueshem?" (Kjo po tingellon si nje fjali nga Sex and the City)
    Ignore List: Den Bossi

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    .PO ROMANTIK PRA JAM , PO TI ME DUKET NUK E DI AS VETE SE C`FARE KERKON
    .
    .Xixe bera shaka por ti u trembe dhe ike me vrap.
    "A jemi te mundur te gjejme partnerin tone ideal me te gjithe cilesite qe ne kemi ne mend, apo duhet te heqim dore pas nje fare kohe qe ai njeri nuk egziston dhe vetem te gjejme nje njeri te pranueshem?"
    .
    .
    .Pikes i ke rene:. Haroje te dashurin ideal.
    ...........................Haroje dhe te pranushmin.
    ...........................Perpiqu te pranosh fatin tend kur te te vije!
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  10. #30
    Mbi te gjitha Dashuria Maska e xixe xixellonja
    Anëtarësuar
    13-02-2006
    Vendndodhja
    Amerik - Miami
    Postime
    404
    Citim Postuar më parë nga 2043
    .
    .Xixe bera shaka por ti u trembe dhe ike me vrap.

    ..........................................
    .
    .Pikes i ke rene:. Haroje te dashurin ideal.
    ...........................Haroje dhe te pranushmin.
    ...........................Perpiqu te pranosh fatin tend kur te te vije!
    [COLOR="Red"][B]..........e po tash e pash ket mesaszh, me vjen shummmmmmmm mir qe je Romantik, ky eshte nji plus i madh.....
    ...per ket qe shkrove me posht, me pelqen, sepse nuk ka as Vajz as M,ahkull ideal,keto duhet ti harrojm, sepse as ne vet nuk jemi ideale, vetem Zoti-Allahu eshte ideal...
    (2043, deshta qe te them qe me pelqen shum firma e jote,e kam shkruar ne temen time, ...a e keni vu re se qka ju pelqeu...si nji firm e mir...ka shum dmth.te mir)
    Ndryshuar për herë të fundit nga xixe xixellonja : 08-05-2006 më 10:34
    "Dashuria e vertetë dhe e sinqertë nuk shuhët kurrë"

  11. #31
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    personalitetin
    karakterin
    bukurine
    dhe humorin .

    kaq . sjane shume .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anëtarësuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    nje mashkull qe edhe humbjen, refuzimin, a dhimbjen te dije ta perballoje me dinjitet e fisnikeri.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-04-2006
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    397
    Tek nje mashkull admiroj
    Personalitetin
    humorin
    dhe ajo qe me bene peshtypje shume shume shume eshte menyra si flet dhe si hec
    Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Renegata
    Anëtarësuar
    05-01-2006
    Vendndodhja
    perbri me ke
    Postime
    296
    Faktin qe: Ne hall,pa hall;ne te mire a ne te keq,SA VEN KOKEN NE JASTEK VEN NE BOTEN TJETER(dmth gjum top)

  15. #35
    e kithtë Maska e Rebele
    Anëtarësuar
    22-07-2004
    Vendndodhja
    kulpër
    Postime
    1,088
    Aman, se do na dale ndonje me penis envy ketu.

  16. #36
    femmedecarriere Maska e Visage
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    LarG ... aty ke veriu i veriut
    Postime
    587
    Ja sipas rendesise cilesete qe cmoj ne nje mashkull:

    1-Te jete shume i dashuruar me mua !! Kryesorja!!
    2- Karakteret te perputhen
    3- Edukata
    4- Inteligjent
    5- Edukim te mire
    6- Humor
    7 - Bukuri
    8 - Pasuri

  17. #37
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    Jasht mase interesante se si shumica e femrave ktu kane permendur mencurine, humorin, edukimin, sjelljen ndaj tyre si gjerat me te rendesishme qe do admironin ne nje mashkull. Ne jete reale ama une hasem me boll femra qe shkojne per meshkujt qe nuk kane asnje nga kto aspekte ne karakterin e tyre, ose kane ato komplet te kundertat (jane idiote, arrogante, fodull etj)! A mund te ma shpjegoni ju femra kte ndodhi?

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-11-2002
    Postime
    1,509
    Citim Postuar më parë nga i_pakapshem
    Jasht mase interesante se si shumica e femrave ktu kane permendur mencurine, humorin, edukimin, sjelljen ndaj tyre si gjerat me te rendesishme qe do admironin ne nje mashkull. Ne jete reale ama une hasem me boll femra qe shkojne per meshkujt qe nuk kane asnje nga kto aspekte ne karakterin e tyre, ose kane ato komplet te kundertat (jane idiote, arrogante, fodull etj)! A mund te ma shpjegoni ju femra kte ndodhi?
    Aha, allow me (nuk mund te te lija bosh ketu, si komshi qe te kam ):

    Eshte e vertete qe nganjehere te gjitha ato cilesi qe ne te gjitha i konsiderojme si te mira, fluturojne jashte dritares (sidomos kur sheh nje cun - mashkull, djale, burre, whatever - qe eshte hot fare). Shume njerez (meshkuj dhe femra) veprojne me zemer dhe jo me tru shumicen e hereve.
    Nga ana tjeter, kur nje mashkull sheh nje vajze shume te bukur dhe mendon qe ajo vajze duhet te shkoje me te ne vend te mashkullit me te cilin ajo eshte ne ato momente, ndjenja xhelozie shpalosen (edhe pa e ditur), dhe ai njeri te cilin do e konsideroje te mencur dhe te mire, zevendesohet me nje imazh te nje mashkulli idiot dhe vagabond. Kaq nga une. Me kundershto po te duash
    Ignore List: Den Bossi

  19. #39
    femmedecarriere Maska e Visage
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    LarG ... aty ke veriu i veriut
    Postime
    587
    Citim Postuar më parë nga Gio
    Aha, allow me (nuk mund te te lija bosh ketu, si komshi qe te kam ):

    Eshte e vertete qe nganjehere te gjitha ato cilesi qe ne te gjitha i konsiderojme si te mira, fluturojne jashte dritares (sidomos kur sheh nje cun - mashkull, djale, burre, whatever - qe eshte hot fare). Shume njerez (meshkuj dhe femra) veprojne me zemer dhe jo me tru shumicen e hereve.
    Nga ana tjeter, kur nje mashkull sheh nje vajze shume te bukur dhe mendon qe ajo vajze duhet te shkoje me te ne vend te mashkullit me te cilin ajo eshte ne ato momente, ndjenja xhelozie shpalosen (edhe pa e ditur), dhe ai njeri te cilin do e konsideroje te mencur dhe te mire, zevendesohet me nje imazh te nje mashkulli idiot dhe vagabond. Kaq nga une. Me kundershto po te duash
    LoooooooooooL amon mi dhe ti . Ikin trute ikin Gio nga dritarja por jo per shume kohe. Dhe prap vijne, dhe kur vijne pastaj fillon lista, cilen nga ato permbush ai, and then we give them the boot. .

    Dmth, prap dakort me ty une. Si gjithmone thuaj.

  20. #40
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    29-09-2004
    Postime
    1,466
    Citim Postuar më parë nga Gio
    Aha, allow me (nuk mund te te lija bosh ketu, si komshi qe te kam ):

    Eshte e vertete qe nganjehere te gjitha ato cilesi qe ne te gjitha i konsiderojme si te mira, fluturojne jashte dritares (sidomos kur sheh nje cun - mashkull, djale, burre, whatever - qe eshte hot fare). Shume njerez (meshkuj dhe femra) veprojne me zemer dhe jo me tru shumicen e hereve.
    Nga ana tjeter, kur nje mashkull sheh nje vajze shume te bukur dhe mendon qe ajo vajze duhet te shkoje me te ne vend te mashkullit me te cilin ajo eshte ne ato momente, ndjenja xhelozie shpalosen (edhe pa e ditur), dhe ai njeri te cilin do e konsideroje te mencur dhe te mire, zevendesohet me nje imazh te nje mashkulli idiot dhe vagabond. Kaq nga une. Me kundershto po te duash
    Pergjigja qe prisja, ne nje fare menyre ama po jo komplete. Per ate qe the qe shume njerez veprojne me "zemer", do ta zevendesoja fjalen zemer me "b*%&#". Dicka tjeter. Mendimi im nga cka kam vezhguar, lexuar, jetuar dhe eksperiencuar eshte qe femra i ve rendesi bukurise fizike vetem kur kjo eshte shume dominuese ne nje mashkull, dmth djali eshte jasht mase i bukur alla model qe te gjithe njerzit dhe femrat e konsiderojne per te bukur. Shumicen e rasteve, per mua natyrisht, une mendoj qe femrat ju vene rendesi gjerave qe dalin nga goja e mashkullit. Ktu e kam fjalen jo per dijen e tij por per "the game he spits" (ti gio e kupton kte mjaft mire ) dmth shkathtesine qe ka ky mashkull per ta magjepsur femren me fjale (tja Pj*rdh*r mendjen ta them shkoqur fare lol) qe shumicen e kohes jane genjeshtra. Shume here kta meshkuj "te shkathet" nuk jane tmerresisht te bukur; jane te paraqitshem dhe ka edhe here qe jane thjesht te shpifur. Shume here kta meshkuj jane te pashkolluar, vulgare dhe hiqen si trima kur ne te vertete jane frikacak, por ama prap nje numer i madh femrash te bukura dhe te zgjuara shkojn me kshu lloj meshkujsh. Per mua kjo tregon se ajo "shkathtesia e gojes" per kto femra mban vlere me shume se te gjitha mangesite e tjera te nje mashkulli. Gjithashtu me le te mendoj qe femrat nuk jane aq te zgjuara sa e mbajne veten te jene.

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Objektet fluturuese të paidentifikuara, UFO
    Nga Darius në forumin Shkenca dhe jeta
    Përgjigje: 1059
    Postimi i Fundit: 01-04-2024, 14:01
  2. Femrat dhe meshkujt komunikojnë ndryshe
    Nga Xhuxhumaku në forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-04-2009, 10:51
  3. Meshkujt, frikë nga “gjinekologu”
    Nga Davius në forumin Mjeku për ju
    Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 05-02-2007, 12:44
  4. Meshkujt vijnë nga Marsi, femrat nga Afërdita’.
    Nga Tirana në forumin Grupmoshat e komunitetit
    Përgjigje: 23
    Postimi i Fundit: 07-11-2005, 13:31

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •