Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
 1. #1
  DoNt Be JeLoUs Maska e ||_BeJbi_||
  Anėtarėsuar
  04-03-2006
  Vendndodhja
  aTje JaM EnE uN Do Te ViSh eNe tI
  Postime
  120

  Vjersha Humoristke Humori!

  Rrokullisu pas pemes
  gjej djalin e zemres
  mos e gjej te bukur se te tradheton
  gjeje sakat se te dashuron
  ------------------------------------
  Nese sonte ndjehesh vetem
  dhe ke frik te shohesh endrra...
  shuaj driten
  mbylle deren
  se te hyjn mushkonjat brenda
  -------------------------------------
  Kete nate kisha nevoje per ty...te kerkoja me padurim!
  Doja te te ndjeja mbi trupin tim te brisht dhe te zhveshur....
  Doja te ndjeja ngrohtesine tende,aromen tende.....
  Po ku ishe fut me batanije dreqit??
  --------------------------------------
  Naten me yje te prita un ty,
  kanace te shtypura te mblidhnim te dy,
  te prita, te prita sa doli hena
  pastaj e kuptova qe s'te linte nena.
  Pergjigje s'durova qe te kthesh,
  ndaj nenen ku ta kesh
  -----------------------------------------
  Merre embelsisht ne duart e tua
  dhe ferkoje . . .
  me pas fute ne vrime
  dhe nese nuk hyn
  lepije pak me gjuhe . . . butesisht
  Nuk e kuptoj,
  akoma s'ke mesuar te qepesh?!
  Meso!
  --------------------------------------------
  Nje lule me ēeli ne zemer..
  nje shprese u shtri mbi mua....
  nje lule me perkedheli....
  nje ze me tha:ej po te bi celulari
  --------------------------------------------
  Ishim ulur te dy ne ballkon
  une po haja buke me gjalpe
  ti e haje me gjize
  aty verdalle kaloi nje mize
  Une haja gjalpin, ti gjizen
  ishim aq te dashuruar
  sa kishim ngrene edhe mizen
  ---------------------------------------
  LoVe Me oR HaTe Me Am StiLL GoNa Be HeRe

 2. #2
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga ||_BeJbi_||
  Rrokullisu pas pemes
  gjej djalin e zemres
  mos e gjej te bukur se te tradheton
  gjeje sakat se te dashuron
  ------------------------------------
  Nese sonte ndjehesh vetem
  dhe ke frik te shohesh endrra...
  shuaj driten
  mbylle deren
  se te hyjn mushkonjat brenda
  -------------------------------------
  Kete nate kisha nevoje per ty...te kerkoja me padurim!
  Doja te te ndjeja mbi trupin tim te brisht dhe te zhveshur....
  Doja te ndjeja ngrohtesine tende,aromen tende.....
  Po ku ishe fut me batanije dreqit??
  --------------------------------------
  Naten me yje te prita un ty,
  kanace te shtypura te mblidhnim te dy,
  te prita, te prita sa doli hena
  pastaj e kuptova qe s'te linte nena.
  Pergjigje s'durova qe te kthesh,
  ndaj nenen ku ta kesh
  -----------------------------------------
  Merre embelsisht ne duart e tua
  dhe ferkoje . . .
  me pas fute ne vrime
  dhe nese nuk hyn
  lepije pak me gjuhe . . . butesisht
  Nuk e kuptoj,
  akoma s'ke mesuar te qepesh?!
  Meso!
  --------------------------------------------
  Nje lule me ēeli ne zemer..
  nje shprese u shtri mbi mua....
  nje lule me perkedheli....
  nje ze me tha:ej po te bi celulari
  --------------------------------------------
  Ishim ulur te dy ne ballkon
  une po haja buke me gjalpe
  ti e haje me gjize
  aty verdalle kaloi nje mize
  Une haja gjalpin, ti gjizen
  ishim aq te dashuruar
  sa kishim ngrene edhe mizen
  ---------------------------------------

  Hhahahahahahahahahah

  LoooooooooooL

 3. #3
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210
  Ja edhe une nje vjershe

  Kush dreqin me mesoi Ineternetin, se s'po di me c'fare eshte realiteti

  Kur hy ne Chat haroj te dal, aty mesova qe kusherira ime ka 3 jave qe ka lindur djal

  Nuk ri dot pa hyre perdite ne Internet, kurse tek gjyshja kam pa shkuar plot 2 vjet

  Nuk le femer pa ngacmuar ne Forum, sa nuk me del koha as per te fjetur gjum

  Kerkoj gjithe diten te gjej nje Portal, s'me inetereson se kam shtruar gjyshin ne spital

  I them Mirmengjes c'do dite nje shoku ne Irlanden e Veriut, ehhh... ta dini ju... kam 4 muaj pa pare komshiun

  Pyes c'do dite Sugan c'fare ngjyre i ka veshur breket, dhe nuk pyes mamane c'fare ka gatuar per dreke

  Ne MSN kam femra dhe nga Zelanda e Re, dhe nuk kam kohe te dal me shoket as per nje kafe

  I njoh gjithe Shetet vetem nga IP-ia, dhe nuk di ne c'vit eshte cliruar Shqiperia

  E lashe gjithe leket ne Ineternet Caffe, kur propozoj nje femer i them: Ajd dalim nje xhiro se nuk kam lek per kafe 4. #4
  DoNt Be JeLoUs Maska e ||_BeJbi_||
  Anėtarėsuar
  04-03-2006
  Vendndodhja
  aTje JaM EnE uN Do Te ViSh eNe tI
  Postime
  120
  looooolllll mariachi looool nice :P
  LoVe Me oR HaTe Me Am StiLL GoNa Be HeRe

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-03-2006
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  26

  Cool

  per bejbin....qenke e informuar fort.............grande........
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Playjadi : 23-03-2006 mė 09:32

 6. #6
  *~100% Shqiptare~* Maska e Zemrushja
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  Larguar!!!!!
  Postime
  2,753
  Citim Postuar mė parė nga Mariachi
  Ja edhe une nje vjershe
  Kush dreqin me mesoi Ineternetin, se s'po di me c'fare eshte realiteti

  Kur hy ne Chat haroj te dal, aty mesova qe kusherira ime ka 3 jave qe ka lindur djal

  Nuk ri dot pa hyre perdite ne Internet, kurse tek gjyshja kam pa shkuar plot 2 vjet

  Nuk le femer pa ngacmuar ne Forum, sa nuk me del koha as per te fjetur gjum

  Kerkoj gjithe diten te gjej nje Portal, s'me inetereson se kam shtruar gjyshin ne spital

  I them Mirmengjes c'do dite nje shoku ne Irlanden e Veriut, ehhh... ta dini ju... kam 4 muaj pa pare komshiun

  Pyes c'do dite Sugan c'fare ngjyre i ka veshur breket, dhe nuk pyes mamane c'fare ka gatuar per dreke

  Ne MSN kam femra dhe nga Zelanda e Re, dhe nuk kam kohe te dal me shoket as per nje kafe

  I njoh gjithe Shetet vetem nga IP-ia, dhe nuk di ne c'vit eshte cliruar Shqiperia

  E lashe gjithe leket ne Ineternet Caffe, kur propozoj nje femer i them: Ajd dalim nje xhiro se nuk kam lek per kafe  ahahahah LooooL

  shyqyr ste paska mbaruar boja e stilolapsit kete radhe ty

  yyy sa ke shkru mor lal nice nice .....

 7. #7
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210

  Talking

  Citim Postuar mė parė nga Zemrushja
  ahahahah LooooL

  shyqyr ste paska mbaruar boja e stilolapsit kete radhe ty

  yyy sa ke shkru mor lal nice nice .....

  hahahaha
  mjep edhe nje se mbaroi ky edhe pak

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,216
  || BeJbi ||,

  Ja edhe njė nga unė qė sapo e shkruajta...

  Mė ra bora mbi kokė
  Dhe flokėt e bardha m’i bėri
  Nuk mė don mė as gruaja
  E jo mė tjetėr njeri!
  Fėmijėt mė thonė
  Rri mos fol se s’din send
  Hajt shko ulu aty nė qoshe
  Se nuk ke mė tjetėr vend!
  Mbylle gojėn dhe mos fol
  Se tė vie erė nga goja
  Tė thėrrasim pėr t’qu rėnd
  Atėherė kur tė jetė nevoja.
  Ik nga shtėpia shko ku tė duash
  Se mė vijnė shoqet nė qaj,
  Shpesh kėtė mė thotė gruaja
  Kthe pastaj dhe enėt laj!
  Nė kafe s’mė don shoqėria
  Se s’kam para qė tė paguaj
  Nė politik s’mė don partija
  Ē’bėra nė jetė tani e vuaj!
  Nuk mė mbetet asgjė tjetėr
  Veē tė ulem poezi tė shkruaj
  Tė qaj kohėn e kaluar
  Me zor tė qesh edhe kur vuaj!
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,216
  Unė dhe ti nėn hije tė mollės
  Kishim rėnė nė dashuri,
  Me mallėngjim shikonim qiellin
  Kur na ra njė glasė pėrmbi!
  ……………………………….

  Shkuam nė arė me veturė
  Dashuri s’ngopeshim dot,
  Kur u humbėm nė njėri tjetrin
  Ėndrrėn na e prishi njė tėrrnakop!!
  …………………………………….

  Thellė nė sy ty tė shikoja
  Humba aty nė brendi
  Kur kujtoja se pėr mua lotoje
  Pash se tė kishte rėnė qerpiku nė sy!
  ………………………………………..

  Tė mora pėr dore
  Shkuam andej nga liqeni
  Mu atėherė kur ty tė puthja
  Tė gėlltiti peshkaqeni!
  (po ku ka peshkaqen nė liqe se??)
  ………………………………………

  Kur vendosa tė martohem
  Babai mė tha: Merre nusen pėr shtėpinė
  Po e more asi tė shehrit
  Ke marrė nuse pėr qarshinė (rrugėn)!
  Or baba koha ka ndėrruar
  Ēfarė mė duhet nuse e shtėpisė,
  M’lejo bab tė marr njė tė bukur
  Dhe po tė jetė pasqyrė e qarshisė!
  …………………………………

  U martova por s’mė rrihej nė shtėpi
  Dola n’kafiq tė gjej njė tjetėr,
  Asgjė grepi nuk mė kapi
  Ktheva prap tek dashuri e vjetėr!
  ………………………………….

  Pash nė ėndėrr sikur tė puthja
  Me shumė afsh dhe ledhatime,
  Mbaroi ėndrra hapa sytė
  Unė po puthja dorėn time!?
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 10. #10
  DoNt Be JeLoUs Maska e ||_BeJbi_||
  Anėtarėsuar
  04-03-2006
  Vendndodhja
  aTje JaM EnE uN Do Te ViSh eNe tI
  Postime
  120
  hahahahhahahhahahah Poeti Nice Nice me shkrive ;P
  LoVe Me oR HaTe Me Am StiLL GoNa Be HeRe

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Poeti
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Ferizaj-Kosovė
  Postime
  4,216
  Citim Postuar mė parė nga ||_BeJbi_||
  hahahahhahahhahahah Poeti Nice Nice me shkrive ;P
  Epo kujtoj se rubrika eshte per te qeshur, apo e kam gabim une??
  MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

 12. #12
  MULTUM IN PARVO Maska e Antipatrea
  Anėtarėsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Gjithandej, por ne te njejten kohe, asgjekundi !
  Postime
  605
  Vjersha e gjyshit :
  Partizani ecen ne pyllin e erret,
  Varka lundron ne liqenin e pjerret...
  ------------------------------------------------------------------
  Vjersha e kufitarit :
  Jemi ulur ne lendine,
  kapim peshk me dore'
  dhjeta marrim ne mesime,
  babi im eshte minator.
  ---------------------------------------------------------------------------------

 13. #13
  DoNt Be JeLoUs Maska e ||_BeJbi_||
  Anėtarėsuar
  04-03-2006
  Vendndodhja
  aTje JaM EnE uN Do Te ViSh eNe tI
  Postime
  120
  hahhahahhaha anti nice hahahahhahhah
  LoVe Me oR HaTe Me Am StiLL GoNa Be HeRe

 14. #14
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,248
  O mileti hallall se po qesh akoma me keto budallalliqe.Mariachi ajo vjersha jote eshte gjigante lale.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e mitjuk
  Anėtarėsuar
  19-05-2005
  Vendndodhja
  Monaco
  Postime
  900
  Kur ka shku
  ora 9 ropt e shpis
  jan mbledh tetan
  tan ka han e tan ka pin
  veē gjeloshi ka Q;;;;; Mrine


  Duhet te dish te mesosh qe te jetosh i lumtur

  POETI
  sjam poet as shkrimtar
  por jam puro katunar
  jam sadria krye kuq
  si la pulat me ra ne klluq
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mitjuk : 16-04-2006 mė 21:31
  Sa bukur eshte kur ne shpirt ke gjithmone ngrohtesi. FaLeMiNdErIt.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-07-2004
  Vendndodhja
  Jak' o dit' e uruar! Qe lint nga perendon, At' an' e ke ndritur, E ne pse na harron?
  Postime
  140
  Citim Postuar mė parė nga ||_BeJbi_||
  Rrokullisu pas pemes
  gjej djalin e zemres
  mos e gjej te bukur se te tradheton
  gjeje sakat se te dashuron
  ------------------------------------
  Nese sonte ndjehesh vetem
  dhe ke frik te shohesh endrra...
  shuaj driten
  mbylle deren
  se te hyjn mushkonjat brenda
  -------------------------------------
  Kete nate kisha nevoje per ty...te kerkoja me padurim!
  Doja te te ndjeja mbi trupin tim te brisht dhe te zhveshur....
  Doja te ndjeja ngrohtesine tende,aromen tende.....
  Po ku ishe fut me batanije dreqit??
  --------------------------------------
  Naten me yje te prita un ty,
  kanace te shtypura te mblidhnim te dy,
  te prita, te prita sa doli hena
  pastaj e kuptova qe s'te linte nena.
  Pergjigje s'durova qe te kthesh,
  ndaj nenen ku ta kesh
  -----------------------------------------
  Merre embelsisht ne duart e tua
  dhe ferkoje . . .
  me pas fute ne vrime
  dhe nese nuk hyn
  lepije pak me gjuhe . . . butesisht
  Nuk e kuptoj,
  akoma s'ke mesuar te qepesh?!
  Meso!
  --------------------------------------------
  Nje lule me ēeli ne zemer..
  nje shprese u shtri mbi mua....
  nje lule me perkedheli....
  nje ze me tha:ej po te bi celulari
  --------------------------------------------
  Ishim ulur te dy ne ballkon
  une po haja buke me gjalpe
  ti e haje me gjize
  aty verdalle kaloi nje mize
  Une haja gjalpin, ti gjizen
  ishim aq te dashuruar
  sa kishim ngrene edhe mizen
  ---------------------------------------


  t'bukra kto!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2005
  Postime
  23
  Moj Kaliopi moj ***** gjere
  sa te eshte trashur,sa te eshte bere
  duhen dyzet pal gershere
  per ta qethur ate vere.


  A e dini pse Romi ka ngrit shpine te bregu i lumit? Se Arixhiu e ka ne gjak pastertine.

 18. #18
  ...
  Anėtarėsuar
  26-11-2003
  Vendndodhja
  PARIS me Xhej-n jo Lopezin jo :P o mo e mir se Lopezi
  Postime
  1,428
  Un qe kur lexova titullin qesha me lot le mo m'anej.

  Epo Vjersha Humoristike Humori s'kisha nigju na iher.

  Oii moj pleqeri thoj
  HOLLAND...

Tema tė Ngjashme

 1. Astrit Kosturi: Vjersha per femije
  Nga Astrit Kosturi nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-05-2009, 16:58
 2. Humori shkodran
  Nga Flori nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2006, 09:29
 3. Humori Shqiptar
  Nga Veshtrusja nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-12-2005, 18:33
 4. Batuta dhe Skica nga humori Shqiptar (neper vite)
  Nga twist nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 08-12-2002, 21:04

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •