Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 100
  1. #1

    Nëse mund të kthenim kohën mbrapa..!!

    Nese do arrinit te kthenit kohe mbrapsht, cilen lidhje, ndarje, fjale nuk do kishit thene/bere? Perse? Mos ndoshta njeriu kerkon gjithmone t'i afrohet perfeksionit?
    Une asnje gje nuk do kisha bere ndryshe. Mendoj se ne saje te pervojave te mia jetesore (qofshin dhe te keqia) une jam ky person qe jam sot.
    Jetoje jeten, sikur cdo dite te jete dita e fundit e saj.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    1,599
    Nuk e kthen dot kohen mbrapsh ato qe kemi bere ne jeten tone u ben edhe iken njerezit mund te nxitohen ne nje lidhje por ne qoftese ajo lidhje ka marr fund nuk do te doja te kthehesha mbrapsh sepse cdo gje do jet me e veshtire ose me mire nuk do ket me mirekuptim midis njeri-tjetrit.

  3. #3
    DoNt Be JeLoUs Maska e ||_BeJbi_||
    Anëtarësuar
    04-03-2006
    Vendndodhja
    aTje JaM EnE uN Do Te ViSh eNe tI
    Postime
    120
    Dhe sikur ta kthenim kohen mbrapsh nuk do mundeshim kurr te rikthenim nje dicka qe e duam tani...ato qe kemi kaluar i kemi kaluar dhe nese ajo lidhje ka mar fund ka pasur nje aryse dhe me ate arsye ske pse ti kthehesh nje gjeje qe nuk ka me kuptim sepse kur nuk kishte kuptim ne ate kohe pse do ket kuptim tani
    LoVe Me oR HaTe Me Am StiLL GoNa Be HeRe

  4. #4
    ▒[JuL]▒ Maska e Macho
    Anëtarësuar
    05-01-2003
    Vendndodhja
    Me Shpirt ne TIRANE
    Postime
    322
    Te kthehesh mbrapa dhe te korigjosh "gabimet" nuk do ti bente pune askujt. Jeta eshte e bukur se nuk ka kthim mbrapa. Ai qe di ta jetoje, e ben duke korigjuar te ardhmen.
    ஐ███▓▒ -=][.. _| |_| |_ | ..][=- ▒▓███ஐ

  5. #5
    . Maska e delisa
    Anëtarësuar
    27-10-2002
    Vendndodhja
    Ncuk Ketu !
    Postime
    248
    Tani qe koha nuk kthehet mbrapsht kete e dime... tema me duket eshte thjesht per te na grricur imagjinaten dhe te na zhbirose ato vrarjet sekrete te ndergjegjes qe i kemi fshehur ne cepa te erret te kujteses .

    Une sdo doja te ndryshoja gje... sepse po te ndryshoja dicka sdo isha kjo qe jam sot. Gabime kam bere plot ,por te pakten eci dhe jetoj te sotmen me shijen e hidhur te pasojave te atyre gabimeve dhe me shpresen se kam mesuar dicka nga to.

    Cdo femije i duhet te veteksperimentoje djegien e zjarrit qe te mos e preke me ate

  6. #6
    Shume here ne kemi kete mendim,po kur shikon sesi te vdes dikush ne dore,dhe verte ti nuk je fajtore, prape do doje te mundje te ktheje kohen pas, qe t'i thoje personit sa shume e doje, sa shume ....Ti thoje qe mos ta bente ate veprim, sepse do te humbiste ty, do humbiste veten.
    Jetoje jeten, sikur cdo dite te jete dita e fundit e saj.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    nuk do kisha ndryshuar asgje,
    ne fakt nuk do e merrja mundimin fare te kthehesha mbrapa.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Se nuk ka kthim mbrapa, kjo nuk diskutohet, por këtu është shtruar pyetja: Çfarë nëse do të mund ta kthenim kohën?
    Unë për vehten time do të ndryshoja shumë gjëra, ani pse nuk do të isha ky që jam. Arësyeja e kthimit tim mbrapa ka të bëj me veprimet e bëra, apo fjalët e thëna pa qëllim të keq, por që janë keqkuptuar, prandaj do të doja që të mos i kasha thënë apo bërë fare.
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e pr_expert
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    İstanbull
    Postime
    5
    mua as qe nuk ma ka shkuar nder mend qe ta ktheja nej here mbrapsht. se je ta keshtu eshte e bukur. veç se duhet te dish pak se si ta jetosh. sidomos ata qe besojne ne ringjallje. veç se duhet te kemi kujdes kur ta jetojme.se nuk do te kemi nje shans te dyta. " puno per kete bote sıkur nuk ke per te vdekur fare, puno per boten tjeter sikur do te vdesesh neser" pra eshte shume qarte se nuk ka vend per gabime ne ket jete. ja kalofshi mire.............................

  10. #10
    gjithmone gati Maska e Ai***
    Anëtarësuar
    23-03-2006
    Postime
    3
    Pse e dime se nuk kthehet pas as dhe kjo sec ,prandaj dhe ne na pelqen te themi sikur na e ka fajin koha ...apo dhe mbase ...Une kam ca njolla ne biografi qe do doja ti modifikoja ,po cti besh ,tani ska kuptim ,keshtu qe sja vlen as ta mendosh se te pesimizon.

  11. #11
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Ajo qe ka kalu nje here nuk kthehet mbrapa,por duhet te mundohesh qe gjithcka ne te ardhmen ta besh sa me mire dhe sa me te bukur
    Lindi

  12. #12
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anëtarësuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahçen time
    Postime
    3,882
    Une kthehem vete perbys dhe koherat e shkuara nuk i kthej pas ne lidhje me romancen, ahh po te kthehesha edhe njehere te beja ato qe s'kam bere ne kete jete te deritanishme kjo po.


    Dito.

  13. #13
    NUk me pelqen te bej supozime. Sikur te ishte keshtu, e sikur te beja kete apo ate.....................
    Koha nuk kthehet më prapa dhe kaq. PIKE.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-04-2006
    Vendndodhja
    Prishtine
    Postime
    397
    Nese do e ktheje kohen mrapsht do i beja po te njetat gjera qe kam bere si te mirat ashtu dhe te kqijat,jam e knaqur me te kaluaren time
    Ne se njerezit flasin keq per mua: Ta dinin c'kam thene une per ata: Do te flisnin edhe me keq.---JM

  15. #15
    Vlonjat sa te jete jeta Maska e Igli_Vlonjati
    Anëtarësuar
    24-03-2006
    Vendndodhja
    Vlore/Tirane
    Postime
    439
    Do benim gjera qe nuk i kemi bere ne ate kohe
    Ne Jete Duhet Te Udhehiqemi Nga Arsyeja Dhe Jo Nga Pasioni

  16. #16
    l'aquila tornera a volare Maska e brandon
    Anëtarësuar
    07-04-2006
    Postime
    622
    .................................................. ............
    zemra me te ardhmen rron,
    nga e tashmja frikesohet,
    kur papritur gjithcka shkon,
    per te shkuaren mallohet
    ........................................

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anëtarësuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovë
    Postime
    4,216
    Sikur te mund ta ktheja kohen mbrapa, do ta beja me shprese se do te ishte shume me ndryshe se gjert me tani, me kete jete qe kam kaluar.... Ndoshta do te ruaja vetem poezine...
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ËSHTË SHQIPTARIA

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511
    ska kuptim ta kthej, cdo gje qe ndoth ndoth per nje arsye, ne mesojme edhe nga humbjet dhe nga gabimet!!!!!!!!!!
    me pelqejne te perqendrohem tek e tashmja vetem ajo ka rendesi per mua!!!!!!!!!!
    failure is not an option!

  19. #19
    femmedecarriere Maska e Visage
    Anëtarësuar
    27-04-2006
    Vendndodhja
    LarG ... aty ke veriu i veriut
    Postime
    587
    Une kam NO REGRETS. Jam ajo qe jam sot per shkak te ekperiencave te mia dhe jam happy qe i pata ato ekperienca. So, jo s'do doja te ktheja kohen mbrapsht.

  20. #20
    Jeta eshte e cuditshme!!! Maska e *SaBiNa*
    Anëtarësuar
    24-11-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    82
    Po te kisha mundesine te ktheja kohen pas mbase do genjeja dike,gje te cilen se bera kurre,sinqeritetin tim s`arriti ta vleresoje kurre..
    Por mendoj qe nqs nje person hedh poshte vendimet e marra me pare i bie qe "shkel" mbi veten e tij..
    Ajo c`ka harrohet eshte njelloj sikur te mos kete ndodhur!

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Deri ku do të arrinit për të mbijetuar?
    Nga LlaCiPaCi në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 08-03-2009, 17:48
  2. Deri ku do arrinit per te fituar dashurin e nje vajze?!
    Nga FierAkja143 në forumin Në kërkim të romancës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 03-03-2006, 14:21
  3. Presidenti kthen mbrapsht ligjin mbi ushtrine
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 07-06-2003, 23:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •