Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 49

Tema: Genti Lako

 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-05-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Genti Lako ka 3 vjet pa nje kenge hit.

  Qe kur beri kengen per Eranda Lobohoven "Buza me ishte thare, Genti nuk po ben nje kenge te hajrit.
  Tre kenge qe beri per Besa Kokedhima, Resarta Shkurte, Greta Koci ishin te njellojta.Vetem fjalet ndryshonin.
  Sot kompozitoret njesh ne shqiperi jane Flori Mumajezi, Stine, Adrian Hila.
  Genti ka mbet me Greta KOci dhe dy tre kengetare koti nga Maqedonia.

 2. #22
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Exclamation

  Citim Postuar mė parė nga Matrix DJ
  Qe kur beri kengen per Eranda Lobohoven "Buza me ishte thare, Genti nuk po ben nje kenge te hajrit.
  Tre kenge qe beri per Besa Kokedhima, Resarta Shkurte, Greta Koci ishin te njellojta.Vetem fjalet ndryshonin.
  Sot kompozitoret njesh ne shqiperi jane Flori Mumajezi, Stine, Adrian Hila.
  Genti ka mbet me Greta KOci dhe dy tre kengetare koti nga Maqedonia.
  Qefe qefe kjo dynja.Mos harro se te besh nje kenge te Genti hyne brenda dhe publiciteti qe i behet asaj kenge,si nga clipi qe trasmetohet ne MY MUSIC ashtu dhe ne Top radio apo dhe ne My music Radio.

  Pastaj prodhimet qe ka ber Genti kan qene ne rezultat te mire nga audienca shqiptare,mos te harrojme faktin qe kenga e Greta Kocit - Kercim dashurie hyri ne 30-kenget me te mira ne bot.

  Kompozitoret qe ke permendur jan ende te rinje,kan talent po jan pothuajse si ai zogu i vogel qe ende nuk ka nderruar zerin.

  PershendeTje !!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dj-GabrieL : 06-05-2007 mė 09:53
  Feel the pump √

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Matrix DJ
  Qe kur beri kengen per Eranda Lobohoven "Buza me ishte thare, Genti nuk po ben nje kenge te hajrit.
  Tre kenge qe beri per Besa Kokedhima, Resarta Shkurte, Greta Koci ishin te njellojta.Vetem fjalet ndryshonin.
  Sot kompozitoret njesh ne shqiperi jane Flori Mumajezi, Stine, Adrian Hila.
  Genti ka mbet me Greta KOci dhe dy tre kengetare koti nga Maqedonia.

  Mesa di une mqs dihet qe jam nje fanse e thekur e Gentit dhe kengeve qe ben, te gjitha kenget jane rryma te ndryshme muzikore. Flori dhe Stine jane femijt e Gentit per ate pune. Kur Genti i beri kengen "Festa" the dreamsave dhe Flori kendonte aty, ketij te fundit si kishin dal akoma mustaqet ne faqe Sa per kenget njesoj me keq se Stine ska ku te shkoj. merr cmim te pare me kenge te vjedhur. Ku ka me njesoj se kenget e Adrian Hiles. Me thuaj ca ndryshimi kan kenget e Ponit, Marjoles, Rovenes, Maya, Silva Gunbardhi nga njera tjetra. Keshty qe mos flit kot. Kenget e Beses jane ndryshe nga njera tjetra dhe jane yll bote. Kenga DJ eshte bomb dhe kenget e Gretes qe po i degoj ne keto momente skan lidhje me njera tjetren as ne rryma as ne tekste. Degjoji icik me kujdes

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-05-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Genti eshte ēun i mire me pi birra..

  O zonjusha fanse Megiru, Genti eshte djale flori me pi birra. dhe me kalu me femra.. por sa per frymezime te reja ka shterruar.
  Po nuk pate shkolle muzike dhe nuk njohe kompozicionin nuk e ke jeten e gjate ne muzike....edhe Flori Mumajezi ka momente shkelqimi edhe nje vit, pastaj do marre fund..se edhe ai s'ka shkolle.
  Mos do thushe qe Genti ka shkolle, ai vetem ne shpine e pionerit ka qene...
  Po kjo kenga e fundit e Getes, qe ka imituar J.Lo , me zzzaaazzzaaaaazzzaaaa....hajt vari teneqene.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Matrix DJ
  O zonjusha fanse Megiru, Genti eshte djale flori me pi birra. dhe me kalu me femra.. por sa per frymezime te reja ka shterruar.
  Po nuk pate shkolle muzike dhe nuk njohe kompozicionin nuk e ke jeten e gjate ne muzike....edhe Flori Mumajezi ka momente shkelqimi edhe nje vit, pastaj do marre fund..se edhe ai s'ka shkolle.
  Mos do thushe qe Genti ka shkolle, ai vetem ne shpine e pionerit ka qene...
  Po kjo kenga e fundit e Getes, qe ka imituar J.Lo , me zzzaaazzzaaaaazzzaaaa....hajt vari teneqene.

  O Zoti kritikus pa baza, Gentit bravo i qofte qe eshte aq i zoti sa kenget ia ka miratuar bota. Nuk ka nevoje te mari gjykime ka persona si ju qe na paskeni mbaru shkollen dhe tani na jeni gjykus te njerezve te talentuar. Na e bej ti nje kenge qe ta degjojme, te shohim se cbeni ju qe mbaroni shkollen. Mesa di une Genti ka studiuar privatisht vite te tera piano dhe kitare dhe kete nuk ia mohon njeri sepse e ka thene neper intervista, plus qe s'mund ti biesh veglave pa marre mesime aq yll si ben Genti. Une e kam pare ne nje koncert live me Thunderway ne vitin 96 dhe kam thene "ky nuk eshte per Shqiperi fare". mua me pelqen shume albumi qe i kam bere Drini caushollit. Kitara duket sikur qan aq bukur i bie.
  Ju qe mbaroni shkollat ta shpifni fareeee sepse po nuk vute pas notes DO, noten Re nuk ju del kenga, ndersa kompozitore te medhenj si Sting psh jane te paparashikushem ashtu sic ben Genti. I thyn kenget papritmas ne menyre perfekte jo si ju te tjeret qe dihet si keni vazhdimin e dhe mbylljen e kenges

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-05-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Genti Lako vetemashtrohet

  Zonjusha Megiru,( se paske per kioēidence nick-name te njellojte me drejtoreshen se radjo plusdyshit), ne forume nuk duhen bere kenge qe te japesh nje mendim, aq me shume qe me Gentin kam punuar tek TOP-i.
  Per fate te keq, se Genti eshte djal me reputacion te mire, vetem sa vetemashtrohet per kenget i jane renditur perkrah emrave te medhenj tek http://radioventures.com/releases
  Sepse te ky website, ēdo kengetar/e i/e panjohur mund te hyje ne kategorine qe eshte futur Greta Koēi.Mjaft te beje nje tel ne sitin e radios ne fjale.
  Gazetare te TOP-it jane interesuar, por respekti per Gentin qe nuk e kane nxjerre kete skandal.
  E gjitha kjo story...nuk thote se genti nuk ben muzike, sidomos Metal...

  Long life to Heavy Metal.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Matrix DJ
  Zonjusha Megiru,( se paske per kioēidence nick-name te njellojte me drejtoreshen se radjo plusdyshit), ne forume nuk duhen bere kenge qe te japesh nje mendim, aq me shume qe me Gentin kam punuar tek TOP-i.
  Per fate te keq, se Genti eshte djal me reputacion te mire, vetem sa vetemashtrohet per kenget i jane renditur perkrah emrave te medhenj tek http://radioventures.com/releases
  Sepse te ky website, ēdo kengetar/e i/e panjohur mund te hyje ne kategorine qe eshte futur Greta Koēi.Mjaft te beje nje tel ne sitin e radios ne fjale.
  Gazetare te TOP-it jane interesuar, por respekti per Gentin qe nuk e kane nxjerre kete skandal.
  E gjitha kjo story...nuk thote se genti nuk ben muzike, sidomos Metal...

  Long life to Heavy Metal.
  Zoti pseudo DJ nuk besoj se ka mbetur Genti qe te marre ne tel te tjeret qe ti botojne kenget. AHahahahah e kupton se cfare beni ju te paaftet?? Shpikni dhe mendoni cdo gje te mundur vetem per te mos pranuar qe tjetri eshte i Zoti. Ti qe paske punuar me te duhet ta njihke sa i afte eshte. Clidhje ka nick name im? Nuk te pelqen? AJER AJER ffffffffffff sa pluhur

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-05-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Sa manaxhere te lodhur paska Genti Lako?

  Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....edhe pemet po qeshin me lot.
  Sa poshte paska rene Genti Lakua, me nje manaxhere si ti moj Megiru...
  Mesa duket punon gratis ti...nuk merr para.
  Apo te paguajne konkurentet e Gentit qe ti prishesh pune????????????????????????????????????

 9. #29
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  Ketu paska nisur loje luftash.

  Megiru, po ta le vetem nje mendim dashamires per kompozitorin, fanse e te cilit je e me siguri do kesh mundesine t'ia percjellesh keto fjale: Mos te merret me ciliminj, me cupka qe kane dale per te treguar sa seksi jane, apo vajzat e kujt jane, te cilave ua hap mbiemri i babit rrugen, por te beje kenge per kengetare te afirmuara, per te cilat robi mendohet dy here para se ta shkruaje ndonje fjale. Psh linja me Eranda Libohoven ishte shume e mire. Kenga "Buzet me ishin thare" eshte thjesht E BUKUR. Kjo linje eshte ajo qe e ve masen, se me cfare kompozitori ke te besh.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2006
  Postime
  66
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dita
  Ketu paska nisur loje luftash.

  Megiru, po ta le vetem nje mendim dashamires per kompozitorin, fanse e te cilit je e me siguri do kesh mundesine t'ia percjellesh keto fjale: Mos te merret me ciliminj, me cupka qe kane dale per te treguar sa seksi jane, apo vajzat e kujt jane, te cilave ua hap mbiemri i babit rrugen, por te beje kenge per kengetare te afirmuara, per te cilat robi mendohet dy here para se ta shkruaje ndonje fjale. Psh linja me Eranda Libohoven ishte shume e mire. Kenga "Buzet me ishin thare" eshte thjesht E BUKUR. Kjo linje eshte ajo qe e ve masen, se me cfare kompozitori ke te besh.
  Edhe mua me pelqen shuuuuuume kenga buzet me ishin thare po po ta kisha mundesine te flisja me gentin do i thoja te bente dhe 20 kenge si ajo mua me pelqejne te gjitha kenget e tij dhe kaq. Ka kengetare qe jane si sorra fare dhe une nuk po i lavderoj

 11. #31
  Trazuar nen qiellin blu Maska e Blue_sky
  Anėtarėsuar
  29-05-2004
  Postime
  2,308
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dita
  Ketu paska nisur loje luftash.

  Megiru, po ta le vetem nje mendim dashamires per kompozitorin, fanse e te cilit je e me siguri do kesh mundesine t'ia percjellesh keto fjale: Mos te merret me ciliminj, me cupka qe kane dale per te treguar sa seksi jane, apo vajzat e kujt jane, te cilave ua hap mbiemri i babit rrugen, por te beje kenge per kengetare te afirmuara, per te cilat robi mendohet dy here para se ta shkruaje ndonje fjale. Psh linja me Eranda Libohoven ishte shume e mire. Kenga "Buzet me ishin thare" eshte thjesht E BUKUR. Kjo linje eshte ajo qe e ve masen, se me cfare kompozitori ke te besh.
  Shume dakord me ty,Dita.Kenga e Erandes eshte fantastike,mirepo ky kaloi ne rrugen komerciale,zgjodhi sasine dhe jo kualitetin.
  Ne Festival ia bene mire ketij dhe Kocit,hyne ne festival me nje arrogance te papare,te sigurte qe do fitonin mirepo ne Festival shkohet per te konkuruar,jo per te marre ftytet e arrogances.
  Kam vetem nje limit: qiellin!

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dhe mua me pelqen ajo kenge jashtezakonisht shume sidiqoft smendoj qe kenget qe ka bere keto koh nuk jan te mira. Mua mepelqejn shume dhe duket sikur po e kritikoni kot

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-03-2006
  Postime
  92
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Epo Erandes ja beri te bukur se e kishte .......

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-05-2007
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Eranda nuk eshte filestare si Greta

  Buzet me ishin thare, ishte kenge fantazi, sepse eranda Libohova , eshte kengetare klasi dhe jo fillestare si greta Koci, qe duhet te kendoje vetem ne festivale femijesh.
  Edhe sikur kenga te mos ishte e bukur, Eranda nderhyn qe ta sjelle sipas regjstrit te zerit te saj.
  Pastaj.. gjithe ajo dashuri mes Gentit dhe Erandes...nuk kish si te tretej pa nje kenge te bukur.

 15. #35
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Faleminderit
  0
  50 falenderime nė 46 postime
  Ok, e morem vesh dhe sekretin pas magjise se kenges "Buzet me ishin thare".

  Kompozitorit Genti Lako cojini fjale qe te beje nje a me shume kenge per Anjeza Shahini-n. Asaj vajze ka kohe qe nuk i kane dhene nje kenge per te qene, qe t'i mundesoje te perfaqesohet denjesisht para publikut shqiptar. Ky eshte shans i mire per Anjezen dhe per kompozitorin poashtu, se me nje ze dhe interpretim si te Anjezes kenges i dyfishohet vlera.

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2007
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kastro do te behet faktor prandaj gricet, e quan se eshte te cani ketu ..........
  hahahahhaaaaa .............

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga beni07
  kastro do te behet faktor prandaj gricet, e quan se eshte te cani ketu ..........
  hahahahhaaaaa .............

  imagjino tani qe Genti mori cmimin e par ne Top Fest. po shkrihem se lexova lart kastron qe thoshte qe ai smerr cmim te par. Kastro mbreme doli dhe ik me bisht nder shal. HAAHAAaAAAAAAAAAAAAA

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2007
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  fatkeqesi qe ne shqiperi njerezit e talentuar sulmohen e paragjykohen keshtu nga njerez medioker. nga nje kastro qe lahet njehere ne vit e nuk qeth et e nuk rruhet kurre , qe mashtron njerezit sikur eshte compozitor po nuk eshte as saldator.
  turp shume turp .............
  i lini njerezit e talentuar te punojne , e mos hyni ne jeten private te askujt , une nuk njoh personalisht asnje , po sa per kete kastron se honeps dot, imagjinoj sikur ta kem prane me duket sikur do me ngjisi morrat........hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiii

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2008
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post gent lako

  GENT LAKO ti dhe TIMBALAND jeni bote,vazhdo keshtu bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2008
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  PONIT kur do i besh ndonje keng, bej ndonje kaba si stili yt je i pa pare GENT LAKO bej ndo nje hit.ngrie shqiperin sa me lart

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •