Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 112
 1. #41
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-12-2005
  Postime
  459
  Sa qyfyre eshte shqiperia sinqerisht. Jemi i vetmi shtet ku fjala "PUB" ka humbur komplet kuptimin e saj....

  Mua me pelqejne te gjitha se si turist qe jam nuk kam naze dhe shkoj aty ku shkon dhe shoqeria ime. Gjithsesi ata qe i kam me te preferuar s'para ju bej reklame se dalin ne mode pastaj dhe po doli gjeja ne mode ne Tirane turret adoleshenca dhe i merr frymen......................

  Lum si ata qe jane aty.

 2. #42
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Antarsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Pubet ne shqiperi kane lezetin e tyre , krahasimi eshte i madh me pubet e perendimit duke pare lukzositetin qe kane !!

  Sa per emra , biznesmeni qe eshte biznesmen e di se emri dhe tingulli tij qe do vrasi veshin e kalimtarve qyetarve e ku ta di une ka shume rendesi ....
  Kshu qe shumica e biznesmenve preferojne te vejne emra te huj sesa shqiptar .....

 3. #43
  Heartless Maska e White_Angel
  Antarsuar
  11-01-2004
  Vendndodhja
  Kristal......
  Postime
  1,293
  Ehhhh Tirana me xhiron dhe luksin e saj .....  Kemi kerkuar belane me para ne qe jetojme ne emigrim .
  O Zot per vete sdua gj jo...por pr prindrit nje dhndr t bukur!

 4. #44
  RebeL AnGeL /IrC STaFF Maska e angel_guy
  Antarsuar
  04-08-2002
  Vendndodhja
  Hic
  Postime
  322
  Per pUbet ne Tiron po permend disa si Canon ne hyrje te Bllokut afer shkolles 11 janari . Tjeter kemi Mulinon afer hotel president , Extasy ne Bllok perball lokalit te Rovena Dilos . Por njerezit gjithmone sa vijne dhe shmangen pubeve dhe drejtohen me teper tek qetesia , pra ne Club si tek ZooM ne Bllok 24 ore ose New Berlin , ose Libourn ReX ka shum shum te tjere . Ndersa Per puB dhe ne fundjavave dhe nuk shikon shum njerez .
  DasHuRia PerBeheT NgA dY PjeSe NdJeNjaT DhE PreKjA

 5. #45
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Po Zoom nuk eshte Pub, eshte me shume si bar.

  Kurse Ekstazi nuk eshte gje, gjithe cecenet aty mblidhen. Canon eshte i hajrit, po me bomba eshte Bistro dhe Irish te tirana re.

 6. #46
  Shpirt Mirditori Maska e Sui Juris
  Antarsuar
  07-02-2006
  Vendndodhja
  Brussel/Bruxelles
  Postime
  56
  Citim Postuar m par nga Lunesta
  Kurse Ekstazi nuk eshte gje, gjithe cecenet aty mblidhen.
  Qenkan bere kaq shume perparime sa te arrihet te joshen dhe cecenet te vizitojne pubet e tiranes?
  The important thing is not to stop questioning. -Albert Einstein

 7. #47
  i/e larguar
  Antarsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,159
  kur isha kam shkuar te capricio edhe caffe and caffe me shum se aty rrite shoqeria ime kur te shkoj tashi do eksploroj vende te reja

 8. #48
  satyr Maska e Gunnar
  Antarsuar
  23-06-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  490
  Une per vehte shkoj ne nje pub shume "cool" ku ka muzike te mire dhe mbi 50 lloje birrash dhe plot me zjerrma........
  po nuk jua them se pastaj vini te gjithe edhe behet balte muhabeti
  To look life in the face....

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e baby dream
  Antarsuar
  04-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane,Albania
  Postime
  126
  anje pub te hajrit ska ne tirane as per njerez as per muzike ne fillim kur hapen kane lloj lloj idiotsirash jo me karta klienti jo kontroll per arme futja kot
  rozafa me pelqente shume ne fillim te pakten kur kendonte ai grupi maqedons pastaj u be edhe ai kot fare si te gjithe
  ku te shkosh aman te ze koka gjithandej apo nga cmimet qe kane nje gote vodka red bull me shume akull dy pika vodka te bere vete ne skrapar hahahaha dhe dy gisht red bull 600 leke te reja
  ndoshta ju qe vini nga jashte ju pelqen se ndryshoni ambient
  tirana metropol pika qe sna bie te shtunen ora 10 e darkes asnje rugeve
  skemi gje ne terzi keshtu me vjen shume inat sepse doja qe tirana te ishte qyteti shembull per ballkanin te pakten, spo shkoj me larg
  ne kerkojme lluks ketu nuk ka nje rruge per ambulance
  tani eshte per te thene edhe po u semura te semurem naten qe nuk ka qarkullim se perndryshe vdiqa pa shkuar ne spital
  me falni qe po dal nga tema po e kam pesuar kete gje para pak ditesh
  varja do ti shyjme si ti shtyjme edhe keto 200 vjet jete qe na kane mbetur........
  ishalla sna vje edhe gripi pulave se edhe ate kemi mangut
  ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  a tju benj ca pietje po mu pergjigjni sagllam..se vet skam qen kurre ne ndonje pub.. as jashte as ne shqiperi..

  sa para ben futja ne pub te shqiperise?
  cfar ore shkoni zakonisht ne pub?
  cfar ore dilni?
  cfar beni ne pub?
  A eshte qetsi apo zhurme?
  a mund te bisedoc me shok shoqe ne pub pa uleritur qe te mundesh altoparlantat e pubit?
  Cfar hani apo pini ne pub?
  mbas pubi shkoni e krruani tenxheret e mamase?

  dua pergjigje nga kopetentet..

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e baby dream
  Antarsuar
  04-02-2006
  Vendndodhja
  Tirane,Albania
  Postime
  126
  zakonisht futesh pa leke
  po nuk ke pronotuar ne oren 23
  deri nga ora 2 maximumi
  ca bejme? bejme sikur kercejme harxhojme leke
  zhurme e madhe nuk sheh nga tymi po si nxorre rrobat ne ballkon te nxjerr mamaja perjashta
  muhabet me gerthit me gishta ne vesh themi ne
  per te ngrene spara ka po edhe po pati mbas qafe e ke une pi vodka red bull
  per tenxhere jo po shishen e ujit e dua te koka

  besoj se kam folur sakte
  ESHTE E PAMUNDUR TE LEPISH BERRYLIN

 12. #52
  COLORADO Maska e lajkatari
  Antarsuar
  09-02-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Mosha
  39
  Postime
  9
  mua me pelqen house of arts, aty ne shkojme edhe degjojme music live, me mire te degjoj live music se sa te pish nje bire edhe te degjosh dj, dupsi dupsi
  ata cunat qe luajne live jane shume te mire, sidomos edhe ai kengetari
  ajde tung
  colorado

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Iliriani
  Antarsuar
  24-03-2004
  Postime
  986
  12345647987fdslkfhlsdkf

 14. #54
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,471
  wow

  calvin, buda bar, living room, extasy, irish Sa origjinale kta emrat Gjynaf per njerzit e shkrete atje. Nga nje ane e shajne ameriken, nga ana tjeter shkon ndonjeri ne Amerike ne NY ose Chicago, dhe vete i furnizon me emra per klubet e reja qe hapen.

  Po per te pire ca pijne njerzit? A kane emra te huaj dhe per pijet? lol

  p.s. Ilrian i ke rene ne koke vlla me cdo shkrim. Leje se e kane ne terezi ata anej se vishen me rroba "firmato" (Calvin blein ne vend te calvin klein) dhe shkojne ne "living room" para se te ikin dritat 12 ore rresht.

 15. #55
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,471
  Citim Postuar m par nga baby dream
  anje pub te hajrit ska ne tirane as per njerez as per muzike ne fillim kur hapen kane lloj lloj idiotsirash jo me karta klienti jo kontroll per arme futja kot
  rozafa me pelqente shume ne fillim te pakten kur kendonte ai grupi maqedons pastaj u be edhe ai kot fare si te gjithe
  ku te shkosh aman te ze koka gjithandej apo nga cmimet qe kane nje gote vodka red bull me shume akull dy pika vodka te bere vete ne skrapar hahahaha dhe dy gisht red bull 600 leke te reja
  ndoshta ju qe vini nga jashte ju pelqen se ndryshoni ambient
  tirana metropol pika qe sna bie te shtunen ora 10 e darkes asnje rugeve
  skemi gje ne terzi keshtu me vjen shume inat sepse doja qe tirana te ishte qyteti shembull per ballkanin te pakten, spo shkoj me larg
  ne kerkojme lluks ketu nuk ka nje rruge per ambulance
  tani eshte per te thene edhe po u semura te semurem naten qe nuk ka qarkullim se perndryshe vdiqa pa shkuar ne spital
  me falni qe po dal nga tema po e kam pesuar kete gje para pak ditesh
  varja do ti shyjme si ti shtyjme edhe keto 200 vjet jete qe na kane mbetur........
  ishalla sna vje edhe gripi pulave se edhe ate kemi mangut
  voila....ja dhe realiteti atje

 16. #56
  Pubet ne Tr

  Hyra ne nje pub une, ishte moda e radhes ne Tr "Living Room" ja thonin....njerezit s'kercenin po shtynin njeri tjetrin me berryla, se ishte si nje apartament dhe dhomat ishin shume te ngushta...ne nje cep ishte bari, ku ndjenja bashke me shoqen time...pas dy min qe kisha hyre, syte me lotonin nga tymi:S...sipas shoqes time, qe jeton ne Tr ai ishte pubi me i frekuentuar ne ate kohe,njerezit te kercenin mbi koke aty, se ne mos gaboj uleshe shume poshte ,dmth tavolinat ishin shume poshte...dolem qe aty, pasi nje budallaçke donte gjithe barin per vete, ngaqe kur kercente perplaste duart mbi planin e barit, spostoi pijet dhe vazhdoi qejfin e vete
  shkuam ne nje tjeter, se helbete nata sapo kishte filluar....aty ishte keq e mos me keq, nuk merrja dot fryme nga tymi, shoqen time e kisha afer, po fytyren s'ja shikoja, aq tmerr ishte...kamarieri derdhi coca colen ne krahun tim, kur po kalonte dhe jo vetem qe s'kerkoi falje, po me tha edhe mos bej kshu se s'ka lezet je femer.....
  .......... s'e kuptoj akoma sesi njerezit mund te mendojne qe ky eshte ARGETIM........per mua eshte thjesht snobizem i atyre qe s'u ka ngel gje tjeter me çfare te mburren.......
  LIVE LOVE LEARN

 17. #57
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Eshte lloji i bixinesit atje o shoke , pub-et duhet tu behet reklama qe nga emri , se po se kishte " cool " sado modern dhe i kohes te jete , nuk e frekuenton njeri .
  Pastaj atje i kane qef keto unusual names . lol

  ps; Dhe une kam nder mend te investoj me nje pub aqe , na jepni ndonje sygjerim , ndonje emer sexyyy kur i thone .. qe sa here ta skiptojne tu dridhet me nder .... kembet kembet .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #58
  Perjashtuar
  Antarsuar
  29-09-2004
  Mosha
  38
  Postime
  1,471
  Citim Postuar m par nga PINK
  Eshte lloji i bixinesit atje o shoke , pub-et duhet tu behet reklama qe nga emri , se po se kishte " cool " sado modern dhe i kohes te jete , nuk e frekuenton njeri .
  Pastaj atje i kane qef keto unusual names . lol

  ps; Dhe une kam nder mend te investoj me nje pub aqe , na jepni ndonje sygjerim , ndonje emer sexyyy kur i thone .. qe sa here ta skiptojne tu dridhet me nder .... kembet kembet .
  unusual?! that's an understatement. Gjysma e atyre emra qe thane kta, kane kohe qe jane klube ne chicago. Sic tha Iliri, sdurohet dote realiteti pa pune, pa drita 12 ore dhe me korrupsion nga te gjitha anet, dhe njerzit ju vene emra amerikane klubeve qe per ca momente te largohen nga realiteti i hidhur.

  p.s. ku do ta hapesh klubin ti?

 19. #59
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,808
  kur ka dhe Tirana pube..mos duroft! lol

 20. #60
  pirg hologramesh Maska e Inteligjentja
  Antarsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  Ne kontinentin e Kurrkundit
  Postime
  862
  Citim Postuar m par nga Lunesta
  Jo po ti quajme pabet me emra si psh 'Atdhedashuria', 'Memedheu', 'Kombi'. Mos u beni qesharake o njerez, pabet ne cdo vend te botes kane emra seksi jo emra te rendomte.

  Nuk e di per te tjeret po te pakten per mua kjo fare fraze e shkeputur eshte shume shqetesuese! Zonjusha ka nevoje te moderoje fjalorin dhe te zgjeroje njohurite e veta mbi kuptimin e fjales "e rendomte" dhe aq me pak te mendohet pakez kur me aq elokuence e perdor per te karakterizuar gjuhen te cilen ajo (sado me mangesi te dukshme) e shkruan. Kombi nuk mund te jete emer pub-i zonjeze ! Ne asnje vend nuk eshte sepse eshte dicka qe shkon shume me lart se vithet e pelave te provincave dhe se cigaret e mazllumeve qe i vine rrotull!


  Postimi i wild cat me ka pelqyer me shume nga sa u thane me siper.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Inteligjentja : 15-02-2006 m 21:41

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Si i njoha Nanon dhe Berishn.
  Nga BlueBaron n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 23-01-2008, 19:21
 2. Debati mbi Ditn e lirimit
  Nga dardajan n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 227
  Postimi i Fundit: 23-02-2006, 04:50
 3. Zhvillohet në Tiranë Maratona e Popujve 2005 në nderim të Nënë Terezës
  Nga [A-SHKODRANI] n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:05
 4. Debati mbi vendlindjen e Gjergj Kastriotit
  Nga Labeati n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-10-2005, 21:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •