Close

Rezultati i Sondazhit: Me ke do ishte me mire te kalohej jeta ne paqe dhe dashuri me te huaj apo shqiptar(e)

Votues
68. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Shqiptar(e)

    39 57.35%
  • i/e huaj

    9 13.24%
  • Nuk ka rendesi

    20 29.41%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 38 prej 38
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Shqipetare dhe asnje tjeter.
    Nese thuani te huaj se dua te dal jasht vendit, kjo me nuk eshte martese me dashuri dhe normal se nuk mund te zgjat shume, por martese per interes (e kush do te dal i lagur nga lidhja, varet nga shteti). E thash kete se pse mund te ndodhe te paguani alimentacion tere jeten tuaj, pra te punoni e te rropateni qe te paguani per hiret e gruas suaj qe do te ndahet pas pak kohesh nga ju. Ketu fola partneren e huaj dhe jo per partnerin (kete te fundit as qe e diskutoj e lene me ta aprovoj).
    Nejse, mendimi im ky, mund edhe te mos pajtoheni
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  2. #22
    Perjashtuar Maska e diikush
    Anėtarėsuar
    12-07-2003
    Vendndodhja
    konaku i ri
    Postime
    2,069
    Citim Postuar mė parė nga ~D~
    Delisa ska gjo motra,vetem me thuaj ku te gjejme ndonje Spanjolle qe ta kapi ne dru tre here dita ket diikush-in .

    lol
    D amin, se skam patur shansin me hispanike, as braziliane.....beni sevap po njojtet na 1 ketej verdalle looooool

    shqiptarja per embelsire ne fund, cka i perputhet edhe temes (pra me mire shqitpare)

  3. #23
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    Ne rastin ideal nje shqiptar ndoshta. Por sot kur meshkujt shqiptare jane akoma te pegdhendur e si kafshe (shumica flas) me mire nje te huaj.

  4. #24
    Emotionally Untouchable Maska e Taulant _NYC
    Anėtarėsuar
    25-06-2002
    Vendndodhja
    11105
    Postime
    443
    Citim Postuar mė parė nga Lunesta
    Ne rastin ideal nje shqiptar ndoshta. Por sot kur meshkujt shqiptare jane akoma te pegdhendur e si kafshe (shumica flas) me mire nje te huaj.

    Kjo tregon ose paaftesine tende qe shoqerohesh ose je shoqeruar me " te pagdhendur" ose nga nje here eshte dhe pune fati qe nuk ke rrastisur akoma me ndonje te gdhendur . Shpresoj te jet e dyta ..............dhe ne dasem .

  5. #25
    Kercimtari numer NJO Maska e cool_dancer
    Anėtarėsuar
    03-08-2003
    Postime
    179
    kurr me te huaj!!! gocat e huaja i krahasoj me LOPET dhe BULLICAT e tokave shqiptare!!!

    unė do martohem dhe do dashuroj deri ne vdekje gocen shqiptare!!!
    gocat shqiptare jan shume te bukura, lezetshme, shume intelligjente, dhe krenare.

    dhe shyqyr zotit qė jam SHQIPTAR


    O SA MIRE ME QEN SHQIPTAR!!!!!!!!!!
    June 16, World cup 1st round: ARGENTINA-surbia 6:0

  6. #26
    PimpetT (paj ) ;) Maska e __SwEeT_GirL__
    Anėtarėsuar
    18-09-2005
    Vendndodhja
    somewherE
    Postime
    576
    Nuk ka fare rendesi.... e rendesishme osht qe ta du ene te me doje... edhe te jete njeri ne radhe te pare
    * I DiDnT asK 2 B AlbaNiaN...I JuSt GoT LuckY ♥ *

    CrosiN Da Dead LiNe...Y


  7. #27
    PermaTar Forever... Maska e Sy_Jeshili{21}
    Anėtarėsuar
    20-10-2005
    Vendndodhja
    Ne Usa
    Postime
    45
    e kam gjalun shqipetar dhe jam krenar qe jam shqiptar....
    Plumbi Tregon Gjithmon Te Verteten

  8. #28
    kurrė s'do ta kuptosh Maska e hope_thebest
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Vendndodhja
    nė njė shtėpi tė vogėl
    Postime
    64
    qofte me i miri, me i bukuri apo me i pasuri nuk martohem kurre me te huaj...
    ndoshta cdo gje mund te jete e embel ne fillim... por besoni qe do kalojne ca vite dhe me pas te shkelin me kembe...pastaj fillojne ato debatet..jo ju jeni keshtu..ne jemi ashtu..vendi jot keshtu..vendi im ashtu etj etj...por asnjehere nuk do rehatohesh...pastaj dhe ti vete do fillosh te ndjesh ate boshllekun...kur nuk i ndan dot ato tradita..emocione...preferenca..nje i huaj nuk te kupton.
    Ti mė ke bėrė magji, se nuk ka mundėsi tė tė dua kaq shumė unė ty!!

  9. #29
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    07-12-2005
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    19
    kushe thote qe dashuria eshe e verber,eshe njeri ipokrit si politikanet.martesa dhe familja jane gjera te shtrenjta.nuk munde te martohemi me te zije e te verdhe.prandaj une them qe nuk duhet ta bastardoj racen me raca te tjera.por SHQIPETAR ME SHQIPETAR...

    ZOTI BEKOFTE SHQIPERIN E BASHKUAR...

  10. #30
    kurrė s'do ta kuptosh Maska e hope_thebest
    Anėtarėsuar
    06-02-2006
    Vendndodhja
    nė njė shtėpi tė vogėl
    Postime
    64
    Citim Postuar mė parė nga ermal labi
    kushe thote qe dashuria eshe e verber,eshe njeri ipokrit si politikanet.martesa dhe familja jane gjera te shtrenjta.nuk munde te martohemi me te zije e te verdhe.prandaj une them qe nuk duhet ta bastardoj racen me raca te tjera.por SHQIPETAR ME SHQIPETAR...

    ZOTI BEKOFTE SHQIPERIN E BASHKUAR...

    Ke folur bukur ermal...une di shume raste ne fisin tim qe jane martuar me te huaj dhe ne fund te fundit jane ndare...eshte gjithe kjo jete...si mund te kalohet me nje te huaj...kot si thone...i huaji i huaj mbetet. Cdo gezim qe ne kemi ata i kane ndryshe...imagjino te jesh ne nje dasem shqiptare me nje te huaj dhe imagjinoje cfare kenaqesie eshte te jesh me shqiptar kur te dy e ndjejne muziken ne shpirt dhe mezi presin te kercejne.
    Ti mė ke bėrė magji, se nuk ka mundėsi tė tė dua kaq shumė unė ty!!

  11. #31
    Perjashtuar Maska e MICHI
    Anėtarėsuar
    14-09-2004
    Postime
    1,537
    Shqipe dhe vetem shqipe.

  12. #32
    Perjashtuar Maska e MICHI
    Anėtarėsuar
    14-09-2004
    Postime
    1,537
    Citim Postuar mė parė nga __SwEeT_GirL__
    Nuk ka fare rendesi.... e rendesishme osht qe ta du ene te me doje... edhe te jete njeri ne radhe te pare

    KA rendesi me sweety girl ka por sje provuar ti hala kur te lere ndonje mess 4 rrugeve ne te njeten forme sic ke ate avatarin aty.
    Me nje te huaj ske asigje te perbashket pervec se jeni human te dy edhe jetoni per momentin bashke.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Vajz_Kosove
    Anėtarėsuar
    01-12-2005
    Vendndodhja
    Ne zemren e prinderve
    Postime
    19
    Doja te flas lapidar : Me SHQIPTAR edhe PIKE.


    Vajz_Kosove

  14. #34
    mbushem me pafundesi.. Maska e ABIGAIL
    Anėtarėsuar
    10-12-2002
    Vendndodhja
    Athine
    Postime
    785
    Mendoj se nuk ka edhe aq rendesi, mbi te gjitha jemi njerez qe na ka bere Zoti (megjithate do me pelqente qe personi tjeter te fliste te njejten gjuhe me mua, gjuhen e nenes )

  15. #35
    i vetlarguar Maska e Arcimedes
    Anėtarėsuar
    26-12-2005
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    591
    Un nuk kam pasur kurre shoqe Shqiptare, vetem te huaj.

    Megjithate mendoj qe me nje vajze Shqiptare do t'ja kaloja me mire, sepse un i pelqej vajzat Shqiptare, sepse ato jane mjaft krenare, por edhe te zgjuara.

    Ky mendim i im eshte thjesht pak stereotipe, por tani nuk kam se c'te bej se un nuk jam perfekt. Mua me eshte dhene rasti te rrij me vajza Shqiptare dhe me ka pelqeur shume krenaria, inteligjenca, por edhe urtesia, zhvillimi mendor dhe demokrat, melankonia dhe rrespekti qe kane ato per njeriun dhe vecanerisht per burrin e tyre.

    Per mendimin tim vajzat Shqiptare kane nje taban me te forte dhe me te sigurte se sa p.sh vajzat Hollandeze. Tani ndoshta po i gjeneralizoj, apo po i bej pak gjerat stereotipe, por rendesi ka qe un e di kete.

    Po te kisha un mundesine, atehere do te zgjidhja per nje vajze Shqiptare.

    U mundova me ate sterotipin tim, persa i perket kesaj teme ta shpjegoj, por un mendoj qe zemra e ime ndjen pak me shume per nje vaze Shqiptare se sa vajza nga vendet e tjera.

    Pse- ne nuk di ta shpjegoj edhe aq mire.

    Kalofshi mire.
    I vetlarguar per arsyje fshirje shkrimesh nga moderatore arrogante si puna e Dariusit me shoke....

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Arb
    Anėtarėsuar
    06-12-2002
    Vendndodhja
    Little Albania, NY
    Postime
    1,723
    Citim Postuar mė parė nga babybell
    ja te shohim se sa "shoviniste" jeni. Une s' po them gjë tani per tani.
    "Shoveniste?"

    E ti paske thone boll, theje qafen e kaloje jeten me ke te dush se fare e mrapshte koke...

    Megjithese, nuk je e vetme...

    Para disa ditesh shkruante dikun se ne Therande (Kosove), pas luftes, kemi 75 raste qe "Femra Shqiptare," kane vene kurora martese me te huaj...

    Edhe kjo na u ka dasht...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Arb : 18-02-2006 mė 03:52
    Talent wins games, but teamwork wins championships.
    Micheal Jordan

  17. #37
    e lehte dhe e tejdukshme Maska e ana.luna
    Anėtarėsuar
    31-10-2005
    Vendndodhja
    ne maj te botes
    Postime
    61
    HOPE THE BEST edhe un njoh shum raste ne fisin tim, qe jan martuar me shqiptar dhe jan ndare pas pak kohesh (ndarja ndodh per mos perputhje mendimesh pamvaresisht se cilit vend i perket).
    MICHI ndodh qe edhe nje shqiptare te" te ler ne mes te 4 rrugeve" edhe pse, eshte nje shprehje qe nuk me pelqen shume,nje grua duhet te jet aq e pamvarur (ketu flas nga ana ekonomike dmth qe duhet te ket punen e vet dhe jo te pres nga burri cdo gje)ti dali perzot vetes.duhet te zgjedh nje shqiptar sepse keshtu jam e sigurt se nuk me len ne mes te 4 rrugeve apo sepse e dua dhe me do????
    me nje shqiptar kam te perbashket dy gjera qe jemi te dy human dhe qe kemi lindur te dy ne te njejtin shtet(dhe jo sepse kete e vendosem ne).

    nejse, them qe nuk ka rendesi shetesia.
    disobbedisci a chi ti vuole servo
    di un dio,
    di un esercito,
    di una patria...

  18. #38
    Perjashtuar Maska e Lunesta
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Dove la..Vittoria.....
    Postime
    1,660
    maroj icik per italjone lali......

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-11-2016, 09:56
  4. Kristo Frashėri: Dilema pėr Himarėn
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  5. Letėrsia Shqiptare
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Enciklopedia letrare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-10-2005, 14:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •