Close
Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 224
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime

  Pijet dhe ushqimet !  Cila eshte pija alkoolike me e preferuar per ju te gjithe dhe me cfare do ju pelqente ta shoqeronit?  Pershendetje!

 2. #2
  alvi
  i/e ftuar
  SALEP dhe Shurup Tronafili. Ne mungese, Vodka Tonic me gjela (popcorn)

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  o alvi po salepi sweetie nuk eshte pije alkoholike nuk e di ti ate zemer ,ti dukesh dhe si nji djale me eksperience tu bofte nona jote .pija ime eshte vodka me flavor fruti & tequila me lime & kripe ohohohohoh

 4. #4
  alvi
  i/e ftuar
  Po kur perzihet me shurup tronafili ene me alkool natyrisht. Ke provu naihere vodka me shurp tronafili ti te ftofet se s'kishim akell ne atehere? Ose me i cik raki mareje se i hiqte ate eren e poshter.
  Nejse, Vodka Tonic, Vodka&Red Bull, Jaegermeister, Tequila Rose(jau rekomandoj gjithe vajzave te forumit), po me e preferuara kur jam per qef ne shpi time osh konjaku Metaxa me bajome te krypme ene nai liber i cili harrohet te nesermen nga alkooli.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  iii kot fare...try Baileys me qumesh edhe shume akull...amazing.
  megjithese deshira ime me e madhe eshte te provoj Amontillado. e di qe asnjeri ketu s'e njeh se eshte vere e rralle dhe shuuuummee e shtrenjte. eshte ne familjen e sherry po thone qe eshte vera me e mrekullueshme ne bote...vdekjeprurese (read the cask of amontillado, by edgar allan poe )
  C:\Dos
  C:\Dos:\Run
  Run:\Dos:\Run

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  se harrova...per ta shoqeruar baileys, banane te ngrira.eshte ca e embel po duhet ngrene sheqer sa je i vogel, qe kur te rritesh te behesh mjalte...lol apo jo alvi???
  C:\Dos
  C:\Dos:\Run
  Run:\Dos:\Run

 7. #7
  alvi
  i/e ftuar
  si gjithmone, you are right. Eshte shume e rendesishme qe te te behet mishi i omel.

 8. #8
  alvi
  i/e ftuar
  U pa puna duhet me dal ne internet me gjet Amontadillo, per Vit te Ri.

 9. #9
  Shpirt i Lir
  Antarsuar
  15-04-2002
  Postime
  898
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Pijet qe me pelqejne e qe i pi zakonisht jane:

  vere e kuqe me mishra te kuq e te forte

  vere e bardhe me shpende e peshk

  kurse si aperitiv - bacardi me akull & limon

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  o salambo ca je ti cun apo goce paske i shije tamam si shija ime i hope you are goce

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Talking far pijn shqiptart?

  cila eshte pija qe ju pelqen me shume... ????
  alkolike ose jo. nuk ka rendesi...thjesht cfare ju pelqen te pini, ne raste te ndryshme?pija me te cilen ju njohin te gjithe, pija juaj, njesoj si lloji i cigareve, i parfumit, apo marka e veshjeve.
  me c'lloj pijeje identifikoheni?
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 12. #12
  Gate 7 Maska e Noerti
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  37
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Eh ok ja po them un i pari pijet qe pi un perdit.
  COCA-COLA kjo esht e perdicme ,Caji kete e pi qe ne shtator deri sa te vij vapa.
  Birra kur shkoj dal jasht 1, jo me shum dhe shum lengje frutash,portokall etj.
  Cigare nuk pi dhe pija ime e preferuar esht votka.
  Ku sht besa aty sht dhe shpresa.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ahhhhh noerto qenke yll fare ....per vodka vdes edhe une! po ma lejojne vetem per vit te ri...se behem keq fare. heret e tjera e pi fsheurazi!
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 14. #14
  Mistrec_Berati Maska e BUJAR
  Antarsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  Detroit Mi
  Postime
  54
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Tani po u them dhe une cfare me pelqen te pije.
  Pije alkolike .Vodke pjepri
  Soda.Coca-cola
  cigare Malboro red
  Like Sand Through the huors Glass so Are the Days of Our Life

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-09-2002
  Vendndodhja
  GJERMANI
  Mosha
  39
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  une di te them vetem cilen pije nuk do ve me ne goje. SEKTIN.
  mbasi tju them qe heren e fundit qe e kam pire, nuk kam marre vesh fare se cu be mbrapa dhe pas nje jave kam pare fotot e mia duke kercyer lakuriq ne maje te tavolines, ku mendova se do ishin te manipuluara, besoj se do ta kuptoni fobine time kundra sektit.
  :brire

 16. #16
  In Flames Maska e dimegeni
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Gteborg
  Postime
  371
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  kur ulem per pije te qete kam qef "Maker's Mark" me cola,eshte bourbon,po kur ulem per pije te rend gjithe bari provohet

  Po mu ca ma ka pas heq trurin kan qen refugjatet qe vinin n'Tiron
  dhe kerkonin kokteje te vecanta.Medea po te tregoj nje histori qe ka ndodhur me te vertete.Vjen nje refugjat te lokali Santa Lucia(R.I.P. se nuk eshte mo) dhe kerkon SPERMA BARMAN,eshte nje koktej po me teper per femra,kamarieri e shikon me habi dhe shkon dhe i thote shokut te vet ne bar per kete pije,ku dite gjo barmeni ca ishte ajo,prit 10min ky refugjati dhe prape e kerkoi.Ata s'dinin ca pije ti conin.Kur kaluan 20 min,refugjati u cu ne kembe dhe u tha cuna do ma beni ate pijen apo jo?
  barmeni ja ktheu-O cuno prit sa te marr gazeten eros se s'po prodhoj dot sperme.

  Te qeshurat se ke idene,ai refugjati u skuq po ishte cun i mire dhe jo nga ata te fortit qe te thynin lokalin.
  Discover me like emptiness.......

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  hahahahahaha dimegeno e forte vertet kjo!
  tani me bere kurioze ta shoh ate pije???
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

 18. #18
  Sinqeritet.Korektesi.
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  50
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Per mua ne rradhe te pare kur ulem per te pire me pelqen vera e kuqe (Brusko)sigurisht me meze,kur dale ne ndonje bar preferoj ketu e 9 vjet Xhin Tonik,dimer behar.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ari32 : 24-09-2002 m 01:52
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 19. #19
  Sinqeritet.Korektesi.
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  50
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  MEDEA kujdes me kuriozitetin,se po te ndodhe dhe ty ndonje histori e perafert
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e MEDEA
  Antarsuar
  22-05-2002
  Vendndodhja
  jamaica
  Mosha
  36
  Postime
  301
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  per cfare historie te perafert e ke fjalen ari32??? mund te flasesh haptazi
  Tregome kush je, dhe atehere do te di te shprehem me pasion! L.Buscaglia

Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Video e ushtarve grek n Internet indinjon shqiptart
  Nga Ingenuous n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Himar, msimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 3. Greqia u jep shtetsin minoritarve
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 411
  Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
 4. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 5. Gjergj Kastrioti sipas pikpamjeve antishqiptare
  Nga Davius n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 77
  Postimi i Fundit: 28-04-2006, 12:45

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •