Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9

Tema: Enya

 1. #1
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925

  Enya

  Nje keshille muzikore, sidomos ne kuader berje dhuratash per fundvitin, apo per ditelindje: CD-ja e kengetares irlandeze Enya me titullin Amarantine.
  Mund te degjohet ne cdo kohe, edhe disa here rresht, ne lexim librash, vecanerisht poezish.

  Lutem dhe ftoj ata qe dine me shume per vazhdim teme me informacione nga biografia artistike e Enya-s.


  Amarantine
  ~ Enya


  You know when you gave your love away
  It opened your heart
  everything is new
  And you know time will always find a way
  To let your heart believe it’s true

  You know love is everything you say
  A whisper, a word
  Promises you give
  You feel it in the heartbeat of the day
  You know this is the way love is

  Amarantine
  Amarantine
  Amarantine
  Love is love is love

  Amarantine
  Amarantine
  Amarantine
  Love is love is love

  You know love may sometimes make you cry
  So let the tears go
  They will flow away
  For you know love will always let you fly
  How far a heart can fly away

  Amarantine
  Amarantine
  Amarantine
  Love is love is love

  Amarantine
  Amarantine
  Amarantine
  Love is love is love

  Amarantine
  Amarantine
  Amarantine
  Love is love is love

  You know when love’s shining in your eyes
  It may be the stars
  Fallen from above
  And you know love
  Is with you when you rise
  For night and day belong to love

 2. #2
  e kthjellet dhe e kalter Maska e Niagara
  Anėtarėsuar
  29-10-2005
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  38
  Postime
  230
  Enya, eshte kengetarja me ze hyjnor per mua
  ia vlen, bravo Dita
  Fjalet e embla jane si nje huall mjalti,
  embelsi per shpirtin dhe ilac per kockat.
  Fjalet e Urta 16:24

 3. #3
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  http://www.mytempdir.com/408394
  Enya- Storms over Africa, pure moods.
  Shpresoj qe ju pelqen.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 4. #4
  toXic Maska e ridy85
  Anėtarėsuar
  17-10-2005
  Vendndodhja
  ITALY
  Mosha
  35
  Postime
  339
  Mua me pelqen nje kenge e Enyas. Esht soundtracku i filmit "Lord of Rings".
  Shum kenge e bukur
  firm e?????......ahuuuuu pertokam !!!

 5. #5
  ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Postime
  1,349
  Prej albumeve më të mira muzikore nga Enya janë “Watermark” dhe “Shepherd Moons”.

  • Nga albumi “Shepherd Moons” veçoj këngët:
   *Caribbean Blue* dhe *Book of Days*
  • Nga albumi “Watermark” veçoj këngët:
   *Exile*,*Orinoco Flow* dhe *Storms in Africa*


  Muzika nga Enya është muzikë spirituale!
  - Një lloj muzike të atillë,të shkëlqyeshme,do të mund të dëgjoni edhe nga Sarah McLachlan e Sarah Brightman.  PrInCiPiEl
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PrInCiPiEl : 28-01-2006 mė 21:41 Arsyeja: Exile!

 6. #6
  ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Melbourne, Land Down Under
  Mosha
  36
  Postime
  583
  kenget e Enya-s i kam frike ndonjehere ti degjoj kur jam vetem LoL

  Sarah Brightman ka nje kenge fantastike.>Deliver me nga filmi Breakdown palace,e kam jashte mase qejf ate kengen.Per mua eshte great.
  Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  enya eshte kengtare hallall,
  ka me te vertete kenge te pavdekshme, melodi fantastiko-mistiko-magjiko-natyralo-romantike-.....-etj-etj.

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar xfiles pėr postimin:

  sirena_adria (10-01-2021)

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2008
  Postime
  530
  Kjo eshte kenga e pare qe me ka prezantuar mua me Enya. Nje perle. Humbas sahere e degjoj, thjesht me pelqen.


 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Enya  Kam disa te preferuara nga ENYA. Kjo ėshtė njėra prej tyre !

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  Eloh ! (11-01-2021)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •