Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5

Tema: Elida Demaj

 1. #1
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  41
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Elida Demaj

  Celje zemrash

  Heshtje,ecim,
  nje fjale,prape pa ze
  nje sup tek supi,
  zemrat kaq prane
  dhe pak shi
  nje cope diell
  dhe nje re...
  C'do ti tjeter valle nga une?
  Ja tek me ke!  Mallkim detit

  Det!
  Kaq i larget je vertet
  te mallkoj si ne balade
  qe te dashurit tane te rinj
  pse i mban kaq gjate!?

  Det!
  Te mallkoj e prape te dua
  Kthehu ne miresi
  prape si ne balade...
  pres te vije ai

  Det!
  Me syte mbetur tek ti
  ku iken nata fillon dita
  Pengu i perjetshem
  varr e djepe per lirika

  Det,o Det!  Dy fjale

  Dhimbje e bute
  e bute
  por prape dhimbje
  E para here pa deshire per kozmetike
  floke te shpupurisura
  ne kembe,para shtratit
  relievi i ri,para pasqyres
  Dhimbje e bute
  dy pika lot mbi sy
  dhimbje e bute
  ike,vertet ike,virgjeri?!


  Me Eliden jam njohur ne vitin 96' kur studionim Letersi ne Universitetin "Eqerem Cabej".Pas pak kohesh pasi u beme miq,me dhuron librin e saj te pare "Pengu i perjeteshem" nga ku shkeputa poezite e mesiperme..... Ju dheshe copeza e shpirtit tim,- shkruan Elida ne hyrjen qe i ben librit,ndersa une duke postuar poezite e saj ju dhashe mundesine te lexoni me te vertete poezi te sinqerta e plot ndjenje...

 2. #2
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  Bel Ami, na sill ndonjė krijim tjetėr tė Elidės.

  Po kėrkoja informacion pėr tė sot nė internet dhe ky nė forumin tonė ėshtė i vetmi qė gjeta. Madje mė dolėn dhe disa faqe tė tjera qė e kishin kopjuar fjalė pėr fjalė postimin mė lart : )

 3. #3
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  41
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Fatkeqesisht Elida nuk shkruan me.
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime
  Mallkim detit,qenka poezi e bukur.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-09-2011
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mund te di cili eshte Bel Ami,pasi ai me njeh e une nuk e kujtoj dot.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •