Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
 1. #1
  [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
  Antarsuar
  06-08-2005
  Vendndodhja
  Stadium........ Grupi: Tetova Clan
  Postime
  305

  Transferi m i dshtuar n historin e futbollit!

  Cdo afat kalimtar kemi transfere te medha, te vogla, te mira dhe te keqija.
  Cilet mendoni se jane transferet me te deshtuara ne historine e futbollit dhe PSE?

  Po vendoje nje renditje parajush me mendimet e mia:

  Kluivert ne Newcastle,
  Beckham ne Real,
  Rivaldo ne Milan,
  Davids ne Inter,
  Veron ne United,
  Kewell ne Liverpool,
  Mandietta ne Lazio
  Van der Meyde ne Inter

  dhe plot tjere, cka mendoni ju tifoza?
  Punn e sotme mos e lr pr nesr...shtyje sa t mundesh...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Snow^White
  Antarsuar
  28-07-2005
  Vendndodhja
  Atje Ku Qielli Dhe Toka Bashkojne Dashurin Tone...Engjelli Im
  Mosha
  37
  Postime
  248
  Per mua nje nga Transfertet me te deshtuar ne histori eshte ai i Beckham Ne real !
  "Forgive your enemies, but never forget their names. \" - John F. Kennedy

 3. #3
  MiLaNisT Maska e sLimShady
  Antarsuar
  22-04-2004
  Vendndodhja
  Shif ka mrapa m'ke
  Mosha
  37
  Postime
  1,116
  Beckham pse?? Kur ka minutazhe te plote per keto tjerat pak a shume bashkangjitem mendimit tend

  Mund te thuash per Owen ne real e jo beckham
  M&M

 4. #4
  C'do lojtar qe transferohet nga iks/ypsilon ekip tek ekipi i Interit te Milanos eshte i deshtuar qe para se te hedhe firmen ne leter.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 5. #5
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Ja fute p.ordhes kot o bayern.... Kur flet si specialist i peshkut dhe i midhjes , te kenaq...

  Vazhdo me historine e Interit ne shekuj....

  Te jap FAKTET e momentit :

  CAMBIASSO --- qe quhej i deshtuar tek Real Madrid , erdhi tek ne dhe eshte SUPER , me i miri ne fushe cdo ndeshje...
  SAMUEL --- quhej i mbaruar tek Reali ..tek ne po tregon qe eshte ''the wall'' ....
  FIGO --- thonin qe erdhi per te kaluar ''rehat '' pensionin...shife ca po ben ''passo doble'' ...

  Blerje te d eshtuara deri tani :

  SOLARI --- eshte dobet ...megjithese e morem pa lek...
  WOME --- nuk eshte lojtar me nivel ...edhe ky pa lek....  Hidhuni tek ekipet e tjera dhe do shifni ca behet ....Pa gerrmuar shume me kujtohet BUJA qe beri marrja e VIERIT ..... Do shqyente rrjetat miku ... Po e kerkojne tek emisioni ''Chi l'ha visto'' , se ka jave qe eshte zhduk nga fusha ...as ne tribune nuk gjendet.......


  Cdo ekip ben blerje te ndryshem ...disa dalin pozitive , disa negative .....  p.s
  lidhur me temen ...mire do ishte te shkruhej '' trasferimi i deshtuar i sezonit'' ...se kur kaloni me muhabete ''shekullore'' del muhabet vari draprin , kur e dime qe shumica e anetareve nuk ka shku akoma 20 vjec....
  Ndryshuar pr her t fundit nga inter_forever : 24-11-2005 m 11:02
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Antarsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Une nuk mund te paramendoj si mund te quhet Beckham i deshtuar ne Real Madrid. Ku me ardhjen ne Real ai arriti majet e tij te karrieres, ai luan bukur, pasimet e tij shumicen e rasteve mbarojne me gol. Nga ana ekonomike ardhja e Beckhamit ne Madrid ka rritur buxhetin e Realit per 56% dmth kjo e kote te duket tij! Cka quhet kjo deshtim apo...?

  Nejse kthemi ne teme: Transferi me i deshtuar me duket Kluiver ne Newcastle dhe Rivaldo ne Milan. Keto kane qene per gjynah lol

  Ore cun tetovar po ti te gjithe transferet i paske postuar si te deshtuara cka te vecojme ne, apo te vecojme Pier Women e Interit hahahah
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  Sa vjet ka Moratti qe ble me shume se gjithe serie A ne total mre?
  1989 . 16 vjet, 4 kupa bote, 4 europe, 16 kupa kampjonesh, 16 kupa Uefa (Ne kaft 8 kupa Uefa se e morret ne 1997). Ta haje dreqi edhe kupa e Kupave nuk eshte aq e vjeter sa ju. Ka nja 8 vjt qe nuk ekziston me kurse ju 2 fishin pa e past scudeton ne gjoks. Sa vjet keni pa kupe kampjonesh? Dmth sa shekuj me mire?

  Thjesht me gjithe shpenzimet e bera Interi eshte nje deshtim total. E di qe do ja vesh fajin albitrave ne Itali apo Galianit edhe Moggit, ama ne europe sikr nuk jane aq te fuqishem edhe ju gjithmone keni dale maksimumi ne gjysemfinale.
  But again, truth be told, if you're looking for the guilty you need only look into a mirror. ...

 8. #8
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,500
  Edhe un pajtohem me mendimin e Inter 4ever ne lidhje me at qe te shkruhet '' trasferimi i deshtuar i sezonit'' sepse me fillu ti numrojm ka ne shum klube shum transfera te deshtuara po duhet te ceket se Interi mban poziten epar me transfera te deshtuara si klub....
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 9. #9
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  33
  Postime
  4,459
  Edhe pse jam Milanist me duhet ta pranoj qe kalimi i Vierit tek Milani ishte nje nga transertat me kot ne kete Skuader.
  Tjeter eshte ai i Rivaldo -> Milan. etjjj
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 10. #10
  www.Alb-IT.com Maska e ylber1998
  Antarsuar
  24-10-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Mosha
  33
  Postime
  253
  Mendoj qe edhe Crespo qe kaloj ne Chelsea transfer i deshtura,sapo e murr veten ne Milano dhe shenonte gola,ai u duft te ndrroj ambientin dhe po e ka shum veshtir te marr veten tek Chelsea

 11. #11
  Football Factory Maska e Moltisanti
  Antarsuar
  22-11-2002
  Postime
  1,437
  Transferta te deshtume ka plot , po une do vecoja vetem 1 ..Nicolas Anelka pervec Arsenalit ku boni buje , ne klubet e tjera ka deshtura plotesisht perfshi ktu edhe komtaren !!

 12. #12
  [duke luajtur futboll] Maska e Adriano-10
  Antarsuar
  06-08-2005
  Vendndodhja
  Stadium........ Grupi: Tetova Clan
  Postime
  305
  Anelka kur ka luajtur ne Real Madrid ka qene i mire dhe ate vit Real Madridi fitoi titullin champion evrope. Nga te gjithe keto mua me i keq me duket ai i Mendietes ne Lazio.
  Punn e sotme mos e lr pr nesr...shtyje sa t mundesh...

 13. #13
  i/e larguar Maska e Vjosa
  Antarsuar
  19-08-2002
  Vendndodhja
  athine
  Mosha
  36
  Postime
  1,376
  per mua eshte kalimi i Rivaldos te Milani

 14. #14
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar m par nga bayern
  Sa vjet ka Moratti qe ble me shume se gjithe serie A ne total mre?
  1989 . 16 vjet, 4 kupa bote, 4 europe, 16 kupa kampjonesh, 16 kupa Uefa (Ne kaft 8 kupa Uefa se e morret ne 1997). Ta haje dreqi edhe kupa e Kupave nuk eshte aq e vjeter sa ju. Ka nja 8 vjt qe nuk ekziston me kurse ju 2 fishin pa e past scudeton ne gjoks. Sa vjet keni pa kupe kampjonesh? Dmth sa shekuj me mire?
  .
  Edhe ti futesh tek grupi shurupi anti- inter ...Sporti me i lehte dhe me i preferuar ne Itali .
  Ta kam thene mos bej si ekpert per situata qe nuk i njeh absolutisht...Une asnjehere nuk flas per HISTORINE e Bayern apo te kampionatit gjerman ne pergjithesi , sepse NUK E NJOH ne imtesi .... Mund ta njoh duke lexuar STATISTIKAT , ka fitu kaq ka bere aq ...

  Ti thashe keto sepse ke PASAKTESI ne postimin tend ...

  Nga viti 1989 Interi ka fitu 3 kupa UEFA ...90-91 , 93-94 dhe 97-98 ...

  Emri i KUPES UEFA eshte bere qesharak sot , sepse u kalua nga KUPA E KAMPIONEVE ne CHAMPIONS LEAGUE ... sic dihet ne KUPEN E KAMPIONEVE merrnin pjese vetem fitusit e kampionateve , dhe vendet e dyta e te treta shkonin tek UEFA , keshtu qe kupa UEFA ka pas vlera , jo si sot qe shkon ekipi i renditur ne vend te 6 apo 7 e 8 .


  MORATI e mori INTERIN ne 1995 . E mori 27 vjet pas babait te tij ANGELO MORATI .
  Interi i Angelo Moratit apo i HERRERES fitoi gjithcka ne bote ...Nga 1962 deri 1966 fitoi 3 kampionate , 2 kupa kampionesh dhe 2 Interkontinentale...Fitoi ne 1 vit treshen kampionat- champions - interkontinental ..se ka arrit asnje italiane ...  Lidhur me skudetot e kohes MORATIANE ...s'do mend qe po te hapesh librin e statistikave do shofesh qe nuk ka fituar ... ka periudha qe cdo ekip sado i madh dhe famoz te jete nuk arrin te fitoje ...Sidomos Morati me nderrimet e shpeshta te trajnereve , nuk ka krijuar stabilitet ...Flas sidomos per problemet qe kemi pas ne CHAMPIONS .....


  Kurse per scudetot mos e hap fare ate muhabet...se ketej nga fshati yne eshte ndare ai muhabet...ka 16 vjet qe e fiton vetem xhuve e milan...lane 1 here Lazion e Romen per mos te prish syrin....KJO nuk ndodh as ne gjermani , as ne angli apo spanje ....
  Cdo kampionat ka histori me vete ose si i thone gjithmone ''te nje njejten '' histori ...., ne qe ndjekim kampionatin italian e dime qe ne 97-98 , viti i pare i Ronit , na e moren kampionatin pas vjedhjes skandal ne Torino (arbitri u terhoq nga aktiviteti ) ...POR nuk eshte problemi i 1 penalltie apo favorizimeve te arbitrave dhe federates (qe ka ne krye pro-jueve e pro-milan )...eshte komplet media qe mbron8ose me mire nuk kane b.yth te sulmojne 2 te fortet) dhe masakron Interin e gjithe skuadrat e tjera...

  SURPRIZA e diteve te fundit :
  LAUDI , eshte pergjegjesi i Komisionit te Disiplines lidhur me PROVEN TELEVIZIVE ...
  Ai i dha 3 jave pezullim SAMUEL per nje peshtyme ''imagjinare'' dhe ne largesi 5 metra...ai nuk dha ASNJE denim per te njetin xhest te kryer nga 1 tjeter...ai nuk dha ASNJE DENIM per kasapanen e faulleve te ndeshjes juve - milan...
  I dha denim 2 jave Mancinit se PROTESTOI tek arbitri ...NUK DHA ASNJE DENIM per protestat e lojtareve te Milanit kunder arbitrit ne dneshjen me Fiorentinen...
  Ky miku ne nje interviste pardje tha pa pike turpi qe eshte tifoz i flakte juventin !!!!! rrofte drejtesia italiane....


  nejse...

  tema eshte muhabet tjeter ....
  Ndryshuar pr her t fundit nga inter_forever : 25-11-2005 m 22:14
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Citim Postuar m par nga bayern
  Sa vjet ka Moratti qe ble me shume se gjithe serie A ne total mre?
  1989 . 16 vjet, 4 kupa bote, 4 europe, 16 kupa kampjonesh, 16 kupa Uefa (Ne kaft 8 kupa Uefa se e morret ne 1997). Ta haje dreqi edhe kupa e Kupave nuk eshte aq e vjeter sa ju. Ka nja 8 vjt qe nuk ekziston me kurse ju 2 fishin pa e past scudeton ne gjoks. Sa vjet keni pa kupe kampjonesh? Dmth sa shekuj me mire?

  Thjesht me gjithe shpenzimet e bera Interi eshte nje deshtim total. E di qe do ja vesh fajin albitrave ne Itali apo Galianit edhe Moggit, ama ne europe sikr nuk jane aq te fuqishem edhe ju gjithmone keni dale maksimumi ne gjysemfinale.

  Eh si bojn qe te gjith si eksperta futbolli kot me kot kur sja kan haberin fare. Ike bjeri maces me lug o bajern se nga futbolli qeke zyb fare.

  Sa per kulture, Morati e mori Interin me 1995 nga Ernesto Pellegrino. Pellegrinos i erdhi ne maj te hundes Interi mbas blerjeve super te deshtuara te Berkampit dhe Jonkut nga PSV ndaj e la iNterin. Masnej e mori Morati.

 16. #16
  Perjashtuar Maska e Lunesta
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Dove la..Vittoria.....
  Postime
  1,660
  Rivaldo gjysh ishte kur hkoj te milani pranej so deshtim . Deshtim eshte kur je cuni i ri dhe nuk jep rendiment. Pranej mos flisni per futboll kur jeni zymbyla.

  Deshtim qe kalimi i Raducojit te Milani ne 94. Floriani erdhi gjith buje po zboni gjo.

  Po ashtu deshtoi edhe Darko Pancev te Interi ne 1992 kur erdhi si kampion nga Zvezda. Interi harxhoi 9 milion dollo per pancevin, shume madheshtore per ate kohe.

  Edhe kalimi Dragan Stojkovicit te Marseja me 1991 qe i deshtum.

  Berkampi te Interi ne 1994 qe deshtim total.

  Claudio Lopez deshtoi tek Lazio nga Valencia. Edhe Salas po ashtu.

  Deshtoi Hose Mari (golshenuesi i liges spanjolle) dhe Moreno tek Milani para 3 vjetesh


  Denilsoni qe deshtim komplet te Betisi, Anelkaja te Reali.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e KOKASHTA
  Antarsuar
  29-09-2004
  Vendndodhja
  Bangkok
  Postime
  2,614
  Hmmmm . Blerjet me te deshtuar qe kam vene re deri tani i ben skuadra e INTERIT dhe REALIT si p.sh ja kete vit INTERI & REALI kan bere disa blerje shume milioneshe te cila si kane ngritur fare si skuadra :

  Blerja me e deshtuar :

  Becham - Man . UNd - REAL MADRIT
  Redondo - Real - Mila { nqf se e mbani mend, ky ishte kapiteni i realit }

  Etj se spo i futem kujteses tani .

  P.S : Blerje te fuqishme dhe pa pagesa te medha ben JUVENTUS : Ja si psh blerja e patric vierase
  If you tell a big enough lie and tell it frequently enough, it will be believed.

 18. #18
  Brasil Pentacampen ! Maska e inter_forever
  Antarsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Citim Postuar m par nga KOKASHTA
  si p.sh ja kete vit INTERI & REALI kan bere disa blerje shume milioneshe te cila si kane ngritur fare si skuadra :

  Blerja me e deshtuar :

  P.S : Blerje te fuqishme dhe pa pagesa te medha ben JUVENTUS : Ja si psh blerja e patric vierase

  Ti or mik se ke idene fare se cfare behet ne futboll.... Pas zhurmes edhe ti ...

  Interi bleu (pa lek ne dore) SAMUEL ... Mbrojtja e Interit ka ngrene as gjysmen e golave qe hante vjet...Pika me e forte e Interit sivjet eshte MBROJTJA....Shumica e ndeshjeve fituar 1-0....


  Ai ''i fuqishmi '' i Juves kushtoi 20 milon euro babuc.... Blerja me e shtrenjte sivjet ne Itali , pas Gilardinos , qe kushtoi 22 mil euro...

  Shendet....
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 19. #19
  Caesar Tulipanus Maska e Julius
  Antarsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  ne boten e cudirave.
  Postime
  1,767
  Per mendimin tim transferta me e deshtuar ishte e Mendietes te Lazio.
  Ne pergjithesi meqe pashe komentet per Interin eshte e vertete se ne menaxhimin e lojtareve nuk ka ndjekur nje politike te drejte. Ja po te marresh shembullin me te mire Adrianon, e blene vete, me pas e shiten te Parma e i futen nje te blere prape.
  Ezekiel 25-17.

 20. #20
  ka sa te hajn qent po ai i Vierit ke Milani eshte me koti fare! :S

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Timori Lindor, fiton pikn e par n historin e futbollit
  Nga RaPSouL n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 31-10-2008, 22:35
 2. Skuadrat e huaja dhe patriotifozlliku i shqiptarve
  Nga Hyllien n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 125
  Postimi i Fundit: 14-06-2008, 08:40
 3. Sheriati n futboll....
  Nga Cappuccino n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 82
  Postimi i Fundit: 14-07-2006, 11:56
 4. Kronika nga Historia e Futbollit Shqiptar
  Nga BlueBaron n forumin Sporti npr bot
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-01-2006, 12:27
 5. Besnik DIZDARI mbi historine e Futbollit
  Nga erzeni n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-06-2003, 17:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •