Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
 1. #21
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Qenka njof me gruan e pare duke i kerkuar nr e telefonit. Ca rrene! lol

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e zois1
  Anėtarėsuar
  22-03-2009
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk e di se si jane punet por kjo gruaja e tij e pare ka qene ne Shkoder ne fakultet me kushiriren time ne ne kurs dhe thoshte qe ishte vajze e mire ,nga familje e mire dhe ankohej shume per familjen e Rikut ,per te motrat ,ulerasin si te ēmendura,ziheshin etj ,dhe mbaj mend qe kushurira ima thoshte per te qe lexonte shume ,dhe jo libra te sistemit siņ shprehet ky,kaq nuk di me shume .
  Por dhe po te kene ndryshuar gjerat ēfare jane keto turpe ,eshte nena e vajzave ,dhe te huajt qe si kane problem keto gjera ,nuk para japin intervista kollaj per jeten private .
  Sa turp ,shume i ulet si mashkull,le qe eshte bere per vete si homo ,mos eshte e kunderta???
  Kėshtu ėshtė kur kakarisin pulat ! lol

 3. #23
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  e mjaft e moret neper goje... Rikun, se ate "Syte e mi" e ka qa fare. Te tjerat skane rendesi fare. Lol

 4. #24
  maraklije Maska e bombona
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,725
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  e mjaft e moret neper goje... Rikun, se ate "Syte e mi" e ka qa fare. Te tjerat skane rendesi fare. Lol
  pse nuk te pelqen balada e gurit aa??
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 5. #25
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga bombona Lexo Postimin
  pse nuk te pelqen balada e gurit aa??
  Jo, se kam ngel stuck akoma te " Syte e tu".

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Kjo ėshtė njė nga kėngėt mė tė mira tė Frederik Ndocit dhe kėnga fituese e Festivalit tė Kėngės tė vitit 1987.

  Sytė e ty – Festivali i Kėngės, 1987

  Muzika: Gjergj Leka
  Kėndon: Frederik Ndoci

  Sytė e tu, sytė e tu
  me gjithė dritat qė kam parė
  me gjithė yjet rrezear
  me gjithė lumė, liqenet blu
  shėmbėllejnė sytė e tu

  Qesh atje fytyra ime
  shket njė varkė me gėzime
  fluturon njė pulėbardhė
  unė e ti tė pandarė
  ti deti, unė lundėrtar

  Ja erdhėm, ne do ikim larg
  lumturi e gjatė dhe fillestare
  qė tani gjokset po t'i hapim
  rrugėt tona mbushen me petale

  Ja erdhėm, ne do ikim larg
  lumturi e gjatė dhe fillestare
  qė tani gjokset po t'i hapim
  rrugėt tona mbushen me petale

  Sytė e tu, sytė e tu
  sa i hap mė sjell behar
  i shikoj dhe mbetem djalė
  ju them se jam kėtu
  dhe qeshin sytė e tu

  Qesh atje fytyra ime
  shket njė varkė me gėzime
  fluturon njė pulėbardhė
  unė e ti tė pandarė
  ti deti, unė lundėrtar

  Ja erdhėm, ne do ikim larg
  lumturi e gjatė dhe fillestare
  qė tani gjokset po t'i hapim
  rrugėt tona mbushen me petale

  Ja erdhėm, ne do ikim larg
  lumturi e gjatė dhe fillestare
  qė tani gjokset po t'i hapim
  rrugėt tona mbushen me petale

  Ja erdhėm, ne do ikim larg
  lumturi e gjatė dhe fillestare
  qė tani gjokset po t'i hapim
  rrugėt tona mbushen me petale

  Sytė e tu, sytė e tu
  me gjithė dritat qė kam parė
  me gjithė yjet rrezear
  me gjithė lumė, liqenet blu
  shėmbėllejnė sytė e tu

  Shket njė varkė
  Shket nje varkė, me gėzime fluturon
  njė pulėbardhė, ti deti, unė lundėrtar
  la la la ...

  Sytė e tu
  me gjithė dritat qė kam parė
  me gjithė lumė, liqenet blu
  shėmbėllejnė sytė e tu 7. #27
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Frederik Ndoci - Tani bashkėjetoj me Alisėn

  » Vendosur: 19/09/2009 - 08:20
  •

  “Bashkėshorten nėse s’e njeh shpjere larg ku nuk e njohin, ajo me siguri do shpėrfaqet nė vėrtetėsinė e saj”. Njė aforizėm mund tė dalė nga shpirti, ashtu siē i ka ndodhur Frederik Ndocit, tė cilit iu desh ta ēonte ish-bashkėshorten e parė deri nė Amerikė pėr ta njohur. E tani nuk ka ē’tė tregojė mė parė. I lumtur qė ka arritur t’i kapė tė tre brezat nė muzikė, ka njė memorie qė nuk ka sesi tė mos i sjellė trishtim. Dhe jo sepse ėshtė artist, por sepse nė jetėn e tij ka provuar histori ndryshe, me tradhti tė ēuditshme nga dy ish-gratė e tij, e para qė e la pėr njė femėr dhe e dyta pėr njė ‘ish’. Kėngėtari Frederik Ndoci tregon nė kėtė intervistė jetėn e tij private gjatė regjimit, pas viteve 90-tė nė Itali e deri nė Amerikė.

  Pyetja e parė pėr njė artist mund tė ishte, si ndihesh?

  Hm...Ndihem mirė.

  Kujtojmė qė u bėre i njohur nė vitet ‘80-tė, kur nise karrierėn si artist, por dhe jetėn si bashkėshort nė moshė shumė tė re. Si i sjell nė mendje ato vite?

  Po ekzaktėsisht ishte viti 1981, dhe isha student drame nė Institutin e Lartė tė Arteve nė Tiranė. Isha pėrzgjedhur pėr filmin “Nė ēdo stinė”, pasi kisha fituar njė kinoprovė nga regjisori Viktor Gjika. Nė atė kohė studioja pėr dramė ndėrkohė qė isha dhe njė nga kėngėtarėt e grupit “Na bashkoi kėnga popullore”, shumė i njohur nė atė kohė pasi u binim veglave muzikore dhe kėndonim po vetė.
  Nė shesh xhirimin qė po flas mbaj mend qė ishin edhe 4-5 vajza tė pėrzgjedhura si figurante nga shkolla “Ismail Qemali”, mes tė cilave ishte dhe njėra shumė indiferente. I kėrkova numrin e telefonit dhe ajo nė mėnyrė shumė tė shkujdesur ma dha pa mė parė fare nė sy. Ditėn tjetėr e telefonova dhe i propozova tė dilnim, ajo kishte njė biēikletė dhe dolėm bashkė nga kodrat e Liqenit. Mbaj mend qė thjesht folėm, pasi ajo ishte njė vajzė shumė serioze dhe s’bėhej fjalė tė lejonte ta prekje apo ta tejkaloje pak....

  Je duke folur pėr njohjen me ish-bashkėshorten e parė?

  Po, jam duke folur pėr ish-gruan time tė parė me tė cilėn e lidha jetėn shumė i ri, dhe sollėm nė jetė dy vajzat tona. Nė fakt vetėm pas njė viti qė qėndruam bashkė e kuptova qė s’kisha askund pėrputhje me tė, duke filluar qė nga shijet pėr leximin. Unė nė atė kohė lexoja libra tė ndaluar nga regjimi, si; Niēe, Frojd, ndėrsa ajo gjithė librat e sistemit.

  Si vazhdoi njohja?

  Pasi dolėm bashkė siē tė thashė njė herė tė vetme, kjo gjė u shkon nė vesh familjarėve tė saj. Prindėrit interesohen se kush isha unė. Pas kėsaj ata u ankuan nė Komitet tė Partisė, Opera, dhe Institutin e Lartė tė Arteve, ku ishte dėrguar dhe njė letėr anonime me firmėn e Dėshirės, (ish-gruas sime). Mė thirrėn nė hetuesi, mė rrahėn dhe me nxorėn si pėrfundim armik tė popullit dhe natyrisht u ndava nga Dėshira. Si pasojė ngela njė vit nė Institut dhe pėrfundova njė vit e gjysmė mė vonė shkollėn. Pasojat diheshin. Mė dėrguan nė Macukull tė Matit dhe pas asaj nė teatrin “Migjeni” tė Shkodrės, ku u vlerėsova edhe nga gazetat e asaj kohe si njė nga aktorėt mė tė mirė. Pikėrisht nė kėtė kohė mė telefonon Dėshira duke mė kėrkuar qė tė shkoja tė merrja nė shtėpinė e saj dy valixhe me rroba tė miat. Me tha qė i vinte keq pėr ēfarė kishte ndodhur. Shkova e takova nė Tiranė dhe t’i thosha qė letra anonime ishte shkuar me emrin tim. Ajo u ēudit duke mos e pranuar qė kishte qenė ajo autorja e letrės. Mė vonė doli qė atė gjė e kishte bėrė vėllai i saj, dhe jo ajo. Ishte ende nė shkollė, mė erdhi keq, dhe i kėrkova tė vinte me mua nė shtėpinė time nė Shkodėr, dhe kėshtu vendosėm tė martoheshim. Kėshtu ajo u detyrua tė linte pėrgjysmė studimet pėr Inxhinieri Mekanike. Bėhet fjalė pėr vitin 1984 kur lindi Flodia, vajza jonė e madhe. Nė ‘90-ėn lind vajza e dytė Klea. Pas kėsaj ne marrin fėmijėt dhe nisemi Itali, ku tėrhoqa mė vonė dhe gjithė familjen time. Kaluam periudha tė vėshtira nė Itali, dhe mė fund unė nisem nė Amerikė, nė Kalifornia ku do punoja pėr CD-nė time. Katėr muaj mė vonė vjen ish-bashkėshortja me dy vajzat.

  Dhe deri kėtu marrėdhėnia juaj nė ēift ishte normale?

  Po normale. Nė fakt e vetmja gjė qė nuk mė shkonte nė mendje ishte tradhtia nga ana e saj. Dukej shumė indiferente dhe nė Amerikė shoqėrohej vetėm me femra. Mė ra nė sy miqėsia e tepruar mė njė amerikane, e cila dhe ajo ishte e martuar mė njė prift. Derisa njė ditė i gjeta tė dyja duke u puthur, gjė qė e detyroi tė mė pranonte vetė qė ishte lezbike. Dhe kėshtu nė vitin ‘96-‘97 martesa degjeneroi fare. Por nuk pėrfundoi me kaq...

  Pse ēfarė ndodhi, si u pėrballe me njė tė vėrtetė tė tillė, po ajo si u soll?

  E dashura e saj kishte tė atin gjykatės nė Gjykatėn Supreme tė Kalifornisė, i cili e ndihmoi tė mė fuste nė telashe vėrtet tė rėnda. Ajo mė akuzoi pėr vrasės, dhe me shumė mundim kam shpėtuar nga burgu atje.

  Ndėrkohė tani ē’bėhet me tė?

  Unė di qė me amerikanen qė folėm nuk janė mė bashkė pasi i tha qė nuk e donte mė dhe ajo u ēmend, dhe sot e kėsaj dite ndodhet e shtruar nė psikiatri. Kjo pasi ishte lidhur me njė tjetėr femėr, tė cilės dhe asaj mė vonė i tha tė njėjtėn gjė, pra qė nuk e donte mė, dhe ajo vrau veten nė sy tė saj.

  Duket si njė histori filmi gati e pabesueshme... Po vajzat a e dinė tė vėrtetė e nėnės sė tyre dhe ti a komunikon me to?

  Vajza e madhe, e cila ka mbaruar studimet pėr mjekėsi dhe ekonomik, ndėrkohė ėshtė dhe e martuar, ka dijeni. Ndėrsa vajza e vogėl ėshtė zgjedhur si njė nga mė tė 10 tė bukurat e Kalifornisė, si dhe kėndon nė njė grup latin, por kam pėrshtypjen se nuk di ende gjė. Unė flas shpesh me vajzat edhe pse ajo ka bėrė shumė pėr t’i larguar nga unė.

  Dhe pastaj nė jetėn tėnde hyn Aida, tashmė publiku e njeh pas konkurrimit nė Festivalin Europian...

  Po, hyri Aida me tė cilėn kisha 13 vite diferencė. Atėherė jetoja nė pjesėn lindore tė Amerikės, dhe shumė i dėrmuar moralisht nga martesa e parė. Isha 40 vjeē, rashė nė rutinė e ndoshta dhe nė pesimizėm. Pikėrisht nė ato kohė njihem me Aidėn, nė njė klub nate ku ajo kėndonte. Ishte 27 vjeē, por dukej shumė e vogėl. Mė tregoi historinė e jetės sė, se si kishte qenė e dashuruar nė Durrės nė moshėn 16 vjeēare me njė djalė, qė nuk ia donte familja, dhe ndaj kishin bėrė tė pamundurėn qė ajo tė shkonte nė Amerikė, pėr ta larguar nga ai pasi ai bashkėjetonte me dikė tjetėr. Pėr kėtė arsye Aida nuk kishte vazhduar dot shkollėn e mesme.
  Pas njė viti njohjeje u fejuam, filluam tė bėnim plane, dhe punėt po na ecnin mirė pėrveēse nuk po mundim tė sillnim nė jetė njė fėmijė,pasi mjekėt na kishim thėnė qė kishim probleme tė dy. Kjo ishte dhe arsyeja pse u kthyem nė Tiranė nė vitin 2006. Pas dy javėsh qėndrimi nė Tiranė, ajo ritakohet me ish-tė dashurin e saj dhe i rikthehet historisė. Kėtė gjė unė e zbulova nga mesazhet qė i gjeta nė telefon.
  Dhe ti e pranove ta kishe nė krah duke pasur parasysh qė ju konkurruat nė Festivalin e fundvitit si burrė e grua apo jo?
  Po e vėrtetė. 2-3 muaj para pjesėmarrjes nė Festivalin e Kėngės nė RTSH unė i thashė qė do hiqemi si burrė e grua. Por edhe pse s’e pranoi qė ishte rilidhur me tė, me ish-tė dashurin e saj mė thoshte herė pas here “Mė ndihmo tė iki nga ky problem”...
  Tani nuk jeni mė bashkė dhe ajo vazhdon tė mbajė mbiemrin Ndoci, pse?
  Po, sepse ne nuk jemi ndarė ligjėrisht, pasi e tillė ėshtė procedura e divorceve nė Amerikė. Duhet tė shkoj tė jetoj njė vit atje pėr t’u ndarė ligjėrisht. Megjithatė kemi rėnė nė kompromis me Aidėn qė tė mbetemi shokė, madje ajo mė ka kėrkuar ndihmė pėr CD-nė e saj, qė do nxjerrė sė shpejti.

  Gjatė kohės qė ishit bashkė si ka qenė lidhja e Aidės me vajzat e tua, ishin takuar ndonjėherė?

  Jo asnjėherė. Aida nuk ka dashur kurrė tė komunikonte me vajzat e mia.
  Nėse do tė flisje nga pozitat e njė burri tė tradhtuar dy herė, e para tė la pėr njė femėr, e dytė pėr njė ish. Cila tradhti tė ka vrarė mė shumė?
  Do tė thosha qė e rėndė ėshtė qė i kam njohur tė dyja ato gra.

  Dy martesa tė ēuditshme, po tani a shoqėrohesh me dikė?

  Po. Unė bashkėjetoj me Alisėn. Eshtė njė muzikante shumė e zonja, dhe shumė e talentuar. Ėshtė 37 vjeē, ėshtė simpatike dhe kėndojmė bashkė, kudo ku na ftojnė.

  Ku u njohėt me Alisėn?

  Alisėn e kam njohur para viteve ’90-tė. Por u ritakuam 2 vite mė parė. Nė gusht festuam ritakimin, tani jemi duke jetuar njė bashkėjetesė.
  Me cilėn nga gratė mė sipėr ke rėnė vėrtet nė dashuri?
  Nuk mund tė them se kam rėnė ndonjėherė nė dashuri. Por kam pėrshtypjen se mbi 35 vjeē njeriu nuk mund tė bjerė mė nė dashuri.

  Mes Tiranės dhe Amerikės, nė cilin vend ke bėrė plane tė vėrteta pėr muzikėn?
  Edhe kėtu edhe atje, kam disa projekte artistike tė cilat duhet t’i zbatoj.
  Ndėrkohė pas rikthimit u ritakove me shumė shumė artistė kolegė kėtu. Si i ke marrėdhėniet me ta?


  Jo keq, megjithėse dihet qė nuk bėhet fjalė pėr miqėsi tė sinqertė mes artistėsh.

  Yucccck si femer e lige qenka Frederikoja, s'la ish-grua pa perfolur. Nuk e kupton qe ndersa e kane lene dy gra, something is wrong with him, not them.

  Ia kam pas qejf kenget, po qenka shume i peshtirosur si tip.

 8. #28
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  Yucccck si femer e lige qenka Frederikoja, s'la ish-grua pa perfolur. Nuk e kupton qe ndersa e kane lene dy gra, something is wrong with him, not them.

  Ia kam pas qejf kenget, po qenka shume i peshtirosur si tip.
  Me lexove mendjen ChuChu.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  Shife cik videon e pare ketu te faqja e FB. Me qen ne krah paska perfunduar.

  http://www.facebook.com/pages/Freder...ci/34186410687

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  Yucccck si femer e lige qenka Frederikoja, s'la ish-grua pa perfolur. Nuk e kupton qe ndersa e kane lene dy gra, something is wrong with him, not them.

  Ia kam pas qejf kenget, po qenka shume i peshtirosur si tip.
  nji lab thoshte qe ka problem me antenen,...lol

  si kap valet fm,...  ps.

  ka marre pamje "klodi-ana", tani riku...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  e pra, ka heq vetllat dhe leshrat i ka lyjt shume te zeza. buhr.

  KATo, kjo eshte Alisa? I beka te gjitha kengetare ky.

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Citim Postuar mė parė nga ChuChu Lexo Postimin
  e pra, ka heq vetllat dhe leshrat i ka lyjt shume te zeza. buhr.

  KATo, kjo eshte Alisa? I beka te gjitha kengetare ky.
  http://www.youtube.com/watch?v=7UhBiJR-4AQ
  chuchu,

  epo po qe shkodran, te tana i ban....

  me rikun shkohet ne amerike, evrope bile edhe ne groendland,  kjo alisha dukej femer e urte,...

  ishalla nuk bohet edhe lezb...lol

  p.s per femrat nga shkodra s'vlen kjo shprehje, se mos na keqkuptoni...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e saura
  Anėtarėsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,505
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sa i rendomte Riku i thot vetes artist ....
  pse nuk tallet me motrat e veta ...

  ziliqare Riku u plak per vete
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga saura : 19-05-2012 mė 16:21
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,984
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Frederik Ndoci

  Per ARTISTET e medhenj koha ben vec hapa ne vend... 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,984
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Frederik Ndoci

  Magji !


 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,984
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Frederik Ndoci

  ARTIST I MADH !


 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,984
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Frederik Ndoci

  Kur bashkepunojne MJESHTER TE ARTIT lindin HITE te pavdekshme !


 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,984
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Frederik Ndoci

  Opera .... jo vetem per skena teatrosh !


 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,984
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Frederik Ndoci

  Ēdo Artist duhet te lere gjurmet e tij ....

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 27-04-2018 mė 09:38

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,984
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Frederik Ndoci

  Kenget e bukura do rikendohen serisht nder breza .......


Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Frederik Rreshpja
  Nga shigjeta nė forumin Shkrimtarė shqiptarė
  Pėrgjigje: 235
  Postimi i Fundit: 15-04-2019, 13:08
 2. Shuhet jeta e poetit tė madh Frederik Rreshpja
  Nga I-amėshuar nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 24-05-2006, 00:28
 3. Frederik Rreshpja
  Nga Manulaki nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 18-01-2006, 05:35
 4. Sokoli per Enverin, Nexhmijen dhe Ramizin
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-02-2004, 06:49
 5. Dr. Frederik Shiroka
  Nga Eni nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-04-2002, 06:10

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •