Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 99
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Citim Postuar më parë nga -BATO- Lexo Postimin
    Kur i heq këpucët dhe njëra mbetet mbi tjetrën, thonë që do të marrësh rrugë të gjatë.


    Besëtytni të tilla ka plot dhe kam dëgjuar shumë, po rëndësi ka të dihet se sa të vjetra janë këto.
    Kur mban veshur vetëm një çorape, thonë që nuk është mirë se të vdes gruaja.
    te na thojne te vdes nena?

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    -Nese ne kepuce hyne neje guri,duhet me hjeke nga kepuca mejher?
    -Ata persona ne jete qe ju pelqejn me henger dardha dhe rushe lindin ma shume djeme se vajza.

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e Vidasusi
    Anëtarësuar
    11-11-2010
    Vendndodhja
    Atje diku...
    Postime
    273
    Kur dikush shkon mysafir dhe i takon njërëzit e shtëpis duke ngrënë, d.m.th. në sofërt, ata i thon "Hajde bujrum drejt në sofër, se të don vjerra".

  4. #64
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-09-2011
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    180
    teme interesante.

    kur fshin apo pastron shpine fmija baju gati se vijne miqte
    kur te vjen dikush ne shpi e te gjen duke grene do te thote qe at person e don shume vjehrra
    me tu krujt dora e majte jep lek e djathta merr lek
    me tu skuq veshi i majte te shajne keq kurse i djathti do te thote se po t'lavdrojne
    me digju se knon qyqja naten asht ters

  5. #65
    Citim Postuar më parë nga Kejsi Al Lexo Postimin
    teme interesante.
    me tu krujt dora e majte jep lek e djathta merr lek
    me tu skuq veshi i majte te shajne keq kurse i djathti do te thote se po t'lavdrojne
    me digju se knon qyqja naten asht ters
    Kejsi dora e djathte jep lek edhe e majta merr lek
    Ndersa per veshin eshte cik si lemsh se ka njerez qe thone qe me veshin e majte te lavderojne ngaqe eshte nga ana e zemres .... hahaha, provo-beso!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-09-2011
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    180
    i paskam ngatarruar, per veti si besoj hic se une jap lek e marr lek vec me doren e djathte

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Nga Fjalori elektronik shpjegues:

    BESËTYTNI f. sh.

    Paragjykim i gabuar, sipas të cilit disa ngjarje e dukuri merren si shenja të fshehta, që parathonë të ardhmen ose që sjellin të mirën e të keqen; besim i verbër i njerëzve të prapambetur në forcat e mbinatyrshme, besim i kotë.

    Une pajtohem plotesisht me kete shpjegim dhe nuk besoj fare ne gjera te tilla!
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

  8. #68
    Citim Postuar më parë nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Nga Fjalori elektronik shpjegues:

    BESËTYTNI f. sh.

    Paragjykim i gabuar, sipas të cilit disa ngjarje e dukuri merren si shenja të fshehta, që parathonë të ardhmen ose që sjellin të mirën e të keqen; besim i verbër i njerëzve të prapambetur në forcat e mbinatyrshme, besim i kotë.

    Une pajtohem plotesisht me kete shpjegim dhe nuk besoj fare ne gjera te tilla!
    Po mire, ne thjesht po tregojme cilat jane bestytnite qe dime qe e kemi degjuar, s'po diskutojme a duhet i besojme apo jo.
    Mua psh me ka rastisur shume shpesh qe te me djegin veshet e pas 2min te me marrin ne tel e te me thone: po flisnim per ty si thua ti, te mos i besoj? lol

    La vita non si spiega, si VIVE!

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anëtarësuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    Po mire, ne thjesht po tregojme cilat jane bestytnite qe dime qe e kemi degjuar, s'po diskutojme a duhet i besojme apo jo.
    Mua psh me ka rastisur shume shpesh qe te me djegin veshet e pas 2min te me marrin ne tel e te me thone: po flisnim per ty si thua ti, te mos i besoj? lol
    hah, mir ma kujtove: ketu te ne thone kur te ushtojne veshet ka vdek nje moshatar i yti.

    interesant eshte se zhurma ne vesh ne ate moment eshte e njejte me ate te aparatit te matjes se rrahjeve te zemres qe perdoret ne spitale.

    ndoshta ne ate moment ai person po i jeton castet e fundit i shtrire ne spital dhe ne vertete e degjojme zhurmen e aparatit te lartepermendur ne veshet tane kur atij i pushon se rrahuri zemra.
    Mos ja bëj të tjerëve atë që nuk ke qejf të ta bëjnë ty!

  10. #70
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362
    Kam ndegju nga nje Plak ne Brasil vitin e kalum, ishte puna e pasqyres,

    nese te tehet nje pasqyre, ose e then pa qellim, lere ashtu siq eshte 7 or, e ato 7 or do te jen oret me te veshtira qe ndo njeher i ki perjetu,

    e ket te njejten gje e kam ndegju edhe ne Indi kur kam qen, edhe me ka regu personja qe i ka ndodh

  11. #71
    Citim Postuar më parë nga aska_peja Lexo Postimin
    Kam ndegju nga nje Plak ne Brasil vitin e kalum, ishte puna e pasqyres,

    nese te tehet nje pasqyre, ose e then pa qellim, lere ashtu siq eshte 7 or, e ato 7 or do te jen oret me te veshtira qe ndo njeher i ki perjetu,

    e ket te njejten gje e kam ndegju edhe ne Indi kur kam qen, edhe me ka regu personja qe i ka ndodh
    Per pasqyren thone qe po e theve, ke 7 vjet fat te keq... por me mire keshtu me 7 ore

    La vita non si spiega, si VIVE!

  12. #72
    Kosovë e Shqiperi nje Maska e aska_peja
    Anëtarësuar
    30-01-2006
    Vendndodhja
    gjermani
    Postime
    362
    po per at pun e thojshin, qe lere ashtu si esht 7 or, dhe ato 7 or do te jen te pa haruara shum te veshtira,
    nuk di sa eshte mi besu, por mak ndegjy njo dy her keshtu, ne dy shtete

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-09-2011
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    180
    kurse te na me tu thy pasqyra ngele pa martu

  14. #74
    Citim Postuar më parë nga Kejsi Al Lexo Postimin
    kurse te na me tu thy pasqyra ngele pa martu
    haha! Me kujtove nje tjeter. Kur kreh floket naten i bie qe te dali fati vone (dmth te martohesh vone )

    La vita non si spiega, si VIVE!

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-09-2011
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    180
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    haha! Me kujtove nje tjeter. Kur kreh floket naten i bie qe te dali fati vone (dmth te martohesh vone )
    hej kto bestytnite tona, besa mir qe nuk i besojm krejt se ndryshe ishim ba me fiksime. Sidomos ne shkolle fillore e te mesme cfare nuk kem besu, me na ra libri n'tok na kapte frika na ngrinte zemra se do te na conte mesuesi ne mesim. Kur na priste rrugen mace e zeze athere ishte ters e duhej patjeter me ja kalu tersin dikujt tjeter tuj e prek me dore e ky tjeterkujt.. kurse kur jam kan ma e vogel isha tmerru se mos ngel e shkurter se m'prekte fshisa a m'kapercente dikush, duhej me e perserit ket gja tri here. Kot u lodha se prap mesatare ngela, vec jo krejt shkurtabiqe

  16. #76
    Citim Postuar më parë nga Kejsi Al Lexo Postimin
    hej kto bestytnite tona, besa mir qe nuk i besojm krejt se ndryshe ishim ba me fiksime. Sidomos ne shkolle fillore e te mesme cfare nuk kem besu, me na ra libri n'tok na kapte frika na ngrinte zemra se do te na conte mesuesi ne mesim. Kur na priste rrugen mace e zeze athere ishte ters e duhej patjeter me ja kalu tersin dikujt tjeter tuj e prek me dore e ky tjeterkujt.. kurse kur jam kan ma e vogel isha tmerru se mos ngel e shkurter se m'prekte fshisa a m'kapercente dikush, duhej me e perserit ket gja tri here. Kot u lodha se prap mesatare ngela, vec jo krejt shkurtabiqe
    hahaha,po me kujton edhe mua shume te tjera
    Kete te fsheses e kemi patur edhe ne, qe nese te fshinte kembet gabimisht duhej te peshtynte tre here mbi fshese ... edhe nese te kapercente dikush duhej ta bente tre here qe te mos mbeteshe gjoja e shkurter haha.

    Ndersa per ngritjen ne mesim ne kishim qe nese ecnim 3 veta ne rruge, personi qe ishte ne mes do ngrihej ne mesim ... e ngaqe une nuk i besoja keto gjera rrija perhere ne mes

    Ate te kalimit te tersit me prekje jo, se kam degjuar ndonjehere! hahaha, me vjen vertete te qesh tani qe i kujtoj...

    La vita non si spiega, si VIVE!

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-09-2011
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    180
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    hahaha,po me kujton edhe mua shume te tjera
    Kete te fsheses e kemi patur edhe ne, qe nese te fshinte kembet gabimisht duhej te peshtynte tre here mbi fshese ... edhe nese te kapercente dikush duhej ta bente tre here qe te mos mbeteshe gjoja e shkurter haha.

    Ndersa per ngritjen ne mesim ne kishim qe nese ecnim 3 veta ne rruge, personi qe ishte ne mes do ngrihej ne mesim ... e ngaqe une nuk i besoja keto gjera rrija perhere ne mes

    Ate te kalimit te tersit me prekje jo, se kam degjuar ndonjehere! hahaha, me vjen vertete te qesh tani qe i kujtoj...
    hahah ket te personit ne mes qe ngrihej n'mesim se paskesh dit. Kur isha e vogel krejt e lutsha nji bubrrec shume te vockel, me krah te kuqe me njolla te zeza, me emer beskuqe "beskuqe beskuqe gjaj vllaut nji nuse" lol e mbaja ne dore tuj e lut derisa e lodhsha te shkreten

  18. #78
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Nese uleshe(rine) ne jasteke,nuke te dojne farefisi(te afermite)?
    Nese uleshe ne kepuce,mer udhtim apo nuke rine ne nje vende shume?
    Nese ne te njejten kohe,folin nje qifte te njeten fjale per diqka,fole keq per ta dikush?

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-02-2010
    Vendndodhja
    Ne endrrat tuaja
    Postime
    31
    me mire eshte tju ikesh bestytnive se ne raste te ndryshme e sidomos ne rini te behen obsesion...e kur kete e shumzon me sa here fillojne mos te ecin punet mire...ti e fajeson mu ate bestytni...hail glory

  20. #80

    Anëtarësuar
    08-02-2003
    Postime
    1,792
    Citim Postuar më parë nga kleadoni Lexo Postimin
    Ketu ne itali, para nje jave mesova qe nese te hyn nje zhapik ne shpi, do te ndodhi dicka e mire, dmth sjell lajme te mira. Ishalla eshte e vertete
    Me hiq nje kuriozitet
    C'beni andej ngaa Italia kur kalon ndonje prift?!

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Zakonet e gabueshme dhe bestytnitë eliminohen
    Nga ElviraHoxha në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-08-2005, 16:15

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •