Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 101
 1. #81
  Citim Postuar m par nga La_Lune Lexo Postimin
  Me hiq nje kuriozitet
  C'beni andej ngaa Italia kur kalon ndonje prift?!
  Kur kalon ne rruge??
  Asgje! Jo une qe as e ve re fare, por edhe shoke/shoqe italjane s'bejne asgje. Ka ndonje bestytni per kete gje? S'me vjen gje ne mendje....

  La vita non si spiega, si VIVE!

 2. #82

  Antarsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,792
  Citim Postuar m par nga kleadoni Lexo Postimin
  Kur kalon ne rruge??
  Asgje! Jo une qe as e ve re fare, por edhe shoke/shoqe italjane s'bejne asgje. Ka ndonje bestytni per kete gje? S'me vjen gje ne mendje....

  nejse...
  Me kane thene qe ndjell vdekje

 3. #83
  Citim Postuar m par nga La_Lune Lexo Postimin
  nejse...
  Me kane thene qe ndjell vdekje
  Te shohesh nje prift rruges?? Se dija qe priftat duhen te rrine mbyllur brenda Nejse, kur te vij ndonje qe e ka degjuar le te na e thote!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 4. #84
  faraone Maska e tutankamon
  Antarsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Postime
  3,009
  Citim Postuar m par nga La_Lune Lexo Postimin
  nejse...
  Me kane thene qe ndjell vdekje
  ne kete rast ktej nga lagja ime perdoret te preket nje pjes e trupit me dore...maja e ..hundes pp


  ppppp vaj halli me kalu murgesha ..kushedi se cfar ndodh ...pp
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 5. #85

  Antarsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,792
  Citim Postuar m par nga tutankamon Lexo Postimin
  ne kete rast ktej nga lagja ime perdoret te preket nje pjes e trupit me dore...maja e ..hundes pp


  ppppp vaj halli me kalu murgesha ..kushedi se cfar ndodh ...pp
  lol,ashtu me kane thene dhe mua por se dija ishte e vertete a jo

 6. #86
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Thone kur te hani buke, dera e dhomes duhet te jete e mbyllur se hini borgje

  - Kur te vloni ujin per qaj apo per diqka tjeter ,mos e lini me vlu shum ose mos e vloni dy her ate uje, se hini borgje dhe behet smundja e kancerit.


  -Kur je duke ngren buke dhe te kape nevoja per wc, duhet me livrite sofren apo Tryezen, ku je duke ngren.

  -NEse i prisni thonjt natn,nuk ben se praron shpejte


  -Nese jeni duke ngren buke dhe e leni buken te njejt kohe me dike, kjo do te thot dote vdisni pr nj dit me qata qe e ka len buken te njejte kohe,duhet me henger edhe pak apo nji kashore buke mbase ti.

  -Nese te dele nji puqer ne gjuhe fol dikush per ty keqe

  -Nese prehen malet shume, dote ket lufte nate vende apo shtet

  -Nese ulurojn qente shume,do te kete nat vende vrasje

  -Ne wc kur mos pshtyni nuk mire

  -Nese Vajzat martohen nuk ben me marr hisen me qu te burri,nuk ja she hajrin

  -GJerat ushqimore ose berrllogu ushqimor nuk ben me gjuajtur ne mbremje

  -Ne mbremje nuk duhet me ju qite ushqim shpendve


  -Nese jeni duke ngran buke, mos e shliron rypin e pantollonav, se nuk a mire
  -
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 28-03-2024 m 11:56

 7. #87
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Krurja e kembes se djathte,rruge e mbare,e majta rruga mbrapsht

  -Krurja e hundes jashte d.m.th gezime, per mbrenda idhnim

  -Kur te ushton veshi i majte lajmi i keqe,i djathti lajmi i mire


  -Nese Mollekuqja bie ne trupin tende dashurohet dikush ne ty 100% e sakt
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 31-03-2024 m 18:11

 8. #88
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Femijet nuk ban mi re me fshise qe fshin se ja nal rriten

  -Me te shkel dikush ne kembe mbrapa te han nej gjarper

  -A ti qe i ndizet zjarri me shpejt jone gezuar kur kan lindur

  -Me te rehe me t`hollus (shtaga qe gatuan pite) nuk del kismet per martes.

  -Ne se hyn mbrenda ne shtepi bylbyli ose cakat ne dritare lajme i mir

  -Sora qe kendon ne oborr vine musafir

  -Me te glacu shpendet ne kry apo supe,martoheshe i ri
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 03-04-2024 m 06:02

 9. #89
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Nese je i semuer nga ileti apo siq e quajn(epilepsi)duhet na to momente mbasi e kape diken epilepsia,duhet me marre ate veshjen qe e ka ne trup, trikon(xhamperin) me shti ne dhe (toke) me thelle, dhe me thone e marrte dheu ket smundje e kur mos u kthefte me, me nuk do ta kape ate person epilepsia .

  -Nese dikushe te bjen llokuma (prej brumi te marrun) te nxete posa i ka marruar ta kthen mendjen per diqka apo per keqe apo per interse te saj,nuk duhet mi hanger 100% e sakt
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 10-04-2024 m 09:47

 10. #90
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  - Femijet e vegjel i `e parashikojne ngjarjet shume ma heret se te ndodhe diqka keqe,nji raste konkret qe e kam vrejtur,nji 6 vjeqar,i shtike lojrat figurat ne dhe, dhe ndodhi nji tragjedi shume e rrnd, per nji familje,vdiqen 100 % e sakt

  - Kur vdeke dikush, gjate varrimit,mjetet qe hapnim varrin,lopata,(ternakop) sqepar) etj. ai qe germon me to, kur ja jepe tjetrit me vazhdu(me i ndihmu) nuk duhet me ja dhon ne dore,por me lene ne toke dhe ai me kapur(marr)veglen nga toka jo nga dora.

  -Te shtunve nuk duhet mi prer thojte,nuk esht mir.

  -Nuk duhet ti qepni(kepur) nej pulle apo rrobet dikuj qe ika te veshura ne trup, se ma ardhe puna nej gjygje apo per diqka tjeter,nuk mundet me fol me deshmu,i mbyllet goja.

  -Femijet nuk duhet mi mbledhe Lena-t(goglat)e lisave para Shngjergjit,se ju thehen kembet shtazve.

  -Nuk duhet me shku ne mal naten,te neme Zana e malit

  -Kur i veshe teshat (rrobet)prap idhnim

  -Nese je tu henger buke dhe nji cope buke e haron dhe mere tjetren pjese te bukes-Dikush nga te afermit esht unt(ka uri)

  -- Kur te vloni ujin per qaj apo per diqka tjeter ,mos e lini me vlu shum ose mos e vloni dy her ate uje, se hini borgje dhe behen gurret ne veshke

  -Kur ndertoni shtepi,ku ke filluar ta ndertoshter shtepin duhet me mbush nji shish me uje e me lone ne temel gjithe naten, gjeri ne mengjes,ne megjese me shiku , nese esht shish plot si e ke lan, mir mundesh me ndertu shteptn nat vende[/SIZE]


  -Me dy duar nuk duhet me hanger buk,se te hin terpia
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 30-04-2024 m 13:24

 11. #91
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Kur hani buke, kur mos e leni nej kafshat buke,se ta mer hisen(nafaken) tende dikush tjeter

  -Kur shkoni me flejt ne krevet mos te ket trosha te bukes nat vend,se shihni endra te kqia

  --Me te shkel dikush ne kembe mbrapa , duhet mi thon, shkilum edhe nji her, se rrzoheshe

  -Mi shtih (fute)gjerat apo mi marre kah dritarja ose femijet nuk bene se femijet behen hajna

  -Nese e takon dike qe e njeh tri her mbrenda nji kohe te shkurtur duhet mi bler diqka ati ose ai ty
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 05-05-2024 m 07:24

 12. #92
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Nese je veshur apo je bere gati per me shku dikun,dhe nalesh dhe rrin mbrenda veshe ,nuk a mir

  -Kur behet nej fejes,mbas kur ta kryen ushqimin musafiret ,mi marre te gjitha luget pa la,me preke ne qafe, kush esht jo i fejun,dote fejohet ai ose ajo,e sakt eshte kjo thenje

  --Nese te ferkohet dora e majt mer pare, e djathta jepe para,esht e sakt kjo

  -Me tu thyer nej pjate (sahon)del idhnim

  -Me tu ly miza e kalit ,te vjen daja

  -Kur je tu fol per diqka dhe e harron ne moment, d.m.th esht e sakt qka pate me than

  -Kur te vjen me qesh papritmas,del idhnim

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 08-05-2024 m 07:33

 13. #93
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Me ta pre udhen dikush(Njeri) me qellim - Do te smuhesh shume rende-e sakt

  -Kur pergatitni ushqim,mos i perzieni me thike ushqimet, se ju sjellin konflikt ne familje-por vetum me lug

  -Dhe nese e lini buken pasi qe jeni ngi, dhe prape han menjiher - nuk ashte mir


  -Ku kalojn ujrat e zeza p.sh ku i lajn enet,mos me kalu(kapercy) ose ku ka urinuar (pshur)dikush ate vende dmth do te smurresh ose mer smuje

  -Me mbajt pellumba ne shpi-Sjellin fukaralake

  -Magjia e zeze(sehiret) te qojne ne stom te dekes-Por nuk deke(vdese)por ka raste qe te shtin me u vetvra-100% e sakt
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 18-05-2024 m 07:48

 14. #94
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Nese i lane duart kur te hani buke,dhe vjen dikush me legen e me ibrik, qe musafirve qe jov lan duart(tyneher)- por nuk bene mi lare duart prape

  -Kur mos deshmo(deshimtar) rrejshum dmth se keqe te del - e sakt 100

  -Syte e kqi,ka njerz qe i kan syte e keqe,por nuk jan te kqi,te ne ishte nji gru,si e pa viqin ne livadhe, u smurre viqi ne dhe ngordhi(cofi) e sakt 100%

  -Kush e ke doren e rende-Jet vejan

  -Nen hijen e ares,nuk duhet me flejt - se dergjesh (lengon)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 27-05-2024 m 13:21

 15. #95
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Ne se hani diqka para nje gruas shtatzene,dhe nese ajo te shikon dhe nat qast nese e preke ajo veten dikun d.m.th dote linde ajo femijen me nji shenj ne trup, e sakte

  -Kur vjen dikush ne shpi e te gjen duke henger buke d.m.th. e ka vjehrren e fort

  -Ne se she diken te bukur-duhet me preke hunden

  -Me drejtu gishtin ka varret dmth desin(vdesin) prindet,por duhet me kafshu pak gishtin e vogel

  -Kur i preni thojt,gjuani ne nevejtore dhe thuani as mosu u lypsha as mosu i gjetsha

  -Kur ta pret udhen nej gjalles maca apo ndokush - ku ta ka prer udhen, duhet te gjuani nji guri
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 02-06-2024 m 14:43

 16. #96
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Nese kendon loreza naten -Do te prishet moti

  -Gjate luftes ,kur mos e plaqkitni te vdekurit me ja marre veshjet( teshate) dmth se vritesh edhe ti

  -Kur hini s pari ne shpi te re,kur e ndezni zjarri se pari,nese tymi shkon drejt per qiell dote shkon shpia mbarre gjithmon

  -Kur dy njerze folin te njejten fjal pernjiher dmth i dyti qi foli shkon nji hape perpara teje ne jete

  -Kur dikush ta mer fjalen nga goja dmth jeton ma gjate se ti
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 08-06-2024 m 14:01

 17. #97
  SHKOZA
  Antarsuar
  28-08-2004
  Vendndodhja
  Prizren
  Postime
  630

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  Kur bie bresher, ai ose ajo qe eshte rritur jetim, po ta haj nje kokerr te bresherit, mund t ndaloj bresheri!

  Kur kendon huti (bufi), ose kukuvajka mbi nje shtepi, thone se ne ate familje do te vdes dikush!

  SHKOZA
  Ndryshuar pr her t fundit nga SHKOZA : 08-06-2024 m 14:08
  ATDHEU MBI TE GJITHA

 18. #98
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Kur jeni duke ngren buke dhe dikuj shpesh i jete ne fyt buka dmth nuka mir

  -Kur murmuron e veton nuk duhet te qendroni nen ndonji peme apo lis

  -Kur han buke dhe ben trosha dmth jeni Doredhene, bujar( xhymert).

  -Ne vakaf( Pasuri e patundshme, qe ishte prone e nje xhamie, e nje kishe, e nje teqeje a e nje manastiri) kur mos prek as mos mer dmth nuk a mire per kerkande,rreziku i madh per ty ne te ardhmen

  Emri: vetima.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 28.9 KB
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 09-06-2024 m 07:21

 19. #99
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Te ai person qe esht tamaqar(koprrac, dorshterngua) dmth te hahet buka shishume(ke apetit)

  -Nese i kini thojt te fort dmth jeni dembel-pertac


  -Kur pini qaj dhe merni lugen per me perzi qajin dhe ju qillojn dy luge dmth Martohesh dy her
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 11-06-2024 m 08:05

 20. #100
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,967

  Pr: BESTYTNIT- sillni ktu!

  -Naten e vitit te ri nuk ben mu feju dmth qifti nuk reatohet dhe shkon deri ndarja

  -Ne pranver se pari qfare ngjyre e sheh flutren p,sh( te zeze)dmth krejt viti te shkon sipase ngjyres qe e ke pa flutren


  -Kush e ka gishtin e dyte te kembes ma te madh dmth te sundon gruja
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura     
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 20-06-2024 m 06:54

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Zakonet e gabueshme dhe bestytnit eliminohen
  Nga ElviraHoxha n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-08-2005, 16:15

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •