Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9

Tema: Gp Italia !

 1. #1
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443

  Gp Italia !

  Pas pak minutash fillon GP i MONZES ne Itali .

  Gjatesia e pistes : 5793 metra.

  Kthesa : 10 ( 4 majtas e 6 djathtas )  Edhe ne MONZA nje dominim i McLaren ...Jane me te shpejtet dhe e treguan edhe kohet e piloteve...

  RAIKONEN kapi kohen me te mire dhe duhej te nisej ne pole position , por nderrimi i motorrit para gares e detyron t e zbrese 10 vende ne renditjen e fillimit te gares.
  RAIkONEN:<>

  Keshtu qe ne pole do niset MONTOYA.

  FERRARI larg pretendimeve .
  SCHUMACHER :<< Do lufotjme per tu futur ne zonene e pikeve . Podio eshte nje shprese>>  Ja dhe renditja e makinave ne nisjen e pas disa minutave :


  1. Montoya (McLaren) 1'21"054
  2. Alonso (Renault) 1'21"319
  3. Button (Bar) 1'21"369
  4. Sato (Bar) 1'21"477
  5. Trulli (Toyota) 1'21"640
  6. M. Schumacher (Ferrari) 1'21"721
  7. Barrichello (Ferrari) 1'21"962
  8. Fisichella (Renault) 1'22"068
  9. R. Schumacher (Toyota) 1'22"266
  10. Coulthard (Red Bull) 1'22"304
  11. Raikkonen (McLaren) 1'20"878 (zbriti 10 vende , sepse nderroi motorrin)12. Villeneuve (Sauber) 1'22"356
  13. Klien (Red Bull) 1'22"532
  14. Webber (Williams) 1'22"560
  15. Massa (Sauber) 1'23"060
  16. Pizzonia (Williams) 1'23"291
  17. Monteiro (Jordan) 1'24"666
  18. Doornbos (Minardi) 1'24"904
  19. Karthikeyan (Jordan) 1'25"859
  20. Albers (Minardi) 1'26"964
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 2. #2
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Fiton MONTOYA me McLaren .

  Ne vend te dyte ALONSO , e ne vend te trete FISICHELA .

  Me te vertete i pafat Kimi RAIKONEN , i cili u nis nga vendi 11 . Arriti qe te rekuperonte duke iu afruar kryesuesve , por fatkeqesisht kishte problem me 1 gome dhe u detyrua te futej ne pit stop .....e megjithate arriti deri ne vend te 4.


  Ketu ndoshta shuhen perfundimisht shpresat e RAIKONEN , per te kapur ALONSON.

  ALONSO ka 27 pike diference , kur kane ngelur edhe vetem 4 gara. Pra eshte shume prane titullit.

  FERRARI ne krize te plote ashtu sic pritej...Shumi ne vend te 10 , Barrichello ne vend t e 12...As pike nuk moren dot.


  RENDITJA NE FINISH:

  1 J. Montoya (COL) McLaren 01:15:28.6 2
  2 F. Alonso (ESP) Renault 2.4 2
  3 G. Fisichella (ITA) Renault 17.9 2
  4 K. Räikkönen (FIN) McLaren 22.7 2
  5 J. Trulli (ITA) Toyota 33.7 2
  6 A. Pizzonia (BRA) Williams 44.6 2
  7 J. Button (GBR) BAR 63.6 2
  8 F. Massa (BRA) Sauber 75.4 2
  9 R. Schumacher (GER) Toyota 43.9 2
  10 M. Schumacher (GER) Ferrari 83.8 2
  11 J. Villeneuve (CAN) Sauber + 1 giri 2
  12 R. Barrichello (BRA) Ferrari + 1 giri 3


  RENDITJA E PILOTEVE:

  1 Fernando Alonso (ESP) Renault 103
  2 Kimi Räikkönen (FIN) McLaren Mercedes 76
  3 Michael Schumacher (GER) Ferrari 55
  4 Juan Pablo Montoya (COL) McLaren Mercedes 50
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 3. #3
  ~Alb-Digital~ Maska e viganv
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,771
  Urime fitoren Montoyas vertete e meritoi dominoi plotesisht ne kete gare.Urime fitoren tifozeve te McLarenit

 4. #4
  crazy parmesan Maska e acparma
  Anėtarėsuar
  05-09-2005
  Mosha
  42
  Postime
  31
  sa keq po me vika per alonson mor qe mori venin e dyte gjithsesi akoma i pari esgte

 5. #5
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  40
  Postime
  6,846
  Une kam pa sportist qe nuk kane fat, mirepo Kimmi Raikkonen me siguri eshte numer nje ne kete liste te ketille te sportisteve.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 6. #6
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Mendoj se spanjolli Alonso do te merr titullin sepse ka nje avantazh te mjaftueshem duke ditur se ka edhe 4 gara deri ne fund te sezonit.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 7. #7
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Ja edhe renditja finale...ku tregohen edhe te gjithe piket e fituara neper garat qe jane zhvilluar.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #8
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Kolumbiani ka arritur tė fitojė garėn e Monzės, duke e ēuar nė dy numrin e fitoreve personale nė kėtė sezon 05-09-2005

  Huan Pablo Montoja, fituesi i guximshėm

  Piloti kolumbian i skuderisė McLaren?Mercedes ka arritur tė fitojė Ēmimin e Madh tė Italisė, ndėrsa nė vendin e dytė ėshtė renditur piloti spanjoll i skuderisė Renault, Fernando Alonso, i cili ka bėrė edhe njė hap pėrpara nė rrugėn drejt titullit kampion. Kampioni i botės nė fuqi, Majkėll Shumaker, nuk ka mundur tė marrė asnjė pikė nė kėtė garė. Njė gjė e tillė nuk i ndodhte qė nga viti 1999. Ndėrkohė, Montoja ka regjistruar kėshtu suksesin e tij tė dytė nė kėtė sezon. Kjo ishte padyshim njė fitore shumė e vėshtirė pėr tė, pasi, kur kishin mbetur 5 xhiro nga pėrfundimi i garės, goma e pasme e McLaren?it tė Montojės filloi tė shpėrbėhej. Njė problem tė tillė pati gjatė garės edhe shoku i tij Kimi Raikonen, problem ky qė i kushtoi ndoshta edhe njė fitore tė mundshme nė Monza.

  Nė pėrfundim tė garės, Huan Pablo Montoja ka deklaruar: "Nė pėrfundim tė garės shihja disa pjesė sė gomės qė shkėputeshin dhe makina filloi tė mė rrėshkiste nėpėr kthesa. Vendosa tė ulja disi ritmin, pėr tė mos i konsumuar akoma mė shumė, por nė tė vėrtetė mora pėrsipėr njė rrezik tė madh. Kur mora vesh se kisha njė distancė prej 4 sekondash ndaj Alonsos nė dy xhirot e fundit, u qetėsova disi." Nė ato momente, Alonso vendosi ta rriste ritmin pėr tė pėrfituar ndaj ndonjė tė papariture tė kolumbianit, por ishte e pamundur. Mjaft i zhgėnjyer ka qenė nė pėrfundim tė garės Kimi Raikonen. "Ishte njė ditė vėrtet shumė zhgėnjyese pėr mua, mund tė kishte pėrfunduar me njė rezultat mė tė mirė. Gjithēka filloi me njė ndėrrim motori dhe me njė nisje nga vendi i 11?tė, mė pas doli dhe problemi me gomat qė mė detyroi tė ndryshoja strategjinė.

  Gjatė gjithė garės dhashė maksimumin, por nuk pata mundėsi tė merrja njė rezultat mė tė mirė. Me sa duket, fati nuk do qė unė tė luftoj deri nė fund pėr titullin kampion," ? ka pėrfunduar finlandezi. Mė pak i zhgėnjyer ndoshta ėshtė numri 1 i McLaren?it, Ron Denis. "Ishte njė garė vėrtet shumė stresuese. Huan Pablo bėri njė punė tė mrekullueshme nė fund tė garės. Duhej tė vendosnim midis rrezikut dhe kryesimit tė garės, por pėr fat ia dolėm mbanė. Mė vjen shumė keq pėr Kimin, pasi po tė mos kishte pasur atė problem me gomat, ndoshta do tė renditej mė mirė se Fernando Alonso. Gjithsesi, ne do tė tentojmė ende pėr ta shpallur atė kampion, historia na tregon se ne i adhurojmė pėrmbysjet," ? ka pėrfunduar Denisi.
  My silence doesn't mean I am gone!

 9. #9
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  39
  Postime
  11,956
  Spanjolli ka mundur tė lėrė prapa rivalin e tij mė tė madh edhe nė garėn e Monzės 05-09-2005

  Alonso, njė tjetėr hap drejt titullit

  Fernando Alonso ka mundur tė renditet nė vendin e dytė nė Ēmimin e Madh tė Italisė, duke pėrfituar edhe pak nė klasifikimin e pėrgjithshėm pėr pilotė ndaj Kimi Raikonenit. Tashmė diferenca mes tyre ka shkuar nė 27 pikė. Finlandezi Kimi Raikonen e ka pėrfunduar garėn nė vendin e katėrt, pasi u nis nga vendi i 11?tė. Nė gjysmė tė garės, Raikoneni arriti ta parakalonte Alonson, por ka pasur njė problem me gomėn e pasme, qė e ka detyruar tė rikthehet nė bokse dhe tė humbasė pozicione tė tjera. "Kisha probleme me gripimin kur dola pėr herė tė parė nga bokset, ndoshta gomat nuk ishin nė gjendje tė mirė, ? ka thėnė Fernando Alonso nė pėrfundim tė garės. ? Nė ato momente humba shumė kohė, por mė pas, me sa duket, isha me fat qė nuk pata asnjė duel dhe pista pėrpara ishte bosh. Tė them tė drejtėn, nė pėrgjithėsi kjo garė ishte e lehtė pėr mua." Kur kishin mbetur dhe 5 xhiro nga pėrfundimi i garės, Fernando Alonso mund tė tentonte tė fitonte edhe garėn, pasi Huan Pablo Montoja, qė ndodhej nė krye, pati probleme me gomėn e pasme.

  Gjithsesi, ato 5 xhiro, kolumbiani i McLaren?it arriti t'i menaxhonte shumė mirė. "Nė pėrfundim tė garės, nė radio mė njoftuan pėr problemin e Montojės dhe unė tentova tė rrisja disi ritmin qė ta vija nėn presion, por ishte shumė vonė," ? ka shtuar spanjolli. Gjithsesi, edhe pas kėsaj gare, Fernando Alonso sė bashku me Renault?nė vazhdojnė tė ruajnė klasifikimet si pėr pilotė, ashtu edhe pėr konstruktorė. "Njė vend i dytė pėr mua ėshtė njė rezultat shumė i mirė. Objektivi im pėr kėto garat e fundit ėshtė qė tė jem gjithmonė nė podium, mundėsisht pėrpara Kimit, ashtu siē ndodhi nė Monza," ? ka pėrfunduar Alonso
  My silence doesn't mean I am gone!

Tema tė Ngjashme

 1. Lufta ballkanike dhe Shqipėria
  Nga Albin nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-07-2014, 07:05
 2. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 27-08-2006, 06:46
 3. Goran Bregoviē pėr herė tė parė koncert nė Tiranė
  Nga BOKE nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 366
  Postimi i Fundit: 21-04-2006, 10:51
 4. Projekti i zhdukjes sė shqiptarėve - Ivo Andriq
  Nga Dita nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 26-02-2005, 18:46
 5. Roli i Italise ne Ballkan
  Nga Eni nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 04-07-2002, 08:29

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •