Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 85

Tema: Gjejeni!!!

 1. #1
  Gate 7 Maska e Noerti
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Athine
  Mosha
  37
  Postime
  257
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Gjejeni!!!

  U nisen Dy baballare dhe dy djem per gjah.
  Kur ardhen ne dreke kishin goditur 9 lepura.
  Do ndanin gjahyn te githe ne pjese te barabarta, Sa i takon secilit?

  Noerti
  Ku ėshtė besa aty ėshtė dhe shpresa.

 2. #2
  Mbreti_ILI Maska e Mbreti_ILI
  Anėtarėsuar
  18-03-2003
  Vendndodhja
  Nė Francė !
  Postime
  558
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Secilit i takojne nga 3 lepuj
  Pėr t'i njohur tė tjerėt
  mė parė ,duhet ta njohėsh vehten.

 3. #3
  Bebiiiiiii dove je? Maska e TiLoNcE
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Vendndodhja
  tu bo not
  Postime
  1,116
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Yes,Mbreti ka te drejt!
  i bi te jen
  Gjyshi,Djali(gjyshit),Nipi( i gjyshit)
  so Gjyshi ene Djali=Baballar
  DJali dhe nipi=djem
  so i bi tjen vetem 3 veta lol

  3 lepuj secili

  Noerto nji me te veshtir :P
  o-le-le firma

 4. #4
  Erara humanum est Maska e kęrlighed
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  146
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Po shkruaj une nje.

  Ishte nje grup gjurmuesish( ta zeme meshkujsh) qe hasin ne kanibale diku ne nje ishull. Udheheqesi i kanibaleve i lidh i pergadit per ti ngrene, mirepo u jep nje mundesi per te shpetuar. U jep nje cope leter dhe nje laps ku ata mund te shkruajne cfar tu doje zemra. Mirepo nese ajo qe kane shkruar eshte e vertete, do ti ziej dhe haje, nese nuk eshte e vertete do ti pjeke dhe haje.
  Njeri prej tyre shkruan dicka dhe shpeton. Cfare shkrojti ai?
  Mea mihi concientia pluris est quam Omnium sermo.
  Cicero

 5. #5
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga kęrlighed
  Po shkruaj une nje.

  Ishte nje grup gjurmuesish( ta zeme meshkujsh) qe hasin ne kanibale diku ne nje ishull. Udheheqesi i kanibaleve i lidh i pergadit per ti ngrene, mirepo u jep nje mundesi per te shpetuar. U jep nje cope leter dhe nje laps ku ata mund te shkruajne cfar tu doje zemra. Mirepo nese ajo qe kane shkruar eshte e vertete, do ti ziej dhe haje, nese nuk eshte e vertete do ti pjeke dhe haje.
  Njeri prej tyre shkruan dicka dhe shpeton. Cfare shkrojti ai?
  une jam kanibal.

 6. #6
  Erara humanum est Maska e kęrlighed
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  146
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga alibaba
  une jam kanibal.

  Jo, nuk shpeton dot ai me kete qe shkroi, sepse ai nuk eshte kanibal gje qe eshte e pavertete dhe ne kete rast do ta piqnin dhe hanin.
  Mea mihi concientia pluris est quam Omnium sermo.
  Cicero

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e fisi_niki
  Anėtarėsuar
  12-11-2005
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga kęrlighed
  Po shkruaj une nje.

  Ishte nje grup gjurmuesish( ta zeme meshkujsh) qe hasin ne kanibale diku ne nje ishull. Udheheqesi i kanibaleve i lidh i pergadit per ti ngrene, mirepo u jep nje mundesi per te shpetuar. U jep nje cope leter dhe nje laps ku ata mund te shkruajne cfar tu doje zemra. Mirepo nese ajo qe kane shkruar eshte e vertete, do ti ziej dhe haje, nese nuk eshte e vertete do ti pjeke dhe haje.
  Njeri prej tyre shkruan dicka dhe shpeton. Cfare shkrojti ai?
  Nuk ka mujt me pshtu se ne te du rastet ai ka pasur per ti hanger edhe nese eshte e vertet edhe nese nuk eshte e vertet.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2003
  Vendndodhja
  Big Apple
  Postime
  1,257
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga kærlighed
  Jo, nuk shpeton dot ai me kete qe shkroi, sepse ai nuk eshte kanibal gje qe eshte e pavertete dhe ne kete rast do ta piqnin dhe hanin.

  une jam i mh*utosur? I mean, i helmuar?

  me teremend tani: nje mendje shqiptari do te shkruante: me ha te gjalle po ta mbajti
  TBD

 9. #9
  Erara humanum est Maska e kęrlighed
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  146
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisi_niki
  Nuk ka mujt me pshtu se ne te du rastet ai ka pasur per ti hanger edhe nese eshte e vertet edhe nese nuk eshte e vertet.
  Po, ne fakt njeri shpeton.
  Nje lehtesim. Perqendrohuni tek fjalet zien dhe pjek. Te kombinimi e duhur i tyre eshte celesi.

  Me shume fat heren tjeter.
  Mea mihi concientia pluris est quam Omnium sermo.
  Cicero

 10. #10
  Skofiar Maska e Skofiar
  Anėtarėsuar
  07-08-2005
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga kęrlighed
  Po shkruaj une nje.

  Ishte nje grup gjurmuesish( ta zeme meshkujsh) qe hasin ne kanibale diku ne nje ishull. Udheheqesi i kanibaleve i lidh i pergadit per ti ngrene, mirepo u jep nje mundesi per te shpetuar. U jep nje cope leter dhe nje laps ku ata mund te shkruajne cfar tu doje zemra. Mirepo nese ajo qe kane shkruar eshte e vertete, do ti ziej dhe haje, nese nuk eshte e vertete do ti pjeke dhe haje.
  Njeri prej tyre shkruan dicka dhe shpeton. Cfare shkrojti ai?
  E kam nje ide
  Ju do me piqni dhe hani- gje qe eshte e vertete por shiqo ne postim nga kaerlighed se qka kishte deklaruar udheheqesi i kanibaleve.

 11. #11
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Perfundimisht do ti haje.
  Nuk kane tjeter mundesi.
  ose do ti pjeke ose do ti zieje.

 12. #12
  Skofiar Maska e Skofiar
  Anėtarėsuar
  07-08-2005
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  alibaba zgjidhja ime duhet te jet e sakte
  Fjalet qe i shkroi ai qe shpetoj jane: ju do me piqni dhe hani-gje qe eshte e vertete.
  Udheheqesi kishte deklaruar se nes eshte e vertet ajo qe shkruajn do i ziej dhe haj e nese nuk eshte e vertete do ti pjek dhe haj.E qka te beje udheheqesi me te?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Skofiar : 23-12-2005 mė 19:27

 13. #13
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skofiar
  alibaba zgjidhja ime duhet te jet e sakte
  Fjalet qe i shkroi ai qe shpetoj jane: ju do me piqni dhe hani-gje qe eshte e vertete.
  Udheheqesi kishte deklaruar se nes eshte e vertet ajo qe shkruajn do i ziej dhe haj e nese nuk eshte e vertete do ti pjek dhe haj.E qka te beje udheheqesi me te?
  e qelluar mendoj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alibaba : 23-12-2005 mė 19:33

 14. #14
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skofiar
  alibaba zgjidhja ime duhet te jet e sakte
  Fjalet qe i shkroi ai qe shpetoj jane: ju do me piqni dhe hani-gje qe eshte e vertete.
  Udheheqesi kishte deklaruar se nes eshte e vertet ajo qe shkruajn do i ziej dhe haj e nese nuk eshte e vertete do ti pjek dhe haj.E qka te beje udheheqesi me te?
  Po e qelluar.Tash e kuptova.

 15. #15
  Erara humanum est Maska e kęrlighed
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  146
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skofiar
  alibaba zgjidhja ime duhet te jet e sakte
  Fjalet qe i shkroi ai qe shpetoj jane: ju do me piqni dhe hani-gje qe eshte e vertete.
  Udheheqesi kishte deklaruar se nes eshte e vertet ajo qe shkruajn do i ziej dhe haj e nese nuk eshte e vertete do ti pjek dhe haj.E qka te beje udheheqesi me te?
  Me se e qelluar Skofiar.

  Vazhdoj me nje tjeter pak me te lehte:

  Nje grup te rinjsh hyjne ne nje kafene, kishin vendosur te pijne e defrehen, ulen mbi tavoline, e pas nje kohe vjen kamarieri.

  Cila eshte fjala e pare qe kamarieri u thot te rinjve?
  Mea mihi concientia pluris est quam Omnium sermo.
  Cicero

 16. #16
  Tifoz i flaktė Maska e Juventini
  Anėtarėsuar
  07-09-2005
  Vendndodhja
  Delle Alpi
  Mosha
  27
  Postime
  353
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  zbrisni nga tavolina dhe uluni ne karrige!!! Jam i sakte?

 17. #17
  Erara humanum est Maska e kęrlighed
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  146
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Juventini
  zbrisni nga tavolina dhe uluni ne karrige!!! Jam i sakte?
  Plotesisht i sakte

  Vijon:
  Ne nje anije ndodhet nje vrases. Ne limanin e ardhshem hyp nje detektiv privat qe duhet te zbuloje kush eshte vrasesi. Vrasesi kupton se ka nje detektiv dhe vendos te vrase ate. E gjen ku ka dhomen detektivi, troket ne dere, mer leje te hyje brenda dhe ne momentin kur don te vrase detektivin(i cili ishte me shpine te kthyer,duke lare fytyren, keshtu qe nuk shihte se kush hyne ne kabine), kalojne disa pasagjere dhe vrasesi thot:
  Me falni se paskam gabuar kabinen, kujtova se jam ne kabinen time.
  Ne po te njejten mbremje i shkon per dore detektivit te arestoje vrasesin. Pyetja:
  Si i shkoi per dore te zbuloje vrasesin, apo ku gaboi vrasesi?
  Mea mihi concientia pluris est quam Omnium sermo.
  Cicero

 18. #18
  Tifoz i flaktė Maska e Juventini
  Anėtarėsuar
  07-09-2005
  Vendndodhja
  Delle Alpi
  Mosha
  27
  Postime
  353
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  nuk e kuptoj! ai mori leje i ra deres dhe dedektivi nuk e mori vesh se kush ishte? Ky ishte gabimi i tij. te lutem ma sqaro pak.

 19. #19
  Erara humanum est Maska e kęrlighed
  Anėtarėsuar
  29-05-2005
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  146
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Juventini
  nuk e kuptoj! ai mori leje i ra deres dhe dedektivi nuk e mori vesh se kush ishte? Ky ishte gabimi i tij. te lutem ma sqaro pak.
  Vrasesi troket ne dere, detektivi i thot hyn(ketu mer leje te futet ne kabine)........ne momentin qe vrasesi hyn branda, detektivi qendron me shpine te kthyer sepse ishte duke lare fytyren, keshtu qe nuk pati mundesi te shihte se kush u fut brenda..... E megjithate i shkon per dore te arestoje vrasesin.............

  P.s. je shume afer zgjidhjes.
  Mea mihi concientia pluris est quam Omnium sermo.
  Cicero

 20. #20
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  33
  Postime
  5,654
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Nese ka qene duke lare fytyren, mendoj se e ka pare ne pasqyre.

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Gjejeni pėrgjigjen e sakt
  Nga Vinjol nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-12-2008, 10:11
 2. Gjėjeni k'tė person
  Nga xhiko nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 11-07-2006, 09:56
 3. [Gjėegjėzė] hajde gjejeni ...
  Nga [xeni] nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 23-12-2005, 15:00
 4. Gjejeni kush jane keto?
  Nga Klevis2000 nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-10-2005, 13:19
 5. Ja gjejeni sa dit!
  Nga Noerti nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 03-02-2004, 18:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •