Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 85 prej 85

Tema: Gjejeni!!!

 1. #81
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  65
  Postime
  7,908
  Faleminderit
  39
  38 falenderime nė 30 postime

  Pėr: Gjejeni!!!

  Citim Postuar mė parė nga kęrlighed Lexo Postimin
  Po shkruaj une nje.

  Ishte nje grup gjurmuesish( ta zeme meshkujsh) qe hasin ne kanibale diku ne nje ishull. Udheheqesi i kanibaleve i lidh i pergadit per ti ngrene, mirepo u jep nje mundesi per te shpetuar. U jep nje cope leter dhe nje laps ku ata mund te shkruajne cfar tu doje zemra. Mirepo nese ajo qe kane shkruar eshte e vertete, do ti ziej dhe haje, nese nuk eshte e vertete do ti pjeke dhe haje.
  Njeri prej tyre shkruan dicka dhe shpeton. Cfare shkrojti ai?
  cila ėshtė pėrgjigja e saktė e kėsaj?
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 2. #82
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Faleminderit
  201
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Gjejeni!!!

  Mbush bidonin 3 litersh dhe e hedh tek 5 litershi.
  Mbush prap bidonin tre letersh dhe e hedh tek 5 litershi deri sa ky i fundit mbushet plot.

  Tashi kemi: bidonin 5 litersh plot, dhe bidonin 3 litersh me 1 liter

  Shprazim bidonin 5 litersh.
  Hedhim nga bidoni 3 litersh ne bidonin 5 litersh (1 liter qe kishte mbetur.

  Mbushim 3 litershin dhe e hedhim tek bidoni 5 litersh, dhe behen 4 litra gjithsej.

  ....

  E shpetova nje qytet sonte, po shkoj te fle si hero...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 3. #83
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Faleminderit
  201
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Gjejeni!!!

  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Nje arab i kishte 17 deve dhe i kishte tre djem ne prag te vdekejs ai u la djemve devet e veta . i pari trashegoi gjysmen (1/2) i dyti nje te treten (1/3)dhe i vogli nje te nenten (1/9)mirpo kursesi nuk mund ti ndanin . ne nderkohe vjen nje beduin i ditur me deven e vet dhe e zgjidh problemin . si e ka zgjedhur ( vrejtje devet nuk duhet te coptohen se taman puna dmth ne fund te gjitha mbesin te gjalla te gjith vellezerit te kenaqur edhe beduini e merr deven e vet edhe hec per fllad udhes se vet )
  argetim te kendshem
  Beduini jep hua deven e vet per te zgjidh problemin.

  Gjithsejt behen 18 deve, si rrjedhoje:
  1/2 e 18=9
  1/3 e 18=6
  1/9 e 18=2

  9+6+2=17
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #84
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Faleminderit
  201
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Gjejeni!!!

  Citim Postuar mė parė nga Roi Lexo Postimin
  Jan kater shok te cilet kan vetura te ndryshme dhe me ngjyra te ndryshme . vendosin me e kalue vikendin 2 ka 2 ( 2 me shkue ne peshkim e dy ne gjyeti por me ndrrime )dhe vendosin keshtu
  e premte :astriti dhe pronari i kerrit te verdh shkojn ne peshkim
  ndersa pronaret e renos dhe kerrit te kuq shkojn ne gjyeti

  e shtun ronaret e kerrit te kuq dhe pezhos shkojn ne peshkim
  ndersa albini dhe dhe pronari i kerrit te kalter shkojn ne gjyeti

  e diel: pronaret e golfit dhe kerrit te gjelbert shkojn ne peshkim
  ndersa agimi dhe astriti shkojn ne gjyeti

  pyetja qfar kerri dhe me qfar ngjyre ka secili

  AFRIMI
  AGIMI
  ASTRITI
  ALBINI

  RENO
  PEZHO
  GOLF
  FORD

  VERDH
  KUQ
  KALTER
  GJELBER

  Kaloni bukur..
  M'ke lodh pak or ti

  Afrimi ka Pezho me ngyre te verdhe
  Agimi ka Golf me ngjyre te kuqe
  Astriti ka Ford me ngjyre te kalter
  Albini ka Reno me ngjyre te gjelber
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 5. #85
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Faleminderit
  201
  284 falenderime nė 216 postime

  Pėr: Gjejeni!!!

  Citim Postuar mė parė nga kęrlighed Lexo Postimin
  Po shkruaj une nje.

  Ishte nje grup gjurmuesish( ta zeme meshkujsh) qe hasin ne kanibale diku ne nje ishull. Udheheqesi i kanibaleve i lidh i pergadit per ti ngrene, mirepo u jep nje mundesi per te shpetuar. U jep nje cope leter dhe nje laps ku ata mund te shkruajne cfar tu doje zemra. Mirepo nese ajo qe kane shkruar eshte e vertete, do ti ziej dhe haje, nese nuk eshte e vertete do ti pjeke dhe haje.
  Njeri prej tyre shkruan dicka dhe shpeton. Cfare shkrojti ai?
  Mendoj se ka shkruajtur:

  Jam mashkull dhe ti do me pjekesh dhe hash.

  P.S.
  Ne ket mnyr i ka shkrujt nje te vertete (jam mashkull) dhe nje genjeshter (do me pjekesh dhe hash). Si rrjedhoje kanibalt nuk i qendrojn kushtet qe vuri.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Tema tė Ngjashme

 1. Gjejeni pėrgjigjen e sakt
  Nga Vinjol nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-12-2008, 10:11
 2. Gjėjeni k'tė person
  Nga xhiko nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 11-07-2006, 08:56
 3. [Gjėegjėzė] hajde gjejeni ...
  Nga [xeni] nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 23-12-2005, 15:00
 4. Gjejeni kush jane keto?
  Nga Klevis2000 nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-10-2005, 12:19
 5. Ja gjejeni sa dit!
  Nga Noerti nė forumin Lojra dhe rebuse
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 03-02-2004, 18:23

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •