Close
Faqja 3 prej 17 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 337

Tema: SS Lazio

 1. #41
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Alfonso Roberto Delgado

  41.Alfonso Roberto Delgado


  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI SUBITE
  2003/2004 Lazio A 4 -


  Palmares
  STAGIONE SQUADRA TORNEO
  2003/2004 Lazio Coppa Italia

 2. #42
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Tommaso Rocchi

  18.Tommaso Rocchi


  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
  1995/96 Juventus Serie A 0 0
  1996/97 Pro Patria Serie C2 27 6
  1997/98 Fermana Serie C1 4 0
  1997/98 Saronno Serie C1 28 10
  1998/99 Como Serie C1 32 11
  1999/00 Como Serie C1 30 9
  2000/01 Treviso Serie B 37 8
  2001/02 Empoli Serie B 37 12
  2002/03 Empoli Serie A 33 6
  2003/04 Empoli Serie A 31 10
  2004/05 Lazio Serie A
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #43
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Paolo Di Canio

  9.Paolo Di Canio  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
  1985/86 Lazio Serie B 0 0
  1986/87 Ternana Serie C2 27 2
  1987/88 Lazio Serie B 0 0
  1988/89 Lazio Serie A 30 1
  1989/90 Lazio Serie A 24 3
  1990/91 Juventus Serie A 23 3
  1991/92 Juventus Serie A 24 0
  1992/93 Juventus Serie A 31 3
  1993/94 Napoli Serie A 26 5
  1994/95 Juventus Serie A 0 0
  1994/95 Milan Serie A 15 1
  1995/96 Milan Serie A 22 5
  1996/97 Celtic Glasgow 26 12
  1997/98 Sheffield Wed. 35 12
  1998/99 Sheffield Wed. 6 3
  1998/99 West Ham 13 5
  1999/00 West Ham 30 16
  2000/01 West Ham 31 10
  2001/02 West Ham 26 9
  2002/03 West Ham 17 8
  2003/04 Charlton A. 31 4


  Palmares
  STAGIONE SQUADRA TORNEO
  1987/88 Lazio Promozione Serie A
  1992/1993 Juventus Coppa Uefa
  1994 Milan Supercoppa Europea
  1994/1995 Juventus Campionato Italiano
  1994/1995 Juventus Coppa Italia
  1995/1996 Milan Campionato Italiano
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 4. #44
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Simone Inzaghi

  21.Simone Inzaghi


  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
  1993/94 Piacenza Serie A 0 0
  1994/95 Piacenza Serie B 0 0
  Nov.94 Carpi Serie C1 9 0
  1995/96 Novara Serie C2 23 4
  1996/97 Lumezzane Serie C2 23 6
  1997/98 Piacenza Serie A 1 0
  Ott.97 Brescello Serie C1 21 10
  1998/99 Piacenza Serie A 30 15
  1999/00 Lazio Serie A 22 7
  2000/01 Lazio Serie A 13 4
  2001/02 Lazio Serie A 20 5
  2002/03 Lazio Serie A 18 1
  2003/04 Lazio Serie A 24 6  Palmares
  STAGIONE SQUADRA TORNEO
  1999/00 Lazio Campionato Italiano
  1999/00 Lazio Coppa Italia
  1999/00 Lazio Supercoppa Europea
  1999/00 Lazio Supercoppa Italia
  2003/04 Lazio Coppa Italia
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 5. #45
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Roberto Muzzi

  11.Roberto Muzzi  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
  1989/90 Roma Serie A 1 0
  1990/91 Roma Serie A 15 3
  1991/92 Roma Serie A 10 1
  1992/93 Roma Serie A 24 1
  1993/94 Roma Serie A 5 1
  Nov.93 Pisa Serie B 23 8
  1994/95 Roma Serie A 2 0
  Nov.94 Cagliari Serie A 22 12
  1995/1996 Cagliari Serie A 23 3
  1996/1997 Cagliari Serie A 31 10
  1997/98 Cagliari Seie A 36 17
  1998/99 Cagliari Serie B 32 16
  1999/00 Udinese Serie A 29 12
  2000/01 Udinese Serie A 17 8
  2001/02 Udinese Serie A 29 14
  2002/03 Udinese Serie A 27 5
  2003/2004 Lazio Serie A 22


  Palmares
  STAGIONE SQUADRA TORNEO
  1991 Roma Coppa Italia
  2003/2004 Lazio Coppa Italia
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 6. #46
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Goran Pandev

  19.Goran Pandev  Carriera
  STAGIONE SQUADRA TORNEO PRESENZE RETI
  2002/03 Spezia Serie C1 22 4
  2003/04 Ancona Serie A 20 1
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #47
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Trajneri

  Domenico CASO


  KARRIERA SI LOJTAR

  STAGIONE
  SQUADRA TORNEO
  1972/73 Fiorentina Serie A
  1973/74 Fiorentina Serie A
  1974/75 Fiorentina Serie A vince Coppa Italia
  1975/76 Fiorentina Serie A
  1976/77 Fiorentina Serie A
  1977/78 Fiorentina Serie A
  1978/79 Napoli Serie A
  1979/80 Inter Serie A Campione d'Italia
  1980/81 Inter Serie A Semifinale Coppa Campioni
  1981/82 Perugia Serie B
  1982/83 Perugia Serie B
  1983/84 Torino Serie A
  1984/85 Torino Serie A
  1985/86 Lazio Serie B
  1986/87 Lazio Serie B
  1987/88 Lazio Serie B

  KARRIERA SI TRAJNER

  STAGIONE
  SQUADRA TORNEO
  1990/91 Fiorentina Giovanissimi
  1991/92 Fiorentina Primavera vince Torneo Viareggio
  1992/93 Lazio Primavera vice Campione d'Italia
  1993/94 Lazio Primavera
  1994/95 Lazio Primavera Campione d'Italia
  1995/96 Lazio Primavera
  1996/97 Lazio Primavera
  1997/98 Foggia Serie B
  1998/99 Chievo Verona Serie B
  2001 Pistoiese Serie B
  2002-03 Nazionale Italiana Under 18
  2003-04 Lazio Primavera Responsabile Tecnico
  Settore Giovanile
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 8. #48
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Nese jeni ekip qe nga Pandev pritni gje kot e keni.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 9. #49
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Nese jeni ekip qe nga Pandev pritni gje kot e keni.
  Kush tha se presim nga Pandev: Kemi: INZAGHIN, DI CANION e shume te tjere te mire...

  pse Pandevi cka ka te keqe...ah pse eshte maqedon nuk e duash a?
  My silence doesn't mean I am gone!

 10. #50
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Pandev eshte lojtar i mesem,nuk ka ate qe i nevojitet per te u shendruar ne lojtar klas.
  Ndersa per Inzaghi e Di Canio,me duket se mbaroi koha e tyre.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 11. #51
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Post Sherri

  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Pandev eshte lojtar i mesem,nuk ka ate qe i nevojitet per te u shendruar ne lojtar klas.
  Ndersa per Inzaghi e Di Canio,me duket se mbaroi koha e tyre.

  PANDEV ESHTE I RI ME NDIHMEN E LOJTAREVE ME EKSPERIENCE SI MUZZI DHE DI CANIO DO KETE PER TE MESUAR DHE BESOJ SE NE ARDHMEN DO JETE DHE DI CANIO LOJTAR DECIZIV.DHE CORRADI NUK MENDOHEJ TE ISHTE LOJTAR I MIRE PO E PATE VET.NUK ESHTE E THENE TE JESH LOJTAR KLASI.TANI SKUADRAT KANE NEVOJE PER LOJTARE QE LUAJNE ME GRUPIN DHE AQ ME SHUME LAZIO QE KA SHUME ARDHJE TE REJA NE FORMACION.
  DI CANIO DERI 2 VJET ME PARE ME DUKET KERKOHEJ NGA MANCHESTER UTD,PASTAJ DHE INZAGHI E KA TREGUAR KLASIN E TIJ DHE DO TA TREGOJE,PRANDAJ NUK ESHTE E THENE QE KETO LOJTARE KANE MARRE FUND.TE MOS HARROJME LOJTARET SI DELGADO QE MUND TE MSOJNE NGA KETO KAMPIONE.

 12. #52
  Brasil Pentacampeņn ! Maska e inter_forever
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Vendndodhja
  itali / modena
  Postime
  5,443
  Pershendetje tifozave laziale !
  Cdo tifoz enderron qe skuadra e tij te marri titullin , por me thene te drejten per Lazion eshte nje fitore qe shpetoi nga falimentimi. Kete e thone te gjithe , qe nga presidenti deri tek lojtaret. Shume lojtare cilesore te shitur dhe ardhja e lojtareve te rinj u duhet kohe te krijojne nje ekip pretendent.
  Lazio per mendimin tim e ka te pamundur luften per titull sivjet .DI CANION per shembull kur e pyeten nese Lazio do luftoje per titull , u pergjigj shkurt ''Mos beni shaka'' ...Megjithate une uroj te gabohem dhe dua qe Lazio ta tregoje veten si ekip te forte te dielen me Milanin...
  Io non rubo il campionato e in serie B non sono mai stato..C'E SOLO L'InternAcionale !

 13. #53
  !Welcome! Maska e StormAngel
  Anėtarėsuar
  05-02-2003
  Vendndodhja
  Zurich, Switzerland
  Mosha
  38
  Postime
  6,849
  Urroj te kete loje te mire te dielen.
  We didn't land on Plymouth Rock, Plymouth Rock landed on us.

 14. #54
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Sherri

  Citim Postuar mė parė nga StormAngel
  Urroj te kete loje te mire te dielen.


  RROFSH STORM

 15. #55
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  37
  Postime
  11,960
  Do jete interesant te dielen...do shohim si do na shkojne punet...
  My silence doesn't mean I am gone!

 16. #56
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Post Brescia-Lazio 0-2

  BRESCIA: Castellazzi; Adani (dal 43’ p.t. Stankevicius, dal 1’ s.t. Mannini), Di Biagio, Mareco (dal 19’ s.t. Del Nero); Martinez, Milanetto, Guana, Domizzi; Bachini, Sculli; Caracciolo.
  (22 Agliardi, Zoboli, 19 Dipasquale, 23 Dallamano).
  All.: De Biasi.
  LAZIO: Sereni; Oddo, Negro, Couto, Zauri; A. Filippini, E. Filippini, Dabo (dal 35’ s.t. Giannichedda); Pandev (dal 1’ s.t. Lopez ); Rocchi, Muzzi (dal 16’ s.t. Inzaghi).
  (15 Casazza, 9 Di Canio, 13 Baggio, 20 Liverani).
  All.: Caso

  ARBITER: Racalbuto di Gallarate

  SHENUES : Rocchi al 29’, Couto al 46’ del p.t.

  STATISTIKE : GODITJE KENDI: 11-5 per Brescia ; KOHE SHTESE : 6’ e 2’
  KARTONA TE KUQ: 47’ s.t. Rocchi per faull ndaj Bachini
  KARTONA TE VERDHE : Sculli, Domizzi, Bachini
  SPEKTATORE : 8 MIJE

 17. #57
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Post Brescia-Lazio 0-2

  Lazio mund 2-0 Brescia.Prezantim i mire i bardhekalterve qe mbyllin lojen ne 45' e para me gola te Rocchi dhe Couto.
  Skuadra e Caso-s nuk ka pesuar asnji rrezik nga kundershtari,ka luajtur me 10 vet per 45? per shkak te nji faulli te Rocchi nga bachini ne min e 48'.
  Bardhekalterit te 2° ne klasifikim dhe te dielen vjen Milan.

 18. #58
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Post Lazio-Reggina: Festimi

  festa pas golit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 19. #59
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Lazio-Reggina: Il capitano

  kapiteni lazios duke pershendetur tifozerine
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 20. #60
  Durrsak-Rob Zoti Maska e Sherri
  Anėtarėsuar
  25-03-2004
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  36
  Postime
  868

  Salernitana-Lazio: Gonzalez pas golit

  festa gonzales
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

Faqja 3 prej 17 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •